Te fundit

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

21:10

21:00

20:50

2023-11-29 17:59:00Blog Kristo  MËRTIRI

14 Komente

 1. T
  TIRONA

  Respekt per keta njerez te devote dhe te ndershem!

  1. "
   "BOHOTINA"

   Bravo Kristo per evakuimin e figurave te tilla qe u flet zemra per Shqiperine...

   1. T
    Thoma Vaso

    Këta janë historia e gjallë, që dëshmon për betejat e përgjakshme plot sakrifica në luftën e lavdishme ANÇ të popullit shqiptar. Më bëhet qefi që komisari i repartit xhenier Vasil Malita është plot aktivitet dhe jeton me familjen e në SHBA, me këtë rast i uroj shëndet ! Ndërsa për pendën e bukur të Kristos i uroj shkrime akoma më të bukura dhe me një larmi të gjallë tematikash ! Gëzuar festat e nëntori !

    1. G
     Gëzim Tushi

     Nga ana sociologjike duke studiuar komentet e lexuesve o shoku Thoma do te thoja qe ky Kristo vertet ka qene gazetar ne kohen e Enverit por ne demokraci nuk mbijetoi dot dhe u be nje lepires pushteti. Kam degjuar se ca kohe e punesoi partia ne ministrine e drejtesise dhe pastaj e perzune, se disa mendonin se kish qene bashkepunetor i sigurimit. Tani ky ka rrjedhur dhe eshte ne moshe te trete e sheh endra dhe ato i boton ne ca palaçogazeta ndaj nuk e duan lexuesit dhe shkruajne duke e quajtur Mertirin te mjere dhe vemje. Ne fakt populli nuk gabon se mut burre eshte ky tip gazetari.

    2. F
     Feriku

     Lumturohem per gazetaret dhe te tjere qe shkruajne per figura te tlilla si per Vasil Meliten.Falemnderes zoti Kristo qe pena jote ms te ndjek nuk le ne hije njerzit tane mrekulluar. Qofsh i nderuar zotni.

     1. V
      Vasili

      Lumturoju dhe me kete hajdarin tim se ky vemja pret te vdese

     2. A
      Ajaz Rustemi

      Nje shkrim plot vlera per vlersimin e figurave te tilla si Vasil Malita veteranit te luftes dhe sot ne moshe mbi shekullore drejtues i shoqates atdhetare “ Avni Rustemi “ ne Boston Amerike Tematika e zgjedhur ne kete date historike te vendit tone eshte nje vleresim qe zoti Kristo i bene ne teresi brezit qe luftoj per çlirimin e vendit ku midis tyre eshte dhe 102 vjeçari qe jeton ne Boston Te pergezoj i nderuar Kristo Mertiri per kete shkrime te mrekullueshem qe ke ditur te na i japesh si gazetar me pervoje shume vjeçare. Respekte !

      1. D
       Dori

       Ti Ajaz je nje koke shtember ke dhjere dhe Kristo vjemjen-varfanjakun me keto lavderime qe shriret sikur loton po ne vrimat e halese qendron.

       1. G
        Goni

        Ti "Gezim" dhe ti o "Dori"/ Jeni topet e pèrçorit/ Anonime e te skopitur/ Si mut kepuces ngjitur!

        1. N
         Namiku

         O Kristo o turi shqyer ne hale mbete duke u lyer. Po gazeta nuk eshte berberane qe te ndrije tulla fare. Ja dhe Goni u nderua dhe Kristos i beri mutin mbi ktye.

      2. A
       Aulona M

       Kush e njeh Kristo Mertirin e di qe ai eshte nje mut qeni... Shkruan perallat e tij a thua se lexuesi eshte nxenes i klases fillore pastaj ky Kristo Muti shkruan dhe komente vetelavderuese duke share me liber shpie ata komentues qe e kritikojne.

       1. G
        Gozhda

        Ja na foli dhe "Aulona" qe ka ngrene mjaft perona...Hu me hu si anonime, sa di "ajo" di bytha ime...

        1. `
         `Aulona

         Gozhda shkon tek Mertiri se ky eshte bir kullairi. Jevg e qen nukgjen askund vetem Kriston ne katund. Une jam Aulona te grushtoj e te bej musht per pulat se jam Musta e te bej mutin ne kohe.

       2. R
        Renato

        Alone pi...ke lope, te mbene brenda lloj lloj tope. Kur te marrc te gazetarit pi..I yt do I ngjaj hambarit. Bjeri Kristo te lumt miku aulones I djeg fiku

        Lini një Përgjigje

        12:16 Blog 4 komente

        11:26 Blog 26 komente

        09:33 Blog 11 komente

        20:40 Blog

        17:13 Blog 11 komente

        10:20 Blog 31 komente

        20:29 Blog 13 komente

        17:50 Blog 2 komente

        17:10 Blog 14 komente

        12:46 Blog 15 komente

        Më të lexuarat

        12:02 Politika 13 komente

        10:05 Blog 49 komente

        11:32 Politika 9 komente

        13:15 Bota 21 komente

        09:19 Politika 20 komente

        11:52 Politika 27 komente

        Blog Tema

        20:38 Blog

        17:11 Blog 7 komente

        10:05 Blog 49 komente