Te fundit

09:37

09:34

09:28

09:26

09:23

09:19

09:18

09:15

2022-07-24 19:53:00Blog Spartak Ngjela

38 Komente

 1. B
  Ben

  Po presim,presim,presim......avokat.

  1. x
   xhemoli

   Avukat Ngjala Enverit si ti dhe Saliu sa ishte gjalle i hegret mune!Ndaj Sliun krahasoje me tet ate sepse edhe ai kishte fabrike sapuni !Plehrave si puna juaj ai i shtypte ,ndaj edhe ju livadhisni sot me nga nje steme nen jakat e xhaketave!Eshte e vetmja pune qe beni me kollaj ndaj edhe nuk keni ndeshkim,apo harrove qe ke qene Minister i çdrejtesise dhe pate deklaruar se Saliut i kame studiuar dosjen dhe nuk i kam gjetur asnje shkelje dokumentacioni,duke harruar qe ai zhdukte,vriste vidhte "live" pa duokumentacion!Ndaj o Taku gjej ndonje dritare kazani e derdellis e mos harro qe vertet mund te kesh pare shume si puna e Saliut por edhe ne kemi pare shume si puna jote! Saiun e beri pasha ajo qe i sherbeu me devtshmeri per mese 37 vitesh pavaresisht se perfundoi ne kete derexhe (sa per opinion) sepse ke ndegjuar ti hyje ndonje gjemb ne kembe,apo avazin Ju,nuk kalon dot oqeanin apo ngushticen e gjilbratarit!Ai si Ameriken dhe Angline e na ke shtepi ne vilajete,ne mal,ne fusha dhe ne bregdet.

   1. R
    Rrofte Presidenti

    Taku torrollaku - po Mao Ce dunin e Surrelit!

    1. S
     Spak

     Z Ngjela megjithse jeni avokat Gaboni! Cfare duhet te zgjidhe Saliu ne Gjykatat Angleze! Nuk lejohet te hyje ne Angli! Ketu mbaron historia! Mendoni ju se konsulli Angles do te degjoje Gjykaten dhe do t'i jape vize Saliut! Veprimi i Konsullit nuk hidhet ne asnje gjykate! Eshte vetem nje gjykim i pavarur nga askush! Tjeter gje jane akuzat kunder Saliut me Fazllic! Ato po mund te hidhen ne gjyq! Urime avokat edhe pse nganjehere na can trapin!

     1. A
      Agushi nga Cepani

      Cfare mendimi ka zoti Lut-firifi Derr-vishi per kete? Me nder gazetari, medioker si gjeolog, mbase na sqaron per ato 600 mije dollaret qe i ngrohin xhepin, e di vete ai sa djegese jane ato.

     2. A
      Ate thuaj...

      Me vjen keq i nderuar Avikat por edhe pse kam qen ne moshe te vogel gjate epokes Komuniste , e kam te veshtrie te gjej nji Ngjashmeri midis Qytetarit e Patriotit Diktatorit Komuniste Enver H - vs nji funderine ardhur nga shpellat ne qytete , nji njeri paprincipe e kulture Njerezore , i cili perfitoj si qenia me e Ndyre e Njerezimit te zgjidhej per ate qe Bota Demokratike kerkonte ta vinte si Tritol poshte Shqiperise dhe Shtetit sshqiptare , per ta kthyer Shoqerine e gjithcka kishte ky vend ne Mesjete si u veprua edhe ne vendet Arabe , ne vitet 70-80 , ku nga shoqeri edhe pse islame ,por ne dukje si Europiane ne cdo kendveshtrim sot i ktheu si ne Mesjete shif Talibanet sot e shif Videot e viteve t60-70 si dukej shoqeria Afgane ,Iraniane e Irakiane . Per kte qellim u zgjodh nga Miqre tane te Medhenj krekurva e shpelles ,me e shndru Shqiperine ne nji vend Shpellaresh dhe nji shoqeri shpellaresh ku s'ekzistojn Ligje - Kushtetute - Drejtesi - Kulture - Art- Shoqeri qytetare - Principe - Arsye - Llogjike Njerezore - e xerro MORAL NJEREZORE dhe shpellari - sigurishte me mbeshtetjen e tyre te gjitheaneshme ja arriti deri diku ta shndroje Shqiperine ne nji Hale Injorantesh e anarshi totale , ku ndodhet sot . -

      1. T
       Toke e xanun,parti e xanun

       Sali krimineli do vij ne pushtet me ane te koqevareve turkoshak qe me mire flasin serbisht se sa shqip. Baldosa osmani me al bin kurtin po punojne nen rrogoz me sali kriminelin dhe ilir hajdutin. Keta niprit e xhafer deves duan masaker ne Shqiperi

       1. #
        #Gopisti i NSHRAK-ut

        Pak si shpesh o Avokat/ krahasimet gjen të udhës/ as te shishka e urinës/ nuk i vinte Sala Dullës! . S'jam poet e as shkrimtar/ Me sarkazëm jam Gopist/ Po të ishte Dulla gjallë/ Sala do ish Komunist!

        1. C
         Cika

         Gopist, I ke thene te gjitha. Je i madh.

        2. A
         Akuzat jane te renda per nongraten

         Akuza e Britannique eshte e rende pasi thote : Ka lidhje me krimin ne Angli dhe rrezikon stabilitetin e shtetit Anglez ... e akuzone direkte per lidhje me krimin qe mund te kerkoje arrestimin dhe ekstradimin drejt Anglis pasi e konsiderone pjese e grupeve kriminale ne Angli

         1. B
          Bujar

          Bravo avokat vetem u k po te futi ne valle nuk del dot.

          1. L
           Lala i Myzeqesē, pa Myzeqe.

           Taku mos ha shumë, sepse ca i prishur je, e të prish fare. Nuk ka vënd krahasimi! Nuk krahasohet një brejtës (miu i ugarit) me figurën më madhore dhe atëdhetarin më të madh që nxori ndonjëherë ky vënd. Ai fundërrinë krahasohet vetëm ne vetveten ose Esad Toptanin.

           1. D
            Dde

            Fuck bastardit komunist

            1. D
             Dde kujdes nga dielli

             Dbe debil munde mos te kesh rrespekte po ti thoshe komuniste nje te denuari politik qe ka kaluar jeten ne burgun e Burrelit dhe demokrate nje komunisti si nongrata Berrisha me fal po do kesh probleme me koken dhe njerez si ty te foltore-nevojtore e keni degraduar ate ish PD

             1. D
              Demokrati me mend ne koke

              Amin

             2. H
              Hasan Spahiu.

              Qe ti ke rrjedhur kete e di gjithe shqiperia.Pi ngjashmerine e kicos me Saliun e di ti Spar-tak?Spiune jugosllave.

              1. B
               Bujar Kanapari

               Spartak Ngjela eshte politikan pragmatist, i rrymes, qe anon me me te fortin dhe qe mbeshtetet nga partneret tane.. Ne rast se supozojme se amerikanet e shesin Ramen dhe rimbeshtesin Berishen, ky nuk e ka per turp te beje kthese 180 gradeshe. Avokat, pse nuk flet me per z. Basha me superlativa?, e mbeshtesin amerikanet, e mbeshtesin amerikanet! Kur besoje se Basha do te behej kryeminister i vendit, shigjetat ndaj Rames, i kishe pothuajse ne nje mase me Berishen. Tani qe ke bindjen se Basha nuk ringrihet, i ke harruar kritikat ndaj Rames, nuk flet as per korrupsionin qeveritar. Ne politke duhet te jeshe me shume i besueshem, se sa i lexueshem e i pergatitur.

               1. k
                koli

                Doli ky Sazan Guri i analizes politike?!

                1. S
                 Shkumbini

                 Enveri erdhi dhe qendroi ne pushtet me ndihmen e babait tend Saliu me ndihmen tende.Prandaj ……ben mire te heshtesh shoku Spartak.

                 1. L
                  Lugu gjat

                  Krahasimi jot pa lidhje. Diktatori I pare ndricon ne cdo aspekt. I dyti stere I zi. Po ae sheh bastardin e Tropojes cfar niveli mizerabe intelekti eshte. A krahasohet ky sore me ENVERIN mos o Zot. Ndjese per gjithe ato _ato qe u persekutuan padrehtesisht

                  1. M
                   Murat

                   Po ka ngjashmeri:Enveri e shtetezoi pronen ,nuk e tjetersoi kurse i biri i tij shpirteror prej26 viteve Sali Berisha e mori pronen dhe e tjetersoi: ligji 7501.Llogjika me thote qe sala eshte me qelbesire se enveri

                   1. Z
                    Zgalem

                    Ky eshte shkrimi me i argumentuar i Avokatit . Sukses ! Zgalem

                    1. K
                     Kasandra

                     Avokat Ngjelës nuk i gjen shpirti rehat pa e përfolur vend e pa vend E. Hoxhën jo vetëm sepse atë e bir, Kiço e Spartak Ngjela, e kompani nuk arritën ta rrëzonin nga pushteti po iu mbeti edhe nofka e përjetshme puçistë e të pabesë. Sot avokat Ngjela përsërit historinë si sharlatan. Kasandra.

                     1. P
                      Plaku

                      Kane edhe ndryshime. Enveri ishte orgjinal, Saliu eshte muti i Enverit.

                      1. D
                       Dardan

                       Avokat, kete gjyq e ke te humbur: Ktahasimi i Sali Karagjozit me Enver Hoxhen nuk ngjit fare...

                       1. P
                        Pokeristi

                        Komentues të nderuar enveristë e sahliistë! Zgjohuni nga letargjija komuniste! Ftillohuni,shihni realitetin,analizojeni me ndërgjegje të pastër pa humbur asnjë sekondë vetëdijen.Do t’a shihni lehtë se janë që të dy bashkë me Sadamin,Gadafin Maon,Stalinin e tjerë diktatorë të njëjtë të kohëve moderne. Spartaku per modesti kombëtare i ka krahasuar me njëri tjetrin dhe si ka bashkuar me modelin tipik të zinxhirit të gjatë te diktatorëve historikë të mbarë globit.

                        1. T
                         Toni

                         O idiot burre,cfare provash?! Perse Londra duhet te prese Saliun te hap gjyq nese ka prova dhe jo tja kaloje ato qeverrise shqiptare apo prokurorise Shqiptare.?! Perse Saliu duhet te hap gjyq kur nuk eshte i akuzuar me nje akuze zyrtare ne organet perkatese? Londra , ben nje akuze politike dhe Saliu po politikisht po mbrohet...eshte nje mbrojtje nderi dhe jo nje mbrojtje per te treguar pafajesine se akuze fajesie nuk ka(prane nje organi legjitim).Po ti je nje dallkauk se jane shtuar dallkauket ne vendin tim...ti, Sazan Guri,Alfred Cako e hajvane te tjere te kalibrit tend...

                         1. x
                          xx

                          TONI' Saliut nuk i behet akuze politike por akuzohet direkt per korrupsion .

                         2. o
                          olimpia

                          Taku....krahasimi i Sali Serbit me E.Hoxhen eshte nje idiotesi shembullore osé nje injorance estreme.Percaktimin e E..Hoxhes e ka bere nje nga gazetaret me te famshem perendimore,monarkisti Indro Montaneli....Enver Hoxha ishte nje komunist nazionalist ortodoks i kultures komuniste franceze. Montaneli thekson...e coi Shqiperine nga mejietà ne epoken moderne duke luajtur mes te medhenjve si nje politikan i verete....Mos pyesni per mjetet qe perdori....

                          1. o
                           olimpia

                           Taku....krahasimi i Sali Serbit me E.Hoxhen eshte nje idiotesi shembullore osé nje injorance estreme.Percaktimin e E..Hoxhes e ka bere nje nga gazetaret me te famshem perendimore,monarkisti Indro Montaneli....Enver Hoxha ishte nje komunist nazionalist ortodoks i kultures komuniste franceze. Montaneli thekson...e coi Shqiperine nga mejietà ne epoken moderne duke luajtur mes te medhenjve si nje politikan i verete....Mos pyesni per mjetet qe perdori....

                           1. F
                            Fjala ime

                            Ky dhe Lubonja psikopater qe moren ndonje these me parà si te dhier nga persekutimi dhe kane kaq kohe qe derdellisin e kush ti degjoje pordhet e tyre te qelbura si jane vete. Po ku krahasohet Enver Hoxha me Sali Berishen qe nga koha qe kur Saliu vinte me valixhe druri ne Tirane, Enveri ne ate moshe bridhte Parisit e Europes! Tjetra, mos valle Tito ishte serbe?! Ja futin kot e genjejne keta te rinjte sot qe s'kane haber dhe kujtojne se ne demokraci te gjithe jane te zot te bejne pushtet. Dhe mire e kane; kane kaq vjet qe bota injorante e tyre ka pushtuar vendin qe nga Saliu e Iliri e deri tek Kelliçerit apo kErriçerit, qe nga ata te Levizjes neper shale e deri tek ata qe marrin rrogen ne bmreterine e vdekur qe nga ata qe luftojne per te drejtat e njeriut por jane greker se aty eshte qendra e botes e deri tek çamet politikane qe shesin e blejne me para edhe dinjitetin njerezor. Flase gjithmone per keta qe kam pare ne politik kaq vite jo per ata qe rrine prapa perdes. Te shohim sot, si do katapultohet Iliri Monukes me nje parti te re: Agimi Arte i Shqiperise!

                            1. F
                             Ferri i rilindur

                             O Tema!!!!! Ju ka ngec fryma nga shkarkimi i tigrit?!?!?! S’ju bejne duart te perditesoni lajmet? Hahahahahahahahaha… si e largon fajin nga vetja KM, prite kur te thote se faji eshte individual edhe atehere kur fajin e ka bere zv i tij… Pisa te rilindur

                             1. K
                              Kolegu avokat

                              Pafytyresia e ketij njeriu kalon çdo mase ! Si mundet te jete robi komplet jashte realitetit ! Vetem kur tha qe me 7 korrik ishin 2500 vete ne shesh , çdo njeri qe ja do te miren apo ndjen keqardhje per kete krijese duhet ta kishte shoqeruar tek psikiatri !

                              1. X
                               Xha Gajduri

                               Akoma me Enver Hoxhen e me Kiço Ngjelen merret ky Taku? Po Enveri po feston edhe pak 38 vjetorin e vdekjes ndersa Kiço 20 vjetorin

                               1. S
                                Sokol Haxhimusaj

                                Kohë të ndryshme, sisteme të ndryshme politiko-shoqërorë, parime drejtuese të ndryshme, rezultate të ndryshme në çdo fushë të aktivitetit njerëzor, atë ekonomik, shkencor e artistik (absolutisht të pangjashëm!), ata janë dy shtetarë krejtësisht të ndryshëm në gjithçka, ku njëri luftoi për lirinë e Shqipërisë dhe progresin e emancipimin e saj, pa future asgjë në xhepin e vet’ (pa i lënë, madje, as shtëpi e katandi familjes së vet)! Besoj se qytetari normal mbetet pa fjalë (“bouche bée”!), kur lexon një shkrim në erë të këtij lloji, me titullin absurd “Ku është ngjashmëria e dy diktatorëve shqiptarë Sali-Enver?”). Por, ndoshta, është kjo klimë e përgjithshme, që e mundëson botimin e marrive të tilla dhe, madje, mund të ketë edhe njerëz që i lexojnë ato…! S. H.

                                1. G
                                 Gelbazat perverse the Sorosit duhen shporrur nga S

                                 Qendro Si ndaj kelushave perverse te Sorosit!!!!A public health expert and director of George Soros’ Open Society Foundation told The Guardian how he had sex with several men during NYC Pride festivities. Then he blamed the government after contracting both monkeypox and gonorrhea. According to a post from Andy Ngo, Sebastian Köhn is one of the directors at George Soros’ Open Society Foundation. He is the current Division Director, Signature Initiatives at Soros’ Open Society Foundation. One of the directors for George Soros’ Open Society Foundations who specializes in public health, Sebastian Köhn, shares in the Guardian how he had sex with multiple men in a weekend for NYC Pride

                                 1. T
                                  TOTO

                                  Na hëngësh topin, re Tak mutngrënsi! Po si mor burrë me bythë të kallaisur, mund të krahasosh atë që ndërtoi Shqipërinë e djegur nga lufta, që e bëri Shqipërinë, Shqipëri, me këtë që atë Shqipëri të ngritur me djersë e gjak, i vuri zjarrin, e rënoi, e masakroi, dhe akoma me pishtar në dorë nuk ndalon së djeguri...Si more idjot bio, mund të krahasosh atë, që perëndimi i piu dollinë me shampanjë, kur i dha dërmën rusëve, në 60-tën, me këtë që edhe këto çaste zbaton me fanatizëm, e urrejtje të pashoqe, direktivat e planet e egra ruso-sërbo-greke, kundër kombit shqipëtar...Pffuu...rracë muti që edhe vdekja nuk pranon të treti mishin tuaj, po ju lë kësaj toke për të helmuar shpirtrat e pastër të njeriut shqipëtar...Pfuu...mut që nuk të hanë as qëntë1

                                  1. F
                                   Firmat e themeluesve të PD-së 1991

                                   Duhet ditur që shumë probleme zgjidhen dhe disa të tjerra janë me pasoja për munges zgjidhjeje, ndaj një bashkpunim rigoroz do bënte të mundur adaptimin zgjidhës të pjesës dërmuese që mbetet suspendu për vite me rradhë në diskun e fortë të kompjuterit.

                                   Lini një Përgjigje

                                   14:43 Blog 14 komente

                                   13:07 Blog 54 komente

                                   12:06 Blog 10 komente

                                   11:17 Blog 45 komente

                                   20:55 Blog 86 komente

                                   13:05 Blog 10 komente

                                   12:53 Blog 28 komente

                                   21:50 Blog 16 komente

                                   21:14 Blog 6 komente

                                   18:10 Blog 17 komente

                                   Më të lexuarat

                                   18:00 Politika 16 komente

                                   13:07 Blog 11 komente

                                   18:23 Bota 18 komente

                                   09:58 Politika 19 komente

                                   10:17 Sport 4 komente

                                   13:25 Politika 32 komente

                                   Blog Tema

                                   21:09 Blog

                                   17:33 Blog 43 komente

                                   17:27 Blog 10 komente