Te fundit

22:57

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

2023-12-03 19:40:00Blog TEMA

3 Komente

 1. B
  Buda

  Perderisa Kuvendi i Shqiperise nuk e hedh poshte Marreveshjen famekeqe "Berisha -Rama", te prillit 2008, Saliu dhe Edi i bejne coka njeri-tjetrit nga kullat me 60-70 kate.

  1. H
   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

   Çfare thua, o Ben Andoni? Ose më mire, çfare dreqin deshe të thuash? Keta analistët kane perfunduar si ai skeçi i Estrades se Durresit me të madhin Fadil Hasa. "Shkuan ne Berat per experience, dhe mesuam qe patatja rritet ne tokë." Bravo, Ben Andoni. U lodhe dhe u lodhe duke shkruar qe të na tregosh se Rithemilimi i Berishës është mbushur me qorra qe shkojnë qorrasi mbas Saliut. Mos, se na fike. Seriozisht e ke? Po kete e lexon edhe qorri. Pse ke frikë t'i biesh drejt mor Ben? Pse ke frikë të thuash që e vetmja menyre te rrezohet Rama është qe të ketë alternative ne opozitë. E vetmja menyre qe të ketë alternative ne opozitë është të reformohet PD-ja. E vetmja menyre të reformohet PD-ja është të qe PD të ketë një lidership të ri. E vetmja menyre qe PD të ketë lidership të ri, është qe të ikë Saliu. Po nuk iku Saliu, të tera muhabetet jane kot. Po kot fare ama. Pse i bie larg e larg, pirdh e pirdh, dhe asnje fjalë konkrete. Të pakten Andi Bushati, si kokrra e maskarait qe është mbron Berishën kunder Ramës. Tani, ai mender i ha mutin Ramës, por të pakten është në paqe me veten. Bën ham ham per ate që i paguan rrogën. Ndersa ti? Ti je si ai komisari i mefshtë qe u emerua ne fund të filmit Dita e Kukuvajkës - nje "qua kuara qua" - tha Don Mariano kur e pa nga ballkoni. Dhe mafiozet e tjerë qeshen si debile. Edhe Saliu me Ramën,të shohin ty, nje qua kuara kua, dhe Taulanti me Edi Gamor Palokën qeshin si kërriça debilë me shakate e kripura të Adolf Ramës dhe Benito Berishës. Po nuk ke faj ti. Fajin e kanë këta të gazetave si puna e Meros qe votojne shkrime koti per të na ngritur nervat ne lexuesve.

   1. V
    Vasili

    Kete rrushin e kane fryre ata pertek jufirit Nexho me shoke se eshte analist i mire dhe o burra,ka filluar dhe jep receta!Para do kohesh ishte tek Dritare.tv i ftuar nga moderatori D.Hila dhe vete moderatori konstatoi se ky djalosh ka shkuar per lesh se bashku me zerin! Bente sikur e njihte rrenjesisht politiken boterore dhe donte ta adoptonte dike bere disa krhasime pa vend me kete vend e konkretisht aludonte duke kentuar te bente ironi me E.Ramen ,kur dihet qe ai jo vetem qe eshte vite drite large ketyre ze çjerrurve,por mjafton ti psikollogjisesh ne aparence per te kuptuar se me ke ke te besh!Te njejten gje ka bere edhe ne kete paçavure shkrim!Ka ardhur nje kohe qe edhe me injoranti pas dhjemokracise qe istaloi Berri ,jo vetem qe te jep mend por te tregon edhe rrugen per te qene i sukseseshem! Ne fund e kush nuk u be haleist qe mos te behet edhe Ben Andoni qe po ta ndigjosh me shume se pese minuta te ze gjumi,me embelsine e zerit te tij!

  Lini një Përgjigje

  19:15 Blog 4 komente

  18:00 Blog 6 komente

  10:17 Blog 4 komente

  16:00 Blog 6 komente

  15:10 Blog 13 komente

  09:19 Blog 2 komente

  21:50 Blog 7 komente

  18:59 Blog 25 komente

  09:54 Blog 53 komente

  17:59 Blog 14 komente

  Më të lexuarat

  09:16 Politika 16 komente

  09:27 Politika 24 komente

  11:13 Blog 29 komente

  12:08 Bota

  11:28 Politika 110 komente

  15:51 Politika 22 komente

  Blog Tema

  21:00 Blog

  19:24 Blog 6 komente

  16:58 Blog 3 komente