Te fundit

22:55

22:40

22:25

22:16

22:10

22:10

22:05

22:01

2023-11-27 10:20:00Blog TEMA

31 Komente

 1. P
  Pet.

  "Një shoqëri e trullosur që krim konsideron vetëm varfërinë". Me kete i ke thene te gjitha. Respekte. Ndoshta shoqeria e sotme Shqiptare, ka fituar pasurine por ka humbur shpirtin.

  1. K
   Karafili

   Po Lenci, dhe ti je njeri prej tyre. Sa ke zhvatur nga me nder emisionet e llapaqenerie qe ke pellitur ne RTSH? Ai seriali Vangjeli-Zogaj kerkon hetim te thelluar o shoku, e di mire ti pse.

   1. F
    Financa tvsh

    KARafil, Zogaj dhe Vangjeli ne ate serialin qe thu ti ne rtsh mernin te dy se bashku 5 here me pak lek se moderatoret e tjere te cdo televizooni tjeter. Pyet se mabse ta thone.

    1. D
     Derdimeni

     Sa spec djeges paska qene Karafili. Reagimi tregon se paska diçka ne kete mesele, se vertet tv e tjera mund te paguajne edhe 10 here me shume, po jane fonde private. KARafili flet per fonde publike o shoku i finances. Ketu fle lepuri.

    2. l
     lorenci qe leh ne cdo kolibe

     Mos eshte ky lorenc,qe shkarravit me lart,te cilin e mori Meta,dhe i sherbeu si lake ne presidence dhe lehte per te ne televezione. Kaq do te mjaftonte qe emrit te tij ti besh mutin,qe te mos e shohesh me.

    3. p
     pilo Lala

     Shkrim brilant i Lorenc Vangjelit. E fut ne hale dhe e nxjerr Brecanin, duke mos e ofenduar pa edukate, por duke i thene qe ti po shkon andej nga erdhe, ishe nje aksident ne postet qe u ngjite, fytyra dhe niveli jot jane per kontrabande, plackitje, zanat banditesh, dhe ne fund nje lopcar i pagdhendur, qe rrite dy femije, njerin kriminel qe la sakate nje vajze te re, tjetri trafikant budalla. Ai ka nje pene shume te mprehte, ndersa ne studio nuk i japin kohen e mjaftueshme te lidhi mendimet si duhet. Ne studio duhet te jesh llapaqen, te flasesh pa menduar, e veshtire per Lorenc Vangjelin.

     1. T
      Taulant

      Kriminelet me te rrezikshem jane elita politike. Ata e shkaterruan drejtesin,shkollen,rinine.

     2. P
      Po tami dhe ndimën e kriminelve i bir e detyrojê?

      Krimi më i rënd i Breçani, ështe ndima dhe kontaktet me njerzit e botës se krimit dhe vrasvë ordiner, si Nuredin Dumani dhe të ati tjetri nga Kuksi. Kjo ështe tradhtië ndajë detyrës dhe betimin që ai ka bër. Për kët nuke e ka deturuë i bir apo Jo? Por personaliteti i ti shumë i ulët dhe i gjith shoqrisë tone.

      1. P
       Perkthimi ne Shqip eshte :

       Kush lind Mut ne kte jete ves po si Mut i shoqerise Njerzore

       1. t
        toni mavrija

        O Lori po flet percart ne perpjekjen per te mbrojtur Brecanin.Brecani edhe ne ato detyra qe thua ti, ka bashkepunuar me krimin.Ato ishen vetem lojra per te mashtruar publikun.e per ta ngritur ne kariere per ti sherbyer sa me shume Sales.Ti keto i di shume mire,na thuaj sa eshte tarifa qe perfiton per keto shkrime.Dhe pastaj dil ne pension ,se besoj e ke siguruar jeten tende dhe te femijeve.

        1. N
         Nje fjale

         O zoteri me gjithe respekt po te drejtohem eshte nje analize teper e sakte edhe per personin ne fjale nuk ka kurrefare mbrojtjeje.Nuk e di ku e nxjerr konkluzionin per hatere me duket shume qarte logjika.

         1. P
          Patrioti

          Toni mavrija! Plotësisht dakort me komentin tuaj. Me sa duket edhe Vangjeli paska ik për lesh . Breçani edhe kur ishte në radhët e policisë ka qenë kapobanda e ketyre bandave të strukturuara kriminale që drejtohet nga familja mafioze Berisha. Ky Breçani nga përgjimet del se i ka dhënë djalit të tij pistoletën e tij duke i thënë ta pastrojë mirë që mos ti ngelen shenjat e gishtave të babait ku më pas me këtë pistolete janë bërë vrasjet në amerikën latine

         2. M
          Mokrari

          Mire e ke ti Lorence por ne ate strukture ku ka sherbyer Brecani nuk vije dote po nuk kishe mike nuk pyeste njeri per aftesi por sa do i sherbeje Partise,jane me mijra ushtarak qe i kane sherbyer ketij vendi ndoshta me shume se Brecani por nuk po ndertojne Hidrocentrale por kane nje pension sa per te mbajtur frymen gjalle keshtu pavrasisht se cfare i thote te birit Brecanit i duheshin leket per hidrocentralin ku investitor ishte i biri,flasim per MORAL Lorenc.

          1. S
           Spak

           Ky eshte berishizmi, pasoja brecanet!

           1. U
            Ujku Plak

            Erzeni ka linde dhe do vdes Trim Budalla. Deri me 2005 kur Banda PD mori pushtetin, Erzeni punonte Bodigarte Diskosh se nuk i mjaftonte Rroga per te mbajt Familjen. Mbas 2005 filloi ngjitja drastike ne karrier dhe Biznes, pse ? Kush ka dy pare mende e kupton, mbas 2013 kur Ripjellja erdhi ne pushtet, ai shfrytezoi Buxhetin e madhe nga Korrupsioni qe kishte bere, shfrytezoi Korrupsionin e ripjelljes per te blere leje dhe lishenca, , te Femijet e vete dha shembullin qe me pune te ndershme eshte e veshtire, dhe Rezultati dihet tani. . Dilte neper Tv tregonte cfar loqe ishte, edhe aty ku i thot te birit qe: Thuaj mes taneve qe Baba em ka bere 3 milion Euro me pune te ndershme ( se kujtonte qe po te pergjoheshin, ekinomia e Erzenit nuk kishte lidhje me Drogen) , dhe nga ana tjeter lutet ti eci mbare te birit me shitjen, qe Baba Kari te paguaj Punetoret dhe te bleje Materiale.

            1. 0
             007

             O Lorenc je si rralle here i pa qarte , Brecani nje nga oligarket e Familjes se Sali NonGrates ka marre nga Edi Rama 50.miljon Euro kotrata nga parat publike. Arsyeja qe ti se thua eshte Shpresa Brecani vajza e motres se Saliut nje Kulceder e rralle e korrupsionit. Vangjel thuaje kete dhe i ke thene te gjitha. Jane ushtaret e Saliut o Lorenc pse ke frike ta thuash.

             1. X
              XYZ

              O Lorenc pse vjen verdalle por thuaje trooooc pas Erzenit dhe cdo vjedhje eshte Familja e Saliut , pse se permend Shpresa Brecain mbesen e Saliut , vajza e motres nje nga me te fuqishmet Femer ne korrupsion. Pse ke frike o Lorenc ?????......!!!

              1. S
               Shpresa Breçani

               O njeri frikacak qe shpif dhe shkruan me anonime si vet gazeta qe ti poston. O funderrine nga ky shkrim del qarte se ti e mbush jeten me sharje dhe orgji, vazhdo o mjeran se Une nuk merrem me ty. Korrupsionin e ke ne gjak ti dhe qeveria jote qe po i pin gjakun cdo dite shqiptareve. Sa per Sali Berishen mos i qaj hallin Legjendes se Legjenda nuk vdes kurre! Une jam krenare qe jam mbesa e Sali Berishes dhe kushdo po te ishte do te ndjehej krenar dhe i bekuar nga Allahu. O njeri pa emer dhe pa dinjitet u zgjata si shume me ty se nuk e meriton te te kthej pergjigje.

              2. a
               adi

               Sa i mire ky SPAK ❤️ Ani Sallata e quan organizat kriminale edhe ka prap koke Derra qe i shkojn pas!!!

               1. I
                Iso

                Vangjel! Ato fjale gjoja mos vazhdo me droge e ky eshte i inflirtuar etj,nuk jane se palla erzen eshte prind i mire,ish polic jo e jo por nga qe edhe pse budalla,gjithe ato vite ne polici plus spiun i shikut nuk i beson askujt dhe mundohet qe edhe te birit t"ja percoje frymen e mosbesimit perndryshe nuk do ti kishte pranuar dhe fute ne pune parate e krimit.E verteta eshte qe plani i tij ka qene qe i biri te bej pislliqe nje vit dhe pastaj ti gezohen parave te pista sepse po te zgjaste(sic zgjati) drogemania do kapeshin nje dite,sic e hengren derrin mac qe t'ju bej mire.

                1. T
                 TIRONA

                 O koqe parathithes: Fole konkretisht per problemin dhe permbaju fakteve,”mos jep lexion te pergjithesuar “!

                 1. U
                  Ushtaraku

                  Po ore po shoqeria e ka fajin qe i biri dhe babai jane drogaxhinj. Po pse ore legen ca prisje ti te dilte nga ajo ferre lepuri? Baba vet eshte marre me droge ashtu si shume ish police te Renea por edhe vrases me pagese. Ti kujton se shoqeria ha bar kshu nuk i njohin kermat e Berishes? Femijet e babes kane bere krime dhe kjo ngjarje ishte e paralajmeruar pasi ky shtet palaco i fali shume here per ti BLERE ashtu sic kane blere shume kerma te Saliut. Nuk kane lene tender pa marre nga Rama.

                  1. C
                   Cekici pneumatik

                   Te te beje Lorenc Vangjeli moral eshte si me te *i breshka.

                   1. N
                    Noci

                    Keta kane vjedhur te gjithe,e po te merret me seriozitet drejtesia te gjithe do perfundojne ne burg.Ato qe shefi i madh i mohon,rreth e rreth tij kete pune kane bere ,nje lloj si shefi.Ai humbi zgjedhjet dhe kushedi sa leje hidrocentralesh vazhdoi qe jape se ligjerisht,qeveria qe ka humbur zgjedhjet duhet te nderprese shume aktivitete ekonomike qe nuk lene popullin pa buke.Dhe keto leje i kane marre njerezit e afert me te si kane shitur ketyre gjoja biznesmene.Gjithe ato vila neper vende te veçanta apo kudo ne Shqiperi,vilat e plazhit qe jane me mijera,jane pothuaj te pajustifikueshme dhe politikanet,nepunesit e shtetit,apo mijera vila te tjera qe kane ndertuar ne vendin tone pak veta mund t'i justifikojnë.Njerezit me pushtet ne 30 vitet e fundit duhet te japin llogari,si shume gjyqtare apo prokurore por edhe te dyshuarit e krimit,se ndryshe ky vend nuk gjen qetesi dhe rregull.Keshtu eshte ndertuar demokracia ne vendet e zhvilluara

                    1. B
                     Baba

                     Enveri e kemi denuar(share ) kot ! Ja keni hedhur fajin pa te drejte duke e quajtur diktator! Po tani pas 30 e ca viteve kush e ka fajin qe politikanet tone ministrat deputet jane analfabet, hajdut te lidhur me banda kriminale qe shesin drog, vjedhin prona vrasin dhe psresin ?!! --

                     1. T
                      Tru shpelaret e vjeter dhe te rinje !

                      Ti Komentues Baba ! nese e ke hidhull Dikatorin Enver ! mbaje aty ku e ke ! mund te behesh edhe Roje vigjilente tek varri i tije ! atehere mbase behesh dhe mere Titullin Heroi i Dikatorit mbas vdekjes ! por kete duhesh ta tregoshe me fakte : Fakit do te besohet nese Instalon nje Vido kamera 24 Ore tek Vari i Diktaorit ! mere me vete dhe Hidhullin pasradhes Sali aty dhe beni Roje nderi..

                     2. N
                      Nul Moka

                      Për ta është fix urimi: - Mos u plaksh kurrë. Dhe drogaxhinjtë nuk arrijnë të plaken.

                      1. R
                       Rezi

                       Ashtu është, mbesa e Saliut ka prerë me shpatë sa majtas, djathtas… e bija shkoi të studjonte në Suedi dhe paguhej se punonte në ambasadën e Shqipërisë në Danimarkë, nga një ambasadore që vetëm ambasadore s’ishte. Shkoi të bëjë qokat e atyre që i bënë qokë duke emëruar në këtë post. As emrin s’ja mësuan shqiptarët.

                       1. S
                        Shpresa Dem Breçani

                        O njeri pa dinjitet, pa fe e pa shtyll kurrizore, dil haptas e mos shpif. Mos shkruaj me anonime por dil haptas dhe perballu me te verteten se nuk ti zgjidh problemet Mero Baze e as shpifjet e tua. Me vjen keq te shkruaj me gjate se po humbas kohen me ty o mjeran!

                       2. E
                        Emigranti

                        Babai i korrupsionit është sali ram sheqere(zehere) berisha dhe banda e tij, e quajtur pëdë. Shqipëria nuk e njihte drogën, as prostitucionin, as gjakmarrjen, as trafikun e qënieve njerëzore, as borxhin e jashtëm, as konfliktin shoqëror, as diplomat me para, as divorcin me përmasat e sotme të frikshme dhe as plakjen e popullsisë dhe vdekjen e saj... Erdhi nga malet gazepi, bajlozi sali në krye të shtetit dhe solli "lirinë" e firmave piramidale, duke e cilësuar këtë fenomen "siguri të parave të shqiptarëve, ato para janë të sigurta, janë djersa dhe gjaku i shqiptarëve"... dhe shqiptarët e panë "sigurinë" e sali çakallit, kur mbetën me gisht në gojë në janar-shkurt-mars 1997! Erdhën trazirat dhe lufta civile në vitin 1997-1998, u hapën depot dhe rezervat e ushtrisë, u vodhën armë e munisione, u grabit pasuria e kohës së luftës (rezervat e shtetit), nisi saliBanditi operacionet e sulmit ushtarak me mercenarët e tij nga ajëri dhe toka drejt Jugut, u vranë mbi 3000 shqiptarë, e sikterisi gruan dhe fëmijët në Itali dhe vet mbeti si qyqe në Presidencë, nën kujdesin e të besuarit të tij, Izet Haxhia.... Ka korrupsion më të madh se kaq?! Ky xhind edhe kur u ngjit në kolltukun më të lartë të shetetit, nuk hoqi dorë nga selia e bandës pd, drejtonte mbledhje, jepte udhëzime, diktonte porosi, pa u shkëputur asnjëherë nga të qënit kryetar i partisë, ndërsa ishte në krye të shtetit dhe "simbolizonte unitetin e kombit"! Eduart Selami e njeh mirë këtë situatë, mbasi pothuajse çdo ditë saliBanditi e thërriste në vilën e tij në Sauk dhe atje "përpunonte dhe projektonte dinastinë" e tij për të zezën e Shqipërisë... Sot ky vampir vazhdon të jetë i lirë, sodit "produktin" e tij nga vila e Lalëzit dhe pallatet luksoze, ndërsa shqiptarët kanë marrë arratinë deri në skajet e botës: ca ropaten për të mbajtur familjen me punë të ndershme, ca të tjerë dergjen burgjeve për vjedhje dhe një pjesë janë bërë anëtarë të klaneve mafiozë të narkotrafikut në vendet e Amerikës Latine, kur vendi ynë i bukur, me pasuri kolosale, me bregdet 400 km të gjatë, me nja panoramë turistike në të gjithë hapsirën e tij mund të ishte bërë i begatë për të jetuar për bukuri miliona shqiptarë... Kush do ta bënte, saliu?! E bëri! Për veten e tij, për fëmijët dhe mercenarët kockalëpirës "e bëri"! E bëri vetëm me korrupsion, me rrugën e krimit dhe tani është në krye të bandës së "rithemelimit", për ta shkulur nga rrënjët këtë vend, nëse i jepet mundësia. Kurrë! Kurrë, jo! Ky është Pinoçeti ynë më i zi se ai i Kilit. Të shohim, çfarë do të qullosë DREJTËSIA...

                        1. T
                         Toto Berisha

                         Dhe se fundemi ç'do shqip foles krenohet qe ne kete "fanar ndriçues "te ballkanit qi tash ka ardhur dhjemokracia e cila çdo dite jep frytet e veta !E pra a ka ma mire se kaq!Them se jo ! WELCOME to fabulous to LAS TIRANA,A L B A N I A,vendi i droges,i bandave ,o sa mir me ken shqiptar.

                        Lini një Përgjigje

                        20:29 Blog 13 komente

                        17:50 Blog 2 komente

                        17:10 Blog 14 komente

                        12:46 Blog 15 komente

                        14:05 Blog 9 komente

                        11:36 Blog 6 komente

                        11:32 Blog 18 komente

                        20:10 Blog 1 koment

                        18:08 Blog 4 komente

                        16:55 Blog 12 komente

                        Më të lexuarat

                        12:41 Politika 50 komente

                        11:35 Politika 23 komente

                        09:31 Politika 7 komente

                        17:33 Politika 7 komente

                        10:26 Sociale 27 komente

                        09:16 Politika 12 komente

                        Blog Tema

                        18:18 Blog 2 komente

                        21:40 Blog

                        19:50 Blog 3 komente