Te fundit

15:30

15:20

15:14

15:10

15:00

14:50

14:47

14:40

2023-12-03 20:58:00Blog TEMA

5 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Nuk flitet per shqiptare por per sunitoshqipfoles.... vari kkkkkkk keshtu do te vazhdohet edhe per shume shekuj pune njethundrakesh Arabe

  1. H
   Haka Tekizoti

   Sa të pakēt janë ata që e shohin dhe e shprehin kaq hapur e kaq qartë të vërtetën. Dhe nga që janë kaq të pakët këta kanceri shoqëror do t'i shtrijë e përhapë edhe më shumë e edhe më thellë metastazat deri kur të ketë ngrënë edhe qelizën e fundit të shëndetshme e atëherë do nisë të hajë edhe vetveten.

   1. D
    DOKLEATI

    Ngadale. Ky eshte vetem fillimi. Fundi do jete njemije here me keq!

    1. D
     Dauti

     KY eshte kapitalizmi i eger, njeriu ha njerine, ka thene marxi

     1. k
      kete kisha tani per tani

      Edhe shoqeria qe ne fakt nuk egziston veçse komunitet njerezor ose bashkesi brenda kufijve te hapur, reagon çdo dite per ngjarjet qe ndodhin duke shtuar shume biznesin e varrezave qe ka arritur kulmin ne keto 32 vite andej e ketej.KJo zonja vazhdimisht reagon ashper për ngjarje te tilla, por nuk eshte se me fjalen e saj zgjidh gje. Asnje nuk eshte i zoti te zgjidhe keto probleme. Te gjithe flasin, asnje s'degjohet. Dhe e ardhmja kjo eshte sepse njerezimi e ka zgjedhur vete me hir apo me pahir. Ne flasim per diktature kur vendoset rregull , displine, detyrohet personi te respektoje dhe pastaj respektohet. Dhe themi demokraci kur kemi liri, çthurje, nuk respektohet njeriu nga njeriu por eshte "ligji'" ai qe do vendos rregullin. Nuk eshte vertete sepse kemi 45 vjet "diktature dhe 32 vjet "demokraci" dhe i vetmi ndryshim eshte se nuk ka me as rregull, as disipline, as nder, as respek, asgje t moraleshme, çdo gje e pa moralshme dhe do ti qe flasin te gjithe per moral?! Nuk e di se sa do te zgjase jeta mbi toke, po mua ma merr mendja se keto fenomene vetem se do shtohet me kete sistem te organizuar te mbrojtjes se individit ne mes te kesaj bashkesie amorfe. Une jam pesimist. Kush nga ju me ben optimist mua ta shperbleje me nje te "faleminderi" po te kete nder !

      Lini një Përgjigje

      19:40 Blog 3 komente

      19:15 Blog 4 komente

      18:00 Blog 6 komente

      10:17 Blog 4 komente

      16:00 Blog 6 komente

      15:10 Blog 13 komente

      09:19 Blog 2 komente

      21:50 Blog 7 komente

      18:59 Blog 25 komente

      09:54 Blog 53 komente

      Më të lexuarat

      17:52 Politika 35 komente

      10:18 Kronika 13 komente

      18:23 Kronika 9 komente

      20:38 Blog 15 komente

      17:29 Politika 12 komente

      11:11 Kronika 21 komente

      Blog Tema

      11:42 Blog 2 komente

      10:48 Blog 3 komente

      10:39 Blog