Te fundit

15:54

15:50

15:33

15:20

15:10

15:07

15:09

14:58

2022-07-22 14:32:00Blog Nga Nebil Çika

15 Komente

 1. T
  Torino

  Sakte!Bravo!

  1. B
   Balliste ngrenes pulash

   C'thua o i marre c"lidhje ka Rama me komunistet ? Ndoshta ke te drejte per non grata pasi ka qene 30 vjet si sekretare i PPSH po Rama cfare hyne ketu ti sot fillon trashe zerin te duket sikur eshte koha jote po ju plehrat qe mbaheni si te persekutuar keni qene spiune te sigurimit dhe ngeleni te tille

   1. P
    Patriot

    Cdo i persekutuar dhe pronare pa prona prej Berishes, duhet ta lexoje, kuptoje dhe reflektoje sa nuk eshte shume vone.

    1. M
     Mal Cori

     Po kush i perndjekur politik beri hajer keto 30 vjet, o i nderuat Nebil...... . Te gjithe ju servilosen e ju nenshtruan nje komunisti te eger si SRB-i...... . Nje qe hynte e dilte ne shtepine e Enverit si ne shtepine e tij....... C,tu thuash..... 30 vjet kaluan dhe po te shikosh me vemendje, te perndjekurit dhe bijte e tyre, nuk shkelqyen ne asnje fushe........ As ne biznes, as ne arsimim, as ne teknologji....... Ata studjuan pothuaj te gjithe per juriste dhe jane bere ca avokate te rendomte...... .. Cfare te presesh prej tyre.

     1. t
      tironci

      Bravo Nebil!

      1. S
       Shaqo

       Ju te lajthitur keni qene brez pas brezi, Fejzi Alizoti, fashist e bashkepunetor i fashizmit, e pasardhesit te tille, por nuk eshte lahthitje, eshte mentalitet i sijit tuaj. Mos u merzit, jeni nje shporte me karavidhe, asgje me shume. "Patriotizmat" tuaja te mos kompronentojne patriotet e vertete, qe u masakruan nga Alizotet. Kenaquni ne cka keni marre, e stop. Ju nuk jeni te djathte, jeni bashkepunetore te fashizmit

       1. B
        Balo

        Ore Shaqo,bashkëpunëtorë kanë qenë,ashtu është,po ndoshta nuk e kujtojnë më!

       2. Vjosa

        Na kenaqe,na quani të persekutuar dhe bashkpunetoret me pushtusit që spiunonin e vrisnin pas kurrizit shqiptaret. Apo ato grupe diversatesh që terrorizonin fshatrat pran kufirit duke i vrare e djegur dhe shtepite keto pse nuk i thoni?

        1. Vjosa

         Na kenaqe,na quani të persekutuar dhe bashkpunetoret me pushtusit që spiunonin e vrisnin pas kurrizit shqiptaret. Apo ato grupe diversatesh që terrorizonin fshatrat pran kufirit duke i vrare e djegur dhe shtepite keto pse nuk i thoni?

         1. M
          Mesuesi

          Po Tomori eshte rahur qe kelush o Nebil. Ti dashke tju mbroje te vrrtetat tuaja. Prit, mos e humb durimin se Ludoviku eshte shpresa juaj.

          1. L
           Lanabregesi

           Na ngrenc mutin,ju ka ngel ora ne 1944,jemi ne shekullin e 21 o koqeee! E tha mire nje i ftuar nga e djathta ne nje tv,te djathtet kane qene sherbetor te fashizmit,nazizmimit,amerikaneve,anglezeve,etj,pa din e pa iman,mbas parave.

           1. Z
            Zeqo Pilafi

            Rrofsh! Shoku Enver të bënë të fala dhe të përgëzon për ato që thua. Dhe ju porosit, mbështesni Berishën dhe Metën, të vetmit besnik në udhën e Partisë. Poshtë Nebil Çika dhe gjithë ata që mendojnë si ai. Rroftë Tomorr Alizoti, besniku ynë i heshtur dhe i fshehtë.

           2. F
            Fjala ime

            E para dua te di qe sa vjeç jane zoterinjte? E dyta cilet jane komunistet ne parlamentin shqiptar, perveç Sali Berishes qe e di? Mos valle Belina Balluku? E treta eshte nga kush ndiqet politikisht zoteria qe akoma quhet i perndjekur politik dhe sa thase me para ka rrembyer nga taksat e fukarenjeve ne emer te asaj qe pretendon? Fukarenjte shqiptare ja kishin fajin qe e kane perndjekur dikur?

            1. S
             Sokrati

             Nebili mendon e shkruan si debili! Te dekalarohesh se sot kemi akoma te perndjekur politike dhe komuniste ne pushtet, ne qeveri dhe ne parlament, do te thote se je i manget nga truri, qe nuk te funksionon, qe nga koha e perndjekejes... Ata, qe u perndoqen, ne pjesen dermuese ishin te deklaruar haptazi kunder qeverisjes se Enver Hoxhes dhe benin perpjekje te pareshtura te pengonin ate regjim, qe ishte ai, qe ishte dhe qe ta dish mire ti, o debil çika, beri aq shume per popullin dhe te gjithe vendin, saqe truri yt i vetpersekutuar dhe tmerresisht i semure kronik nuk arrin t'i shohe dhe lere pastaj te hyje ne pune logjika, aresimi, psiqika dhe keshillimi per t'i kuptuar... Aq te mençur sa edhe po aq budallenj jeni raca juaj, saqe ne krye te stanit tuaj me lepuj ngrini dhe ringrini nje sharlatan ish komunist me emrin saleh sulltan salep, qe sebeshku me ju eshte nje nga kriminelet me te pabindur te Shqiperisei! Perse nuk beheni bashke ju dhe te nxirrni nje lider nga radhet tuaja ''te persekutuara''? Se ata jeni! Vetem per llafa pazari e te pergojoni ata, qe punojne per vendin. Vazhdoni te duartrokisni salehun, qe deri ne vdekje do te lehe, ashtu siç ka lere, per te keqen e tij dhe te vendit gjithashtu.

             1. M
              MacGr

              Ne parlament nuk ka Parti kOMUNISTEqe ALIZOTI te barazonte krimet e komunisteve me ato te serbeve qe edhe po te kishte prap nuk do qe e njejta gje.Biles Alizoti beri dhe gafen tjeter qe e cfaq si slloganist se gjoja Rama eshte i bllokut por Alizoti nuk e di se blloku nuk ishte te ura afer shkolles ''vasi Shanto''. Po te doja te isha ne anen tuaj do ju keshilloja te mos lodheni sepse Alizoti nuk thote asgje si politikan dhe intelektual

              Lini një Përgjigje

              12:19 Blog 6 komente

              10:07 Blog 19 komente

              18:45 Blog 6 komente

              19:00 Blog 35 komente

              16:56 Blog 15 komente

              14:03 Blog 16 komente

              09:22 Blog 24 komente

              20:40 Blog 26 komente

              15:21 Blog 12 komente

              12:56 Blog 2 komente

              Më të lexuarat

              12:04 Sociale 20 komente

              20:50 Sociale 7 komente

              09:05 Kronika 1 koment

              10:18 Rajoni 10 komente

              17:00 Politika 11 komente

              18:10 Politika 12 komente

              Blog Tema

              12:18 Blog 1 koment

              11:41 Blog 1 koment

              09:34 Blog 1 koment