Te fundit

21:39

21:30

21:20

21:12

21:00

20:49

20:45

20:28

2023-12-06 10:42:00Blog TEMA

16 Komente

 1. V
  Vranakonti

  Bravo,bravo,zoti Frrok Cupi. Je i madh. Njeri i vecant inteligjent qe nuk ta arrin njeri tjeter. Shkrimet e tua i lexojme me kujdes dhe me vemendje. Na ngjallin shprese,se nje dite do te plotesohet deshira e popullit,ku Sali Berisha per krimet e panumerta,te shkoi ne burg familjarisht.

  1. v
   vang

   FRROK, TE admiroj per stilin e vecante qe ben dallimin nga rradhet e gazetarise .E kam thene qe je trondites ,je Kafka i gazetarise shqiptare.

   1. T
    Tuti

    Ka urtësinë, por na iku jeta duke pritur për t'i prekur ghonat. Prit e Prit ikën 70 vjet, na rrofte URTËSIA e Shtetit tonë

    1. o
     o vang

     kafka je , se truri eshte mero

     1. v
      vang

      ZOTRI APO ZONJE ; TI reago me emrin tend e jo me timin.KAFKA ESHTE EMER SHKRIMTARI qe sigurisht duhet ta dishe por ne kete rast kujtoj se do ti dalesh krahe Meros per te cilin kam respekt te vecante per satiren ne shkrimet e tija,por ketu behet fjale per STILIN e te shkruarit qe eshte i vecante per kedo qe shkruan dhe sigurisht Mero ka stilin e tij.

     2. L
      Liri

      Super stil,analize perfekte

      1. H
       Humoristi qe nuk botohet

       Mllefe katundaresh.

       1. s
        shoku zenit

        Keni marre persiper ju z.Frrok dhe Mero baze ta groposni me fakte liderin e terrorizmit ballkanik salih berishen RESPKTE

        1. Analist

         Respekte.Shkrim shume i.mure i Cpit.Te degjofte perendia e yti mbyllet goja halese sali te qeresohet te paktenvetem nje here ky vend.

         1. S
          Sqarim

          O Frrok VARREMIHESI, vazhdo me andrrallat tua mjerane. Berishes nuk ka çti beje Spak sepse si jo rrallehere eshte NGUTUR per ta marre nen hetim. Prokuroria HETON , mbledh PROVA , KOPSIT DOSJEN MIRE dhe pastaj te merr te PANDEHUR. Por ky SPAKU yne HEROIK ben te kunderten , ARRESTON miletin me urdhera dhe mendesine HAJT SE I GJEJME naj gje rruges. Jane kthyer ne show man-a jo ne profesioniste. Spak e di tashme se me dosjen PARTIZANI ka dale huq dhe nuk ka sesi ta dhjesi edhe me shume. Thjesht ka ngel brenda dhe presin URDHERIN se çte bejne e si te bejne.

          1. B
           Bukuroshi

           Si gjithmone je gjigandi I penes dhe mendjes se kthjellet, kjo eshte lufte Frrok e ti je snajperi me I fuqishem ne kete kaos .

           1. i
            ilir

            Ketu prehet Frrok Cupi i Ra damllaja nga marrazi ndaj Berishes.. punoi ne gazeten Zeri i Qenerve....

            1. A
             Andromeda

             Mire e ke ti Z. Froku, por Caushesku ishte akoma njeri diten qe e vrane. Sali Berisha ka kohe qe nuk eshte njeri. Ai thjeshte eshte transformuar ne vampir qe vepron sipas zerave qe i cpifen ne tru. Vampiret jane te pavdekshem ose vdekja eshte fillimi i jetes se tyre. Kush i merr vesh keto veprime te Sali Berishes. Duhet te kesh shqiat e aljeneve ta kuptosh Saliun. Nje njeri normal dhe tokesor do ishte terhequr me kohe nga zullumet. Ti Frok me vjen keq te te them por je thjeshte nje tokesor i mjeruar!

             1. !
              !!!

              KY "maloku" Frrok Çupi nuk ka nevoje per koment. Forca e mendimit te shprehur, eshte logjika njerezore qe disponon ky. E respektoj (

              1. "
               "BOHOTINA"

               Si zakonisht i mrekullueshem, por dhe i lexuar me endje per shkak te stilit dhe befasise se analizes. Bravo Frrok...

               1. p
                populli

                Froku ka vetem predikimin dhe lutjen duke na u çfaqur here pas here si ata qe edhe pse te jane shtuar shpresat per te mos jetuar ,edhe pse ditet i ke te numeruara ,ai me meshat e tij na thote ,"prisni se zoti eshte i madh e te ndigjon"!Se po te jete puna per drejtesi e miqesi ,harroje or Frok se do te ndodhi ndonje çudi!Me shpejt ,nga kjo bote do largohem une dhe ti se sa ai shpirt zi!Ty dhe mua do na vijne kosshite dhe miqt tane,kurse atij do i vijne Rajsonet,Al Kaponet ,Arvizut e Grekofonet!Ndaj o Frok na lere te vdesim te qete e mos na jep goditje qe nje trup tashme i zymtosur si mban dot,pasi akoma nuk eshte marrosun!Ata nga jugu kan nji shprehje te kahereshme :Se Isai se Musai kurre s'ka per ti'u gjetur faji!Se fundemi nje detaj "Sali Berisha e ka djegur e vrare kete vend per nje "Bacberry" dhe per pasurite marramendese te familjes se tij !Damka siç e quan ti dhe une "Person non Grata" eshte ofiq per te pasi ai eshte i pari drejtues i larte i nje shteti qe ka vrare kater te pafajshem ne mes te bulevardit ku egoja e tij nuk ka lene vend per te hamedesuar sepse e ka pranuar me gojen e tij,dhe per ironi eshte cilesuar "Burre shteti" kur duhet te ishte damkosur me "Bure Leshi" dhe sot minimalisht duhet te kryente denimin ne burg nese do rezistonte deri ne ditet e sotme e qe kerkysh nuk e imagjinonte qe ai do ishte sot rrugeve te Tiranes per te mbledhur njerez per ta ridjegur edhe nje here Shqiperine,duke iu bere e pamundur se ata qe i shkuan nga pas ne 97 ,i paisi me pasaporta diplomatike e qe sot shikojne punet e tyre jashte kufinjeve e pjese tjeter qe mbeti ketu i veteleminoi nje nga nje per mos te patur deshimtare.Ai ka zevendesuar nje figure mitike ne kohet e para shkerdhatokracise ne familjet Shqipetare ku femijve per ti trembur apo vene ne gjume i detyronin te mbyllnin syte se vjen "gogoli" ku kjo figure tashme e harruar eshte zevendesuar me "fli gjume se erdhi Saliu"!Kjo eshte arresyeja se perse ai sot me nje kembe ne troruar dhe nje ne rruge ecen per te trembur njerezit edhe pse ne vetvehte nuk e kupton se perse çalon!

                Lini një Përgjigje

                12:45 Blog 2 komente

                21:09 Blog 5 komente

                17:33 Blog 48 komente

                17:27 Blog 11 komente

                17:22 Blog 10 komente

                13:07 Blog 12 komente

                20:58 Blog 5 komente

                19:40 Blog 3 komente

                19:15 Blog 4 komente

                18:00 Blog 6 komente

                Më të lexuarat

                09:09 Bota

                16:07 Bota

                10:52 Bota

                17:29 Sociale

                15:38 Politika 17 komente

                22:18 Bota

                Blog Tema

                20:10 Blog

                20:00 Blog

                10:25 Blog 1 koment