Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:39

21:40

21:30

2022-07-23 20:55:00Blog TEMA

86 Komente

 1. T
  Tropoja

  Normale ne pergjithesi muslimanet jane problem i madh kudo,shoqeri primitive e pa zhvilluar ekstremiste dhe arkaike

  1. S
   Spak

   Nuk eshte fjala qe jane 70% myslimane por se kane mentalitet te tille si nga shekulli i 19te! Ky eshte problemi i Saliut he Albinit dhe "presidentja" Osmani me Ilir Meten!

   1. D
    Detari

    harrove ramen ka me shume ne pushtet se saliu, dhe mijera xhami u ndertuan me ndihmen e rames, vellai i erdoganit.

    1. T
     Taku

     Edhe pa xhami nje mut jemi , gazeta ka sh te drejte

    2. N
     Naim Frashëri

     Spak Bravo ,Rrespekt

     1. N
      Naim Frashëri

      Spak Bravo ,Rrespekt

      1. N
       Naim Frashëri

       Spak Bravo ,Rrespekt

       1. N
        Nuk ka asgje te keqe me qen arab,turk

        Cmenduria me tourkalvanoi-t eshte se u vjen turp e irritohen kur u thua rrealitetin:jeni sunite,jeni turq! Ne asnje vend te botes nuk gjen njethundrake te tille sunite qe nuk pranojne rrealitetin, origjinen, identitetin, DNA...!!! Beqiraaaaaaaaaa tourkalvanoi, nuk eshte turp e nuk perben krim te qenit arab,turk etj,perpara Zotit te gjithe jane njelloi..... allah uakbar.

        1. F
         Filos

         Ti qe shkruan keshtu me urejtje per Shqiptaret me siguri qe ta kane punuar gruan gocen Shqiptaret o shejtan perse nuk shkon tek doktori i trurit qe te japi ilace per tu qetesuar .kur isha ne Athine atje ku punoja vjen djali i pronares dhe ne muhabet e siper thot fjalen turkoalbani dhe i thashe qfare do te thuash me kete fjale ai thjeshte e perdori por nuk dinte te ma shpjegonte une i thashe tij cfare je se mamaja jote flet shqip gjyshja jote flet shqip ter fshati i mamase tende flet shqip fshati eshte afer qatos afer korinthit ne peloponez po ti je Shqiptar o i shkrete cfare nxjer nga goja e kupton se cfare ndodh ne kete dynja flet gjith fshati shqip dhe thone qe jemi turkoalbani nuk ka me te semure se greket e rinj se me greket e lashte nuk kane asnje lidhje po ti shikosh mbiemrat qe kane jane 30 40 perqind mbiemra Shqiptare.

       2. s
        shoku zenit dhe argites prej fireze

        tropoja eshte shume problem si popull se ja ka pare sherrin e gjithe shqiperia Terroristi salih bin laden ky po tropojan e futi shqiperin ne konferencen islamike dhe si i tille po e denon e gjithe bota nje zeri

        1. H
         Haku

         Ju nga tropoja nuk mund te flisni per primitivitetin islam, kur vete jetonit dhe jetoni me ligjet e kanunit te ndrydhur te tredhur analfabete ne injorance te plote. Shume vone njohet sapunin, buken e grurit te Bardhe, dhe shtepite me krevate e me dyshek. Si mund te flisni ju per primitivitein islam, kur grate ju i kishit roberesha i vishnit me 60 kg fustan. V.k dmth.

         1. @
          @haku

          @haku problem ështe se ju Myslimanet nuke po bëhi njerze kurre as në shekullin e 21t se pse nuke ju lë ideologji islamike .! Po jame dakort me ty se edhe në Evrope edhe në Amerike edhe në Malsie ka pasur pritimivizem dhe varfri Kure kemi qëne nën pushtime dhe në shekullin e 19t dhe 20t. Por edhe sote në shekullin e 21t të gjitha vendet myslimane ose islamike jetone në varfri, në prapambetje dhe në diktature. Ti dine ndo një vende myslimanve që ështe i pasur dhe jetone në demokraci? Po të thuashe të gjitha femrat edhe femijet që jane të gjinise femrore në vendet myslimane jetone si skllever. Femrat dhe femijet e gjinise femrore edhe sote në shekullin e 21t lere më pare jetone si skllever në boten islamike prandaje kjo ideologji shqetsone të gjitha shoqrite e mancipume dhe demokratike. Amane Mose e permende sapuni se edhe sote në shekullin e 21t Ku në Evrope Ka sapune dhe uje plote. Prape myslimanve ju vjen era stervine Ku do nëper Evrope nuke Ka burre që ju rrine after.

         2. E
          Edi

          Tropoja qenka katolik shpellar i shpellave te thella qe akoma edhe sot flene me derrat dhe me gurin te koka dhe qe ia fusin gruan dhe çiken mikut te shtroja e kashtes

         3. v
          vang

          Ata duke e ditur se si eshte nje vend mysliman nga vendet arabe,mendojne se ne Shqiperi veprojne ligjet e Sheriatit ,Rama e tha para disa ditesh qe nje gazetar e kish pyetur se ''si vepron Sheriati ne Shqiperi Ata NUK E e kuptojne se sheriati nuk ka funksionuar ne Shqiperi sepse popullsia ka qene e perziere,.Ne mund te pyesim se edhe jugu i GJERMANISE eshte katolik dhe veriu protestant por ata,te dyja anet jane brenda krishterimit.Shqiptaret me 3-4 besime e kane te zgjidhur problemin midis tyre sepse shteti eshte laik i shkeputur nga feja. Por jo per hir te votave duhet te bejme teprime duke kthyer mesjeten ?,as para 100 vjetesh nuk behej,te zbresin ne sheshet e qyteteve dhe te kryejne liturgjite e tyre. Kuptohet se eshte presioni i klerit mysliman por kjo nuk do durohet me .Prandaj xhamite jane te pa numurta dhe dalin te futet gjithe Shqiperia brenda,Ketu nuk eshte fjala per islamofobi por per nje shtet serioz dhe te pa anshem,

          1. D
           Detari

           islami eshte problemi kryesor ne albanistan. te gjitha te metat vijne nga muslimanet.

           1. M
            Myftar B.

            Ca lesh myslymanesh jeni ju. Ju jeni komb shkrrdhatash. Pini raki e birra gjith diten, coni grate e vajzat ne plazh pa puke turpi. I coni neper shkolla e i lini te bredhin posht e lart si u do qefi. Ju beheni myslimane kur keni nevoje per paret tona. Ju jeni 70 perqind mafioza

            1. A
             Anti -Turko-Arab

             Myftar B@ O ty te shkerdhefsha familjen e krejt cfar ke. Te shkerdhefsha dhe fene tende myslimane.Shqiperia nuk eshte vend mysliman. Kjo gazete shkerdhate austriake e ngaterron shqiperine me krahinen islamike kosove. Atje 98 % jane muslimane.

             1. v
              vang

              MYFTAR;po nuk thua shyqyr qe nuk jane mysliman fanatik ?.ATA Sjane fanatike dhe bllokojne sheshin Skenderbe dhe shume prej tyre mbulojne grate dhe vajzat.Ne duam myslimanizmin tradicional se te paret tane nuk kane marre pjese ne Qerbela. Per tanet duam jo e jo fanatike por dhe ata te origjines myslimane mos te fanatizohen.

             2. M
              Matrapiku

              O Arnauta Turkoshak, pseudopatriota hipokrit, kemi kohe qe theksojm rezikshmerin e Islamit, si ne sferen kombetare po ashtu dhe ne ate Europiane e Botrore. .@. Ja cfar terrorismash shkruhen ne Kuran, hapni librin ose internetin dhe lexojini. .@. Sure 2, Fjalia 191: “I vritni (jobesimtaret) kudo qe i takoni, i deboni nga ku ju debuan; sepse joshja (ne mosbesim) eshte me e keqe se vrasja …” Sure 2, Fjalia 193: “I luftoni deri sa joshja (ne mosbesim) te kete mbaruar dhe besimi ne Allahun te zoteroje …” Sure 2, Fjalia 216: “Ju eshte urdheruar luftimi. Por ndoshta ju nuk e doni nje gje qe eshte e mire per ju dhe ndoshta doni nje gje qe eshte e keqe per ju. Allahu e di, ju nuk e dini.” Sure 4, Fjalia 74: “Dhe keshtu duhet te luftoje ne rrugen e Allahut ai qe e ka shitur jeten tokesore per Pasjeten. Dhe ai qe lufton per Allahun, pavaresisht fiton a vdes, atij i dhurojme shperblim te madh.” Sure 4, Fjalia 76: “ Kush beson, lufton per rrugen e Allahut, dhe kush nuk beson, lufton per Djallin. Luftoni miqte e Djallit. Dhe dijeni aftesite e Djallit ne lufte jane te dobeta.” Sure 4, Fjalia 84: “Lufto ne rrugen e Allahut; vetem ti te jesh i obliguar per kete; dhe i nxit besimtaret (te luftojne)…” Sure 4, Fjalia 89: “Ata deshirojne qe ju te beheni jobesimtare si ata qe jane. Mos merni asnje prej tyre per mik, para se te kthehen ne rruge te Allahut. Dhe nese (pas kthimit ne rruge te Allahut) ju kthejne shpinen, i zini dhe i vritni kudo qe i takoni. …” Sure 4, Fjalia 92: “Nje besimtar nuk guxon te vret nje besimtar, perpos aksidentalisht; dhe ai qe vret nje besimtar aksidentalisht, ai le te liroje nje (besimtar) te burgosur.” Sure 5, Fjalia 52: “O besimtare, mos merni as te krishtere e as cifute per miq” Sure 8, Fjalia 12: “… Sigurisht ne zemrat e jobesimtareve, une hedh frike. I goditni ne qafe dhe ju keputni gishterinjte.” Sure 8, Fjalia 39: “Luftoni kunder tyre deri sa te mos kete me lufte fare dhe cdokush te besoje Allahun..” Sure 8, Fjalia 41: “Dini se kur te vidhni (zaptime lufte) nje e peseta i takon Allahut dhe te Deleguarit dhe kusherinjeve te tij..” Sure 8, Fjalia 60: “Mobilizoni kunder tyre cdo force dhe arme qe keni qe t’i veni te gjithe ne frike: Armiqte e juaj, armiqte e Allahut dhe ata tjeret qe ju nuk i njihni, por qe i njeh Allahu…”

              1. x
               xx

               Eshte mire me ja tregu forcen e shtetit atyre hoxhallareve qe bejne keto predikime ne besimtaret neper xhami

             3. E
              E verteta dhemb....

              E rend me qen korrak sunit or shiit o rrobeell turkoshaku....

              1. E
               E verteta hidhur

               O Veri qe ben pyetje aspak te zgjuara.Nuk mund te jesh europian dhe mysliman njekohesisht eshte si te bashkosh vajin me ujin.Kushdo qe ka origjine myslimane dhe aq me teper ushtruesit e kesaj feje obskurantiste e kane te pamundur te jene me fryme europiane ,sjellje,kulture,menyre te menduari etj do cedojne patjeter diku.Eshte iluzion te thuash Baftjar,Qemal,Kadri me gjithe kete ngarkese fetare islame aziatike dhe te pretendosh te jene europiane,eshte krejt fallco.Dhe ti Enver qe shkon te vendi dhe heq kepucet i pashprese je,mos u merzit????✝️????

               1. r
                respekt

                Megjithese per hir te kombit tone nuk me pelqen kjo e verte, por domethenja e komentit tuaj eshte teper i sakte.

                1. B
                 Besi

                 E verteta ka per perfaqesues tribune e shpellareve katolik te tropojes, laçit e mamurrsit qe i kane futur lemerine Europes e s’po e ndajne dot akoma ça lloj shtaze jane

                2. P
                 Për redikalizimin e myslimanve shqip foles fajtore

                 Myslimanet jane problem per gjith boten pa varsisht se Ku jetone. Se pse myslimanet nuke njohin komb a po cilivizim. Se pse ideologjija islamike ështe e njët me atë komuniste keto dy ideologji prodhone veq dhune dhe Jo barazi mes gjiniva dhe Jo të gjith të barabarte para ligjit. Per redikalizimin e myslimanve në Shqiprie une mendoje se fajtori number 1 ështe Edi Rama. Se pse Edi Rama e Ka mbushur plote Shqiprine me Xhami Turke dhe Erdogani e Ka kthyre në Baba për myslimanet shqip foles. Por kët Edi Rama e bën për interesat e tija personale dhe per shkate të korrupsjoni qe bën me Turqit.

                 1. a
                  am

                  Sa per barazi ndaj gjinive te shohin veten ne pasqyre se pervec nje pakice te vogel qytetare austria mund te konkurroje me talebanet. Mjekrra s’kane po talebane jane. Dhe fundja fundit ne si kemi vene ndonjehere qellim vetes ti veme zjarrin botes sic keta jo me larg se shtatedhjete vjet.

                  1. B
                   Baliu

                   Austriaket edhe mbas 100 vitesh ende e heqin veten si "mbrojtes" te katolicizmit.

                   1. a
                    aIdardani

                    Shume mire , perse te ngrini bythen si ne sheshin skenderbej. Falja behet ne shtepine e Zotit jo ne rruge.d

                    1. P
                     Piskuriqi

                     Shyqyr qe doli nje gazete qe te thote te verteten per shqiptaret

                     1. K
                      Koli

                      Po çte vertete mor piskuriq p..dhuqi. Shqiptaret me fe te trasheguar myslimane jane 99% ateista e tua dini atyre per nder se te ishte per katoliket e shpellave ( hiq shkodranes e Shkoderloces) do e kishe akoma b..then te palare e me kanunin e lek dukagjinit poshte gurit te krese

                     2. Po more zoteri ke te drejte por ne Austri eshte akoma i gjalle ne kujtese atentati qe beri shqiptari jone idiot. A te kujtohet se perse e beri? E pra, gazeta mund ta evitonte kete artikull por ne fakt nuk eshte shume larg nga realiteti i perditeshemb

                      1. T
                       Trung plisi,fuck them all

                       Kërma myslymane,fuck you

                       1. A
                        Alex

                        Nga eksperiencat e turistave te cilet shkojne ne Austri.Te bie ne sy fakti qe nuk te sherbejne ne lokal nese e nuk i flet gjermanisht. Ky rracizem ndodh jo rrall here. Ne Shqiperi behet nje poropoganistike qe nuk eshte e veshtire te kuptohet ne kete rast qe mund te jete agjentura austriake. Sikur gjoja pavarsine Shqiperise ja solli Austria. Nderkohe qe aso kohe ka qene Austrohungaria e cila me pas u shperbe. Eshte e vertete qe Austrohungaria ka ndihmuar ne themelimin e shtetit Shqiptar por jo me deshire por me detyrim nga Perandoria Osmane. E cila i vuri kusht fuqive te medha qe nuk terhiqej nga Ballkani nese nuk formohej dhe te njihej nje shtet Shqiptar.Fytyra e vertete e Austrise kundrejt shqiptareve eshte kjo qe shohim ne jeten reale dhe qe lexojme ketu.

                        1. r
                         realist

                         Alex , ne ate periudhe qe flet ti , Perandorise Osmane , per fat te mire te shqiptareve dhe gjithe ballkanasve , i kishin rene breket ne fund te kembeve dhe nuk i ngrinte dot , jo me , t'i vendoste kushte fuqive evropiane . I erdhi dita qe te thyente qafen nga Ballkani , duke lene mbrapa injorance , prapambetje , obskurantizem , islamizem dhe ne Shqiperi 100 per qind analfabetizem , si askund tjeter ne Evrope , po edhe ne bote .

                        2. B
                         Balo

                         Robelli, nuk është problem tradita myslimane por sjellja kafshërore ndaj femrës që është vërtetë gangrenë e shoqërisë tonë! Sa për të marrë shembull ,edhe në qytetet tona i rrahim gratë si kafshë pa na ardhur aspak turp,se ato i kemi " kafshë dore" ...apo jo...?!? Njerëz të ditur si ti nuk duhet t'i hedhin "helm" shoqërisë,se pjesa negative jona përherë ka kërkuar" armiq " te gazetarët apo reporterët e huaj që shkruajnë ç'kado për ne ,por asnjëherë për armiqtë e vërtetë të Shqipërisë europiane që jemi vetë ne,dhe jo tradita islame por mënyra idiote si ne e dimë dhe e zbatojmë fenë dhe traditën! Nacionalizmi i tepër të bën të vjellësh....

                         1. P
                          Po

                          Po pse ne Austri jane kampion te feminizmit? Nuk e ke idene se cfare shkruan.. Ata jane barbare konservatore qe gruan e duan te rrise femijet e te rrije ne shtepi. Persa i perket dhunes ndaj grave sipas statistikave Austriake 56.8% kane perjetuar dhune fizike dhe 5% jane rrahur barbarisht. 29% kane perjetuar ngacmime seksuale qe nga perdhunimi e deri tek ngacmimet ne rruge. Dhuna ndaj grave eshte me e thelle ne Evropen perendimore, thjesht ata e trajtojne ndryshe duke mos e fshehur dhe debatojne hapur por nuk jane aspak me te mire apo me emancipues se shqiptaret. Shiko qeverine shqiptare qe mban rekord ne bote per numrin e larte te grave ne qeverisje gje qe ne Austri nuk ka per te ndodhur kurre pasi mendesia e tyre eshte tjeter. Mos e nxini shqiperine kot me kot, e fakt Shqiperia ka cfare to tregoj evropes perendimore per harmonine fetare. Ne nuk jemi skicofrena dhe paranoid ndaj myslymanizmit sic jane raca ariane e Austrise qe ende mendojne se ne 2022 do ju vije Erdogani me shpate ne dore tek dyhert e Vjenes.

                          1. K
                           Kristian

                           Po more po , ne vendet perendimore ka dhune ndaj grave , madje i mbulojne me thes ne koke qysh femije 7-8 vjecare e deri ne vdekje dhe nuk dalin nga shtepia pa shoqerine e ndonje mashkulli , qofte ky edhe 5-6 vjec . Si nuk ke turp more Po ?! Ju e kini te ligjeruar e te shkruar ne famekeqin Kuran , qe gruaja eshte qenie inferiore , madje burri mund t'a rrahe sa here te doje . A kini sy e faqe ju myslymanet te flisni per te drejtat e grave ? Turp .

                           1. P
                            Po

                            O Kristian o idiot ca lidhje ka Kurani ketu? Po Bibla cfare thote per femren e ke lexuar? Nje grua duhet ti nenshtrohet burrit! Te gjitha fete jane percmuse ndaj grave te cilat shihen si shembetore te burrave ndersa burrat si pronare te tyre. Copa mishi me dy sy, shkruani e thoni gjera pa kapur nje liber me dore.

                           2. r
                            realist

                            Sa per ate , Erdogani ja ruan lart e poshte Austrise , qe e ka rrogen mesatare mujore 1700 euro , ndersa Turqia , nje soj si Shqiperia , 300 dollare .

                            1. J
                             Jo

                             Perqindjen e perbejne myslimanet si dhunues ndaj femrave ne Austri dhe kudo neper Bot e jo tjere.Ju e keni kapur keq tani! Sa i hoqet ferexhet me vrap e n’parlament pa ditur çfare po behet vetem shtoni nr e femrave per t’ja mbshjellur Perendimit, dallavere kjo per t‘fshehur islamizmin sa per t‘futur koken ne EU per te vazhduar mepas avazin e vjeter. Demokracia s‘erdhi per t‘u ç‘orintuar njerzimi, perendimoret e kane me mas gjdo gje. Femra femer Mashkulli mashkull. Mire qe po na mbajne si hamaller se sa per tjera te jemi realist.

                             1. @
                              @JO

                              Dhuna ndaj femres eshte fenomem ne gjitha shoqerite ne Evrope dhe fete nuk kane lidhje fare me kete pune pasi si kristianizmi dhe muslymanizmi jane njesoj ne thelb kur flasin per femren. Te dy fete e shohin femren si shembetore qe duhet ti nenshtrohet burrit. Jane faktore te tjere me te rendesishem si injoranca, arsimi, ekonomia apo droga, alkoli dhe semundjet mendore qe ndikojne ne dhunen ndaj grave. Njesoj si ne Shqiperi dhe Austri.

                           3. E
                            Edi Rama - Afgani i Europes

                            Po kur Europa sheh qe kjo qeveri Rama ne mes Tiranes arrin deri tek poshtersia e mbulimit me carcafe te zinj te monumentit te Skenderbeut ne sheshin qe mba emrin e Heroit Kombetar se aty do binin bythperpjete Dumbabistet per tu falur njelloj si ne Meke, e aq me shume degjon deklaratat e cmendura te Rames qe "Erdogan eshte vellau i gjithe shqiptareve", natyrshem qe do botoje te tilla konkluzione qe jane fryt i asaj c'ka demostron marrezia e Edroganit per tu ngjasuar me Erdoganin.

                            1. v
                             vang

                             Ne se Rama eshte AFGAN ,NUK ESHTE FYERJE SEPSE AFGANET ,POPULL aziatik nuk jane fanatik mysliman por nejse.Ti e thua per fyerje dhe une pamvaresisht se me dhimsen majmunet qe jetojne jashte ne acar ,do te thoshja qe ti je majmun por nuk jeton ne acar,Surrati jot ben dhe komente,Edhe majmunet lozin me kompjuterin.

                            2. K
                             Kujtim Hysenbelliu

                             Te verteten ka thene qe Shqiperia ka shumice myslimane. Gjithashtu eshte e vertete qe barazia gjinore ne ne shoqerite myslimane nuk egziston

                             1. K
                              Kelmendi

                              Eshte poshtersi te gjykosh nje komb nga perkatesija fetare. Por poshtersija me e madhe eshte te thuash qe Shqiperija eshte 70% myslimane

                              1. E
                               E verteta dhemb....

                               Eshte gjsht poshtersi te mohosh se perkatesia fetare nuk perben identitetin apo DNA e nje kombi. Gjthsht eshte poshtersi apo pafytyresi te mohosh qe 70 % e shqipfolesve ne Albanistan jane muslims. DASH: sunits and shiits in Albania is 70%.

                               1. K
                                Kelmendi

                                Vertetoje. Dhe jo thjesht fjale pazari apo gazetaresh te inatosur. Fakte..

                               2. A
                                Antiturku

                                Po sa per qind myslymane eshte , more Kelmend ? Askush ne perendim nuk deshiron te gjykoje nje komb nga perkatesia fetare , por eshte vete feja islame , qe i gjykon kombet nga perkatesia myslymane , madje i ka shpallur lufte vendeve demokratike te botes .

                                1. K
                                 Kelmendi

                                 Matematika eshte e thjeshte; Ne Britanine e Madhe psh, nje vend me tradite te gjate kristiane, 25% e popullsise e quajne vehten jo-religjoze. Pra ne nje vend ku mbreteresha eshte kreu i fese vetem 75% jane fetare. I bie qe ne Shqiperi, ne nje vend ku mungoi edukimi fetar per rreth dy breza eshte e natyrshme te mendosh qe e shumta feja egziston kryesisht te te lindurit pas 1990 dhe nje pjese qe praktikuan fene fshehurazi gjate komunizmit. Pra dicka me teper se 1/3 e popullsise. Pra 30-40%. Te themi qe nga keta 70% jame myslimane i bie qe ne Shqiperi te kete 21-32% myslimane.

                                2. A
                                 Albanian Orthodox

                                 Shqiperia nuk eshte vend mysliman moj europa kurve.! Jam dakord me Kelmendin qe shkruan se eshte poshtersi te thuash qe Shqiperia eshte 70 % musliman...Genjeshter e madhe. Ne Shqiperi ka 1250 kisha dhe 500 xhami e si mund ta quash kete vend mysliman mor ua shkerdhefsha rracen e qelbur ju qe e quani shqiperine myslimane. Feja myslimane ne shqiperi eshte pakice dhe nuk ka lidhje me Fene e shqiptarit. Muslimanet shqipfoles jane turq qe kane mesuar Shqip. Shqiptaret e vertete jane te Krishtere dhe pike.

                                 1. F
                                  Fisnik

                                  Zotrote, nuk është e vërtetë që muslimanët shqipfolës janë turq! Kjo është propagandë, s'ka të bëj me të vërtetën! Në fakt, gjuha që flasim na përcakton kombësinë. Muslimanët shqiptarë janë të vetëdijshëm se të parët e tyre ishin të krishterë por u detyruan ta ndërrojnë fenë. Në Kosovë, në katundet e saj, përcjellet tradita ku mësohet përmendësh si i kishin emrat të parët e tyre dhe te shumica del se te gjenerata e 6 deri te e 8 - ta dalin emrat Gjergj, Mark, Gjon, Zef, etj. Propaganda është e dëmshme dhe bëhet edhe nga anë tjera, shembull, "shqiptarë janë vetëm muslimanët që flasin shqip"! Këto propaganda e kanë burimin te armiqtë tonë por përhapen edhe nga të painformuarit.

                                3. M
                                 Mira

                                 E lexova që të shihja poshtërsinë...sipas titullit të shkrimit. Se gjeta gjëkundi. Jemi mësuar të mbyllim sytë para së vërtetës!

                                 1. K
                                  Kajo

                                  Ne ne shqiperi nuk duam tja dime per fene ..non grada na futi ne koferencen islamike ne 92 shin na quajti vend islamik...po islamizmi yne duhet te jet shembulli i islamizmit ne bote ...femra moderne me makina pa shami etj edhe turqia njesoj ....po per te then realitetin kjo na kapenguar ne cdo drejtim drejt eu duke ditur qe eshte e importuar nga turqia para 600 vitesh

                                  1. A
                                   Analisti gjeopolitik

                                   Kajo , e vertete , femrat tona nuk jane te mbuluara masivisht , po na Turqi , ke qene ndonjehere , o Kajo ? Epo une po shkruaj nga Turqia ku jam me pushime , gjysmat e femrave ne rruge , jane te mbuluara , po ashtu edhe ne parlamentin turk , 70 per qind e femrave jane te mbuluara gjithashtu edhe hanemja e Erdoganit eshte e mbuluar . Ne plazhin ku jam une ne Turqi , kam para syve me dhjetra e dhjetra femra , qe lahen te futura ne thes , te veshura koke e kembe . Por ti , si gjithe turkoshaket shqiptare qe vdisni per nje cike Turqi , krahesoni Turqine me Shqiperine .

                                  2. K
                                   Kellira islamike

                                   S’eshte poshtersi gazete o torobello. Eshte problem juridik. Lexo gazetar leshi lexo: http://assembly.coe.int/nw/xml/XRef/Xref-XML2HTML-en.asp?fileid=25353

                                   1. B
                                    Brockulla Mediatike

                                    Ne Austri e kryesishte Vien , mediat dhe jovetem por pothuaj cdo Institucion ku ka serb qe shiten per Austriak apo Grek - nuk len poshtersi e sulm pa bere kunder Shqiptareve dhe kujdesen ne cdo rast , ta nxijne Shqiperine ne Opinionin Austriak e me gjere .Ka nji Financim Greko Serb shume te madhe ne Mediat Europiane si ne Austri Gjermani Zvicer etj vende Europiane por ne kto 3-vende Propaganda Serbo Greke - antishqiptare eshte ne Nivele Skandaloze . Imagjinoni ne Austri ne te gjitha institucionet ,qed nga Zyrat e Punes e deri ke cdo tjeter qe ka te bej me Informacionet e popullsise natyrishte per gjithe te Huajt - jane te gjitha Gjuhet e Botes vetem ne Shqip Jo !!!!!!!!!!!! Eshte aq skandaloze sa ,te vjen cudi sesi Shteti Shqiptare ,Ambasada Shqiptare ne cdo kohe jo sot , nuk i ka kerkuar nji sqarim Shtetit Austriake kulmi se cfar bejne Serbo Greket -qe shiten si Austriake ne ate vend . Per Shqiperine japuin vetem shkrime Negative ,shkrime degraduese ,diskriminuese si me qen Shqiperia ne Arabi e jo ne Ballkan eshte nji Propgande teper e Ndyre dhe e pasuportueshme ,ndekohe qe asnji nga MUJ Shqiptare ose vet Shteti ,nuk ben asnji gje kunder ksaj Farse Greko Serbe ne Austri

                                    1. E
                                     E verteta e hidhur

                                     Kjo qe thua ti mor brockulla.com,kujton ate pyetjen e nje kurve .Pas mbaruam aktin ,kurva e pyet palluesin.”Cfare thojne ne fshat per mua?”Dhe palluesi i rradhes tall trapin duke i thene “ thojne qe je e ndershme dhe i tregon gishtin e mesit” Po pse mor pleh ku ka vend ne bote qe behen gjera si ketu?Nga vrasjet e tmerrshme mes dites ,me kallash,tritol,shtetare fallc qe vjedhin vendin me terbim duke i marre peng te ardhmen njerezve ketu,qe po ikin 300-400 persona ne dite nga Shqiperia se nuk munden dot.Po grabitjet e pronave qe ben shteti,droga sheshit,pastrim parash,ndertim pa fund xhamiash,”ninxhat” me ferexhe,sound track i kohes qe po jetojme ne Shqiperi eshte ezani i hoxhes,tmerr ndotje akustike erresire islamike .E bejne dhe me nje inat te madh sikur duan te thojne jemi ne ketu,po deshet rrini po nuk deshet ec thyeni qafen ikni.Ne nje ore te caktuar tek zona liqenit vijne zerat e hoxhallareve nga 4-5 drejtime -interferojne.Ku jetoni ?Keto jane fakte te pamohueshme ,prandaj leri justifikimet bajate qe po bien ne qafe austriaket,europianet etj

                                     1. G
                                      Goni

                                      O ‘e vertete’ prape ha m..t ti? Po ti ke katoliket e mamurrsit e laqit e duke u pershkallezuar deri ne tropoje mor derdimen qe s’po lene gje pa bere ne Europe e qe po çudisin imagjino inglizin, qe ka pare nga te gjitha monstrat e kolonive te veta

                                      1. B
                                       Brockulla ............

                                       E verteta e hidhur !- E para tgi je nji pederast antishqiptare e mesiguri nga kto Krimbat e Halese katnarit tema .- E dyry pambvaersishte se i dredh bythet e tua ti dhe gjuhen para Carit te Shqiptarit - thjeshte me bo Zhurmusin (se jua njohim mir Kafken tuaj te Perderasteve Greke ) - nuk thua asgje ,flet per histortite e Kurvave te fshatit tend ku je rritur , dhe nuk i Referohesh aspak Komentit tim ,asaj cfar un koemntoj ! - Pra ha Mut . Qe te flasesh me kte gjuhe qe flet i zhurmusi janulles , tregon qarte ,se je nji Fundamentalist i flliqur i Kishesh Greke e asgje me shume ,prandaj ha Mut sa te dudh tej ,se per kte paguhesh - Te dhembi Komenti im se i kam futur Hurin ne bythe Greko Serbeve o peder ,prandaj perdridhesh ne erresire e mallko Hoxhen .Ti dhe cfar perfaqsoni ju Mesjetare jeni i njejti mut si edhe pellitsit maje Minareve .madje ju jeni me te rrezikshem se idiotet e shejtan budallenjte e islamit

                                     2. A
                                      ALBANIA

                                      Tourkofagos@ Te qifsha gruan dhe komplet familjen mor pis mor jashteqitje anadollli..Ti gruqir del me cfaredo lloj Nicku fallco ketu ne komente duke ulur e ofenduar shqiperine hmmmm ne te gjetsha ty mor evgjit greku i ardhur nga anadolli..Do te rrjep te gjalle si Kec. O kelysh o funderrine Shqipetaret nuk jane muslimane...sepse asnje shtet ne Bote nuk flet shqip..Ne nuk kemi lidhje gjaku me popujt islamike.!! Me thuaj mor moterqir kush Shtet islamik ne Bote flet Shqip ???? Si mund ti quash Shqiptaret mysliane.?? O qelbesira o funderrina qe paguheni nga qarqet e huaja per ti hapur namin e keq Shqiperise.

                                      1. T
                                       Trupin drejt

                                       Ka zbritur gysma e Afghanistait ,Pakistanit,Afrikes ,Sirisë, gjithë ngjyrat e botës ne Evrope dhe nuk flisni ,nga shqiptarët keni frikë dhe i urreni .Në dorën e shqiptarëve është tju ndërrojnë mendjen dhe do e ndroni ,megjithatë jeni shumë shkërdhata disa nga ju ne Evropë

                                       1. m
                                        mero vella me turkun

                                        pse te djeg o mero .te verteten kane thene.ajo eshte pjesa e pjerdhur e kombit qe atij qe i ka pushtuar 500 vite e i zhyti ne mut i thone vella.

                                        1. D
                                         Detari

                                         Ketu duket qarte se skiptaret nuk u konvertuan ne turq por jane turq. Nuk jemi te pushtuare pse u mbush vendi me mijera xhami keto 20 vitet e fundit? Perse mbulohet statuja e Gjergj Kastriotit per bithperpjetet? Pranoni origjinen tuaj o skiptar ndodheni ne vend te huaj. Dhe ne fund Robelli pranpn dhe vet se muslimanet ne Arberi jane te ardhur kur i krahason me refugjatet musliman te Austrise.

                                         1. F
                                          Fisnik

                                          Shqiptarët e krishterë, katolikë dhe ortodoksë, u konvertuan në muslimanë sepse pushtimi ishte shumëshekullorë! Edhe para pushtimit osman ishim të ndarë fetarisht sepse nëpër trungun arbëror ishte kufiri ndarës i Kishës Lindore dhe asaj Perëndimore. Nuk kishim kishë tonën prandaj ortodoksët shqipfolës shfrytëzonin kishat ku predikohej sllavisht ose greqisht. Ortodoksët shqipfolës mbanin emra sllavë ose grekë se kështu i pagëzonin në kishë. Ortodoksët shqipfolës iu nënshtruan një asimilimi masovik në grekë, bullgarë dhe serbë! Ata që u konvertuan në myslimanë i shpëtuan këtij lloj asimilimi por më vonë me kalimin e kohës filluan të asimilohen në turq. Sidoçoftë, numër i madh shqipfolësish ortodoksë që mbetën jashtë shtetit të vonuar shqiptar, u asimiluan plotësisht. Në fakt, të gjithë! Por ata shqipfolës që u konvertuan në muslimanë, pjesa më e madhe e tyre, e ruajtën gjuhën dhe kombësinë. Këto janë fakte, tjerat janë propagandë. Mësimi historik: po e humbëm gjuhën, e humbim kombësinë! Po e ruajtëm gjuhën, e ruajmë kombësinë! Fetë e ndryshme, në rrethana të ndryshme, kanë ndikuar në ruajtjen apo në humbjen e gjuhës sonë. Teknikisht, sa më të ndryshëm që jemi nga pushtuesi ose sunduesi i huaj, aq më shumë i qëndrojmë (rezistojmë) asimilimit!

                                          1. k
                                           katarakti

                                           Në mënyrê të tërthortê ti thua se myslimanizmi na ka shpëtuar nga tjetërsimi. Ndërsa unê them se myslimanizmi na ndryshoi deri edhe kulturën dhe zakonet tona. Me zyberë dhe mazllumë nuk shkohet në Europë. 500 vjet sundim turk na tjetërsoi. Enveri pati të drejtë që i hodhi tê gjitha fetë në kosh. Armiqësitê nê emër të fesê rrezikojnë deri edhe ekzistencên e kombit shqiptar. Poshtë Turqia, Greqia dhe Sllavia.

                                           1. F
                                            Fisnik

                                            Unë jam shqiptar ateist nga Peja. Sa për mua feja mund të mos ekzistoj fare dhe unë do të isha më i lumtur. Por, realiteti, jeta, nuk përputhet me dëshirat tona. Unë e thashë në fund se, teknikisht, sa më të ndryshëm që jemi nga pushtuesi ose sunduesi, aq më shumë i rezistojmë asimilimit. Më vështirë asimilohemi. Poashtu vlen edhe e kundërta. Sa më të ngjajshëm jemi me pushtuesin aq më lehtë asimilohemi. Kjo vlen për të gjithë faktorët si, rraca, feja, gjuha, etj. Kështu, kur ishim nën Perandorinë Osmane, më rrezistentë nga asimilimi turk ishin të krishterët se myslimanët. Shqiptarët që mbetën nën Greqi dhe Serbi, megjithëse asgjë shqiptare nuk lejohej, ortodoksët ishin më pak rezistentë ndaj asimilimit se myslimanët. Kjo që them nuk është "mendim" i imi, janë fakte empirike. Në fund, po islami na tjetërsoi, por tash në demokraci dhe liri, askush nuk na detyron të jemi kështu dhe ashtu, secili ka të drejtën e zgjedhjes. P s. Dikush, në mendjen e vet, mund të më konsideroj mysliman, por unë jam ateist.

                                            1. F
                                             Fisnik

                                             Harrova edhe diçka! Ti e barazon tjetërsimin me asimilimin. Për ne shqiptarët asimilim do të thotë humbje e gjuhës dhe shkrirje në një kombësi(etni) tjetër. Tjetërsim në fé është diçka tjetër, nëse e ruan kombësinë. Dikur kjo ishte e vështirë të kuptohej, sot jo më, sepse besimi, feja, shikohet si bindje personale që ka të bëjë me të drejtat e njeriut.

                                          2. H
                                           Haku

                                           Ju lutem mos perdorni me kete flamur me kete "shqiponje monster" nuk jan simbolet tona te flamurit. Beni dallimin ju lutem... shqiponje kan dhe shtete te tjera si simbol. V.k

                                           1. p
                                            pirro

                                            Nuk duhet shkruar per te share myslimanet shqiptare. Ne Shqiperi sipas censusit te 2011 50% ishin ateiste. Por kane dallim komunitetet fetare ne Shqiperi. Asnjehere nuk ka patur lufte fetare, dhe se komunitetet jetojne ne harmon dhe tolerance te plote fetare. Se dyti islami turk eshte komplet ndryshe nga islami arab. Se treti vetem islami radikal eshte i rrezikshem dhe qe kerkon ligjet e sharias. Ky islam per fat te mire nuk zuri vend ne Shqiperi dhe Kosve e Maqedoani te veriut, megjithse kur filloi lufta ne Siri ishin disa qindra familje kosovare , shqiptare dhe te maqedonise se veriut qe i u bashkuan ISIS-it. Por sot ata humben. Radikalizmi zhduket vetem nepermjet arsimimit dhe kultures. Persa i perket kultures, mentaliteti katundar dhe jo ai fetar mbizoteron.

                                            1. E
                                             Edi

                                             Pirro eshte absolutisht e vertete, ky eshte argument, pjesa me e madhe e shqiptareve me fe musimane te trasheguar jane ateista. Formulari i censusit nuk ishte shume i qarte tek pjesa e fese dhe sigurisht qe ai 50% i ateisteve eshte shume me i madh. Kaq ka qene perqindja e ateistave te mire-arsimuar, pjesa tjeter vendosen fene e trasheguar te familjes

                                            2. S
                                             Sefe

                                             Perderisa perqindja e madhe eshte muslims harrojeni. Vetem lojra per t‘na bere qejfin. Si fuqi puntore po por si evropian kurre jo. Nje enderr dhe do mjaftonte per ta ngritur perendimin ne kembe. Me arritjet e tyre te pa parashikuara te harroni qe mund t’i mashtroni me ca femra nudo apo duke shqyer nje berxolle derri, e kot. Ouuu! Ka pune per t‘u bere kaurr. Ne jemi rrezuar per te mos u ngritur kurre!

                                             1. F
                                              Fisnik

                                              Nga Shqipëria e vogël nuk vjen ndonjë rrezik, me përjashtim të disa hajnave dhe drogaxhinjëve që s'kanë lidhje me ndonjë fé. Rreziku aktual vjen nga Rusia, e cila zyrtarisht thirret edhe në orthodoksi që ata i thonë "pravoslavlje", shqip "sllavizëm i vërtetë" , apo "sllavizëm i drejtë". Shikoni (lexoni) librin "Në kokën e Putinit" të filozofit francezë Michel Eltchaninoff. Ky libër është shkruar në vitin 2015 dhe tash është ribotuar dhe aktualizuar. Presidenca ruse që në janar 2014 i ka dhuruar 5 mijë (pesëmijë) nëpunësve kryesorë të Rusisë nga 3 libra të 3 autorëve nacionalistë rusë, për t'i pregatitur ideologjikisht. Librat, dhurata të Putinit: 1. "Detyrat Tona", autor: Ivan Iljin 2. "Filozofia e Pabarazisë", autor: Nikolai Berdjajev 3. "Justifikimi i Të Mirës", autor: Vladimir Solovjov Filozofi i shekullit 19 Ivan Iljin në "Detyrat Tona" shkruan se Ukrajina duhet të jetë pjesë e Rusisë me çdo kusht, çoftë edhe me luftë! Për këtë filozof nacionalist dhe antikomunist Putini organizoi personalisht bartjen e eshtrave (kockave, mbetjeve mortore) nga Zvicrra për në Rusi. Pra, Putini i është kthyer ideologjisë të shekujve të kaluar!

                                              1. S
                                               Shqipe

                                               U dhj… fete

                                               1. K
                                                Kosovari anonim

                                                Përshëndetje Tema. Jam një pushues nga Kosova në Velipojë. Sonte diku rreth orës 19:20 në sheshin kryesor të Velipojës ishim duke ecur (shëtitur), ku nëpër shesh kaloi një veturë e tipit Mercedes C Klass, ngjyrë e bardhë, kishte ndezur 4 sinjalizuesit dhe voziste shumë shpejt nëpër shesh. Për një çast të gjithë menduam që ka ndonjë rast urgjence, por ata ia kishin lëshuar muzikës brenda në veturë dhe mbasi kaloi 20 metra, ndaloi një djalë i ri rreth të 40-tave, doli nga vetura dhe grushtoi një të moshuar rreth të 60-tave në prani të gruas së tij, e përgjaku dhe e shtriu përtoke dhe pastaj hypi përsëri në veturë dhe ia mbathën. Në atë veturë ishin 4 persona. Pyetja ime është kjo: ku janë policët, ku është shteti? A duhet të rrahemi ne sa herë që vijmë në Shqipëri (vendin tonë) në vend që të pushojmë?! Faleminderit, anonim si të gjithë, sepse ndodhë që më rrahin edhe mua po më zbuluan.

                                                1. P
                                                 Polici

                                                 Pse nuk more ne tel policine ti? Nese telefonon te vine per 1 minute. Mos u ankoni kot, nese do ishe ne nje vende tjeter do merrje ne tel policine. Perse ne Shqiperi nuk e beni?

                                                 1. G
                                                  Genti

                                                  Me vjen shume keq kur degjoj histori te tilla per vellezrit tane kosovare. Te njejten gje me ka treguar nje e njohura ime kosovare, qe pushuesit e kosoves i trajtojne shume keq ne Velipoje, me tha qe kjo gje nuk ndodh ne Durres, Vlore e Sarande, nuk e di sa eshte e vertete. Nese po, duhet t’iu vije turp banoreve dhe pronareve te hoteleve aty, maskarenj. Po ç’te besh zotni, ne shkoder e velipoje kane zbritur te gjithe shpellaret e tropojes e perreth, kush ka pare hajer prej tyre? Duhet te merrni patjeter policine ne raste te tilla dhe mbase te mos shkoni me ne velipoje nese ndiheni te kercenuar, ka plazhe te tjera plot ne Shqiperi ku ju presin me shume dashamiresi

                                                 2. A
                                                  Agim

                                                  Ky Enver Bobeli ,kritikoi kuvendin e Shqiperise se po perzihet ne punet e Kosoves me rasten e votimit te rezolutes kundra raportit te Dick Martyt.Lexoni ne Gazeta Express nje shkrim te Sh.Hotit per bashkepuntorin e D.Martyt zotin Robelli!

                                                  1. T
                                                   Trimi

                                                   Ne shqipri nuk eshte problem feja as myslimane apo katolike apo feja e diellit apo e lopes apo ku di une Ne Shqipri eshte problem pordhet e fendet e Janullaqve qe kane dale e shtuar shume ketu ne gazeta Tema I ka fajet Merua qe le te shperndaj pordhet e Janulles. Dhe kot jane problemi I shqiptarve rracizm kulmor ndaj nje besimi tjeter qe bota demokratike e denon.

                                                   1. r
                                                    realist

                                                    Trim shume i madh je , qe merresh me Janullatosin , me nje plak 94 vjec , ai t'a paska fajin ty . Pse nuk merresh me Erdoganin qe e ka mbushur Shqiperine me xhami , ne cdo lagje e fshat , ka financuar nje xhami me pese minare ne mez te Tiranes , me 10 autoparlante , qe kur te ulerijne ne oren 4 e gjysem te mengjezit , do zgjojne nga gjumi , Tiranen , dhe Shqiperine , por edhe shtetet fqinje Italine , Greqine e deri ne Turqi . Po pritet te sjelle koken Erdoleshi , per t'a inaugurar . President shteti qe financon e inauguron xhami !! Himagjinoni te vije Makroni , apo Merkeli ( kur ishte kancelare) , apo Blinkeni dhe te inauguroje e financojne Kisha e Manastire ...brenda dites do shkarkoheshin nga detyra .

                                                   2. S
                                                    Shqipe

                                                    Kthimi ne origjine eshte fisnikeri…

                                                    1. P
                                                     Pilurioti.

                                                     Sigurisht na vjen keq kur na kritikojnë të tjerët, edhe kur ata thonë të vërtetën. Gazeta Austriake, sigurisht që nuk ka parasysh numrin e muslimanëve në Shqipëri por, kulturën dhe civilizimin tonë, të njejtë me atë Oriental. Shqipëria akoma është vend anëtar i Lidhjes Arabe. E dini ju këtë gjë? Kultura e jonë social-juridike është e njëjtë me atë të vendeve të Orientit. Ne konkurojmë me kurdët. Tek ne, vendi nuk udhëhiqet nga shteti por, nga krimi dhe korrupsioni. Vëllezërit tonë në Kosovë deklarohen "Komb Mysliman". Qytetet çdo ditë e më shumë po mbushen me Xhami. Këto dhe shumë të tjera ka menduar gazeta austriake. Duhet falënderuar.

                                                     1. F
                                                      Fisnik

                                                      "Muslimanë" me kombësi janë quajtur muslimanët serbishtfolës, ata që populli i ka quajtë "boshnjakë" dhe që sot quhen zyrtarisht ashtu. Shqiptarët nuk deklarohen ashtu! Boshnjakët deri në regjistrimin e vitit 1971 nuk janë quajtur "muslimanë" me kombësi. Por për shkak se serbët pretendonin se "muslimanët" janë serbë të fesë islame kurse kroatët thonin se "muslimanët" janë kroatë të fesë islame, u vendos që ata të quhen "muslimanë" me përkatësi kombëtare, që ishte absurd! Në fakt problemi ishte te nacionalizmi serbë dhe kroatë që pretendonin Bosnjë Hercegovinën të populluar me kombësi të "tyre". Pra, të kujt ishin "muslimanët" e atij ishte Bosnja! Pra, shqiptarët kurrë nuk e quajnë veten me kombësi muslimane!

                                                     2. S
                                                      Supaxhiu 300 evro

                                                      Na vjen keq tani se shkruajn gazetat?BBC Televizioni italian etj ben nje dokumentar ne 2001 in ku fltej mbi ngritjen e 200 qind xhamive duke pasqyruar realitetin me filmime e intervista,perse na vjen keq se pershkruan realitetin?Perse nuk degjuam Kadaren ai legeni R,Alia qe i tha se ne vijn nga kristianizmi.Shikoni pak rrugen nga Fieri ne Tirane majat e xhamive si raketa nukleare,nuk mund te jem kunder vellezerve te mi por shikoj ferma te mbuluar nga koha tek kembet,ne plazh ferma me pantallona e mbuluar koken,ku ne te semes po shkon vendi im? Harruam kur ai karafili i berishes ,Lul i vockel theri dashin perpara Bashkis sikur te ishim ne Afganistan,ju mendoni se diplomatet e huaj e sherbimet sekrete e gazetar e tyre nuk flasim dhe analizojn hoxhallaret ne Televizion e ne sheshe kunder perendimit dhe demokracis .Shqiperia,Maqedonia,Kosova kemi problem nr nje rrezikshmerin e botes arabo turke .Zogu i ndaloj ne vitet 1930 te percet ndersa tani u kthyem 200 qind vjet mbas.Ne restorante ne pergjithesi e bare mbushur me meshkuj,femrat mbyllur,kg mentalitet do te minoj demokracis e vendit.

                                                      1. S
                                                       Supaxhiu 300 evro

                                                       Na vjen keq tani se shkruajn gazetat?BBC Televizioni italian etj ben nje dokumentar ne 2001 in ku fltej mbi ngritjen e 200 qind xhamive duke pasqyruar realitetin me filmime e intervista,perse na vjen keq se pershkruan realitetin?Perse nuk degjuam Kadaren ai legeni R,Alia qe i tha se ne vijn nga kristianizmi.Shikoni pak rrugen nga Fieri ne Tirane majat e xhamive si raketa nukleare,nuk mund te jem kunder vellezerve te mi por shikoj ferma te mbuluar nga koha tek kembet,ne plazh ferma me pantallona e mbuluar koken,ku ne te semes po shkon vendi im? Harruam kur ai karafili i berishes ,Lul i vockel theri dashin perpara Bashkis sikur te ishim ne Afganistan,ju mendoni se diplomatet e huaj e sherbimet sekrete e gazetar e tyre nuk flasim dhe analizojn hoxhallaret ne Televizion e ne sheshe kunder perendimit dhe demokracis .Shqiperia,Maqedonia,Kosova kemi problem nr nje rrezikshmerin e botes arabo turke .Zogu i ndaloj ne vitet 1930 te percet ndersa tani u kthyem 200 qind vjet mbas.Ne restorante ne pergjithesi e bare mbushur me meshkuj,femrat mbyllur,kg mentalitet do te minoj demokracis e vendit.

                                                       1. S
                                                        Supaxhiu 300 evro

                                                        Na vjen keq tani se shkruajn gazetat?BBC Televizioni italian etj ben nje dokumentar ne 2001 in ku fltej mbi ngritjen e 200 qind xhamive duke pasqyruar realitetin me filmime e intervista,perse na vjen keq se pershkruan realitetin?Perse nuk degjuam Kadaren ai legeni R,Alia qe i tha se ne vijn nga kristianizmi.Shikoni pak rrugen nga Fieri ne Tirane majat e xhamive si raketa nukleare,nuk mund te jem kunder vellezerve te mi por shikoj ferma te mbuluar nga koha tek kembet,ne plazh ferma me pantallona e mbuluar koken,ku ne te semes po shkon vendi im? Harruam kur ai karafili i berishes ,Lul i vockel theri dashin perpara Bashkis sikur te ishim ne Afganistan,ju mendoni se diplomatet e huaj e sherbimet sekrete e gazetar e tyre nuk flasim dhe analizojn hoxhallaret ne Televizion e ne sheshe kunder perendimit dhe demokracis .Shqiperia,Maqedonia,Kosova kemi problem nr nje rrezikshmerin e botes arabo turke .Zogu i ndaloj ne vitet 1930 te percet ndersa tani u kthyem 200 qind vjet mbas.Ne restorante ne pergjithesi e bare mbushur me meshkuj,femrat mbyllur,kg mentalitet do te minoj demokracis e vendit.

                                                        1. A
                                                         Alo-Alo

                                                         Të gjithë popujtë janë të njejtë, rrethanat në të cilat jetojnë ju inponojnë veprimet.

                                                         Lini një Përgjigje

                                                         13:05 Blog 10 komente

                                                         12:53 Blog 28 komente

                                                         21:50 Blog 16 komente

                                                         21:14 Blog 6 komente

                                                         18:10 Blog 17 komente

                                                         17:18 Blog 2 komente

                                                         14:32 Blog 15 komente

                                                         12:19 Blog 6 komente

                                                         10:07 Blog 19 komente

                                                         18:45 Blog 6 komente

                                                         Më të lexuarat

                                                         11:53 Blog 53 komente

                                                         11:40 Sport 23 komente

                                                         17:42 Politika 24 komente

                                                         18:51 Politika 21 komente

                                                         10:21 Kronika 7 komente

                                                         10:28 Dossier 32 komente

                                                         Blog Tema

                                                         20:28 Blog 9 komente

                                                         20:17 Blog 18 komente

                                                         15:13 Blog 2 komente