Te fundit

22:25

22:10

22:00

21:50

21:39

21:40

21:30

21:20

2022-07-23 12:53:46Blog TEMA

28 Komente

 1. L
  Ladi

  Lehtesia me te cilen ky çunak i llastuar barazon E. Rama me monstren S. Berisha, me ben te mendoj qe ky gazetaruc eshte me probleme mendore.

   1. T
    Tmerr

    Fakti qe ti mbron ramen qe po drejton tmerr, qe sdel nje fletore te numerosh skandalet e tij me ben te tmerrohem dhe te largohem me nate nga ky vend.

   2. X
    XXL

    Jam i një mendimi me ju. Që kur ka mjellë flokët , këtij cunakut ,i kanë ikur ment dhe i ka hyrë vehtja në qejf. Ka filluar të flasë si Lubonja e co.

    1. O
     Opinjonisti

     Gazetar si puna e ketij qe i kane thene te beje paçavure ka neper plehra ne cdo cep ruge !

     1. Z
      Zalua

      Hahaha. Keta si fis nuk shquhen se jane me shume tru. Ky eshte tip futja pordhes.

      1. S
       Soreto

       E ke pyetur motren o Deni?

      2. l
       leo

       Denis DAMLLAJA ke mbjelle floket dhe te ka ikur mendja, turp per topin qe mban medioker si ky kok loqe.

       1. P
        Ppa

        Topi i Vjollces permes Sokoll Balles jep porosite si duhet te flasin gazrtsret e paguar prej saj.

       2. F
        Fjala ime

        Po kush do ta bjere kete opozite te ré? Vajza e Azem Hajdarit apo Blendi Fevziu, djali i atij qe s'ngopet me makarona apo sekretari rinise se Sali Sheqeres, gjykata kushtetuese qe fle ne shtrat me Enkeled Alibejan apo ajo qe fle me Andi Betjan, Monika Kryevogla apo Ilir Kokamecepa? OBSH-se duhet kerkuar ndihme qe te gjeje nje virus qe te preki vetem keta, duke mos harruar Flamurin, Strazimirin...por dhe kone e vjetra kriminale si Imamin, Boden, Kokekuqin...duke mos harruar dhe idiotet e budallenjete si Aldo ministrin qe firmos me urdher te Shkelzenit... Me gjithe respektin, Denis, rrugezgjidhjen ta jap une, po deshe degjoje po desh jo. Demokracine e nderton drejtesia, drejtesine e ndertojne prokuroret dhe gjykatesit, prokuroret dhe gjykatesit i nderton ligjin, ligjin e ben mazhoranca parlamentare qe ka votuar populli. Pra demokraci = shtet ligjor. Qe kjo te marre forme duhet mobilizuar gjithe populli qe: te shkoje para dyerve te prokuroreve dhe gjykatesve dhe te gdhihet atje me fenere dhe te mos i lejoje ata te shkojne tek burrat apo grate ne Lalez e kudo; PROTESTE . Proteste qe te izoloje keta njerez deri sa te denojne kryekriminelet. Ne mbeshtetje policia dhe ushtria. Demokracia nuk eksportohet as nga Amerika e as nga Euro-Anglia kurre; e pame ne veri te Afrikes apo ne Palestine e Siri, po e shohim me Rusine e Ukrahinen Ne qoftese njerezit qe flasin pa dogane do bejne kete veprim, Ameriken, Angline dhe Europen do ta kene mbeshtetje, ndryshe extraligjoret nuk hane pyke fare tek Arben Kraja se si duket ka nje fuqi me te madhe qe e mbron. Por po ta izoloje populli atje brenda sa ta beje shurren ne poture, do ndryshojne gjerat. Kalofshi nje vere te qete e pushime te mbara aty ne brigjet e Adriatikut dhe te Jonit ju dhe ata qe kane zaptuar vendin ketu e 32 vjet. Mos harroni qafederrat avokat si ai Gjokutaj qe hane me te dy krahte edhe larte edhe poshte dhe "mbrojne" popullin!

        1. S
         Sotiri

         Tani prit Non Grata nga Gjermania, Italia, Austria, Greqia! Por jo nga Franca, se Franca e ka agjent te vetin, sepse France-Serbi kane qene njesh shume kohe!

         1. S
          Sindikata e Suflaqeve

          Sotir te erdhi ora vrap ne semafor. Te ka sjelle Edvini hajdare te fresket afgano siriane... vrap Sotirica bythshqyeri

         2. T
          Taras Bulba

          Para disa viteve jepje opinion te drejte ,ke nja dy vjet ne programin tend ,ti vete bene politike ne favor te kriminelit Berishe ,me sa duket po te paguajne mire ,por mos haro se viting do behet edhe per ju gazetare ,se na jeni bere milionera ,Rama nuk bie se do ti ,Rama nuk bie se po bene shtet Shqiperine ,Rama do te iki vete ,kur atehere te kete mbaruar te gjitha ato qe ka thene ,Rama do votohet nga Shqiptaret edhe 3 mandate te tjera ,e pas tije e mer Veliaj edhe ky nha 3a4 mandate ,keshtu qe mos u lodh shume

          1. t
           ta

           shume e drejte.

          2. V
           Veshgusi

           E paske gelltitur nje lug corb edhe ti Dynjaja e po llomotit prockulla te ka hyre vetja ne qejf

           1. B
            Bled Mojsiu

            Le te shohin te ardhmen! Sali gomari vdiq! Le ta hane ate cope muti te dekompozuar, idjotet qe kane 30 vjet qe e hane dhe ju pelqen te perlyhen me te!

            1. l
             lexuesi21

             Fantazite naive te gazetareve shqipetare nuk kane fund, Sali Berisha eshte nje politikane qe gjeneron vetem konflikt, ai bene kompromis me korrupsionin, krimin dhe llumin e shoqerise me synim qe t’i perdore per interes te tij. Eshte nje person qe eshte fatkeqesi per Shqipetaret qe te kene nje rruge te bute ne demokraci..ndersa Rama i ka mbetur ne dore pushteti me kete opozite skizofrene dhe cakorduar jo se eshte me i mire, te pakten nuk krijon konflikte te panevojshme..!!!

             1. a
              arqile

              Denis nuk paske marre vesh po fare nga dybjaja.Sala eshte kriminel hajdut shkaterues i demokracisr dhr.i ekonomise shaipetare.Ai duhet te petgjigjet se ka edhur ekonominr e shqiperise.gjithr ate pasuri te ndertuar nga regjimi i hoxhes dike.thithur gjakun dhe djersen r.fshatarit shqipetar i cili prablitetin er Lloi mirze shkateruar copetiar e vj

              1. l
               loku

               Edhe pse te dolen floket perseri kurr su poqe,te shkoi jeta koke loqe o P(D)enis!Je me doçi i kazanit mediatik ,ku te gjithe thone qe eshte e pamundeshme dhe ti si Penis thuaj ,jo eshte e mundeshme!

              2. N
               Një qyterar

               Zor se mund të gjëndet e shkruhet artikull më të balancuar. Komentuesit e këtushëm, armiq të betuar të së ligës, (por kur e bëjnë të tjerët dhe jo kur e bëjnë vetë) pra, psikologjikisht të njëjtë me Berishën, shajnë pa më të voglën arsye artikullshkruesin. Kjo, vetëm për faktin se autori lë hapur të kuptohet dhe quan domosdoshmëri ngritjen e një opozite për të bërë të gatshme ndërrimin e pushtetit. Vetëm kjo i bënë komentuesit të hidhen përpjetë sikur ti ketë pickuar gjarpëri. Ata e duan çdo të mirë të vijë vetëm nëpërmjet pushtetit që ata dëshirojnë, ndaj dhe shajnë ndonjëherë Ramën që nuk i tregon vëndin Berishës. Janë aq të fiksuar pas mënyrës komuniste të të vepruarit, sa nuk shohin fare të ligën që po e pllakos vëndin nga qeverisja e keqe e Partisë që ata duan. Shkurt, janë Flamur Noka, Gent Strazimiri, Edi Paloka e kompani, por me shënjë të kundërt. Sinqerisht urime zoti artikullshkruesi. Dhe mirënjohje....

               1. k
                kërkoje ta gjeshe

                O "Nje qyterar " ! Pse nuk te pelqeu fjalimi im ne koment? Thuaj nje llaf te mire se e paske qare me lo t te shkruarit. E shohe une: kushdo qe leu, mendjen e tij pelqeu, sado qe mjaltin e pelqejne 99% perveç 1% qe jane ne breket e Sali Sheqeres dhe u mesuan me eren e tij. Pres reagimin e sinqerte se une luftoj per moral , njesoj si morali Shalqeres. Ne kete vape edhe lajthisim nga pak; te pershendes!

                1. N
                 Non Grata

                 Mos e ve ( qytetar ) se na fut dhe ne te rrangu jot or ( fshatar ) je i vetmi ti or ( fshatar qe po peshendet kete zagarin e ( kazanit ) je nje funderine ,mesa duket je dhe ti ( bathorist )

                2. M
                 Muhameti

                 Ky gazetaruci i Topit as mish as peshk.

                 1. T
                  Trna

                  Hei Dyrnja, hei!

                  1. R
                   Roberto

                   Denisi nuk eshte budalla por eshte djale i zgjuar.Ai e ngacmon biseden edhe ne TopTalk pa mbajtur anen e askujt.Eshte metoda e tij qe nuk do ta prishe me askend ose nuk do qe te beje "armiq" prandaj edhe kur "i kundershton" te ftuarit e ben per te balancuar biseden.Une kam kohe qe e ndjek dhe e kuptoj edhe kur insiston dhe "ju del ne mbrojtje" X apo Y.

                   1. Z
                    Zombi

                    O kara komentues. Artikulli shtjellon si jemi katandisur per 30 vjet nga keta emisaret e komunisteve qe po vjedhin popullin sa majtas djathtas ju vazhdoni me gazetarin pa lidhje. Po lexojeni artikullin pastaj shani mos shani perpara se ta lexoni. Se po te mos jeni vete pa floke do jeni pa tru. Po karat skane tru gjithesesi

                    1. D
                     DAj Sami

                     O ti miku,je gazetar,je analist,je politikan,po me teper dukesh se je nje hajvan.po si mund ti dalesh per zot,nje njeriu qe nuk ka zot,nje sociopati,nje deliranti,nje vrasesi,nje hajduti,nje ordinieri,po pse mor gaze-.ar,nuk ben pak,historikun e ketij mostre,kush ishte,ku u rrit,nga erdhi,kush e pruri,kujt i sherbeu,kujt i vurine dispozicion familjen,per interesat e tija,si u fut ne politike,si uzurpoi PD-ne,kush beri 2 prillin,kush e ngriti strukturen fame keqe SHIK,kush pergjonte qytetaret cfare gazeta lexonin,kush shkatrroi shtetin,kush promovoi drejtesine e plepave,kush tjetersoi pronat,kush filloi trafiqet,kush e krijoji Lazaratin dhe gjithe Shqiprine,kush filloi trafiqet,kush e ndimoi Milloshevicin,cfare roli kishte Kompania"Shqiponja",aktiviteti i saj,kush trafikoi armet,kush lejoi fajdet,kush masakroi opoziten ne 96-ten,kush e zgjodhi veten president,ne gjendje te jashtezakonshme,kush e organizoi luften civile,kush grabiti pronat e shqiptarve,kush vrau mbi 3000 mije djem e vajza,po BUllatovicet,Fazllicet,Arkanet,Bin Ladenete soj e soj ,sorollopi ne kete vend,Ate kujtohet vizitat e ketij SOCIOPATIT,ne Malajzi Dhe Brunei,a ke pyt ndonjehere se cfare interesash kishin per vendin keto,Ae din ti qe atje ishte ambasador Ferit Hoti,qe e eleminoi,si shume te tjere,se Feriti,dinte shumen e dollarve qe depozitoi,ne Malajzi dhe Brunei,si dinte Safet Zhullali,Gazidede,Pjeter Arbnori,Ali Spahia e shume te tjere,per krimet e bera,pa permendur qeverisjen e dyte,gerdeci,21 janari,Rezart Taci,klubi "Partizani"CEZ-i,e shume eshume te tjera.Ju jeni gazetare pa vizion,pa ndergjegje,shatazush,pa brume,ju dukeni nga paraqitja qe jeni tip kuravash.Nuk ka arsye qe ju ti dilni per zot Edi Rames,po ju jeni aq te lodhur,sa mundoheni te krahasoni,te pakrahasushmen.U zgjata me fakte,se shoket e tu nuk kane memorje,jo se keto qe pasqyrova une,qe i dine gjithe Shqipetaret,do ndryshojne mendimet e juaja,po ky popull nuk harron,po nuk u ndeshkuan krimet e kryera,ky vend nuk behet.Ne keto situata qe po jetojme,rroli i SHBA-se,dhe partnerve tane,eshte jetik,dhe fundi i ketyre haleve,si Saliplehu dhe Ilirmuti,do jete shume i shpejte,ky vend ka nevoje per opozite,po jo per riciklim kriminelesh

                     1. P
                      Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

                      Nje Njeri qr Shqiptaret shpresuan pir i zhgenjeu ne gjthçka. Durrnja !!!!! Sali Bisha i ka shkaktuar shkaterrimin me te madh vendit tone si askush tjeter. Ju kurvat gazetare KAZAI jeni te jusitifikuar sikurse nje punonjese e liçensuar sexi te justifikoni pagesen tuaj...goxha te majme. Prostitutat ju kane zili per shperblimet qe merrni nga tutorett..pronare temediave

                      Lini një Përgjigje

                      21:50 Blog 16 komente

                      21:14 Blog 6 komente

                      18:10 Blog 17 komente

                      17:18 Blog 2 komente

                      14:32 Blog 15 komente

                      12:19 Blog 6 komente

                      10:07 Blog 19 komente

                      18:45 Blog 6 komente

                      19:00 Blog 35 komente

                      16:56 Blog 15 komente

                      Më të lexuarat

                      11:53 Blog 53 komente

                      11:40 Sport 23 komente

                      17:42 Politika 24 komente

                      18:51 Politika 21 komente

                      10:21 Kronika 7 komente

                      10:28 Dossier 32 komente

                      Blog Tema

                      20:28 Blog 9 komente

                      20:17 Blog 18 komente

                      15:13 Blog 2 komente