Te fundit

22:41

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

2024-02-21 11:13:00Blog TEMA

33 Komente

 1. "
  "BOHOTINA"

  Idioti mund shkenctarinj!!! A dini pse ? Se idioti ka eksperience si idjot, ndersa shkenctari ngec para tij, para idiotit pra...

  1. B
   Babloku

   Po pra. Mire e ka spiuni Frok Ç. Edhe ne kohen e tij, dmth ne kohen e Nexhmijes dhe Froqir, paska pas SHARLATANE. Dikush punonte ne redaksi dikush ne shtepi… Per protesten e djeshme nuk na the gje sot shoku Froq.

   1. M
    Mondi

    Charlatans si babloku peshtyjne dhe e lepijne perseri .Nuk ka me te ndyre ne kete bote si ata.

  2. l
   lexuesi

   Sot rastisa ne nje kafene lluksi ku ishte nje nga ata sharlatanet qe permend z.Frok !Ndihej i ofenduar qe te tille stature e quante sharlatan kur ai ka,vjedhur,rrahur,ndoshta edhe vrare e sot fale kollares dhe kostumit blu ai sharlatani i dikurshem sot eshte me imunitet prej popullit!Shiko i tha mikut te tij qe qendronte ne kembe dhe qe priste te ulej "sharlatani i pari"!Shiko çfare ka shkruar ky qe e ka hak drurin dhe me teper,per mua,duke i servirur gazeten Tema ,me doren e tij!Ndaj dhe une nxitova dhe e lexova ,kuedhe sikur ta akuzosh autorin e shkrimit per individ ai mund te te mbylli gojen duke thene se ne PD-te gjithe jane sharlatane ,ndaj dhe nuk ka perse merzitet ky!

   1. M
    Meri

    Se ne cfare menyre duhet bere nuk e di, por qe te mos lejohet bastardimi i gjuhes shqipe, kjo eshte shume e drejte. E me duket se ne peticion ishte shume e qarte, qe, i ftuari do flase sic di ai, por gazetari, personi qe drejton emisionin duhet te flase me shqipen standarte. Dhe eshte fare e drejte kerkesa ne peticion qe s’ka pse ti jepet aq shume hapesire mashtrimeve dhe gazetari apo drejtuesi i emisionit i miraton si te mireqena tere ato qe thote « sharlatani » E se fundi nuk e kuptova mire cfare ka dashur te thote Çupi?!

    1. A
     Altin Pellumbi

     Ka dash me thene znj Meri qe ky sistem, “sistemi dhe rendi demokratik” i ka sharlatanet me shumice. Sidomos ne pushtetin e katert: Media,Tv etj Ose shqip: po e ngacmove plagen do dali qelb prej saj. Z Çupi ben “ironi” me sharlatanet. Ju jeni shume korrekt me komentin tuaj

    2. q
     qesh e ngjesh

     Or Frrocko o more Loqe, u thinje e dore s'hoqe / as u sqarove as nuk u poqe, nga by... e Pushteteve koken s'e hoqe /

     1. B
      Beni

      Po spiunlleqet pse nuk I trgon o kelysh sigurimi.Mbas 90tes me Saliun ishit breke e bythe se ju lidhte ideali dhe spiunlleqet tani na beni si demokrat te dy.Yyyt fare e keqe.

      1. B
       Bathorja

       Beno te ka mbaruar pasaporta diplomatike qe te paisi dikur Gazidedja!Ndaj mos e kruj shume!Zanatin e spihunllikut e n jeh mire ti.Si puna jote or Ben ,Froku bene çdo nate!

      2. R
       Real

       Sharlatanet kane qene ,jane dhe do te jene gjithmone ne mes njerezve te mire. Ne Shqiperi kane qene ne formen e gazetareve te Zerit te Popullit bile dhe krye redaktoreve, sa erdhi e ashtuquajtura demokraci ju bashkuan gazetes Rilindja demokratike dhe u bene nje me Sali Berishen ne promovimin e demokracise,dhe kur Berisha u shpall nongrata Ai ju bashkua ushtrise qe ben gojore per pushtetin hajdut te ripjelljes, pra sharlatane gjithe jeten.

       1. D
        Demokracia

        Idioti nuk e mund asnjeher shkencetarin, sic shprehet Bohotina, ne rast se shkencetari do perballet me argumenta me idiotin. Por nese shkencetari do perballet me budalliqe me idiotin, atehere do humbi. Puna eshte qe ne Shqiperi nuk ka shkencetar te mirefillte (me perjashtim per Prof. Kabos). Ata firmetare te famshem, te vetshpallur intelektual, me tituj dimplomash te marra lart e poshte si ne studiot e mediave, duhet te verifikohen. Eshte e cuditshme qe ne Shqiperi nuk ka asnje person qe i eshte hequr titulli per plagjiature. Te shohim njeher sa nga keta intelektualet kane bere shkence dhe sa kane bere pseudoshkence!

        1. S
         Spiuni

         Sharlatani me i madh i Meros je ti or Frrok spiuni. Sa here ja ke fut kot ti aq te mira paçim ne tjeret.

         1. M
          Mondi

          Kur te tregon gishtin nje injorant si ty qe dy fjali ne shqip mezi i sajove.Dhe ato, ti lexosh ne banjo qe te zbrazet robi rehat.Shko laj gojen e injorantit dhe sharlatanit perpara se te flasesh per gazetarin Çupi qe ka nje jete qe lexohet.

         2. N
          Na myten

          Rrefen copeza nga historia e jetes se tij e cila pa diskutim eshte nje histori suksesi. Qe u dhjefsh ne breke u dhjefsh!

          1. M
           Martini

           Ka profesorë pa plagjiaturë. Janë shumë të paktë, por ka. Për shembull, unë njoh një të tillë. Mjerimi shfaqet në faktin se ka shumë, shumë pak. Por V. Tola, që shkruan "Kadareja dhe muzika" dhe "Iso-polifonia labe është trashëguar nga sirenat greke", nuk hyn te të paktët, por te fiktivët dhe falsifikatorët e shumtë. Pse? Po ja, sirenat janë thjesht pjella të fantazisë mitologjike-animizuese, rrjedhimisht nuk kanë ekzistuar fare, sepse janë personazhe të trilluara. Aq më tepër që tingujt nuk ruhen brenda rrënojave a gurit, sikurse skeletet dhe amforat! Atëherë nga e gjeti ky "shkencëtar" i paditur vijën e vazhdueshme të trashëgimisë gjer në Labërinë e sotme? Kështu ja ka futur kot edhe për muzikën në veprën e Kadaresë, pavarësisht se shkrimtari i famshëm në një vjershë thotë se mund të gërmohet toka dhe të dalin andej edhe tinguj! Kurse shkencëtari i vërtetë, më i vërteti nga të gjithë është Ilir Yzeiri. Si publicist e njeh profesionin, por unë fola vetëm për shkëlqimin e tij prej shkencëtari! Haha!

           1. E
            Erdogan

            Ne Delfus te Greqise ish Kerthizen e Botes se Njohur ne Ate kohe per me shume se 8 shekuj nje nga 10 Menimet Filo-Sofike (Adhurues te Dijes) greq shkruhej. Gnosi Se Afton (Njif Veten). Te vetequajturit Skiptare duhet te Njofin Vetveten dhe ta krahasojne me historine dhe figurat historike te ketij Kombi te Lashte. Nuk mund te zerohen kero figura qe kane krjuar Politizmoin (Culture "shqip" perpara nje plakushe propagandistike Katolike ne Kalkute kur me parate dhe ndihmen e propagandes perendimore po ofendon kete Komb! Si mund te mohoet Politizmoi Greke i Vorio Epirit nga bijte e Vezireve,Pashallareve,Bejlereve,Agallareve,Hoxhallareve,Muhipeve,Dervisheve etj dikur Epirote pir Genitsere te Administrates Osmane? Sa poshte mund te shkoje ky popull dikur krenare dhe trim? Vend Heronjsh dhe Mithollogjike. Si mund te mohoje nje Skiptare se te paret e Tij i thonin Glosa dhe jo Gluhe camce (gjuhe). Po ashtu edhe termin Agios dhe jo Shen latinisht nga Saint kur Perandori Ilyre Iustinianos ne 532A.D ndertoi Gia Sofian? Per cfare Ilyresh po perpiqeni te destancoheni nga Ata,te Vertete? Po.ashtu edhe termin Popull. Ka shume Emra ne Ilyri dhe Epir si ArxiLaos,Menelaos qe tregon qe te paret e skiptareve i thonin Laos. Po ashtu edhe Papa jo Prift. Vetem be qofte se Kombi Ilyre dhe Epirote "fillon" pas renies se Perandorise Greke te Romes Lindore ne duart e Barbareve Osmane. Si mund ta considerosh nje veases dhe pushtues si Turqia vend strategjike? A ka turp me te madh? Kostantinopolin ky Qytet ne Nder te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos e jane akoma vrasesit e ketij Kombi! Dhe kjo u arrit nga interesat e Fuqive te Medha. Perca e Sundo.

            1. R
             Rozeta Ashton

             Të përleshesh me elegancën e fjalës , po marrin këtë si fjalë ; përleshje dhe pa e thelluar te rregullat e drejtshkrimit , që dikur ka pas qënë , për lidhëzat , pas tyre , nuk vihen presjet , por ~ nënkuptohet premëpauza - ç'e re fjalë kjo - në këndim , e kur syhazepsurve mendjen në t'tetin kat si Rometë e Zholi me fonema q'pret t'i tromaksë nga maja e kokojkës , të marrë fjalën , e avokati atë orë n'orale t'u , pasurojë , shumësin , nga avokat , mangësinë , avokat/ë , në : avoketër , - jeni ju avoketërit , e pasoi përbindja . Tulla djersëlyrë , s'di kë bren , përleshja , ketri po ! Thojnëza s'vë . T'avokatit urdhër mbase . E ku i dihet kë e n'a ka më si ca e si s'shumohen .

             1. H
              Humoristi

              Ka te drejte shoku Frroj.Sharlatani i Zerit te popullit,pasi e pushuan si kryeredaktor te rd-se,u emerua drejtor i piramides!?Me bashkenatundaret e tij pinin ne veranden e piramides,su dallkauket fshatare te mesjetes.

              1. M
               Mondi

               Te te perjashtoje llumi eshte nder per kedo jo me per legjenden e eseve frrok çupi.

              2. B
               Besnik

               O Demokracia! Shkencetari te perballet me argumenta me idiotin?! Ku njeh argument idioti? Nuk me duket e sakte! Frroku eshte nder gazetaret per te fuqishem te vendit. Dhe kontributi i tij ne demokraci eshte shume i madh. Une e lexoj me deshire. Flm Tema

               1. B
                Booo

                Epo lum ti qe e ditke se kush je?! Edhe kush eshte Frroku e ditke?! Po ne çe se vleresojme AS Frrokun , as veten si ti çte bejme.

               2. G
                Gjeli

                Te gjithe kane qenq spiune i gjithe popjlli kot thone disa spiun ky e spin ai kurse sot jane spiuna kopila me mire spiun se sa drogman kurva kurvare

                1. G
                 Graqiret Sumqire

                 Nje shkrim i goditur. Keta intelektuhalet qe nuk kane bere nje shkrim shkencor dalin dhe u thone te tjerve sharlatane.

                 1. J
                  Jua thyve undet Spiunave ..

                  I nderuari z. Frrok Cupi eshte nje njeri me velar...bo bo cafre i ben penes kure shkruan.....por ka disa gomejre qe ja kane inatin ! mdersa z. Frrok Cupi i degjeneron vetem me penen e tije...kure shkruan cdo lloje Artikulli.... I nderaur z. Frrok Cupi edhe pse nuk do keshe kohe ta lexoshe.....je njeri me vlera saqe te gjithe Qytetaret mezi presin kure juve shkruani... Atyre lepurusheve qe e mbajne vetem per trima....do ju falen keto gabime , se e kane nga halli...Se nje pjate supe te ngrohe i detyron te bejne dhe kete role...

                  1. l
                   lindio

                   Degjo ti sharlatan...ti nuk ndryshon shume nga shalatanet e gjuhes...ty duhet te tevije turp qe ke punuar ne nje gazete qe fliste vetem genjeshtra...ZP.I ben me ato vjershat per Patine?!

                   1. T
                    Treni

                    Nuk e di për intelektualët, por e vërtetë që ka sharlatanë e do ketë. Problemi im personalisht është se Shqipëria është e tej mbushur me të tillë.

                    1. K
                     Kot po pyes

                     Kot po te pyes une ty Frroço, ku e fut veten ti, tek shkencetaret, apo tek sharlatanet? Me nje fjale kete gjenialitetin qe ke shkruar ketu e ke per shkence apo per pallavra?

                     1. A
                      Asd

                      Shqiperia ka nivel te prapambetur arsimor, kulturor dhe etik. "Gjuha eshte shprehje e mendimit" Karl Marks.

                      1. C
                       Cup frroku

                       Analist gjoja je frrok po je sharlatani nr 1 ne ket vend je spiuni i kohes se qoftlargut jeburri ma legen qe ekziston

                       1. K
                        Kreshniku i drejte

                        O frrok shkruaj ndoj che per shpopullimin se na ikin rinia na ikin femijet nipa e mbesa nuk e di a ke apo nuk ke po esht gjeja me e shtrenjte qe ka njeriu ti duket ske njeri po je kafshe

                        1. E
                         Emigranti 1991

                         Sot, ka shumë "sharlatan" më shumë se kurrë ndoshta. Pazar u bë për diploma ma zi se në tregun e domateve. Sot mungon mendimi kritik. Po votove për pushtetarët i merr të gjitha. Nanë e babë është bërë patronazhizmi.Sot ik prapa diellit nëse nuk ja mbush syrin " sharlatanëve" që çajnë e ndajnë kudo e ç,ka do. Ma zi e ma, s'ka.

                         Lini një Përgjigje

                         10:39 Blog 5 komente

                         20:28 Blog 81 komente

                         20:17 Blog 6 komente

                         15:13 Blog 5 komente

                         11:53 Blog 59 komente

                         10:32 Blog 20 komente

                         21:10 Blog 5 komente

                         17:29 Blog 12 komente

                         17:07 Blog 22 komente

                         11:43 Blog 7 komente

                         Më të lexuarat

                         09:09 Bota

                         16:07 Bota

                         17:29 Sociale

                         10:52 Bota

                         19:10 Dossier

                         17:20 Politika

                         Blog Tema

                         20:10 Blog

                         20:00 Blog

                         10:25 Blog 1 koment