Te fundit

19:39

19:31

19:22

19:05

19:10

19:00

18:49

18:40

2022-07-20 14:03:00Blog Nga Skënder Minxhozi

16 Komente

 1. J
  Jorgo

  se kuptoj pse minjte e gjirizit ne kete vend quhen "dinosaure"... mesa duket gazekaret tane kane mungesa te theksuara nga 8-vjecarja ne lenden e biologjise...

  1. S
   Stil

   Mesaduket, kur shpjegonin metaforat ne tetevjeçare, ti nuk e kishe mendjen ne mesim.

  2. L
   Ladi

   Shume e vertete dhe e drejte kjo qe shkruan Minxhozi

   1. L
    Ladia

    Ladi... emer .ari

   2. K
    Kronikani Imer Çorapja

    I pari erdhi me biçikletë Neri. Pas tij ja behu me patina Mingjozi. Morën nga dy sufllaqe "urethra" dhe tre shishe dhallë "sperma". I pari iku Mingjozi duke lënë vazhda sekrecionesh mbi trompë. Mbas tij, avulloi Neri duke qëruar dhëmbët me dron. Derën e lanë hapur..

    1. M
     Maverick

     Ja dhe shpella i dha zë vrimës se gjirizit që ka ne mes te surratit lol.

     1. D
      Dakord

      Edhe se përdor ë duket që je shpellar se të tradhëton gj në vend të xh.

     2. M
      MOS

      O Minxhozi, me vjen keq per kapacitetin tend dhe te ndonje tjetri qe diskutoni akoma per Sali Berishen! Sali Berisha ka vdekur per se gjalli si njeri, si politikan dhe si shqiptar. Ai mbahet nga dikush tjeter qe e do shqiperine me shale hapur dhe shtrire ashtu si jane bere nje pjese e vajzave dhe grave shqiptare dhe e quajne liri shkerdhimin, pa asnje norme, rregull, moral dhe respekt per vete dhe per bashkesine shqiptare se shoqeria ka vdekur qe kur vdeiq shoku. Detyra juaj eshte ta bojkotoni fare dhe mos ta zini ne goje se ai eshte nje i vdekur kriminel 24 karat, por ka nje pjese qe i ka kthyer ne kriminela dhe ata qe i bejen freske brekeve qe ka mbushur plot. E keni gjetur gozhden se ku e ka varur Sali Sheqere kurva drejtesine? Gjejeni se u ka ikur ne Amerike keto dite dhe pyeteni kur te kthehet. Ai vend ka mbaruar ne qoftese dhe gjashte muaj Sali Sheqere kerma do vazhdoje fjalimet e tij.

      1. s
       shelegura

       Operendi kur dolli ne shesh lugati,djalli njeriu me ipa cip .

       1. s
        sopiqoti

        Eshte fatkeqesi qe shume prej nesh nuk po e kristalizojme akoma mendimin se "fshatari nga Vicitoli" ,dhe qe e ka emrin Sali Berisha eshte KANGRENA e shoqerise tone.Si die qe ishte ne krye te qeverisjes ashtu edhe sot nuk ka lene dhe nuk po le GJURME TE NJE POLITIKANI TE MIREFILLTE por te nje "mediokri dhe te paafte per tu mare me veprimtari politike ne te gjitha asprktet e saj.

        1. M
         Malo

         Jo tamam keshtu! Ai nuk duhet te ishte duke gezuar pensionin, por burgun! I ke rene shkurt krimeve te Sali Berishes, duket se me kete shkrim e perkedhelni dhe jo ta dermoni me fakte, qe nga ngjarjet e 2 prillit ne Shkoder e deri 21 janari ne bulevard! Bejani sikurse ia beri gazetari kosovar Mushkolaj: Derri e do plumbin ne balle! Jo me gudulisje Z. Minxhozi! Shume i bute me egersiren!

         1. T
          Taulant

          Fatkeqesisht per Shqiperin qe nuk u burgos Nano dhe ish ministrat e tij te korruptuar. Por kjo gje ndodhi ngaqe Berisha kopjoji zanatin e te korruptuarve . Nuk donte te bente gabimin e 1992 kur nxorri para drejtesise hajdutin e ndihmave dhe e beri idhull ate peball popullit komunist Shqiptar. Asnje nga keta te korruptuarit Kryeministra nuk denoncon para drejtesise ishat. Sepse behen me hajdut sesa paraardhesit e tyre.

          1. L
           Loni

           O Zoti "Mos", Ne cfare vrime je futur dhe propozon "te mos permendet Berisha". Berisha eshte zgjedhur kreu i pjeses me te madhe te opozites dhe ka filluar fushaten per detyren e kryeministrit te rradhes. Faleminderit Zoti Minxhozi qe u kujton shqiptareve rrumpallen e shtetit berishian ...

           1. M
            MOS

            Loni , jam atje ku ty s'ta merr as mendja dhe nuk jam ne vrime, se nga vrima dola shpejte, por ne oksigjen te paster atje ku ti e enderron dhe s'ke per ta arritur kurre. Sali Sheqere kerme Berisha duhet prere mishi me gershere se ate qe ka bere ai , as Hitleri dhe ushtaret e tij nuk e kane bere, prandaj mos kerko mua, por kerko Saliun dhe shko puthe atje ku te shijon me shume.

           2. S
            SBS

            Berisha kurre nuk ka qene per udheheqes, nuk di se çfarë jane keta gazetare qe i hapin vend ne shkrimet e tyre Kush çuditet sot me bëmat e tij vuan nga intelekti, ato qartazi kane qene bërë nga nje njeri qe eshte vetdemaskuar me kohe.

            1. p
             pretorian.

             Berisha eshte nje bajge kombetare. Bajga jane dhe ata qe i shkojne pas. Te gjitha zullumet, qe nje shkerrdhate zakonisht i ka, tek Berisha i gjen me tepri. Eshte hajdut, mashtrues, vrases, tribal, klanor, gergas dhe doras. Eshte bajge. Ne nje vend tjeter, me karakter dhe ligj, ose me moral te larte shoqeror, kjo qelbesire e shekullit me e pakta do kalbej ne burg, ose nje plumb do e kishte mbeshtjelle me çarçaf njehere e mire.

             Lini një Përgjigje

             09:22 Blog 24 komente

             20:40 Blog 26 komente

             15:21 Blog 12 komente

             12:56 Blog 2 komente

             11:25 Blog 12 komente

             10:05 Blog 91 komente

             10:01 Blog 4 komente

             22:24 Blog 9 komente

             21:00 Blog 7 komente

             18:48 Blog 2 komente

             Më të lexuarat

             10:06 Dossier 15 komente

             09:14 Blog 17 komente

             09:10 Politika 9 komente

             20:43 Politika 9 komente

             11:02 Bota 11 komente

             09:39 Politika 11 komente

             Blog Tema

             17:49 Blog 2 komente

             17:29 Blog 9 komente

             16:36 Blog 6 komente