Te fundit

18:01

17:49

17:40

17:29

17:19

17:10

17:02

17:00

2022-07-19 20:40:00Blog TEMA

26 Komente

 1. M
  MOS

  O Taku, ne na ra dhe leshte e bythes, ndersa ty pasi u zbardhe mbas "ngrirjes" qe te beri Sali Sheqerja, sot e shume vjet po keput proçka; nuk e di nese merr leke per keto qe thua se ne kapitalizem edhe nena nuk ja jep babait pa leke, dakort, vazhdo fol dhe shkruaj kot. SPAK lindi femije i vdekur. Arben Kraja merr fryme ne breket e Saliut. Drejtesia ka vdekur qe me plepat per atllaret, eshte vetem per gomaret. Besimi vdiq dhe vetem po te jete ndonje jehovar mund ta ngjalle!

  1. a
   afurr fratari

   ote mos moskoviti mos shkrual kot per taku se ai eshte nga atagjela qe kendojne von ti me mire fute ate karandashin vesh a ne hundene

   1. K
    KAPEDANI

    Akoma me reformën në drejtësi ky, për zotin ka ikur fare. Reforma në drejtësi ishte një dështim, përfshirja e USA I dha besim popullit I cili fstkeqësish u zhgënjye dhe ka marë rrugët e botës. Këta që kanë mbetur po venë prapë pas Saliut. Spartaku ka të drejtë që flet se kur njerëzit ju bashkuan Berishës dhe mbushën sheshin, këtij 2500 vetë ju dukën se ishin. Ky po paguhet të vërë në gjumë njrzit, prisni dhe do shihni thotë këtu e dhjetë vjet, po nuk na thotë sa do presim.

    1. v
     vlonjati, vlore

     Shajeni po do i dalin fjalet e do thoni ishte gjeni e lexoi situaten para se te ndodhte. reforma e ka marr rrugen e se ndal dot njeri sado larg pritshmerive tona te jete.

   2. K
    Kalec Dega

    Taku Alabaku, po Mao Ce Duni Tito i Surrelit!?

    1. K
     Kalec Dega

     Taku Alabaku, po Mao Ce Duni Tito i Surrelit!?

    2. K
     Katunari

     Prisni dhe shikoni,keshtu thote Taku gjithmone,futja kot d.m.th.Ne po presim,por s'po shohim gjë.

     1. P
      Pordhe me rigone....

      Sipas loqeanalistit te tredhur Ngjela ".....nese nuk do te hapeshin(shalet) negociatat me BE do te kishim nje bashkim te myslimon brother's (Kosovo -Albaniston) me ndihmen e allahit dhe America!!!! Perfundimisht "autochthonous" sunitoshqipfoles zgjodhen....te gjatin, madje me gunga.

      1. P
       Pordhe me rigone....

       Sipas loqeanalistit te tredhur Ngjela ".....nese nuk do te hapeshin(shalet) negociatat me BE do te kishim nje bashkim te myslimon brother's (Kosovo -Albaniston) me ndihmen e allahit dhe America!!!! Perfundimisht "autochthonous" sunitoshqipfoles zgjodhen....te gjatin, madje me gunga.

       1. t
        taras bulba

        Te qifsha ty , motren tende dhe Janullen ne byth ore gabzeri i peshtire ....ti nuk ishe ai qe na grisje veshet allahi e allahi ?? Ja u hapen negociatat , po tani ?? Tani mer nje freskuese dhe na bej fresket nga arxidhet se ben vap , mer dhe Kalecin me vete dhe e mer me llap .....e ka mesuar motra , e pyes gjithmon nese e mori provimin motra e tij , po nuk me pergjigjet , do ket mare karin ....

       2. D
        Dani USA

        Dua te besoi te jet ashtu O Sparsk po jame pesimist.

        1. V
         Vranakonti

         Eshte e vertet se vete populli shqipetar nuk e lufton dot korrupsionin se ka rrenje te thella ne pushtetin gjyqesor,por ama as Amerika nuk e lufton dot ate. Sali Berisha,me thene te drejten na dalka me i forte se Amerika dhe Evropa. Kete po e tregon fakti,se, Saliut nuk i ka hyre asnje gjemb ne kembe deri sot. Therrasin e bertasin,Saliu non grata,Saliu kriminel,Saliu kundra Amerikes dhe per çudi ai ka dale hapur kundra Amerikes dhe Evropes,asgje nuk i thot ndal.Ai i ka vene perpara te gjithe dhe do vazhdoi keshtu. Pse? Sepse ai ka blere gjithe drejtesine. SPAK-u eshte ne sherbim te tij dhe nga ana tjeter per t'a mbuluar kete çirret se drejtesine e ka mare peng Edi Rama. Edi Rama ka çelsat e kashtes,po ja rrembejn nje nge nje njerzit e tij socialist. Po Saliu me horrat e tij qe njihet e dihet nga i madh dhe i vogel qe jane mbytur ne krime. Per çudi Saliu qe eshte shpallur non grata nga Amerika,akuzon Edi Ramen se eshte me i korruptuari ne Evrope. Ai eshte i zi komplet,jo thot une jame i paster,Edi Rama eshte armik,eshte i zi eshte i korruptuar,une jo..Po kete zoti Ngjela kush e spjegon?

         1. D
          Dakord

          Arben kraja i kerkoi zgjatje afati parlamentit. Mesa duket donte mbrojtje per te hetuar berishen. Ne dhjetor iken ky dhjaksi kraja e mbase vjen nje lab trim aty ne spak qe tja kendoje kulufruthin saliut me ci mban pragu.

          1. K
           KAPEDANI

           Më parë numëronin shtatoret e llallës , tani të presim dhjetorin e Krajës, pastaj dhjetorin e atij tjetrit pas Krajës, deri atëherë njerëzit janë zhdukur dhe këtu ka për të mbetur vetë ambasadorët. Edhe pse institucionet e drejtësisë janë ngritur korrupsioni në gjykata vazhdon njësoj, deri tani vetëm emrat e institucioneve dhe njerëzit janë ndryshuar. Daullja bie njëoj.

          2. D
           Dakord

           Arben kraja i kerkoi zgjatje afati parlamentit. Mesa duket donte mbrojtje per te hetuar berishen. Ne dhjetor iken ky dhjaksi kraja e mbase vjen nje lab trim aty ne spak qe tja kendoje kulufruthin saliut me ci mban pragu.

          3. S
           SPARTAKIADA

           Spartakut i ka ngelur ora te Saliu. Është bërë si vëlla binjak me Frrok Çupin. Sa del një lajm, çfarëdo lajmi i ri në lidhje me politikën, këta të dy fillojnë i bien Saliut. Pjerdh Rama, këta të dy fajin e ka Saliu. Vidhet me inceneratorët, këta vazhdojnë i bien defit me këngën "Spaku do burgosi Saliun, do e shihni"! Një muhabet kanë e vazhdojnë pa u lodhur. Do arrestohet e do futet në burg Saliu thonë nga mëngjezi në darkë. Lesh më tresh! Se ç'e kanë këtë histori, a thua sikur paguhen si bullista apo si sharës kundër Saliut. Saliu as në burg e as arrestuar! Kujt i plasi! Klasa politike është e gjitha e kortuptuar. Ka 30 vite e njëjts histori qeverisje, hajdutllëku, nepotizmi etj! Taku dhe Çupi merren akoma me Saliun. Janë bërë si sorra apo si hiena që ushqehen me kërma.

           1. L
            Love Spartak!

            Mire e ke or Taku, por Saliu nuk eshte as "moskovit" dhe as "tiranas" Ai thjeshte eshte nje fshatar nga Vicidoli qe si spiun i serbit u dergua ne Tirane nga UDBA. Ai asnjehere nuk e pa Tiranen dhe as Tirana nuk e pa Saliun. Me Mosken e lidh detyra si spiun i serbit. Te lutem zgjidh fjalet dhe kur eshte fjala per mutin ai nuk mund te jete tjeter gje vec mutit qe vendin e ka ne hale.

            1. Çekiçi

             O Spartak mirë e ke aferim Sal trapi e shkatrroj Shqiperinë mëmë dhe shqipetaret I gjori Sali në komunizem piun i Enverit Ne demokraci piun i Sllobodanit Tani non grata i SHBA Në boten tjeter do te digjet në zjarrin e gjehnemit per poshtersirat dhe krimet qe ua ka bërë shqiptarve Krimineli mbetet kriminel Idioti mbetet idiot Vrasesi mbetet vrases Ky është Salioviq Ramoviq Berishoviqi qe vetem te kqija i ka sjellë Shqiperisë e në veqanti Tropojes Vrases i 200 tropojanve

             1. B
              Balo

              Farttak Ngjela! Llapaqen Zagorie....gjithë jetën ka folur idiotizma,prandaj ra në burg,! Ka qenë përherë i parëndësishëm,askush nuk e merrte seriozisht,dhe kjo e tërbonte! Ky është shëmbulli i individit që flet broçkulla..pastaj e ka lënë edhe mendja... Vetëm për një gjë e dëgjojmë..flet si anëtarët e Birosë dikur,që" dinin çdo gjë dhe nuk dinin asgjë"!

              1. k
               km

               O Taku,fillova te lexoj por Ke shkruar si ai qe shkruan "babo sot dhe Babo dje".Jo analize,por fantazi,sikur te jesh zevendes i Bidese.Deri tani,se paku,te gjithe halete e vrare Jane ose miq te shkelzenit ose te Stresit "cunit te Sali Lushes",or taj.Prandaj mos perziej gjithe politiken me krimin.psh.nje rast,Spartak ngjela,nuk eshte ,ose ,te pakten une,nuk eshte i lidhur me elemente Kriminele.Po keshtu Edi ,Olta,pandi,Fatmiri,e plot e plot te tjere.Pra nuk Jane te gjithe Salinj.Pooo,Qe amerika nuk do te denoje vetem te djathte(te cilet deri tani i Ka mbrojtue,konservuar)por Edhe te majte ,kjo nuk Ka diskutim.Pse?sepse drejtesine e komandon amerika.Ke pare ti?sa here ne shqiperi vine ndihmesat dhe ndihmesat e ndihmesave takohen me prokuroret dhe hetuesit,i japin nganje delete lavderimi dhe ikin,pas porosise,godisni krimin.Dhe goditja vjen,por Salinjte jetojne ,fshehen pasurite dhe deklarojne:-kam vetem 100 mije euro.Dhe kur them salinjte Jane te gjithe hajdutet ,kriminelet,politikanet te lidhur me krimin,te majte e te djathte.Lexo nje gazete sot.Saliu do te ekstradohet ne Amerike .dhe pse?krimet Jane bere ne shqiperi,Jo ne ameriqi.Sipas meje,merret,Nese ndodh,per tu Marre ne mbrojtje.

               1. H
                Hidrauliku

                Taku nuk flet kot. Ka kontakte me FBI dhe CIA-n. Sipas Takut Saliu eshte ne burg ka shume kohe ,por ne nuk e shohim. Tani te na thote sa eshte denuar dhe kur del nga burgu. A mund te me thote dikush sa gjyqe ka fituar AV Tak Ngjela. Nje njeri i dashuruar me vetveten si lidri suprem , por me nje ndryshim nuk u martua kurre.

                1. S
                 Stape Pashi

                 Një moskovit, Myftaraj, u hodh nga ballkoni. (Nuk gëzohem për këtë, sepse nuk është njerëzore të gëzohesh për vdekjen e tjetrit ). Po ky moskoviti nga Viçidoli, nga do ta thyej qafën?

                 1. A
                  Alfred

                  Kush po te duket I gezuar prej ketyre zuzareve ne pushtet? Si e pritem diten e "madhe", ne shqiptaret?!... Me krisma armesh ne mes te republikes! Dite te tilla, historike, kerkojne "kurban"! E keshtu, partia jep porosi dhe kemi jo nje por tre djem te rinj te vrare! Po edhe kokaina nuk duhet te mungoje ne raste te tilla! Plot 48 arka nga kompanina "Banakokaina"!!! Sa per purot, kemi Vilmen e partise!!! Vilma, ku je moj?!....

                  1. l
                   lesh e li

                   Monolog i perseritur. Taku, ka hik per lesh.

                   1. F
                    FCB

                    Tak shterpa kishte dale me xhup ne mes te vapes , shenja qe ka ik per lesh.

                    1. i
                     ilir

                     Romaket i shpiken numrat per kete hajvanin.

                     Lini një Përgjigje

                     15:21 Blog 12 komente

                     12:56 Blog 2 komente

                     11:25 Blog 12 komente

                     10:05 Blog 91 komente

                     10:01 Blog 4 komente

                     22:24 Blog 9 komente

                     21:00 Blog 7 komente

                     18:48 Blog 2 komente

                     18:29 Blog 3 komente

                     17:44 Blog 6 komente

                     Më të lexuarat

                     10:06 Dossier 3 komente

                     18:48 Politika 7 komente

                     09:14 Blog 10 komente

                     09:10 Politika 5 komente

                     20:43 Politika 8 komente

                     18:35 Politika 25 komente

                     Blog Tema

                     17:49 Blog

                     17:29 Blog

                     16:36 Blog