Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:39

21:40

21:30

2023-11-10 18:52:00Blog Kristo MËRTIRI

16 Komente

 1. F
  Femiu

  Shkrim brillant o kristo. E ke qare kete monument per njerzit e mire dhe te papertuar per njeri jatrin. Micaniotet e koblarasit te presin

  1. F
   Fatmiri

   Qe ta dije kexuesi ne Koblare apo ne Miçan te Permetit nuk ka emra Femi apo Ajaz ndaj keto i shpik nje gazetar sharlatan si ky Mertiri qe Mero Baze te besoje sa e duan kete Kristo bajgen.

  2. "
   "BOHOTINA"

   Bukur mire...

   1. D
    Demokrati idealist

    Kristo me dashuri e nostalgji kujton miqtë e tij të vjetër të krahinës ku lindi dhe u rrit.Kujtimet rrjedhin si uji i ftohtë e i kulluar i burimeve të maleve të Përmetit.Në këtë shkrim ka ëmbëlsi,dashuri,respekt e mirësi njerëzore.Respekte për ju i dashur Kristo.

    1. S
     Samiu

     Mjaft se na bere per te vjelle me kete dashuri per Kristo mutin o Demokrat Mertiri i vertete!

    2. V
     Violetamita

     Z.Kristo me penen e tij te ngrohte ete pambukte m’u duk sikur isha ne pat me oxhak, me zjarrin bubulak .Pena e tij eshte si tingujt ne tastieren kadife te njerezve te thjeshte,te urte, e kudogjendur si mjeku minoritar qe la gjurme ne cdo zemer permetari,gjithe fshatrave perrth,Tepelenes e Sarandes. Respekt per z.Kristo qe me dashurine qe ka per te miret,te urtet le gjurme per brezat qe vine.

     1. S
      Shakohoxha

      Çfare fantazi paske mo sharabajge sa perdor edhe emra femrash per te mashtrular lexuesin se je goxha pene, po ti je nje plak matuf Berati.

     2. Z
      Ziko

      Sa bukur ligjeron o kone e shpifur. Edhe komentet qe ben nuk kane asnje dallim o lapangjoz?

      1. G
       Goni

       Ti Zuko rrike gjithe diten me laps ne dore duke konspektuar shkrimet e Kristos. Tani ke filluar te konspektosh edhe komentet. Ti je nga ata qe nuk ekziston dot pa Kriston.Po te mos ishte ai kush do te lexonte ty?

       1. T
        Traboini

        Brave Goni Mertiri i paske rene pikes me kete hetim per kete Kristo loqen qe nuk ka lume ti pastroje dallaveret. Te lexoj kete vemje eshte njesoj sikur te maresh uje te pastrosh mutin. Po a lahet mutibme shurre, aq lahet edhe Kristo Mertiri?!

        1. G
         Goni

         Edhe ty Trapoini kush do te lexonte po te mos qe Kristua. Edhe ti i je ngjitur Kristos pas kepuce

       2. A
        Ajaz Rustemi

        Te lumte zoti Kristo per keto shkrime me vlera. Respekte !

        1. E
         Erdogan

         Perse (perke ital) o Xristo i etiketon ata qe nuk u turqizuan "Minoritare"? Une nuk di te kete Glosa (gluhe camce) Minoritare apo Shumice! Tani qe you o Xristo (Kristo "shqip") njohet shume pooullsi Ethnike (Ethnos greq i thone Komb) kush jane "Minoritaret" ne Arnautistanin e Vezireve,Pashallareve,Bejlereve,Agallareve,Hoxhallareve,Muhipeve,Dervisheve etj? Perse o Xristo ankoheni qe Greqia nuk njeh "Minoritete"? Populli Greke me ne krye Heronjte Arvanitas u ngriten per tu cliruar ne 1821A.D nga Osmanet. Po you o Xristo? Perse "Rilindasit" Osmane si Deputeti Osman Ismail bej Vlora,Frashellinjte,Hasanet,Tahsimet etj shkuan per te luftuar per Sulltane? Dhe kur armiqte e Kombit Greko-Ilyre Austro Italianet vendosen te ndajne Epirin ne te Veriut Osmane dhe te Jugut Greke ne basjhkepunim me Turqine derguan Ismailin te krijoi nje Pashallek turk qe Telini u perpoq ta shpinte kufirin deri ne Preveze! Po perse Te Medhenjte caktuan nje fashist si Telini qe ne ate kohe kishte te pushtuar Dhodheka-Nisen (12 Isujt Greke)? Kur do beheni nje shtet serioze (State seriously) o Xristo.

         1. D
          Dervishi

          Gjete ke te pyesesh o zori Erdogan po ky Kristo leshi eshte analfabet me patente spuni. Kete e ja bete mire duke u hequr zvare si vemjet deri sa doli ne pension. Tani shkruan perralla, a thua se lexuesi wshte femije kopshti te besoje zhgaravinat e nje çapaçuli si Mertiri?

         2. A
          Arjan Miçani

          Te vjen per te vjelle po te mbarosh se lexuari perallat me mbret te ketij gomarit plak.

          1. P
           Papuçiu nga Lapardhaja

           Kristo = gomar! Kristo = vemje! Kristo Mertiri = sahanlepires! Kristo = debil! Kristo Mertiri = lapangjoz! Kristo = mut qeni! Kristo Mertiri = bythelepires...

           Lini një Përgjigje

           18:39 Blog 1 koment

           17:29 Blog 50 komente

           11:01 Blog 10 komente

           17:43 Blog 7 komente

           17:29 Blog 28 komente

           15:33 Blog 13 komente

           11:18 Blog 4 komente

           17:09 Blog 13 komente

           11:43 Blog 6 komente

           11:20 Blog 67 komente

           Më të lexuarat

           11:53 Blog 53 komente

           11:40 Sport 23 komente

           17:42 Politika 24 komente

           18:51 Politika 21 komente

           10:21 Kronika 7 komente

           10:28 Dossier 32 komente

           Blog Tema

           20:28 Blog 9 komente

           20:17 Blog 18 komente

           15:13 Blog 2 komente