Te fundit

22:40

22:25

22:18

22:10

22:00

21:53

21:50

21:47

2024-02-26 20:20:47Blog TEMA

11 Komente

 1. k
  kelyshi i spiunit

  thjeshte, gjithecka eshte e keqe per kosoven, shqiperine e shqiptaret e maqedonise ka mbeshtetjen serbpp-kurt-sali dhe kete aleance antiamerikane e antishqiptare e mbeshtesin kurti e sali berisha dhe kylyshi i mehdi bushatit. ka arritja ali ahmet per shqiptaret e maqedonise po edhe po te pecahen nuk eshte keq se krahu ruso-serb i saliut albi kurtit. tamam keshtu mendon edhe serbia e rusia.

  1. Z
   Zefi

   Sa te jete Mero Baze ky Andi plehra do vazhdoj te jetoj. Tung

  2. S
   Shko keshilltar i Kurtit o Andi aman

   Nje mut vlen Kurti ne Maqedoni.

   1. E
    ENTSOE

    Vleresimin e Ben populli, ju ju gazetarit qe si shkaterruar PD qe braktisi parlamentin dhe zgjedhjet e 2021, do te shkaterroji dhe partite shqiptare te MV. Dhe inatin e keni me Ramen qe arriti te kete dhe kryminister shqiotsr ne MV. Ju Ka zene me kohe haku I tij dhe shumices te shqiotareve, jeni katandisur si njerez me epilepsi!!

    1. K
     Kastrioti

     Albin Kurti vlen ne Maqedoni aq sa vlen ti e soji yt ne lagjen ku dhjet ti. Ok?

     1. A
      ABC-ZH

      Albin Kurti mund të mbajë të gjitha fjalimet që do në Maqedoni, Shqipëri dhe nëpër forume të tjera, por asgjë nuk do ta ndryshojë faktin që politika e tij në Kosovë është e gabuar. Për Kosovën ia vlen të thuhet dhe të përdoret thënia e popullit: Më mirë të humbas spirancën se sa të gjithë anijen. Për të sqaruar, një spirancë pengon një anije të lëvizë...

      1. A
       Andit

       Andi Bushati, duhet ta dini se akuzat për tentim vrasjen e Albinit në Maqedoni në fakt ishin akuza por vrasjen e karakterit të tij.

       1. N
        Noci

        Albin Kurti ne inatin e vlera e te Rames dëshiron te behet kryeshqiptari i Ballkanit ne nje kohe kur ka prishur te gjitha maredhenjet me perëndimin dhe USA qe mund te çoje ne qenjen e tyre vetem ne rolin e paqeruajtësve ne Kosovë dhe te mos mendojnë ne zhvillimin e Kosoves Ne kohën kur Rama punoi per bashkimin e forcave shqiptare dhëuhet te jete orientuar edhe nga amerikanet per mos lejimin e kthimit ne pushtet te VMRO si parti pro ruse dhe anti perendimore.Kurti po punon pikerisht per kete pune duke perçare partitë shqiptare dhe perkrahu pikerisht personin e larguar nga koalicioni qe ka kaluar me opozitën .Bushatit duket i pëlqen kjo gje qe antishqiptari Kurti po ben dhe nuk do qe t'a kritikoje kush.Kumbonet do dëgjohen pas zgjedhjeve kur ndodhte shqiptaret mund te humbin te drejta te fituara keto vitet e fundit

        1. G
         Grand

         A di peshku- bushatli! Je para kohe!bin Kurti eshte nje egoist I tipt Adem Demaci! Dhe kaq! Per momentin, z. A. Bushat, quhesh pune mut muti!

         1. J
          Janina kryeqytet i Shqiperise Etnike

          Po çfarë lidhje ke ti me Kurtin? Kurti është enverist dhe enverizmi është një kulturë politike që shkon drejt sovranizmit politik, ushtarak, ushqimor, ekonomik dhe industrial. Enverizmi është kulturë politike ateiste që i bashkon shqiptarët larg kancerit të feve mesjetare. Enverizmi është kulturë politike luftarake, që nuk i shmanget konfrontimit dhe investimit për të dobësuar dhe minuar fqinjët që rrezikojnë egzistencës e shqiptarëve. Enverizmi i shekullit të 20 ishte një vazhdim i kulturës së rilindasve, e përzier me ideologjinë e komunizmit dhe rezistencën përmes një diktaturë të hekurt, mu në mes të Luftës së Ftohtë dhe fërkimit të dy superfuqive më të mëdha të planetit. Enverizmi i shek të 21 pa dogmën e komunizmit, ruan të njëjtat vlera të shporrjes së kancerit të klerit nga kultura shqiptare, aftësinë për të menduar me kokën tonë dhe për të mos humbur iniciativën, bashkimin e kombit, dobësimin dhe minimin e fqinjve armiqsorë, sovranizmin, militarizmin dhe bindjen se fitoret e kombit shqiptar nuk dhurohen por fitohen me gjak. Nëse në Kosovë enverizmi është një kulturë politike që përfshin pak nga të gjitha subjektet politike, në Shqipërinë e delirantëve, psikopatëve, hajdutëve, pandoflalëpirsve dhe llomoqenëve, ku gjysma prostituon për Ferid Bejlerin dhe gjysma për amerikanët, as që i duket vula enverizmit. Megjithatë me gjithë përpjekjet për përçarjen me mijëra partiçka politike shqiptare, është e pashmangshme një lëvizje politike kulturore dhe sociale që të përfshijë dhe të përfaqësojë gjithë shqiptarët dhe Kurti duket përfaqsuesi më i denjë. I vetkontrolluar. I qëndrueshëm. Trim. Insistues. I pa korruptueshëm. I aftë, i sigurtë dhe i vendosur të mendojë me kokën e tij, pa pasur qëllim, humorin e atyre që imponohen si padronë. I gatshëm për sakrifica... , ju ka kallur datën të gjithëve nga SHBAja, BEja, Rusia, Serbia, Greqia dhe Edi Rama, pasi bajgat e Viçidolit dhe Çepanit kanë halle bythe, miljonash për të ruajtur dhe vesin e pederastisë me lloj lloj qeni të tërbuar antishqiptar, bashkë me konkubinat e tallavasë që paguajnë.

          1. a
           analisti

           Kurti ne Makedoni vlen sa ti ne gazetari.

           Lini një Përgjigje

           12:16 Blog

           11:35 Blog 25 komente

           10:25 Blog 23 komente

           10:06 Blog 24 komente

           20:50 Blog 40 komente

           20:10 Blog 12 komente

           19:00 Blog 20 komente

           16:36 Blog 13 komente

           16:05 Blog 3 komente

           20:10 Blog 7 komente

           Më të lexuarat

           13:57 Sociale 19 komente

           09:35 Politika 48 komente

           13:30 Politika 44 komente

           09:22 Politika 7 komente

           09:15 Kronika 21 komente

           10:25 Politika 5 komente

           Blog Tema

           21:47 Blog

           20:47 Blog

           11:15 Blog