Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2023-11-29 09:33:00Blog Nga Frrok Çupi

11 Komente

  1. !
   !!!

   Megjithese thua te verteta, Frrok, ato ngritjet e flamurit qysh nga viteti 1880 e ca, jane te verteta, ama nuk shpallen asnjehere shtet shqiptar, por ishin perpjekje sporadike qe vertetonin se ne keto troje egziston nje popull i lashte qe quhet shqiptar, njesoj si kenget e festivaleve sot te ministres Margariti qe jane shume te bukura, ama nuk kane rendesi se çfare perfaqesojne, njesoj si breket e Rita Ores transparente nga nje beze e kuqe qe i tregon dhe ca gjera posht per tu turrur qente dhe mbi te nje shqiponje qe dhe mund te ja haje, por eshte ofendim per flamurin. Luftojne , turren kush e kush te tregoje se eshte patriot; pse Saliu dje nuk e tregoi veten patriot ne Vlore qe kishte shkuar te festonte vetem bashkimin e shqiptareve, por premtoi se do tu bente varrin ne Beograd?! KJo tregon se sa formim kane keta njerez ose se jane te ndertuar prej balte shqiptare qe nuk perdoret as per te bere kasolle me kashte. Me mire do behet !

  2. I
   I

   O Çup, mesoje edhe kete,nesr e di e nuk e thua qellimisht me keq per karakterin dhe objektivitetin tend:...edhe Elbasani e ka ngritur flamurin me date 25 Nentor, me kontributin e atdhetarit te madh Aqif Bej Bicaku , ye cilit ne shenje mirenjohje per kete kontribut te pacmuar vete Ismail Qemali i shkruante me bleresimet me superlative...Nuk mund te jesh kaq profan sa kur nis e qemton aty ketu per merita te mos permendesh levizket kryengritese e ate kontribit gjaku ne trevat e veriut, kryesisht ne Kosove, pa te cilat nuk do mund te kishim ardhur tek artikulimi i pavaresise dhe berja e saj imperative.Nderim pa fund dhe per atdhetarin e madh Hasan Prishtina qe braktisi parlamentin turk mbasi deklaroj kerkesat dhe qendrimin e tij atdhetar dhe doli maleve e u be promotor i kryengritesve te armatosur.Kosove, Karadak e deri ne Manastir e Shkup.

   1. k
    kur do nxjer Shqiperia nje te zgjuar

    Bsbai tortes bariu dhive komunist,dje deklaroi se vitin tjeter (jo kete vit) do paketoj Edi Ramen

    1. I
     Ilir

     Ne gur te varrit do te shkruhet: Ketu dergjet “ pena e arte” e “Zerit te Popullt” Frrok Cupi. Sherbeu si ham ham i cdo regjimi. Vdiq nga marrazi ndaj Berishes.

     1. c
      ceni

      Ne ate dite Frok erdhen vetem me legene sepse ishin lajmeruar nga krye.ari i Partise te gjithe nga rrethinat e Tiranes dhe nga shteti i Bathores, sepse kerkush tjeter nuk e ndermori ate hap per te festuar diten qe ka hyre ne histori, si nje nga çudite me te medha te botes!Ate dite nuk ndegjuam instrumenta frymore por vetem qifteli qe i kendonin "prijsit te tyre lexhendar" dhe "Lulezimes" qe shperndante embelsiren e partise!

      1. B
       Babuç

       Po Edi Rama e ka fiksim numrin 11

       1. c
        ce

        Bravo , exelent, je i papare o Faik Konica i ri i Shqiperise, o Frrok mendjendrituri. Te admiroj.

        1. D
         DikManJaku

         Ky thjesht nuk rri dot pa shkrujt ka nje emer per kete lloj patologjie grafomani quhet.Ajo qe skuptoj eshte pse i japin hapsire neper media online

         1. B
          Bakllava dhe xhenaze = saleh dhe lulzi

          Organizatori i festes se Pavaresise me torten 550 m2 tek Pallati i Kultures (sot eshte Pallati i Kafe-Restoranteve per te pangopurit...) mbetet nje turp mbarekombetar. Nuk ka nje njeri normal, qe te mos ndeshkoje ate akt mizerabel, qe shenon nje tallje te aktorit me parate e taksapaguesve shqiptare. Sot ky talles ka marre nje cope te bandes se tallesve si ai, sepse shakaxhinjte e ''perparimit'' na jane ndare ne fraksione sipas ''parimit'': sa me shume fraksione, aq me shume ''unitet'', ''vullnet'', ''dashuri', ''miqesi'', ''urtesi'' dhe ''demokraci''! Nen shembullin e sahale Veremit dhe te mjeshtrit te bakllavase per qente, lulzim Katrani me shoke nje gje eshte e sigurte: Shteti behet vrases dhe popullsia arratiset perdite. Mos qofte e thene!

          1. S
           Shqiitari

           O Frok! Nderi ne histori i mbetet e do ti mbetet Ismail Qemal Vlores. Por mua si shqiptar me vjen keq vetem per nje gje: Kur do jete ajo dite qe do te largohemi nga folklorizmat ne festimin e ngjarjeve historike kur do jkete nje protokoll serioz shteti kur do kete programe serioze artistike, festime qe te mbeten ne mendje e ne zemer, gjera qe ndikojne per te qene krenar per Shqiperine e per kombin.Jo mbeshtillu me flamur, ver qeleshe dhe kendo o sa mir me qen shqiptar dhe patrioti me i madh shpallet abdyl Morina. Haj tung

           Lini një Përgjigje

           20:40 Blog

           17:13 Blog 11 komente

           10:20 Blog 31 komente

           20:29 Blog 13 komente

           17:50 Blog 2 komente

           17:10 Blog 14 komente

           12:46 Blog 15 komente

           14:05 Blog 9 komente

           11:36 Blog 6 komente

           11:32 Blog 18 komente

           Më të lexuarat

           09:14 Blog 17 komente

           10:06 Dossier 15 komente

           09:10 Politika 9 komente

           11:02 Bota 11 komente

           09:39 Politika 11 komente

           09:30 Politika 13 komente

           Blog Tema

           17:49 Blog 2 komente

           17:29 Blog 15 komente

           16:36 Blog 6 komente