Te fundit

10:19

10:18

10:06

10:05

09:54

09:44

09:43

09:37

2022-07-24 11:17:00Blog Nga llir Metaj

45 Komente

 1. J
  Jorgo

  Je lodhur kaq shume per .... t'ia futur kot...o adashi i Likes

  1. E
   E po KY ështe mentaliteti keshtu do veje

   KY problem vjen edhe per shkate të mentaliteti Turk Otomane të prapambetur se po pate munsi vjedhe dhe futja kujt të mundesh dhe Mose rrespekti njeri. Këta hajvane me mentalitetin e tyre Turke vjen një turist dhe i shesin një Turisti një veze 5 mi Lek pa menju pa çmime veq sa të ju doje qefi prandaje jemi Ku jemi

   1. D
    Dajti

    Po edhe une besoj se ka ndikim ky lloj mentaliteti shume i demshem ne biznes.Por Turqit vet ne industrine e plazhit duket se e kane zevendesuar kete mentalitet ndersa ne shqiperi e vazhdojne akoma.

    1. I
     I drejti

     Ja q..fsha robt kush genjen

    2. L
     Lasgushi

     Pika qe su bie shqiptareve. Ke zgjedhin qe te flase dhe analizoje turmizmin ne Shqiperi.Nje person qe fatkeqesisht nuk di te krihet dhe te lidhe pantallonat e ti.Jo me te gjykoje e te flase ne kuvend. Po pse kaq keq qenka Vlora sa nxjer per deputet kategorine e ketij bandilli.

     1. L
      Lekuleku

      Problemi nuk eshte tek turizmi por ke konceptimi i jetes qe kemi. Shqiptaret jan bo kaq shume mbas lekut sa i jan err syte. Nuk dun me ja dit as per non e bab as per kalamaj. Boll te kesh ca lek dhe me brekegrisuri behet fodulli mo i modh... normal shembullin e jep i zoti i vendit dhe te tjeret bohen arrivista...po ktu se me te huajt edhe ai qe vjen nga fundi i botes eshte perendi. Po e boni ky mos ta boj une? Ne inatin e kemi me shqiptarin jo me tjetrin. Po e keqja osht qe s po arrijn gjo as ktu as n bote e ashtu si e fitojn dhe e humbin... simbos koken.

     2. A
      ARBEN

      eshte per te ardhur keq qe sheh keto cmime te larta ne shqiperi,.perse duhet te vij per te kaluar pushimet aty kur ne itali ma kushton 25%me pak dhe cilesia e sherbimit eshte me e mir?perse duhet te vij te bej pushimet aty kur nje shezllon ka shkuar 40-50 euro dita dhe ne itali all inclusive me kushton me pak se ne shqiperi?e pra per kete qe ne ne jo vetem qe skemi per te bere ndonjeher perpara dhe ndryshuar ate qe na kane lene te paret sepse edhe ata sdinin se cfare ishte as turizmi as biznesi ne pergjithesi.

      1. E
       Endierta

       Shum e sakt analiza. Hera e par qe lexoj dicka serioze per kte teme.

       1. s
        sokol dalipi

        Më në fund dikush që flet pa doreza dhe vë gishtin mbi plag pa e bër si struci. Le të vazhdojnë si e kanë me ato çmime e mend dhe të ngelen pilaf te përmbarimi me gjithë biznes legen racista.

        1. K
         Komentues 1

         Nje analize perfekte e realitetit dhe qe ndethur nevojen e permiresimit te menaxhimit me ate te politikave ne nivel biznesi dhe ne nivel kombetar.

         1. S
          Shqiptari

          Ke shkrujt shum dhe nuk ke then asgje , plazhet shqiptare jan boshatisur nga çmimi shezlloneve kaq dhe nga çmimet e larta te guzhines , shezllonet jan kryesorja , shteti shqiptar urgjentisht duhet te heqi shezllonet nga plazhet tona , te ler nje numer fare te kufizuar dy tre lokale me shezllon , pjesa me e madhe te jet plazh publik me çadra me vete dhe çarçaf si gjith bota e qytetruar , njerzit sa te blejn 40 mij lek nji shezllon me ato lek han drek po aty ku esht hoteli apo lokali , por do jet plot me njerez , na ka ngel muncia ne vendalive te bejm plazh ne tetor , se shteti na ka dhen ronen dhe detin me konçesion , lat nam nuk keni turp ne Nis Marsej bjiarris dhe ne te tera plazhet e frances jan publik , nuk shikon shezllon perfeç nji ose dy lokaleve ne ter plazhin nje numer fare i kufizuar , ktu ka shezllon dhe ne rrug ka rrezik , shtet shkerdhat qe nuk ve rregull , e keni mendjen vetem te vidhni turistet dhe shqiptaret te pangopur , Ministra turizmot te shporret mos mari rrogen kot dhe ben qef me pushime qyl.

          1. R
           Rroba te vjetra me shit….

           Jo vetem qe i ka bere nje copy paste te paster me ca rretushime si dikur kur shiste rroba te perdorura por ky pionier i Enverit nuk vete ne thelbin e ceshtjes, Si fatos i ri i shokut Ram pret me ankth te behet pak minister te rregulloj pak ekonomine e vockel qe ka ( tani po i hapen syte dhe po patakset nga madhesia e tepsise:):)

           1. B
            Bardh

            Nje analize me kembe ne toke. Kush ka mend ne koke,dhe pretendon te beje turizem,edhe t'i lexoje keto shifra edhe t'i ngule vath ne vesh keto keshilla. Bravo autorit te shkrimit! Bravo kush e ka biznesin plot! Kush pret per sezonin tjeter t'i veri gishtin kokes. Mendimi im eshte qe bashkite per plazhet publike nuk bashkerendojne fare me biznesin,thjesht marrin ryshfetin e tyre dhe privati ben ca te doje.

            1. V
             Vito mashtruesi, shoku i Nikos

             O vlla, e ke shkruar kot analizen sepse duket nuk e ke te qarte se kush e drejton turizmin ne Shqiperi. E drejton nje mesuese e gjuhes frenge qe kujton se nese ke qene perkthyese ne Alb-Turizmin e Luan Pobratit ne zyrat e hotel Dajtit ( perktheheshin pergjimet qe u beheshin turisteve te huaj ) je eksperte turizmi. Se me nje kryeminister mesues vizatimi dhe me nje ministre mesuese frengjishtjeje mos prit politika, por kapjen e ndonje pike te vogel ( 4000 m2 ) andej nga parku i Butrintit.

             1. D
              Deputet i biri botës

              Pjesërisht në teori ky thotë gjëra që qëndrojnë. POR.... Pyes veten mqs ky vëllai i Natashës shumë vjet drejtoi turizmin ne bashkinë e Vlorës me hajdut Shpetimin. Çfarë bëri konkretisht në kontekstin e analizës në zbatim praktik në terren dhe realitet ? Mos u lodhni... Ju them unë absolutisht asgjë!!! (Nqs nuk vodhi dhe ky me Sejmenin (kunatin e Shpëtimit) në disa pseudo-projekte... Ky o hala ke urra (me llafe e teorira) Liro bëji të fala Tashës dhe Rilindjes

              1. A
               Anjeza Mishko Durrës

               Nuk kam çfarë të shtoj se i ke thënë të gjitha ilir. Madje ke thënë edhe shumë për miden e ca kr bashkie e ministraleahi që e kanë mëndjen vetëm të vjedhin dhe ikin nga puna si anonimë pa lënë gjurmë pa bëer asgjë për ketë vend. Anonimë në punë po miliarder që vjedhin e abuzojnë me djersën e këtij populli. Duhet ndryshim kudo te mendja e bizneseve, qytetarëve po mbo të gjitha ndryshim te bashkitë e ministritë. Boll me fjalë tani dubet punë. Rama duhet të shkundë qeverinë.

               1. M
                Manager Bartender 30 vite

                Midhje me pagure te pista, banja publike te qelbura,kudo shikon vetem meshkuj Trima gati ti bien Turistit se kerkon birre Korca dhe jo Mojito te qelbur me 8 mije leke. Pizza me krunde Serbe e sallam te skaduar, supermarkete qe tjeter shkruan cmimi ne raft po shkruajti e tjeter te merr kasa. Zhurrme nga lokalet qe paguajne policine, plehra, rruge qe nuk lahen kurre ne qytet. 65€ nata , me aq shkoj kudo neper Europe dhe Une punoj ne Industrine e Turizmit 30 vite. Po nuk ndroi kultura e shqiptarit qe I di te gjitha nuk beni gje. Shqiptaret e mbajne turizmin ne Greqi po mesuan nga Mjeshtrat jo nga katnaret qe me lek droge e korrupsioni u ben dhe managers per hotelet e Baret. Shqiperia do vuaj po nuk uli koken te mesoj nga gabimet. Mes Greqise italise, kroacise ne nuk ofrojme dot as nje linje autobusi me orar kemi ne buthe te shesim nje Corona 7 mije leke kur ne Greqi ben 5. Ato leke qe kapen do ju dalin nga hundet se cmimet I sjellin njerezit se gje tjeter Shqiperia nuk ofron.

                1. M
                 Miradije Hoti

                 Shqiptarve te ndershem qe din qka osht shteti dhe poplli nuk ju ka mbet tjeter pos me ju lute Zotit :::- Zot shpetona, Zot mos na mallko, mos na deno kolektivisht, ke meshir per gjeneratat e reja, per femijet dhe femrat sepse keta nuk kan faj per veprat, mekatet dhe gjynahat e baballarve te tyre, nuk jan fajtore per pisllyqet dhe poshtersit e baballarve te tyre —— Zot deno individualisht, ruaje ket popull te mjer e injorant sepse nuk din — Zot jepju trrurin dhe dijen /////::::::: ky popull i ka la duart, e ka prek fundin e fundit —— mallkimi i Zotit shifet dhe ndihet qdo kund ——- popull i poshter, halabak, haram dhe me plot gjynahe ——- shum keq i ka punet shqiptaria !!!!!.

                 1. R
                  Rukije Krasniqi

                  Zotni un e kam pas rastin sivjet ne Plazhin iliria para Restaurant Prizrenit me mi hudh Sandalet ne Deti nga rojtaret vetem qe si pagova 300 Lek per Cader edhe pse erdha vone ka ora 17:30 sapo kisha ardh nga Kosova kishe per Pushime ne Shqiperi duke filluar nga Durresi e deri posht ne Vlore e pata qellim per Pushime ! sapo une e njeva vehten keq nga Rojtaret e Plazhit nga inati hika fill per Kosove , nejse nga sivjetja e vitit 2022 nuk kam me i vizitue Plazhet e Shqiperis pik deri ti respektojn Turistet e mos ti keqtrajtojn ! le qe mi hudhen sandalet ne Deti por edhe muti sa kryet me dul ne uje sapo hyna n' Deti afer 20 -30 metra ne uje nejse ! kjo eshte provoja jeme Personale e jo thashethemeve. Familje jon jemi betu se nuk shkojm mo ne bregdetin e flliqt shqipetar me bo pushime. Leta han mutin e vet shipecat serbogrek se asnji evro mo nuk e kan prej ne kosovarve. Jau qift nonat, grat, qikat e motrat vuqiqi e bregoviqi. Mytnu muta te mutave.

                  1. M
                   Mira

                   Rukije, po je grua moj zonjë. Si shan si një rrugaç i keq?! Ne shqiptarët jemi "shipeca grekoserb?! Se ti hudhi sandalet në Deti, siç shpehesh ti, roja bregdetare, duhet të nxjerrësh nga goja ato sharje të turpshme?! Kritiko, thuaj eksperiencat negative, por kaq urrejtje dhe mallkime e tejkalojnë situatën.

                   1. V
                    Vin

                    O Rukije te qift serbia robt ku ti kesh .dhe juve po se botuat komentin tim e lini kte te ksaj shurres.

                    1. B
                     BashkimKosova

                     Mbahu Vini mbahu, nuk jemi duke diskutuar ketu se kush i ka sharjet ma të forta. Mundësisht folni për ndonji ide se si tja bëjmë or Vini!!!!

                    2. Durrsak

                     Po na plasi trapi se serdhe ti, katnar kocepsh. Ti lere plazhin se sqenka per ty por meso shqip njehere se qenka bloze.

                     1. B
                      BashkimKosova

                      Mbahu Rukije mbahu, nuk jemi duke diskutuar ketu se kush i ka sharjet ma të forta. Mundësisht folni për ndonji ide se si tja bëjmë. Ne duhet të gjithë të kontribojim Rukiiii,,, jo me shamje Oj Rukiii. Se qifti ytë e lyp deri në 10x kangen Xhamadani vija vija , e kangen e Qorrë Iljazit, e Këngen e Zagrebit. Kjart …. Apo???

                     2. K
                      Kosovari i zhgenjym

                      Impresionet nga viti i kaluar ne bregdetin Shqipëtar. Infrastruktura dhe organizimi në trafik katastrofal, plazha të flliqta, sherbyesit ne restorante arrogant dhe të pa kulturuar, prostituta me sifilis ne çdo semafor. Kurr më pushime në Shqipëri. Si duket nuk jam i vetmi. Nonen n'piçke more grekoserb.

                      1. B
                       BashkimKosova

                       Zoteri Metaj, Ju uroj për këtë analizë të thukët. Bravo. Propozim im është qe analiza të ruan përbërjen por të redukohet e të bëhet nji pamflet. Ky pamflet mandej të shprendahet të të gjithë njerzit qe punoin në Turizimin Shqipëtar. Ta mbajin nën sqetull e ta lexoin aq, deri sa ta kuptoin dhe përmirësoin gjendjen. Përkundrazi gjendja në turizmin tonë do përkeqësohet. P.S. Po ju përkujtoi se në momentin kur Shqipëtarve të Kosovës do u hiqen VIZAT, situata e turizmit do bëhët katastrofale. Shqiptaret e Kosoves ende i kanë adresat e apartamenteve në Greqi, Bullgari, Kroaci. Prandaj kujdes, kujdes

                       1. L
                        Landi

                        Po edhe ca? Kosovaret do zevendesohen nga turiste cek, bullgar, serb, rus, polak etjetj. Me mire madje se keta kane me shume para, pijne nga 10 birra ne dite e srrine me diell ter diten me domate me shalqi.

                        1. B
                         BashkimKosova

                         Gabim e ke or Landi. Dukesh qe je djal i ri dhe i pa përvoj. Do mësohesh Landi,,, me ngadal Landush

                        2. V
                         Vin

                         Sa me shpejt te zhdukeni nga Plazhet tona aq me mire do behet.

                         1. V
                          Vin

                          Sa me shpejt te zhdukeni nga Plazhet tona aq me mire do behet.

                          1. B
                           BashkimKosova

                           O bo bo Vini, mbahu Vini mbahu. Ti e di atë fjalën e popullit: Iriqi parap se prap kërkon dhe gjenë therren. Por ata ishin iriqët iliro dardan. Tani nuk ka aso iriqësh. Prandaj iriqet ballkanit janë bërë ma të menqur.

                         2. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                          Në përgjithësi turizmi tek ne është shqiptar -shqiptar ! Koriku dhe gushti mbushet me emigrantë. Pushime jashtë Shqipërisë bëjnë familjet e pushtetarëve, parlamentarëve dhe biznesmenët. Në shtator vërshojnë turistët e huaj, për shkak të rënies së çmimeve. Po të llogaritës çmimin mesatar të një dhomë në raport me të gjitha dhomat ai del se është 50% më i ulët, megjithëse çmimi për një dhomë apo shezllog trëmb. Kaq do mjaftonte që për një tregtar të kënaqej me mbajtjen e klientëve për këtë vit turistik,jo për çmimin e pangopësisë. Plazhi publik është në kufirin e skandalit, çdo qytetar do turpërohet po ti ofrohet atij. Kjo është pasqyra e korupsionit. A kanë detyrimin bashkitë të mirëmbajnë këtë plazh ?!! Poshtërojnë qytetarët e tyre se ata pushojnë jashtë Shqipërisë.

                          1. D
                           Dajti

                           Faajin na e kane te tjeret Akoma nuk dime te bejme sic duhet shume gjera ne shqiptaret. Ne politike zgjedhim dhe u shkojme pas hajduteve dhe mashtruesve- pastaj fajin na e ka poltika ne skemi asnje faj Edhe ne biznesin e turizmit na e ka fajin vetem qeveria, biznesmenet qe kane hotelet nuk kane faj fare Pak nga ne dine te bejne biznes ne turizem dhe ata do te mbijetojne megjithse do te vuajne edhe namin e keq qe po i del turizmit ne Shqiperi Mentaliteti per tu pasuruar brenda nates nuk eshte per biznes eshte per hajdutet Mentaliteti per ta mashtruar ne cmime tjetrin eshte mentalitet qe te vetshkaterron PO me vjen mire qe plazhet nga Durresi deri ne Velipoje po ruajne nje nam me te mire. Propoganda e komunizmit ka mashtruar shume se shqiptaret e jugut jane me te zote , mirpo propogandes i ka dale kallai edhe njehere tjeter.Cmimet 200-300 euro per nje nate ne Dhermi jane jo vetem turp ti degjosh por jane edhe jashte cdo llogjike. Ndoshta ne lodhemi kot me analiza sepse ndoshta pronaret e ketyre hoteleve kane pastruar parate e droges duke i ndertuar keto dhe fitimimet i presin nga trafiku i droges dhe hotelet i mbajne per te ncjerre sa te nxjerrin Fajin gjithemone na e kane te tjeret

                           1. A
                            Aldo

                            Po spate 200 euro mos shko. Ka kush paguan ndaj, se keto gjera i vendos tregu, plot jane hotelet ne dhermi me 200 euro se ka njerez qe e lguajne ate cmim. Ti shko me buk me vete e domate e shalqi ne durres mer vlla

                           2. u
                            uskania

                            Ka të meta, por më bënë përshtypje komentet e Rukijes dhe të një tjetri të ashtuquajtur TË ZHGËNJYER nga Kosova.Këta komentues, që mund të jenë në një, vetëm shqiptarë nuk janë.Flasin si rrugaçë, me një gjuhë bordelloje.Mbase bëjnë dhe propagandë, në shërbim të kujt nuk di të them.

                            1. V
                             Vlonjati

                             O deputet shiko Vloren sot si eshte. Peribret! Me punime qe nuk mbarojne kurre, me pisllek dhe pa asnje rregull. Me muzike te larte nuk gjen dot qetesi dhe sikur te mos mjaftonin keto sherret midis Rames dhe Lelit e kane lene qytetin peribret te zotit. Ajo ministria bredh duke pastruar ne media por ne Vlore nuk vjen se nuk do te merzis Ramen. Edhe vjet keto probleme jane muzike e larte, pisllek dhe rremuje me makina e njerez. Nuk i ka njeri problem cmimet, njerezit nuk jane budallenj i bejne pushimet sipas xhepit te tyre. Problemet jane ato qe kane qene gjithmone dhe nuk po gjejne zgjidhje se ne kete vende cdo gje behet me aksione.. Shfajesimi qe shqiperia nuk ka eksperience ne sherbime e turizem eshte budallek. Kemi 10 vjet qe turizmi ka shperthyher, nuk jemi me te rinj ne kete fushe.

                             1. J
                              Jo realisti

                              Shkrim teper kot....ke marr persiper ti merzitesh lexuesit e tu te vjeter... Mos jep statistika dhe mos e ofendo popullin me rritjen e nivelit te jeteses... Mos e bej me...., per vete them...

                              1. k
                               katarakti

                               Nga një anë mungesë qytetërimi. Nga ana tjetër çfarë pret nga mafia?! Se të gjithë ata qê kanë ngritur hotele në Shqipëri kujtoni se janë burra të ndershëm?! Ose janë kriminelë që janê marrë me trafik droge apo femrash ose janë njerëz që kanë përfituar nga korrupsioni në vend. Ndryshe si mund të ndërtosh një hotel në Shqipëri po nuk qe marrê me pislliqe?! Në Perëndim me punë të ndershme mezi blen një shtëpi për 25 vjet, jo hotel! Prandaj me mafiozë apo me oligarkë të korruptuar nuk se si të kesh turizëm elitar apo normal. Këta që kanë hotele në vend janê nga ata qê qarkullojnë me vetura të blinduara. Pse?! Se kanë vrarë dhe vjedhur sa në Shqipëri dhe jashtë saj. Çfarê mund të presësh nga një racë e tillë?! Për më shumë janë katundarë që as shqipen nuk dinê ta flasin si duhet, lëre pastaj ta shkruajnë. Shqipëria gjatë këtyre 30 vjetëve është zbrazur nga "truri"! Kanê ngelur në vend ose fatkeqë që nuk kanë pasur mundësi të largohen, kriminelë që jetojnë duke vrarë ose njerëz që fitojnë nga korrupsioni duke abuzuar me postin. Dhe kuptohet, duke mos e bërë detyrën për të cilën paguhen. Me një fjalë llumi i vendit. "Ajka" ka 30 vjet qê po largohet se nuk jetohet dot sot në Shqipërinë e maskarenjve. Ku edhe presidenti vjedh me bllok në dorê. Prandaj turizmi pasqyron qartë mjerimin e shoqërisë dhe shtetit shqiptar sot. Mos u lodhni kot të spjegoni arsyet. Ato gjenden në ADN-në tonë.

                               1. B
                                BashkimKosova

                                Sakt. Bravo

                               2. M
                                Mirela H.

                                Një analizë perfekte e bërë nga dikush që duket se e njeh mirë turizmin. Kemi nevojë për njerëz të tillë ekspertë se prandaj turizmi ka shkuar ne amatorizëm. Një shkrim që e nisa ta lexoj me përteaë sepse e pashë që qe shumë i gjatë por që më tërhoqi dhe më pëlqez pa masë. Edhe mësova gjëra që mbase edhe i dija po nuk i shprehja dot kaq qartë. Shpresoj që shumë njerëz të mbajnë shënime nga ky shkrim sidomos nëpër institucione. Madje të stypet e tu shpërndahet edhe bizneseve. Ka shpresë akoma.

                                1. F
                                 Fieraku PD

                                 Nuk jam socialist po më duhet ta duartrokas këtë analizë profesionale. Bravo. Tek e fundit rendesi ka qe te kemi njerez qe dine e duan si artikullshkruesi nuk ka rendesi partia.

                                 1. S
                                  Supaxhiu 300 evro

                                  Per cilin biznes flitet,ate tekrijuar nga mafia e politikes dhe ajo e droges?Javen qe shkoj prane Kampit te puntoreve asfaltuan rrugen mbasi do te kalonte K/minis,kishte vite vetem pluhur nuk dihet se cfar punojn me nje vinc e tre puntore do te mbaroj mbas 20 te vitesh.Kush i kerkon llogari,jane komplet te korruptuar majtas djathta,qeveria ose opozita nuk kane guxim ti thone mafiozeve bizesmen,perse kaq vjet me kete ndertes ose rruge pa mbaruar sepse partito mbahen ne kemb nga bizneset.Thone se per te hey ne pune shteti edhe pse ne portal ne i pari ,vendos deputeti,k/bashkis,ose drejtori,mendoj se as ne kohen e Zogut nuk ishte keshtu.Ne Bashkin e Vlores shkon te marresh certifikat te trungut familjar ndersa punonjesa cfar ben?Ne certifikat te vendos nuset e xhaxhait sikur jane motrat e mija,djalin e xhaxhait si vella,babai lindur ne vlore e vendos 70 kilometra larg Vlores,gjendja civile eshte me kopetente dhe serioze ne shpjegime due dhenien e certifikatave.Jane nje kompleks problemesh ,kaq dit ne vlore nuk shikoj nje makin pastruese rrugesh ,si ka mundesi nje qytet i madh me plehrat qe hiqen me puntor te pa veshur mir dhe pantallona te shkurtra ,pa mjete adeguate me lopata si ato ne kohen e e,hoxhes.Plazhi posht kampit te puntoreve ska asnje kosh te vogel per mbeturina.Cmimet ne base te rroges jane teper te larta ,30 te vjete vetem pluhur

                                  1. S
                                   Supaxhiu 300 evro

                                   Per cilin biznes flitet,ate tekrijuar nga mafia e politikes dhe ajo e droges?Javen qe shkoj prane Kampit te puntoreve asfaltuan rrugen mbasi do te kalonte K/minis,kishte vite vetem pluhur nuk dihet se cfar punojn me nje vinc e tre puntore do te mbaroj mbas 20 te vitesh.Kush i kerkon llogari,jane komplet te korruptuar majtas djathta,qeveria ose opozita nuk kane guxim ti thone mafiozeve bizesmen,perse kaq vjet me kete ndertes ose rruge pa mbaruar sepse partito mbahen ne kemb nga bizneset.Thone se per te hey ne pune shteti edhe pse ne portal ne i pari ,vendos deputeti,k/bashkis,ose drejtori,mendoj se as ne kohen e Zogut nuk ishte keshtu.Ne Bashkin e Vlores shkon te marresh certifikat te trungut familjar ndersa punonjesa cfar ben?Ne certifikat te vendos nuset e xhaxhait sikur jane motrat e mija,djalin e xhaxhait si vella,babai lindur ne vlore e vendos 70 kilometra larg Vlores,gjendja civile eshte me kopetente dhe serioze ne shpjegime due dhenien e certifikatave.Jane nje kompleks problemesh ,kaq dit ne vlore nuk shikoj nje makin pastruese rrugesh ,si ka mundesi nje qytet i madh me plehrat qe hiqen me puntor te pa veshur mir dhe pantallona te shkurtra ,pa mjete adeguate me lopata si ato ne kohen e e,hoxhes.Plazhi posht kampit te puntoreve ska asnje kosh te vogel per mbeturina.Cmimet ne base te rroges jane teper te larta ,30 te vjete vetem pluhur

                                   1. S
                                    Supaxhiu 300 evro

                                    Per cilin biznes flitet,ate tekrijuar nga mafia e politikes dhe ajo e droges?Javen qe shkoj prane Kampit te puntoreve asfaltuan rrugen mbasi do te kalonte K/minis,kishte vite vetem pluhur nuk dihet se cfar punojn me nje vinc e tre puntore do te mbaroj mbas 20 te vitesh.Kush i kerkon llogari,jane komplet te korruptuar majtas djathta,qeveria ose opozita nuk kane guxim ti thone mafiozeve bizesmen,perse kaq vjet me kete ndertes ose rruge pa mbaruar sepse partito mbahen ne kemb nga bizneset.Thone se per te hey ne pune shteti edhe pse ne portal ne i pari ,vendos deputeti,k/bashkis,ose drejtori,mendoj se as ne kohen e Zogut nuk ishte keshtu.Ne Bashkin e Vlores shkon te marresh certifikat te trungut familjar ndersa punonjesa cfar ben?Ne certifikat te vendos nuset e xhaxhait sikur jane motrat e mija,djalin e xhaxhait si vella,babai lindur ne vlore e vendos 70 kilometra larg Vlores,gjendja civile eshte me kopetente dhe serioze ne shpjegime due dhenien e certifikatave.Jane nje kompleks problemesh ,kaq dit ne vlore nuk shikoj nje makin pastruese rrugesh ,si ka mundesi nje qytet i madh me plehrat qe hiqen me puntor te pa veshur mir dhe pantallona te shkurtra ,pa mjete adeguate me lopata si ato ne kohen e e,hoxhes.Plazhi posht kampit te puntoreve ska asnje kosh te vogel per mbeturina.Cmimet ne base te rroges jane teper te larta ,30 te vjete vetem pluhur

                                    1. R
                                     RAIFI

                                     Turizmi do kulturë,edukat,mirësjellje përkujdesje,vlerësim të turistik,pastërti dhe sherbim.Turizmi nuk e duron arrogancën,mendjemadhësinë dhe sjelljet prej rrugaçi.Nuk fitohet në turizëm duke vjedh e mashtruar turistin.Për të gjitha këto në Shqipëri kemi kryesisht turistë të rastit,eksperimental andaj nuk këthën edhe herave tjera se deshprohën.Meqenëse çmimet janë si të vendeve për rreth edhe punëtorët duhet paguar njejtë.Çfar pret nga kamerieri që paguhet 300 euro dhe at dy-tre muaj po pastaj ç'bëhët me të.Eshtë edhe një fakt shumë domëthënes:shumë hoteleri i kanë ndërtuar ato objekte me lekë të fituar nga droga e ryshfeti ata kanë lekë mjaft dhe nuk u intereson fitimi.Hotelet i kanë ndërtuar sa për të shëruar lekët.

                                     Lini një Përgjigje

                                     20:55 Blog 86 komente

                                     13:05 Blog 10 komente

                                     12:53 Blog 28 komente

                                     21:50 Blog 16 komente

                                     21:14 Blog 6 komente

                                     18:10 Blog 17 komente

                                     17:18 Blog 2 komente

                                     14:32 Blog 15 komente

                                     12:19 Blog 6 komente

                                     10:07 Blog 19 komente

                                     Më të lexuarat

                                     18:00 Politika 16 komente

                                     13:07 Blog 11 komente

                                     18:23 Bota 18 komente

                                     13:25 Politika 32 komente

                                     15:34 Rajoni 13 komente

                                     10:28 Politika 15 komente

                                     Blog Tema

                                     21:09 Blog 1 koment

                                     17:33 Blog 43 komente

                                     17:27 Blog 10 komente