Te fundit

19:09

19:00

18:49

18:39

18:38

18:32

18:23

18:12

2023-12-06 18:37:00Blog Josif Papagjoni

11 Komente

 1. S
  Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

  Pordhe me rigon...ne asnje vend arab nuk funksionon Dhimokratia, kshq vari kkkkkkk...

  1. L
   Labi

   Të lumtë mendja dhe pena, miku im!

   1. E
    ENTSOE

    Me sakte dhe drejte nuk e shkruan dot asnje tjeter, sepse duhet te jesh me kulture dhe kurajo si ky zoteria! Poshte gazetaria e blere dhe e shitur 100 here ne keto 32 vite!

    1. S
     Shume gjate per nje sujet te vogel.

     10000000000000 % te drejte , faji eshte i hajdutit apo i atij qe nuk kap hajdutin ? Ju prisni nje buburrec si Berrisha te shkoje para drejtesis haaaa . Ku eshte shteti Ku eshte ministri drejtesis ? Ku eshte ministri brendshem.? Ku eshte kryeministri ? Non grata po hyne nga dritare dhe i nxjere nga dera a mundet valle te quhen institucione ? - Dhe mbi te gjitha SPAK uuuunnn e poshteroi e degjeneroi dhendrin e nxori nga burgi , parlamentin e dogji pyetja eshte ka shtete ka kryeminister ka ligje ka drejtesi per mua si qytetar joooooooo

     1. J
      Josifi

      Sikur të ngjallej "E keqja" do thosh, se ç'far kisha bërë më shumë se kaq.????

      1. H
       Haka Tekizoti

       Në këtë shkrim - si edhe në shumë shkrime të tjera - Sali Ziut i thuhen të tëra përveç njerës: që ai është me vetëdije të plotë, me vetëzgjedhje të llogaritur një antishqiptar i zjarrtë. Ai është armiku i betuar i Shqipërisë. Arsyet siç i di ai i dinë edhe ata që e përdorin, por edhe ata që dinë të lexojnë atë që përpiqet të fshehë fjalori i tij medemek patriotik. Të gjithë ata që shqyrtojnë veprimtarinë e këtij njeriu të zi si veprimtari të një politikani me ca vese, me mungesa të theksuara karakteri, me sedër të sëmurë, me egoizëm të shfrenuar e plot gjëra të tilla që mund t'i kenë edhe njerëz të papeshë, i bëjnë këtij përbindëshi një nder që s'e meriton kurrë dhe e lirojnë nga barra kryesore kriminale si armik i Shqipërisë e shqiptarëve. Këtij monstre nuk mund t'i jepen këshilla për korrigjim sjelljeje dhe nuk mund të pritet prej tij një gjë e tillë. Nëse trajtohet si një politikan pa barrën e vërtetë të antishqiptarizmit atëherë është marrë në mbrojtje kriminaliteti i tij me frymë antishqiptare.

       1. M
        M _ Arangozi

        E pse mos turpëritë . Meqë e bënë me buxhetin e pushtetit të tyre ; të tipit : ne e restauruam kuvendin , ç'të duam bëjmë . Lënda e përzgjedhur duroka veç molës s'ka ç'i bën .

        1. J
         Jimi

         Keto predikime qe ti zoteri ben per kete xhahil, atij nga njeri vesh i hyjne, e nga tjetri i dalin ! Tanime nuk eshte koha e "Edukimit", por eshte koha e shtrengimit. Prej kohe ketij xhahili drejtesia duhet ti kishte veshur kemishen e forces.

         1. B
          Bureto

          Duam s'duam psikologjia e turmës na detyron të pranojmë se njerëz me karakter të mbrapshtë si Sa-lehu, sa kohë ajo t'i shkojë pas, nëpër këmbë do ta kemi. Sigurisht që me vetërrjedhje caku për të do jetë pranvera e 2025-ës, nëse rrethanat nuk e sjellin edhe më parë në rast zgjedhjesh të parakohshme, të cilat për mua do duhej të bëheshin qysh nesër. Por meqë kjo ka pak, ose aspak gjasa të ndodhë, për shkak të numrave që maxhoeanca ka në Parlament, atëhere për t'i shkurtuar udhët këtij të paudhi, lipset që drejtësia të veprojë energjikisht. Metaforikisht, ndodhemi para një situate kur një gur i madh (shkëmb), ka rënë nga mali dhe ka zënë rrugën. Qarkullimi nuk duhet të ndalet dhe në këtë rast nuk pritet që shkëmbi të lëvizë vetë (!), por nga autoritetet dërgohet menjëherë bulldozeri apo fadroma për ta hapur rrugën. Ndaj Monstra Sa-leh do shkulur, apo i duhet prerë koka si me Nyjen Gordiane me shpatë, dhe kjo hëpërhë, për shkak të turmës nëpër këmbë (aq sa është kjo), mbetet vetëm Drejtësia. Në të kundërt "shkëmbin" e heq ose vota, kur të jetë siraja, ose kur ta thërresë i madhi Zot, për ta degdisur në Ferr!

         2. E
          Ethemi

          Nje thirrje per te dale ne sheshe mejdani per tu solidarizuar me cfare thote intelektuali

          1. F
           Flet

           Kaq shumë rreshta për Saliun? Sa kohë të lirë paske o profesor!?

           Lini një Përgjigje

           18:29 Blog 52 komente

           14:15 Blog 56 komente

           11:30 Blog 6 komente

           10:42 Blog 16 komente

           12:45 Blog 2 komente

           21:09 Blog 5 komente

           17:33 Blog 48 komente

           17:27 Blog 11 komente

           17:22 Blog 10 komente

           13:07 Blog 12 komente

           Më të lexuarat

           12:02 Politika 12 komente

           10:05 Blog 44 komente

           11:32 Politika 9 komente

           13:15 Bota 17 komente

           09:19 Politika 17 komente

           11:52 Politika 25 komente

           Blog Tema

           17:11 Blog 1 koment

           10:05 Blog 44 komente

           21:00 Blog 6 komente