Te fundit

23:43

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:39

21:40

2023-11-10 17:29:00Blog TEMA

50 Komente

 1. I
  Ilir

  Cani eshte nje pervers dhe tani eshte momenti ta cojne ku shkojne ata qe vrasin dhe vjedhin.Ai kujton se duke qene gazetar mund te flas cfare te doje dhe thirje per vrasje dhe perversitete prandaj shume drejt e ka cupi te shkoje perpara drejtesise si nje person pa vlera morale dhe kombetare si dhe nxites i konflikteve dhe thirje per krime

  1. V
   Vranakonti

   Arjan Cani ka te drejte se mere 17 miljon ne muaj,i ka zene buka syt e veshet dhe nuk di çfare mbroçkullis. Ato qe thot Cani,siç e degjuam mbreme ne televizion,bje era e keqe e terrorizmit,e mafies qe kerkojn vetem gjak. Me kete shprehje qe tha mbrem Arjan Cani kundra prokuroreve e gjykateseve,menjehere duhej arrestuar. Ku e gjeti kete te drejte ky maskara qe bene thirrje per vrasjen e prokurorve dhe mbrojtjen e Sali Berishes dhe Metes,se gjoja e keqja po u vjen nga njerzit e drjtesise?. Po kaq pergjegjesi mbajne edhe ata qe ishin prezent ne emision si, Ylli Manjani etj dhe heshten,dmth ishin dakorg me ato qe tha Arjan Cani,ky maskara njeri.

   1. A
    Arbereshi

    Ne europen perendimore1 gazetar si Muti (Cani) do ta kishin arrestuar fill pas emisjonit, pra ku eshte prokuroria shqiptare? Sepse urdherin e arrestit e jep prokuroria, mbeshtetur ne kodin penal dhe pastaj arresti kryet nga forcat e policise se shtetit! ... Nuk mund te jete qe ne ate vend arrestojne nje te ri per 3 doza hashash dhe nuk arrestojne nje kurve burre qe ben thirrje per vrasje ne stil mafjoz!

    1. M
     Marseli

     Eh sa te drejt.dhe origjinale jan keto fjalet e Frrok Cupit.Kur du tu vihet kufiri I vijes kuqe ketyre gazetareve we emrin kan gazetar por jsn trathetar,anyi shqiptar.Kur thotnme te drejte Frroku do te veproje policia dhe prokuroria te jryej arrestimet ne fragrance ndaj ketyre thirrjeve kriminal?.AKA policie eborokurori apo me zi marrin fryme.

   2. H
    Haka Tekizoti

    Ja, pra, Çani ka të drejtê: nuk ka shtet, ai e di mirë, prandaj i bën thirrje mafies të vrasin prokurorë e gjyqtarë, por jo anëtarë apo kolegët e saj si Çani me shokë.

    1. D
     Doktorri

     Që të vejë Haka Tek i Zoti duhet që Çanit ti provohet që nuk ka shtet........ Duhet që dikush ta bëjë të vdekur m'dru........ . Por jo ta vdesë............... . Ta sakatojë për gjithë jetën, dhe të mos e mësojë kurrë se kush ja bëri....... . Dhe pastaj të bërtasë.... - Këtu nuk ka shtet. Pse nuk e gjejnë kush më bëri kështu?

     1. t
      tetovari2

      Jam nji milionë herë dakord me ty!

     2. Z
      Zagali

      Eshte per t'u çuditur ne vendin tone. Sali Berisha leshon ulerima,sharje dhe ofendime shume te renda per SPAK-un,deri sa u thot "jane zagar,mafioz,bastard,bandit". Nga ana tjeter,Arjan Cani,bene thirje per vrasjen e prokuroreve e gjykatseve veç te ruajm Sali Berishen dhe Ilir Meten. Vetem ne shqiperi ndodhin keto qe keta njerez jane negativet me te medhenj dhe nuk i gjen asnje gje. Te ishin ne ndonje vend e,do ishin arestuar menjehere. Drejtesia shqipetare eshte tulatur,i shikon keto gjera monstruoze dhe bene sehir. Kesaj i thon qello edhe njehere pa te shohesh". Jo more jo! Ligjin nuk e bene Saliu,Arjani apo horrat e tjere si keta,por Drejtesia shqipetare,SPAK-u,BKH,Gjykatat prokurorit e shqiperise. Pse nuk e denon gjykata Fredi Belerin? Pse e zvarrit dhe nuk i jep denimin e merituar atij kriminellie dhe hajduti? Me kete mbyllen shume goje te keqija dhe nuk flasin më. Kane frike? Atehere me keq e gjeçin.

     3. t
      terroristi

      erla mehilli si zedhense e kriminelit berisha organizon edhe programet ne televizionin euronewzalbania me porosi dhe regji te berishes. thirrjet ne televizo ne emisionin e erla mehilli(berisha) jane terroriste. erla mehillit i duhet mbylle emisioni ne at televizor per te mbrojtur terrorist edhe per te shpallur konkurseper vrasese me pagese sipas rekomandimeve te arjan canit

      1. D
       Drin

       Duhet ndjekur penalisht

       1. t
        tetovari2

        kend,saktësoje?

       2. S
        Shqiptari i Ilirisë

        Çani vetëm një bastard! Simbol i pocaqisë dhe llumit gazetaresk.

        1. I
         Imigranti

         Sakte; ne cdo vend te botes do ishte arestuar. Ky antishqiptar i ndyre nuk e ka per here te pare qe vjell nga goja e tij e ndyre, kunder Shqiperise. Drejtesia duhet ti tregoje se ceshte drejtesia.

         1. M
          MOKRARI

          JAM PLOTESISHT DAKORD ME ANALIZEN E FROKUT.ARJAN CANI TE JAPE LLOGARI PARA DREJTESISE PER THIRRJEN QE BERI MBREME NE EURONWS NE EMISIONIN E ERLES.BILE LLOGARI DUHET JAPE EDHE ERLA QE E LEJOVI CANIN TE SHPREHEJ NE ATE MENYRE.

          1. X
           Xoni

           Çani eshte agjent grek ..por qe paguhet me leket e shqiptareve !!!

           1. N
            Nuk ka shtete

            Cdo jave ky plehre bene thirrje per gjak vrasje marje armesh rrezim i shtetif me dhune a ka valle ky shtete prokurori ? A ka ky shtete kontrolke audio visuel ?

            1. S
             Saliu dhe kariani terrorista shtetëror

             Ky maskara brekgrisur që e çoi për studime kryetari komunist i Gjirokastrës ose xhaxhai i tij,na është bërë supermilioner nga ustai i tij Sali Berisha dhe maloku frangaj që është edhe pronari tv Klanit dhe pistoleta e Berishës.Dhe sot ky birbo na është bërë analist dhe tv e drogaxhinjëve me gazetarë injorantë e shërbëtor të Saliut e ftojnë këtë për të bërë thirrje për luftë,për vrasje për eleminimi prokurorësh,për sharjen e kombit,njësoj si punëdhënësi apo pagatori i tij Sali Berisha,dhe drejtësia hesht e njerzit e Saliut mburren me trimëritë e këtyre legenave që kanë gjetur shesh e po bëjnë përshesh. Këta plehra po abuzojnë me fjalën e lirë,dhe në çdo shtet do akuzoheshin si terroristë. E patë se ç'ndodhi me shqiptaren në Itali që thirri Allahu ekber në varreza,apo një tjetër dje që u detyruan të ulej avioni në Romë se shkruajti e dua Allahun,apo me ata që kanë shkuar në Siri nuk kanë bërë ndonjë gjë më shumë se ky Beqiri me emrin karian

             1. D
              D

              ABC eshte nje nga ekranet e mi te preferuar,por kur shoh qe ky tv i ka dhene hapsire nje maskarai dhe antishqiptari si Arian Cani vihem ne dilem nese duhet pare me ky tv.

              1. T
               T

               Ju lutemi,largojeni Arian Canin nga ABC new's,kete ndyresir dhe anti shqiptar te deklaruar.

               1. E
                E

                Si mund te punojn ne te njejtin tv Sokol Balla dhe Arian Cani,i pari nje nga gazetaret elite ne Shqiperia,dhe e dyti nje nga fundrinat e shoqerise?

                1. D
                 Dyli

                 Po cmerresh me Can idiotin. Lere se pas qafe e ka. Ne kete bote Hak pa marre e gjak pa lare nuk ka. Prandaj mos u cudit se nuk do beje ky faqezi perjashtim nga rregulli.

                 1. S
                  SicShqihet_Qarte

                  karla eshte nje e deshtuar qe i dedikon karrieren nje deshtaku tjeter burrit te saj qe i vetmi profesion qe ka ne jete eshte bythelipirja e cunit te sali berishes. ne cv kane te dy bythlepirjen si celes suksesi. cfare pret me shume nga te ftuarit e saj?!

                  1. Q
                   Q

                   Arian Cani ne vend qe te meret i pandehur punon ne nje tv te nderuari si abc new's???!!!

                   1. g
                    greku hajdut

                    ekrane te tilla antikombetare si i kesaj Erla karagjozes qe di vetem te perdredh koken, apo syri net i mjekercapthuqit, duhen mbyllur se jane krejtesisht denigrues. Kurse ky Arjan Cani qe jeton ne vila luksoze si agjengrek dhe antishqiptar i deklaruar duhesh arrestuar me kohe se spekullon me median e lire.

                    1. M
                     Mandi prej NISH tullat

                     Ky nuk ka pasur vrek në byt… në 1990, shkonte te mamatë e shokëve dhe ju lutej për një tas me fasule. E kuptoni ku fle lepuri?! Duhet ruajtur pasuria e vënë me spiunllëqe, me mashtrime me bjere e gopja Shqipërise, shaje këtë vend mbarë e prapë. Ja këta janë tradhëtarët mes nesh. SPAK u në nuk vepron është ashtu si thotë Rithemelimi SKAP i.!!!!

                     1. M
                      Muzaka i Ri

                      Nuk arrestohet se flet greqisht, mbron dhe Belerin. Ky palo gazetar e di qe kan ikur per lesh dhe gazetar si puna e ketij?, nuk jan te gjithe pa gjak, o Cano. Se sa trim je ti e kam pare rastesisht ne Flumen Park ne Ibe, ku u dhjet ne breke ti, bashke me ate Bushatin. Ju nuk meritoni emrin e burrit, edhe grate nuk u tremben aq sa ju,prandaj rri mire.

                      1. T
                       T

                       ABC,Mbylljani urgjent gojen ketij halegazetari,ketij perversi antishqiptar,habitem si e moret ne pune,ky e ka vendin te Syri hale tv, jo te tv ABC new"s

                       1. G
                        Gazetari i Vrerosur

                        Kur te vije dita te behet vetingu i gazetareve per pasuri dhe spiunllik ne favor te sherbimeve te huaja do mendohen dy here keta plehrat kur te hapin halene. Erla vec te tjerave ka punu fort ....njiashtu ....per te nxjerr eurot e shkolles ne Itali.

                        1. T
                         T

                         Duroni dhe nje jave dhe do shikoni se cfar do pesoj ky shkerdhat .duroni .

                         1. g
                          gjeli

                          do ja qime ropt dhe canit

                          1. A
                           Arjan sou gamo ti exis Kai den exis

                           Si mund t'a lejojë policia dhe prokuroria dhe aq më shumë spaku këtë pis burrë se gazetar nuk është,kush janë këto kanale televizive antishqiptare që i japin mundësinë këtij degjenerate që të kërkoj vrasjen live ne ekran të prokurorëve? Çfarë mut shteti kemi në që lejon një funderrine antishqiptare që bën thirrje për vrasje? O prokurorë a nuk ju vjen turp që e dëgjoni dhe bëni sehir? Po ju o degjenerate të euro news që i jepni hapësirë këtij legeni kaq antishqiptare jeni,mallkuar qofshi o robqire.

                           1. Q
                            Qytetari

                            Si mundet që ABCNEWS mban një emision me perversin Arjan Çani, këtë njeri të shitur dhe antishqiptar? Ky kanal, që ka bërë një revolucion në cilësinë e programeve, mban këtë bastard të fëlliqur. Është i vetmi emision që ndërroj kanal në këtë televizion.

                            1. B
                             Berti

                             Neqoftese duam te behemi ndonjehere shtet serioz europian, prokuroria duhet ta therrase menjehere perversin Arian Cani dhe atje te deklaroje po qe burre propozimet qe ai i ben Berishes e Metes. Pastaj mund te verifikohen dhe qendrimet e tij antishqiptare ku duhet te jape sqarime perse i ben dhe kush e financon. Nderkohe nqse pronari i ABC tv do te vazhdoje te mbaje moderator nje antishqiptar te terbuar do na lere te kuptojme qe edhe ai mendon njelloj si verversi Cani. Nderkohe teleshikuesit e ndershem e patriote duhet te abandonojne emisionin e ndyre Zone e Lire deri ne falimentim.

                             1. U
                              UNE

                              Kujdes, eshte i autorizuar ta beje me qellim shtyrjen drejt arestit, per te denoncuar Shqiperine. Kopsiteni mire para se ti vini prangat.

                              1. F
                               FALKONIA NGA GJIROKASTRA.

                               A ka më BURRA NË SHQIPËRI? Tradhëtia ndaj interesave të ATDHEUT duhet të jetë e dënushme me LIGJ.(NUK E DI KA APO JO ),se po të kishte një soj e sorollop politikanësh,opinionistësh,dhe të ashtuquajtur gazetar të tipit çani bushati ( nuk meriton të shkruhet me gërma tëmëdha), nuk duhet t'ju shihej surrati nëpër ekrane,por nga HAPSANET.Me sa dëgjova mendoj se organet e policis gjyqësore,e prokuroris duhet të bëjnë DETYRËN,ose nëtë kundërt ato jan FAJTORE.

                               1. Q
                                Qimi

                                Padyshim Frok qe sot ai minimumin duhet te ishte gdhire ne qelite e policise!Ose policia dhe drejtesia nepermjet heshtjes duan te na thone qe ketu nuk ka shtet,ndaj o burra vrisni per Saliun,vrisni per Liken,vrisni per Xenin,vrisni per Mediun dhe drejtesia padyshim qe do heshte !Nderkohe qe flitet per vendosje drejtesie !Ariani sot duhet te shpetonte nese nxjerr rraport mediko-ligjor qe eshte psikopat,ku maksimalisht duhej te çohej ne pavionin 17 per kurim!Ndryshe ,beji shurren kesaj pune na tha Ari dje ne ERLANEWS !

                                1. F
                                 Franci

                                 Thirje te gjithe shqiptareve : Sapo te shikoni nje televizion ka ftuar ne studio perversin shpirtzi Arian Cani ju lutemi te nderroni menjehere kanal.

                                 1. Roberto

                                  Shyqyr qe foli dikush per Arjan Canin,njeriun qe i ka hedhur zjarrin benzine sa here qe i eshte kerkuar nga padronet e tij ne Athine dhe PD ne Tirane. Ky njeriu duhet proceduar penalisht dhe duhet ti ndalohet dalja ne TV nese konstatohet nga organet e hetimit qe ben thirrje per lufte,hakmarrje etj.

                                  1. R
                                   Robert

                                   A do te kete ndonjehere autoritet DREJTESIA tek ne ? Po therriteni dreqi ta haje vetem per ta marre ne pyetje se cfare donte te thoshte me ato deklarata publike. Po thirreni njehere dhe do ta shikoni qe do ti shpetoje shurra ne breke.

                                   1. N
                                    Nari

                                    Ky maskara e shkuar maskarait Karjan Cani,ka kohe qe sulmon kombin shqiptar dhe kete vend,duke bere propaganden e greqise se madhe ketu,dhe nuk i ka hyre gjemb ne kembe.Ky jo vetem qe ka vazhduar neper televizione te na caje bythen,por eshte pasuruar ne menyre te cuditeshme me vila ne Lunder e ne bregdet.Me deklaratat e djeshme ku ben thirrje te hapura per te vrare prokuroret e gjykatesit jo qe vetem e mbushi,por e derdhi kupen.Ketij muti qe vjen ere nje kilometer larg,i duhet treguar vendi.

                                    1. I
                                     Ilo Tr.

                                     Frroku ka njemije here te drejte. Poshtersite e Canit jane pa fund dhe duhet te largohet sa me pare nga. ekrani e te shkoje me Belerin.

                                     1. L
                                      Liria

                                      Për mua drejtësia ‘vazhdon të jetë e kapur’ nga politika,se nëse do ishte e pavarur Çani me shoket e tij do të ishin në burg për nxitje të dhunës në mes shqiptarëve,të nxitjes së urrejtjes mes etnive,të provokimit e rritjes së përçarjes duke i hedh benzinë zjarrit ambientit politik,duke nxitur e ndikuar në polarizimin e politikes dhe të shoqërisë. Arian Çani dhe ‘miqtë’ e tij ,tregon qartë se çfar roli negativ luan media si pushtet i katert kur nuk eshte në shërbim të qytetareve ,por në shërbim të politikës destabilizuese,personazheve të tyre që kanë marrë peng politikën shqiptare dhe vet Shqipërinë. Shikoni se ç’ndodh në tv tona,ku çdo ditë në ekranet e tyre çfaqet fytyra e Berishës dhe të atyre që e mbajnë peng këtë vend. Dhe them përsëri,Çani ‘ka të drejtë,drejtësia është e kapur’ ,se ndryshe këto fytyra nuk duhet të kishin kurrë mikrofon në duart e tyre,por vetëm prangat,që ky popull më në fund të këtë një natë të qetë dhe të nesërmen e saj t’u vij pak buzëqeshja dhe t’u ngjallet shpresa për të vënë në vend dinjitetin e humbur. Sot është shansi ‘i fundit’ i drejtësisë,nëse është institucion i pavarur dhe është për shtetin ligjor dhe sheh nga perendimi,apo do mbetet peng i së kaluarës,që më së shumti rrezikon kthim mbrapa dhe një dhimbje koke ‘e përjetshme.pēr shqiptarët.

                                      1. N
                                       Nga Noli

                                       Çani i paguhet pruresit me te pare. Konkretisht paguhet nga Ministria e Arsimit dhe e Fese se Greqise, nepermjet Kishes Ortodokse te Janullatosit. SPAK-u, mjafton te shkoje ne Seline e Kishes per te kontrolluar te gjitha hyrjet dhe daljet e parave qe vijne nga kjo ministri greke dhe zbulon nje rrjet te terre te koruptuarish qe nga Hiresia e tij qe i dergon dashnores ne Uashington çeqet dhe deri tek shefat e llogarive qe kane qene dhe jane ne kete institucion fetar.Sherbimi sekret shteteror fle gjume, se po te punoj ne kete drejtim do te zbuloj jo vetem portale dhe individe ne fushen e medias, qe i sherbejne qarqeve te caktuar shoviniste greke por edhe shoqata ne emer te lirise se shtypit, te te drejtave te njeriut apo te fese, etj, etj... Ky shermim sekret shteteror, te fillojne te investigojne ne prifterinjte "myslimane" qe jane rreth 70 %, te cilet jane shenderuar ne ortodoks.Ky investigim vlen edhe per Institucione te tjera fetare...Kaq per sot Frok Çupi, se ti i di po nuk shkon kaq thelle...

                                       1. A
                                        Ai qe nuk perton

                                        Canit i duhen mbledhur pak zinxhiret se mos terbohet fare se meson si puna e qenit kur terbohet dhe dihet fati i tij

                                        1. D
                                         Danja

                                         E ke shume mire Froke po ky sharlatani qe quan veten gazetar dhe ne emer te gazetarit ky plere nuk flet nga goja por nga bytha ketij lloji do qire te katermbedhjetat edhe burgun e ka pak,ai Hoxha i astirit nuk ka folur me keq se ky legeni cani dhe u denua cfare prete prokuroria te beje me shume ky mute gazetari shqiptari me i urryer pse nuk veprone,mire ajo pastrusja e Sales erla ashtu do se i sherben Sales se e beri me leke dhe kjo do qe tja shperblej po ai pronari itv cfare bene kur ne tv e tije behen thirje te tilla po gazetaret e shoqata e gazetarve me Cipen ju jane pse nuk flasin Rama nje PORDHE bene dhe keta dalin te gjithe e flasin kurse ky monstra mund te flase si te doje ti hyje spaku ti kerkoje nje cike llogarri ku gjeti leket dhe sa ka deklaruar ku qenbirqeni ,keshtu zoti Frok shkruajme se shfryjme dufin por nuk ka shtete,polici prokurori se po te kete Cani do ishte ne qeli do ishte duke u qire ne BYTHE.

                                         1. f
                                          fcb

                                          Luani po zgjohet...

                                          1. K
                                           Kuma

                                           Pikes i ke rene!Ky burre kurve,ky pis,ky pervers,ky...me cdo pisllek nuk ka te krahasuar,duhet larguar urgjentishte nga ekrani. Ne rradhe te pare,eshte antishqiptar!

                                           1. V
                                            Vardhoma

                                            Si ka mundesi te lelojet te flas dhe te kercenoj prokuroret dhe gjyqtaret nje bastard si Arjan cani Si ka mundesi te lejohet ky spiun i asfalis te kercenoj dhe te japi vijen e sjelljes si te veprojne dhe te hakmeren ata qe jan proceduar dhe po hetohen per krime e korupsion ndaj ketij vendi ?!! Pse heziton drejtesia ndaj ketij kelyshi te shitur ne agjetura te huaja ?! Neqotese nje person jo gazetar te bente thirje publike si te hakmeren ndaj prokurove dhe gjyqtarve jam i bindur se do fillonte procedimi penal, kurse ndaj ketij flliqesire jo qe nuk marin masa , por stacione televizive e ftojne dhe nuk mbajne qendrim per te ?! Stacione televizive qe marin per analist nje idiot , do te thot qe keto kanale jan nen nivel , jan ne kriz , nuk jan serioze dhe te besushem Turp, turp per ta .

                                            1. Q
                                             Qytetarja

                                             Cfar provash kerkohen Thirrje e hapur per vrasje Pse nuk vepron drejtesia Ka liri mendimesh Po jo Te besh thirrje per vrasje Vetem tek ne ndodhin keto gjera

                                             1. N
                                              Normale

                                              Perse nuk u mbyll emisioni Perse Thirrje per vrasje Hapur fare E paimagjinueshme

                                              Lini një Përgjigje

                                              11:01 Blog 10 komente

                                              17:43 Blog 7 komente

                                              17:29 Blog 28 komente

                                              15:33 Blog 13 komente

                                              11:18 Blog 4 komente

                                              17:09 Blog 13 komente

                                              11:43 Blog 6 komente

                                              11:20 Blog 67 komente

                                              09:32 Blog 9 komente

                                              14:09 Blog 3 komente

                                              Më të lexuarat

                                              11:53 Blog 53 komente

                                              11:40 Sport 23 komente

                                              18:51 Politika 21 komente

                                              17:42 Politika 24 komente

                                              10:21 Kronika 7 komente

                                              10:28 Dossier 32 komente

                                              Blog Tema

                                              20:28 Blog 9 komente

                                              20:17 Blog 18 komente

                                              15:13 Blog 2 komente