Te fundit

10:10

10:00

09:56

09:50

09:49

09:40

09:33

09:31

2024-02-23 22:10:00Bota TEMA

2 Komente

 1. A
  Adi.

  Jo zoti Bolt. America do ishte e humbur.

  1. D
   Drejt e ka Adi

   Bravo Adi, Amerika do ishte e humbur, bile shume. Evropa do merrej vesh me Rusine per nje dekade nderkohe qe do pergatitej oer rast lufte. Pa NATO Amerika eshte e humbur kundrejt Kines dhe Rusise. Ekonomia amerikane (se bashku me industrine e armeve) do degradonte nese do humbte tregun Evropian etj tregje pas tij. Dollari do te cvleresohej, dhe kuptohet cfare ndodh: ekonomia boterore do prishej ndjeshem oer nje periudhe. Por ekonomia e USA do te ishte e fundit te rimekembej pa bashkepunimin me gjithe kontinentet, gje qe nuk do ishte e sigurte. Ky skenar me siper eshte gati i pamundur sepse biznesi i madh amerikan juk do ta lejonte kedo president amerikan ti hynte aventurave te tilla. Por edhe populli amerikan nuk do votonte asnje president tjeter qe do kercenonte me largim nga Nato.

   Lini një Përgjigje

   21:50 Bota 2 komente

   21:40 Bota

   21:30 Bota

   21:10 Bota

   20:10 Bota

   17:39 Bota 3 komente

   17:03 Bota 3 komente

   16:00 Bota 2 komente

   15:20 Bota 1 koment

   14:21 Bota

   Më të lexuarat

   11:29 Ekonomia 48 komente

   10:16 Politika 26 komente

   11:13 Kronika 12 komente

   11:59 Dossier 1 koment

   20:00 Rajoni 84 komente

   17:42 Politika 18 komente

   Blog Tema

   21:10 Blog

   17:08 Blog 9 komente

   09:19 Blog 1 koment