Te fundit

09:56

09:50

09:49

09:40

09:33

09:31

09:25

09:21

2023-12-08 14:51:00Bota TEMA

5 Komente

 1. Z
  Zyko

  Demokracia ne Shqiperi me keq akoma. Me thoni ne cilen parti keta trapat tane rama-sala-meta kane lejuar apo lejojne kandidate te rinj apo potenciale? Demokraci posaqie.

  1. Z
   Zhvejku

   Okej Putin eshte "diktator" sipas perendimorevet dhe opozites e nuk shkulet nga posti, po ky Bidja e pse eshte 80 e kusur vite, dhe ç'eshte me e keqja flet me hijen e vete, pse kerkon te kandidoje prap!? apo ky e ka nga dashuria per demokracin! Prandaj mos na hidhni hi syvet, demokracia eshte iluzion, as ka, as ka per te patur...

   1. e
    eDi

    O Zhvejk a e njeh tabelen e shumezimit ti? Bideni po mbaron nje mandat 4 vjecar si president ndersa Putini president ka mbiemrin e dyte, ka qe ne 1999. Po ku krahasohen keta te dy!

    1. A
     Alfredi

     Sinqerisht e ke ??? Krahason zgjedhjet ne Shtetet e Bashkuara , per cilido President me zgjedhjet ne Rusi ??? Ne radhe te pare edhe zot ne qiell te jesh ne Shtetet e Bashkyuara ke limite ne zgjedhje …..vetem nga kjo cdo gje mer fund se kush shtet eshte demokratik dhe kush jo …..mos duhet bere krahasimi dhe me Bjellorusine , shtetin me skandal ne merdheniet qytetar pushtetar ???? Demokracia eshte iluzion ne Rusi , ne shtetet perendimore eshte menyre jetese ….nuk behet fjala per krahasim …..nese kane problem shperberjen dhe duan ta mbajne shtetin me kete menyre ?? Atehere sua ka fajin demokracia por authoritarianisem i personit qe drejton shtetin dhe botkuptimi i tij ndaj perfundimit te rolit te tij …….keto jane praktika te mesjetes ose te qyteterimeve qe sundojne akoma mbreterite sundon mbreteria dhe jo te nje shteti demokratik ……

    2. K
     Koli

     Mortje, sikur te ka nxjerre Stalini nga hundet. Vdeksh me gjithe mandatet e tua, te shpetoje bota njehere e mire nga nje shushunje e etur vetem per gjak!

     Lini një Përgjigje

     10:24 Bota

     10:07 Bota

     22:40 Bota

     21:20 Bota

     21:10 Bota 2 komente

     21:00 Bota 1 koment

     20:50 Bota 1 koment

     20:10 Bota

     19:40 Bota 23 komente

     18:20 Bota 7 komente

     Më të lexuarat

     11:29 Ekonomia 48 komente

     10:16 Politika 26 komente

     11:13 Kronika 12 komente

     11:59 Dossier 1 koment

     20:00 Rajoni 84 komente

     17:42 Politika 18 komente

     Blog Tema

     21:10 Blog

     17:08 Blog 9 komente

     09:19 Blog 1 koment