Te fundit

12:26

12:14

12:08

12:13

12:09

12:05

11:59

11:58

2024-03-04 09:33:00Bota TEMA

20 Komente

 1. T
  Triumfi

  Per pak kohe ato biseda te fshehta qe sot ruset i kane si dokument nuk do kene asnje vlere ...pasi eshte me se e sigurt qe qeverive perendimore po u mbaron durimi me presidentin rus dhe se nderhyrja ushtarake eshte e pashmangshme , dikur dergimi i tankeve leopard ishte tabu kurse sot ata veprojne ngado ne Ukraine ....si tanket dhe arme te tjere perendimore , dhe se ruset kercenonin me arme berthamore nese Ukraina ndihmohej nga armet perendimore ..... kujtojme qe ne front jane mobilizuar nga ruset , siriane , iraniane , flitet edhe per bjelloruse ....te cilet nuk jane shtetas ruse , perderiosa ruset e kane lejuar bashkepunimin , ku qendron e keqia ketu qe partneret e Ukraines duhet te jene asnjanes ?????

  1. R
   Ramut bolja

   Une propozoj ti qe qenke dhe trim i madh te dalesh vullnetar per ne front . Apo je vetem trim tastiere se per luft te hani mutin ti dhe shoket e tu.

   1. p
    pilo Lala

    Biseda qe sot jane te perhapura kudo. Lufta e Perendimit me Rusine eshte haptazi, keto telefonata nuk ndryshojne asgje, pervec zagareve te Putinit qe i perdorin per propagande brenda Rusise te mbajne popullin Rus te karikuar per vrasjet qe po ben ne Ukraine, gjoja Putini po lufton per mbrojtjen e Rusise.

    1. .
     ......

     @Triumfi... Të paskan pjerdhur trutë ... A e kupton dot që një ndërhyrje e perëndimit në luftë ndaj Rusisë nënkupton LUFTË BËRTHAMORE ???? O DEBIL a e di që Rusia ka mbi 1500 koka bërthamore ???? A e di ti o trupjerdhur se kjo nënkupton SHFARROSJEN E NJERËZIMIT ?????

    2. G
     Gen brig. Asteriks

     Po crendesi ka qe eshte kapur biseda! Vlere la perballimi me imperialistet Rus qe rrezikojne si Europen ashtu dhe demokracine. Te bejne realitet sulmet ndaj Krimese dhe ushtrise ruse ne token ruse.

     1. s
      shubajani

      Nazistet Gjermane bejne plane qe te sulmojne territorin Rus. Krimea eshte territor Rus. Ja dhe propaganda e perendimit qe thote: Putini ka ne plan qe te sulmoje Perendimin. Kush jane lufte nxitesit ne kete rast? Si gjithmone jane Nazistet Gjermane.

      1. E
       Erdogan

       Hahaha po putini ka sulmuar Ukrainen, apo Ukraina eshte Rusi? Prit o shubajan sa te shkermoqet nga brenda rusia dhe ta sulmoje Kina andej nga siberia se i duhen teritore per popullsine e saj. Dhe ujku plak putini ta gezoje Krimene.

      2. z
       zazhigallga pazhallusta

       gjermania qelbet nga te ashtequajtur gjermane-ruse te ardhur nga rusia pas ‘90

       1. M
        Miru mir!

        Gjermania qelbet nga nazistet hitleriane.

       2. J
        JOHN MEC

        Lajm i fundit .....konflikt midis anetareve te NATO-s dhe aleatesh !! Shihni se si veprojne shtetet kur shkelen interesat e tyre dhe jo si ne shqiperi ku "padronet" kane marre frenat e shtetit dhe bejne si duan ata pa pyetur njeri . Te qenit spiun i DAJ SAM-iut eshte nder dhe lavdi per krijesat shqifolese !!!! """"Një punonjës i Qendrës Kombëtare të Inteligjencës Spanjolle, i cili ishte kreu i njësisë që merrej me Rusinë, u rekrutua nga Agjencia Qendrore e Inteligjencës Amerikane. Informacioni i publikuar nga El Pais, për arrestimin e dy agjentëve të Qendrës Kombëtare të Inteligjencës (CNI), shkaktoi tronditje në Spanjë. Ata u transmetonin amerikanëve informacione konfidenciale dhe sipas gazetës spanjolle, njëri nga të arrestuarit është analist me përvojë të gjerë në aktivitetet e inteligjencës. Ai drejtoi ekipin që ishte përgjegjës për informacionin për Rusinë. Sipas gazetës, pavarësisht bashkëpunimit të shërbimeve të inteligjencës spanjolle dhe amerikane, CIA kërkonte informacion, ndër të tjera, se çfarë marrëdhëniesh ende mban Madridi me Moskën. Siç shpjegojnë ekspertët, rekrutimi i agjentit të qendrës së inteligjencës nuk ishte fokusuar vetëm në fushën e tij aktuale të përgjegjësisë. Konkretisht, alarmi është shkaktuar nga një përpjekje për të aksesuar dokumentacionin që nuk lidhet me punën e tij. Gjatë hetimit, i cili zhvillohet nën një etiketë sekrete, do të përcaktohet nëse spiuni ka marrë para në këmbim të informacionit. Në varësi të kësaj, ai mund të akuzohet për zbulim të sekreteve ose tradhti. Autoritetet spanjolle dëbuan nga vendi tre agjentë të CIA-s, të cilët ishin në misionin diplomatik amerikan në Madrid dhe ishin të përfshirë në rekrutim . TASS/El Pais.

        1. x
         xhon qimekuqi

         Një punonjës i Qendrës Kombëtare të Inteligjencës Spanjolle, i cili ishte kreu i njësisë që merrej me Rusinë, u rekrutua nga Agjencia Qendrore e Inteligjencës Amerikane. Informacioni i publikuar nga El Pais, për arrestimin e dy agjentëve të Qendrës Kombëtare të Inteligjencës (CNI), shkaktoi tronditje në Spanjë. Ata u transmetonin amerikanëve informacione konfidenciale dhe sipas gazetës spanjolle, njëri nga të arrestuarit është analist me përvojë të gjerë në aktivitetet e inteligjencës. Ai drejtoi ekipin që ishte përgjegjës për informacionin për Rusinë. Sipas gazetës, pavarësisht bashkëpunimit të shërbimeve të inteligjencës spanjolle dhe amerikane, CIA kërkonte informacion, ndër të tjera, se çfarë marrëdhëniesh ende mban Madridi me Moskën. Siç shpjegojnë ekspertët, rekrutimi i agjentit të qendrës së inteligjencës nuk ishte fokusuar vetëm në fushën e tij aktuale të përgjegjësisë. Konkretisht, alarmi është shkaktuar nga një përpjekje për të aksesuar dokumentacionin që nuk lidhet me punën e tij. Gjatë hetimit, i cili zhvillohet nën një etiketë sekrete, do të përcaktohet nëse spiuni ka marrë para në këmbim të informacionit. Në varësi të kësaj, ai mund të akuzohet për zbulim të sekreteve ose tradhti. Autoritetet spanjolle dëbuan nga vendi tre agjentë të CIA-s, të cilët ishin në misionin diplomatik amerikan në Madrid dhe ishin të përfshirë në rekrutim. TASS/El PASO

         1. Z
          Zhvejku

          Keto lajme nuk i publikon shtypi i "pavarur" shqiptar, po meret me fitoren e kandidates rrepublikane ndaj Trumpit ne nje fshat te amerikes...

         2. r
          reti11

          Jepuni ore raketat Ukrainës! Gjithçka qe u nevojitet. Scholz-i s'eshte as mish, as peshk. Turp.

          1. s
           shori

           Nuk eshte shaka...!!! Qente e terbuar fashiste neper Evrope, kane filluar te lehin... dhe rezikojne t'i vene zjarrin Botes...!!! DNA-ja do miliona vjet qe te ndryshoje...! Ashtu si frankeve u dhemb akoma huri qe i futi Napolon Bonapartit, Kutuzovi, ashtu edhe skileve gjermane u dhemb akoma me shume huri qe Stalini i futi Adolf Hitlerit... Dhe kete e shfytezojne me se miri skilet e vjetra anglosaksone, sic kane bere me Hitlerin...!!! Historia po perseritet pike per pike, por kesaj rradhe, i dashur Mero (koketul), nuk ka per te mbetur njeri qe te shkruaje historine...!!! Bota, me ne krye Evropen kurve te curufjaksur, po shkon me perpikmeri matematike drejt katastrofes totale...

           1. G
            Genti

            Do e rregulloj Rama me tryezat e tij cdo gje. Hajdeni beni nje samit ktu ne Metropolin elikar

            1. M
             Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

             Gjermania kerkon te ktheje kohen e Hitlerit kur kerkon te sulmoje Rusine, e kane provuar dhe suma akoma u rrjedh gjak ndersa feckave u rrjedh sperme e ushtareve ruse.

             1. S
              Sperme -ruso-komuniste

              Paska ngelur akoma sperme ruso-komuniste qe flet shqip si puna jote.

             2. F
              Fahri

              O strategë! Le t'a sulmojë Perëndimi Rusinë,pastaj të shohim Pitekantropin me shkop te portat e Brandenburg.....

              1. .
               .....

               Pyetja e saktë do të ishte se ..."ME ÇFARË TË DREJTE GJERMANIA PLANIFIKON SULM USHTARAK NDAJ NJË SHTETI TË PAVARUR " Kjo quhet SULM TERRORIST...DHE PËRBËN AKT LUFTE ... PRA RUSIA KA GJITHË TË DREJTËN TË SULMOJË USHTARAKISHT GJERMANINË.... OSE QEVERIA GJERMANE TË SHKOJË NË BURG PËR SULM TERRORIST

               1. P
                POLAF

                Traktati i Moskes , apo traktati "4 2" siç i thonin , perbehet nga 10 artikuj ku artikulli numer 2 thote ,citoj : Neni 2 afirmon karakterin paqësor të Gjermanisë. “Aktet që mund të prishin marrëdhëniet paqësore midis kombeve ose të ndërmarra me këtë qëllim, veçanërisht me synimin për të përgatitur një luftë agresioni, janë antikushtetuese dhe përbëjnë një vepër të dënueshme. » Ky artikull kuadron strategjinë ushtarake të Gjermanisë dhe tregon se ajo është thyer me militarizmin e saj të kaluar !!!! Pra Olaf Scholz -it i djeg bytha se dergimi i raketave me personelin perkates per te drejtuar ato jane nje shkelje e rende e kushtetutes Gjermane pra nje agresion gjerman kundra Rusise .

                Lini një Përgjigje

                09:27 Bota

                09:26 Bota 3 komente

                21:40 Bota

                20:00 Bota 5 komente

                19:02 Bota

                17:50 Bota

                17:20 Bota 1 koment

                16:56 Bota 1 koment

                16:36 Bota

                16:15 Bota

                Më të lexuarat

                18:59 Politika 54 komente

                22:10 Kronika 1 koment

                17:55 Sociale 31 komente

                13:42 Politika 17 komente

                18:38 Politika 5 komente

                17:14 Kronika 10 komente

                Blog Tema

                12:05 Blog

                11:04 Blog 12 komente

                10:15 Blog 1 koment