Te fundit

09:15

09:06

09:02

09:01

08:51

08:31

08:22

08:15

2023-12-04 13:16:00Bota TEMA

6 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  tëmën e sëmës,mjaftojnë dy fjali dhe e ndjen erën e mutit!shkon në fund të shkrimit dhe çfar gjen!?të njëjtin "PërgatitiARMIN TIRANA"!!!bir putini,nga më të pastërit!!

  1. X
   Xy

   Nuk ri dot pangren mute ti cenoshura, prandaj e ndjen eren e tij.

  2. P
   Popujt mish per top

   Me beri pershtypje nje fraze: "Janë pjesëmarrësit e shkallës së dytë e të tretë, jo ata të shkallës së parë, që lëvizin frenat e lojës, si duke ju vënë fre ambicieve të pjesëmarrësve të shkallës së parë apo në të kundërt duke i nxitur kur kjo futet në interesat e tyre, ashtu edhe duke negociuar midis tyre me qëllim që të gjejnë një zgjidhje paqësore të konfliktit.". Jo se jam naiv dhe nuk kuptoj, por te pakten nuk duhet humbur fytyra krejtesisht...Kjo fraze me jep te kuptoj qe lufta apo paqja nuk varen nga Ukraina dhe Rusia, "pjesmarres te shkalles se pare", por nga pjesmarres te shkalles se dyte !!!! Pra kjo, nuk paska qene nje lufte per clirimin e Ukraines, por nje "loje", frenat e se ciles i kane te tjeret, "pjesmarres te shkalles se dyte dhe te trete"...Ata mijra ukrainas (apo dhe ruse) qe u vrane per dy vjet rresht nuk jane heronj te popullit ukrainas dhe luftes se tij legjitime per liri, demokraci dhe deshire per vetvendosjen te fateve te tyre. Ata kesisoj na u katandisen ne viktima te ksaj "loje" , organizuar e orkestruar nga ""pjesmarres te shkalles se dyte dhe te trete"? Sa naive jane popujt !!!!....hidhen ne lufte, vriten dhe gjakosen per te shuar epshet e "pjesmarresve te dores se dyte e te trete". qe nuk kane fare lidhje, por e bejne kete thjesht per "eksperiment social" Kjo eshte bota demokratike qe po ndertojme ???

   1. g
    ganiu

    Jo mër jo? Ti me atë mungesën e naivitetit, na e ktheve agresionin rus, në nivele popujsh? Ti duket që nuk je naiv, se e thu vetë, por dhe i mençur, nuk ma merr mendja të jesh.

    1. u
     une prape

     Pa na sqaro ti o Gano, qe je mençuria vete: - Si do marre fund kjo pune ? Kush e gatoi corben ? , kush e hengri ?, kush fitoi ? dhe kush humbi ? nga gjithe kjo mesele....se une nuk po kuptoj shume...

     1. g
      ganiu

      Ti prape, duhet të jesh po i njëjti me të cilin replikën apo ndonjë loqe tjetër? O gom i lindur nëse do të dish si do të përfundojë? Shko e pyet Alfred Cakon. Ai di gjithçka, jo vetëm si do përfundojë, por edhe si do fillojnë. Po të pyesësh çdo ditë?! Nuk ke për të marrë asnjëherë përgjigje, po pate durim, normalisht mend në kokë, do ta gjesh vetë zgjidhjen. Unë si Gano, po të them se Rusia do shkojë më keq për lesh në bazë të kohëzgjatjes. Sa më shumë të zgjasë lufta aq më keq e ka Rusia. Ukraina do ketë humbje, kurse Rusia do ketë shkatërrim. Në këto raste llogaritë nuk bëhen aritmetikisht.

   Lini një Përgjigje

   12:49 Bota 6 komente

   11:24 Bota 2 komente

   09:11 Bota

   22:40 Bota 2 komente

   21:50 Bota 6 komente

   20:50 Bota

   18:20 Bota

   16:45 Bota 2 komente

   16:36 Bota 1 koment

   15:35 Bota 1 koment

   Më të lexuarat

   11:29 Ekonomia 48 komente

   10:16 Politika 22 komente

   11:13 Kronika 8 komente

   11:59 Dossier

   20:00 Rajoni 85 komente

   17:42 Politika 18 komente

   Blog Tema

   21:10 Blog

   17:08 Blog 9 komente

   09:19 Blog