Te fundit

22:41

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

2024-02-17 10:47:03Bota TEMA

18 Komente

 1. E
  Edi Rama

  Mos e sulmoni Vučić-in se ka arsye të forta për mos me ia prishë Putinit: Serbia ka lidhje historike me Rusinë! Ma leni rahat mikun!

  1. S
   Sahale Ramut Brrisha

   Vuçiç o miku jem, jo i Edi Rams, or ti koqe kanari qy shkrun me llagapin e Edit. Mua ma do puna me fol çashtu,po ne ti qoke gamor qy besin çato qy tham un per serbt

   1. S
    Sali serbi

    Edi Rama eshte dashnori i gruas dhe motres tende

   2. I
    Ilirjan

    Rusia e njerezve te mire duhet te jete pjese e komunitetit te vendeve demokratike. Pjellat e komunizmit do t'i kemi neper kembe jo vetem ne RUSI. Shikoni berishen, Orban, Lukashenkon etj. Keta jane mbetjet e komunizmit qe i pengojne popujt te ecin lirshem drejt demokracise. Kane fanatiket e tyre te korruptuar osé idiote, qe i mbajne ne kembe.

    1. p
     pretorian

     Shko mor kar i fishkur. Rusia eshte kjo qe eshte, sepse vendi i njerezve te mire, shume te mire biles, patriote, atdhetare, me kulture, me histori me zhvillim, me tradita me familje, me besim, kunder te ashtuquajtes demokraci, kunder woke culture, kunder LGTBQ , kunder shkeljes se dinjitetit dhe sovranitetit. Se jane te tille, prandaj egzistojne prej me shume se 1000 vjetesh dhe dote vazhdojne te egzistojne. Nuk e shesin bythen, nuk e shesin vendin, dinjitetin dhe sovranitetin e tij. A ka dhe atje plehra? Padiskutim qe ka. Navalni ishte nje nga ata. Mercenar i Sorosit dhe i sherbimeve sekrete perendimore. Po kujt i prishte pune Navalni aty ku ishte, inegzistent? Putinit jo, Rusise aspak. Me 2% te votave ai ishte askushi per ruset. Kush e desh te vdekur ate? Gjithe Perendimi. Pse e deshin te vdekur? Per te portretizuar keq Putinin dhe Rusine, per te mbuluar humbjet e njepasnjeshme ne front, si ne rastin e fresket, Avdeevka, per te nxitur Kongresin amerikan te aprovoje rreth 70 miliard $ per luften ne Ukraine, per perlyer imazhin e mire te Putinit pas intervistes me Tucker Carlson. Rusia eshte shprese, eshte qendrese, eshte barrikada e fundit per te ndalur zionazistet dhe globalistet, Davosin dhe ziokonet. Rusia eshte vendi qe simbolizon, komb, dinjitet, nacionalitet dhe sovranitet.

     1. D
      Drita

      O plehra pretoriane ! Rusia do fundoset dhe ska per ta ngritur me kokën! Vdekje fashizmit rus !

    2. s
     shori

     Dhe vetem se "lideret" (lidere u thencin, sepse ca krimba zvarranike jane) e Evropes ngrihen ne kembe dhe duartrokasin gruan (le ta quajme gruaja e Navalnit...?!) e nje hajduti ordiner, qe propaganda qesharake e vuri per kundershtar te Putin-it (te qesh apo te qaj...???!!!), tregon se ne cfare derenxheje eshte katandisur Evropa e me tej...!!! Gjynah per ata qe nuk e kuptojne akoma se ku po shkojme...!!!

     1. F
      Flamur Noka.

      Aferim "shori"! Shtahaj e ke hak ni nat n hotel me Albanen ose me ka t dush ti na grat e foltores.

      1. J
       Jorgo

       o shori o fis shk...ym , c'a ka vjedh Navalny o te .... Kina nenen (se Rusia si duket e ka kry ate proces)

       1. S
        Salikoqepetulla

        Ti qenke nje idiot me syze,shkurt k.me syse.!!

       2. M
        Martin

        Eshte cudia me e madhe qe politikanet lepuj te Europes Perendimore nuk e kuptojne akoma lidhjen materiale dhe shpirterore te Serbise me Rusine dhe shpresojne qe ajo t'i bashkohet Bashkimit ireal Europian?! Politikanet europianoperendimore u sherbejne rrogave te majme qe marrin ne kurriz te popujve te tyre dhe luajne teater. Te pakten Vucici e tregon veten sic eshte real, jo artificial. Shqiperia dhe Kosova duhet te bashkohen ndryshe do t'i copetojne edhe me keq.

        1. s
         shori

         Pra cdo njeri qe vdes ne Rusi e me gjere..., e ka helmuar Putin-i...(???!!!) Ndersa mijra e mijra gra e femije qe vriten p.sh. ne Ripin e Gazes, e kane nga Zoti...(???!!!) O tempora o mores...!!!

         1. R
          Rashi

          Vucici binjaku i rames. Qe te dy i bejne sherbime putinit. Vucici duke provuar menyra per te sulmuar kosoven dhe rama duke mos u ndalur se prishur imazhin e kosoves. servileve pseudorilindas me siguri nuk iu pelqen te thuhen hapur kshu gjerash.

          1. E
           Edvin Ramaviç

           Kishte doren e ndrydhur.

           1. d
            delegati duartrokites

            Po mire per Zhelen skin po epranojme se i çohen ne kembe dhe e duartrokasin keta "lider" Europian se po ju ben pune dhe eshte krietar i shtetit qe po sakrifikohet , hajde po e pranojme !!! Por kesaj zonjes (sado njeri i mire qofte ..supozojme ) perse duhet ti ngrihen ne kembe dhe duartrokasin ??!!! Kush eshte kjo mer jahu ??!! Kete deri dje as si emer se dinin keta qe e "respektojne" me ovacione !!!! Megjithese une nuk pashe se ç'fare ka pare gazetari i Mehros por dua te them qe edhe ne qofte se nuk duartrokiti ....e ç'fare ..per nje qe eshte hiçi ....per nje qe pompohet e fryhet se s'ka bere asgje ?? Vetem se .... mender jush..... eshte palluar me te ndjerin , kjo eshte merita e saj qe duhet Vuçiçi apo Makron,e cilido qofte i pranishem te ngrihet dhe duartrokasi ??!!!! E si perfundim ç'fare tha zonja ne fjale perveçse dhimbjes qe shprehu dhe akuzes se te ndjerin e ka vrare Putini .....per kete duhet duartrokitur ????!!! Jeni fryre ne tajare ju qe jepni te tilla ashtu qofshin ..."lajme" .

            1. R
             RAIFI

             Është Vuçiq me të cilin Edi Rama përqafohen, të cilin e mbronte para faktorit nderkombtar dhe e shante Kosovën.Vuqiq ministër i progandes të Qeverisë së Milosheviqit e i cili edhe sot po e sulmon e terrorizon Kosovën.Si dukët kohëve të fundit amerikanet e kanë kërcënuar Edin për këto politika antishqiptare dhe pro ruse.

             1. D
              Daullxhiu

              He te lumte o shori. Putinofilii. Do kete kurjozitet i madh me ta gjurmu Ip adressen e me te gjete kush mutin je. Ben vaki je edhe ndonje spiun rus?

              1. O
               Olimpia

               Po' kjo po' qan burrin apo ben konference....

               Lini një Përgjigje

               09:27 Bota 12 komente

               09:09 Bota 7 komente

               22:25 Bota 5 komente

               22:00 Bota 1 koment

               21:30 Bota 2 komente

               20:31 Bota 1 koment

               20:21 Bota 3 komente

               20:00 Bota

               19:20 Bota 2 komente

               19:11 Bota

               Më të lexuarat

               09:09 Bota

               16:07 Bota

               17:29 Sociale

               10:52 Bota

               19:10 Dossier

               17:20 Politika

               Blog Tema

               20:10 Blog

               20:00 Blog

               10:25 Blog 1 koment