Te fundit

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

21:20

2024-02-13 18:15:33Dossier TEMA

4 Komente

 1. S
  Shaqo

  ...genjeshtar, qe kur thua se dega u rrethua me forca te gardes...e pamundur te ishin forca te Gardes.

  1. A
   Abc

   E kam njohur Saliun, ishte babaxhan, i qete, mikprites dhe i gjendur. Kujtimet me te bukura me maturat e Shkolles se mesme ne qershorin e vitit 1978, na priti ne Sarande, u kujdes dhe na sistemoi si femijet e vet. Tmerr, kur mendon se ne dore te kujt kishte mbetur Vendi: Nexhmija, Hekri dhe nje dore servila te pa skrupullt... Mjere shqiptaret qe ju besuan jeten dhe te ardhmen e tyre ketyre injoranteve dhe krimineleve dhe ne fund ashtu te mjere e cope-cope na lane ne dore te doktorit te tyre xhahil, S Berisha.

   1. R
    Respekt dhe dhimbje !

    Nje Respekt dhe ne kujtese gjithmone per te nderuarat dy Motrat qe kalua me sukese dhe qe jetojne akoma ne USA...( vetem se i ndjeri vellai i tyre sja hariti te kalonte fatekeqesi e madhe... Qe atehere e kujtojme me Respekt te vecante se ne ate vend kam dashur vete te aratisem... meqe e realizova mbas shume veshterisve duke pritur gati gjsmen e jetes time... ( normal dhe fatekeqesi per ata qe u denuan ne ate kohe dhe vuatjet e tyre , se mbi te gjtha ata ishin en pune dhe benin punen e tyre per te jetuar dhe mbajtur familiet e tyre .. Ndersa nga Saranda dy Spiuna spektakulare me vone me spiunuan.....por zoti me ndimoi...

    1. e
     edmond (Koder Rreshen )

     Kam qen ne Lukov te Sarandes ,ne Korrik te 89 ne moshen 19 vjec,ne aksionet qe organizonte shteti ne ate koh,dhe ne krahasim me rrethet e tjera,atje ndjeje qe ne javen e par presion psikologjik ! Prozhektori qe ndriconte detin nga rreparti ushtarak sapo te binte nata,rrjeshtimi i aksionisteve para menses si formacione ushtarake,ftoftesia e banoreve te zones me aksionistet, valet e dobeta te antes se RTSH... te dukej vetja sikur je ne fund te Botes . Ne nje nga rrjeshtimet e darkes para menses drejtori i qendres se aksionit Sarandiot, ( ne mos gabohem ishte i vetmi punonjes,se vetem ket kam par ne nje muaj qendrimi ) me thot te shkoj pas tij ne Zyr ! Rrypi i pantallonave te mija, e kishte te shkruar ne tokez Hellas ! Ma kishte dhen me te drejt kthimi nje shok ne Rreshen, i cili sapo kishte mbaruar ushtrin ne ato an,dhe te them te drejten nuk e dija kuptimin e kesaj fjale ! Drejtori nje tullac,dhe me paraqitjen e tij hijerand me drejtohet : E perse nuk e ven Shqiperi po Greqi ne tokez ? Aty e kuptova se Hellas do te thonte Greqi,dhe i pergjigjem : Greqi e vejm ktu posht te b.let kurse Shqiperi e shkrujm k`tu lart te zemra . Nuk pati reagim dhe quditerisht,as nuk me tha ta hicja rrypin .

     Lini një Përgjigje

     12:29 Dossier 4 komente

     11:06 Dossier 1 koment

     10:26 Dossier 19 komente

     17:30 Dossier 9 komente

     17:23 Dossier 30 komente

     17:37 Dossier 15 komente

     13:10 Dossier 21 komente

     09:30 Dossier 8 komente

     12:19 Dossier 21 komente

     10:24 Dossier 13 komente

     Më të lexuarat

     01:10 Kulturë 11 komente

     10:23 Dossier 2 komente

     15:16 Politika 13 komente

     10:17 Kronika

     11:33 Bota 13 komente

     14:18 Politika 10 komente

     Blog Tema

     20:50 Blog

     11:20 Blog 8 komente

     18:08 Blog 3 komente