Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:39

21:40

21:30

2023-12-10 15:10:00Dossier TEMA

6 Komente

 1. P
  Pensionisti i Porcelanit

  O Ramohito, pse nuk i ke dhene emrat e plote te servileve pa kollone vertebrore te Enver Diktatorit?! Edhe pas vdekjes se Perbindeshit te Gjirokastres ke pasur frike?!

  1. T
   TRAGJASI

   Sa per dijeni, gjenerali ka 10 vjete qe ka nderuar jete. Kjo eshte nje pjese e shkeputur nga libri i tij me kujtime "Ne sherbim te atdheut tim ", botuar ne vitin 2013.

  2. D
   Dauti

   Po pse genjeni ju te Memorie.al? Halimi thote qe ka vrare veten. Letra eshte shkruar nga Mehneti se ia njoh kaligrafine dhe ai nuk do e kishte shktuar ate nen presion. Keni 33 vjet qe genjeni. Skini turp

   1. a
    anti25642654censurë

    dauto,njeriu lexon shpesh vetëm titullin dhe aspak kusurin(që është shumë,shumë më i gjatë se titulli)" E njoh mirë kaligrafinë e Mehmet Shehut (pra edhe të letrës që ai kishte lënë pas vdekjes) dhe, nga sa e kam njohur në dhjetëra vite pune të përbashkët, as “nën kërcënimin prapa kokës të kobures”, ai nuk do të pranonte kurrë ta shkruante atë letër pa dëshirën e tij tragjike.",por më shpesh kemi të bëjmë me anafalbetizëm funksional!njerëz që dinë të lexojnë,por që nuk kuptojnë atë që lexojnë,lexojnë atë që duan nga këto fjalë të sakta të ramohitos!!ai me saktësi të veçantë thotë të kundërtën e asaj që pretendon titulli!!

   2. P
    Paradoksi - lumpenët e djathtë të Saliut

    Gjithe ky artikull per nje fakt qe dihet nga i gjithe populli shqipetar. Enver Hoxha nuk ishte i vetëm ne themelimin e diktatures dhe sigurimin e jetegjatesise se saj per 45 vjet. Ashtu si ne vendet e tjera lindore, dhe ashtu si ne vende te tjera ku u vendosen diktatura fashiste, ishte nje shtresë e tere e popullit që perqafoi me zell diktaturen ne dëm te pjeses tjeter te popullsise. Mehmet Shehu ishte pjese e diktatures, arkitekt dhe zbatues i saj. E vrane apo vrau veten, nuk ka pike rendesierendesie per kete popull. Ata ishin njesoj. E njejta gje sikur Saliu te terheqë zvarrë me vete në burg Ilir Metën, dhe pas nja dyzet vjetesh te shkruaje nje tjeter Kaloç budall se e arrested SPAK-u me prova, apo ja futi Saliu. E kujt i plasi? Vetëm Kaloç Budalli, Kalec Dega, dhe nje fare Intelektuali idiot tek Gazeta Dita jane të fantaksur mbas ndodhive Enver-Mehmet, dhe vazhdojne të kruhen prej "morrit të kuq", ose të terbohen si demat nga ngjyra e kuqe.

    1. B
     Buda

     Te vjen keq qe ish-gjenral Halim Ramohito ka shkruar pa u konsultuar me dokumentet e AQSH ne Tirane dhe ne vend qe te thote te verteten, nder to edh eemrate plota te njerezve, ben komente dhe "llafe grash" te fshatit. Me vjen keq se, nga pikepamja shkencore, asnje fjale tij e botuar ne kete liber nuk ka vleren e deshmitarit okular te ngjarjeve.

     Lini një Përgjigje

     09:15 Dossier 3 komente

     10:26 Dossier 2 komente

     22:25 Dossier 9 komente

     17:28 Dossier 8 komente

     20:44 Dossier 68 komente

     18:10 Dossier 10 komente

     10:48 Dossier 13 komente

     19:19 Dossier 15 komente

     18:30 Dossier

     11:14 Dossier 21 komente

     Më të lexuarat

     11:53 Blog 53 komente

     11:40 Sport 23 komente

     17:42 Politika 24 komente

     18:51 Politika 21 komente

     10:21 Kronika 7 komente

     10:28 Dossier 32 komente

     Blog Tema

     20:28 Blog 9 komente

     20:17 Blog 18 komente

     15:13 Blog 2 komente