Te fundit

22:41

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

2024-02-16 18:05:49Dossier TEMA

37 Komente

 1. K
  Klaus

  Po cope legeni. Po pse muhabet per tu bere e per tu shkruajtur eshte qe benin nevojat ne kembe?! Njerez ishin, njeriu hyn ne alarm kur i diskutohet jeta, aq me teper kur nuk reagon dot. I caktivizohet sistemi i frenimit per emocionet dhe nevojat personale te cilat i mban te frenuara kur eshte normal. Keto jane gjera qe dihen. Edhe me budallai ne bote te jesh te njejtin reagim ke ne te tilla raste.

  1. K
   Kujtimet e nje cope m*ti

   Çfare mund te presesh nga keta copa m*ti? Keta duhet te ishin proceduar te gjithe penalisht, te kalbeshin neper burgje, te kerkonin falje publikisht per krimet, te tregonin vendet ku kane varrosur viktimat. Sidoqofte, thelle-thelle e dine edhe vete qe jane copa m*ti me dy kembe. Edhe familjaret e dine se me çfare halesh i ndajne vaktet.

   1. G
    Gauß

    Bile bile muhabet se jo llaf. Shpërfytyrohen, dhjesen në brekë, mbarojnë fare. Të tillë frikacakë, hajdut, rrenca, kan udhhequr dhe po udheheqin Shqiperin. Trimat vdesin me kokë lartë dhe po tu falej jeta nese nderrojne mendjen, ata nuk e bejnë. Enveri me Nexhmien do te dhjeseshin deri ne qafë ti behej gjyqi dhe do te shperfytyroheshin si çifti Çaushesku.

   2. l
    lexues

    na mallengjeve bre kokrra e spiunit

    1. R
     Ramiu

     Shembull i qarte sesi veglave te diktatures nuk ju hyri gjemb ne kembe. Por u lane te lire te bejne biznes, te bredhin me avion dhe te mburren e tregojne histori mbi ngjarje makaber ku kane dhene kontributin e tyre. Ti muti Niko Naçi nese e lexon kete koment je nje burre shkerdhate e kriminel. Te kam qire gruan gocen dhe çar te mban Prague brena ty o Niko dhe gjithe shokeve te tu bastarde e kriminela. Gati e ke ferrin kur te ngordhesh si qen. Mallkim e ke nate xhumaje.

     1. O
      Osmen

      Nikua dje mjaft si Nikua ,por miq unë jam i moshës po thuajse pak më i madh se Nikua .Oh nëne ,fatkeqësi e shqiptarëve dhe gjysmës së botës që e kanë vuajtur komunizmin super barbar ,që nuk ka pasur planeti në jetë si ajo koletë që e ktheu historinë njerëzore ,shekuj mbrapa në të gjitha pikpamjet .Mallëkuar qofshin Çurçilli dhe Rusvelti ,që nuk e lanë Hitlerin ,armatat e të cilit arritën 40 km në dyert e Moskës ,ta shuante farën e komunizmit se do të kishte shpëtuar bota .Ky qe qëllimi i Hitlerit ,Duçes ,Japonisë ,por ideologjia komuniste super mashtruese dhe spiunazhi rus i kohës i bindën që aviacioni anglo amerikan me bazë në Kajro ,rreth 200 avionë njëherësh bombardonin çdo ditë hekurudhat dhe prapavijën e ushtrisë së Gjermanisë dhe e vranë ,e shkatrruan ushtrinë e Hitlerit .Nuk qe aspak meritë e muzhikut Stalin siç u madhtrua më pas historija .etj

      1. A
       A.d

       Osmen...lexo ndonje gje ! Rusveli dhe Curcilli flinin gjume kur Stalini ua theu dhembet hitlerianeve ! Hyri ne frontin e dyte, kur sovjetiku i pare trokiti ne portat e Berlinit !

     2. S
      Sara

      trima qerratenjte, dhisnin nga frika... tamam komuniste

      1. V
       Vranakonti

       Sara! Nuk ke faj ti,faj ka Niko spiuni qe te dha materjal ty te shprehesh keshtu si harbut. Komunistet kane qene vertete trima dhe jo keshtu si tregon Niko spiuni. Komunistet ishin ata qe me partine e tyre te punes,çliruan shqiperine nga kemba e huaj e pushtuesit,rindertuan vendin e shkaterruar nga lufta dhe me vone e mbushen shqiperine me uzina,fabrika,kombinate,ndertuan ne çdo cep te shqiperise shkolla per femijet qe nuk ishte pare kurre ne historine e popullit shqipetar. Ngriten bujqesin ne nje shkalle te papare dhe u fut agroteknika moderne. Krijuan nje ushtri moderne qe ishe jo vetem e afte per atdheun por me e forta ne ballkan me armatim modern. Lulezoi kudo jete e shqipetarit,u hapen syt,u hoqi morrat nga trupi. Sollen nje emacipiim te gjitheanshem ne vend. Sot pinjollet e sojit Sali Berisha jo vetem e shkaterruan dhe çdo gje u shit per skrap,mbushen xhepat me para per breza te tere,por edhe vjellin vrer kundra komunisteve,ketyre bij nenash qe ishin ne ball te punes, te paret ne sakrifica dhe te fundit ne kerkesa e pretendime.

       1. E
        Edlira

        o ti kolere e Shqiperise... akoma gjalle ju komunistet?! l zuri mallkimi i popullit Kadri Hazbiu

        1. L
         Lolo

         No koment....por ❤️❤️❤️❤️❤️❤️????????????????????????????????????????????????????????????.....ke thënë një të vërtetë absolutisht, lememerisht , super të madhe.....

         1. Q
          Qamili

          Asnje komuniste nuk duhet te jetoj ne Shqiperi ata duhen varur ne litar sepse Jane shkaktaret e vertete te fukarallekut ne vend dhe te zhvillimit vdekshit nje ore e me pare per te miren e popullit

          1. S
           Sala

           o Amo...paske vendosur t ua hash...topet komunisteve...

        2. S
         Svetllana

         Kadriu kishte marre urdher nga KGB Sovjetike dhe UDBA Jugosllave te eliminonte Mehmet Shehun, rivalin kryesor te dyshes Ramiz-Nexhmije.

         1. K
          Kristi

          Po duket rrrefim I besueshem..

          1. I
           Ish i përndjekur erotik.

           Zotëria duhej t'na thoshte (kjo për hatër të së vërtetës historike) pas gjellës së shijshme që u jepnin në drekë, si ëmbëlsirë çfarë u jepnin Kadri Hazbiut dhe të burgosurve të tjerë, syltjash, revani apo kabuni? Pastaj ai po ashtu duhet të tregonte saktësisht, në kohën para pushkatimit vetëm Kadriu dhjeu në brekë apo të gjithë? Ka edhe plot pyetje të tjera që lidhen me trajtimin e ngrohtë dhe njerëzor që u bëhej këtyre të burgosurve në ato kohë të arta , një trajtim që edhe në shtëpitë e pushimit të punëtorëve apo kovaleshencën e ushtarakëve nuk ishte më i mirë. Rrofsh shoku Niko Naçi për këto detaje kaq interesante që na sjell në memorje nga ajo kohë që buronte vetëm dashuri e mirësi si për miqtë dhe armiqtë.

           1. O
            Operacioni Zjarri

            O shejtan ku e ke gjetur kete pseudonim? U dhiva duke qeshur

           2. U
            UStaiaa

            Interesant Te babloku filloi pa e njohur te flase . . Posi nuk foli nje qe di shume por kecat haaaaa

            1. U
             Ujku

             Kujt i hyne ne pune keto shkrime?

             1. L
              Lolo

              Ouuuuu na mërzitët me komentet tuaja gjith mllef e urrejtje për kohën e komunizmit....rinija e sotme nuk i ka të jetuara,por ne prindrit jemi akoma gjallë.na e shpifët...na i prutë zorrët te goja...iiii sa të këqinj jeniiii...u pupupuuuuu..vrer nxirrni..vrerë...sa keq e keni yshqyer shpirti me vrerë......sharje,sharje,bullizim....edhe thoni pastaj i kemi fal......falni ju ,që llapët dikur,se ju krujt kurrizi.......mbylleni gojën ,se nuk jeni ju më të mirë

              1. E
               Edlira

               te fali Sali Berisha ty o lolo, se helbete... vete komunist doktori! Ju duheshit nxjerre para Gjykates per krime dhe pastaj ata qe denoheshin, te mernin nje ekzekutim te shpejte si falje vonesash!

             2. V
              Vlonjati 12

              E çfare vlere , çfare interesi kane keto budallalleqe qe na serviren neper gazeta , thua se duam t’ia dime sot se si dhiste ky apo ai ? Ca me shume brezi i ri qe as i di kush kane qene keta qe citohen e as do qe e çane koken per keto lloj “kujtimesh”

              1. Q
               Qazim Mulleti

               Oooo ç krime barbare kane kryer shqipot vetevetes dhe ne kohe paqe.Turpi i dynjase jemi.Prandaj nja 100 vjete duhet te ulim koken,sumen e gojen mbyll.S eshte thjesht krime komuniste jo,tregon se kemi marre ymrin e Anadollit e Mongolise ndryshe nyk shpjegohet

               1. T
                Tit Vasili

                Legen muti, spiun i shpifur, ata e bene ne pantallona para pushkatimit, po ti mo vemje çfarë do beje , thuaj diçka tjetër legen, thuaj se i spiunoja dhe bile edhe me shkrim

                1. R
                 Red

                 Kriminelet vrane kriminelet.. pastaj Naim Zyberi vrau Gaz Mucen Sala dhe Likja vrane ca te tjere Shqiperi te kam dhjere nuk do behesh asnjehere. Kemi ikur dhe shpetuar nga ajo hale.

                 1. M
                  Moisi Golemi

                  "Kadri Hazbiu rrinte gjithë kohës brenda një arke dhe me skafandër në kokë. Kur u futa unë në qeli, Kadriu u çua, më dha dorën e më ngushëlloi për babain. Pastaj bënim muhabete e më teegonte nga historitë e rinisë së tij." Ec e merre vesh këtë tani.

                  1. D
                   Dauti

                   Kadriu ishte vrare ne qeli dhe ky e kishte pare te kryente nevojat para ekzekutimit. Ate e kishin bere cope ne tortura, ky thote i trajtonin shume mire. Hajde besoje!

                   1. R
                    Rahman Berberi

                    O Bardhi Berberi ti je nje idiot I gjalle

                    1. F
                     Fugleri

                     Nikua, nga mbiemri me duket se ka lidhje me Elvis Nacin. Mos eshte babai i tij? Ky genjen sepse ata i torturonin cdo dite. Sidmos Kadriun, i cili nuk jepej kur dilte ne gjyq. Ne videot e transmetuara, duket Fecorr Shehu i cili ankohet gjykates per keqtrajtim te skajshem. Sa per Kadriun, ai ka kafshuar gjuhen, dhe nuk e ka dhene veten. Ai e dinte se cfare priste. Jo vetem ai por edhe te tjeret e kishin te qarte fundin, se ato i kishin bere vete mbi 30 vite

                     1. P
                      Piro

                      Kurbaronte sherbimin a raportonte ky tipi se kot nuk rrinte aty? Bastard.

                      1. N
                       Nick

                       Prralla n’lesh ,shnedja prej nesh :)))) Rrena me brina Masi bene gjysmen e rruges ne heshtje …. Gazekari ç’monton Sigurimsin ….pupupupupu hapu dheeeee.

                       1. A
                        Anonimos

                        Une besoj se ish spiunet Jane te paprekshem ky eshte nje pakt I heshtur pasi ata dine te fshehtat e te gjithë qeveritareve te organeve te ministries se brendeshme te gjyqtareve dhe prekuroreve, ata Jane te mbrojtur pikerisht per kete aresye, kushti eshte: Ruamecqe te te ruaj sekretin.... Gjith spiunet e komunizmit dhe shiksit e pas komunizmit I ke ne azil ne europe dhe ne amerike . Fatkeqaia me e madhe qe I ndodt nje kombit..eshte Kur nuk denohet genocidi... Gjermania denoi nazizmin Jo ne teoribsic e denuam ne komunizmit.. por denoj te gjith pa perjashtim kush kishte bere krime, edhe ata qe ishin areatisur I gjeti deri ne vrime te miut ju beri gjyqin dhe I denoj... Me ligj te posacem. Duke pastruar ndergjegjen I kerkoj falje gjith njerezimit , shprehja me brilante e gjermaneve sot mbetet: JEMI KRENARE QE NUK E FITUAM LUFTEN E DYTE BOTERORE SE DO TE ISHIM ZHDUKUR SUKOMB FARE ... Ja ku eshte rusia sot qe fitoj luften sakrifikoj 45 miljone ruse Dhe vendosi diktaturen me te Eger ne planet mbas lufte ndikoj dhe ne gjith planetin me qeverite komuniste qe instaloj ne shume vende te planetit Dhe sot reezikon per shpthimin e lutes se trete boterore... Keto ngjarje duhet te mos harrohen qe te reagojme per ti parandaluar fatkeqsire njerezore

                        1. G
                         Gjergji

                         Po ajo ishte produkti baze i komunizmit shtazor, se ne teori ishte i shejte gjoja sikure as ne parajse nuk kishte aq drejtesi sa sistemi shnjeretor (komunist) por vertete vetem ne e dime qe e kemi jetuar sado pak ate kohe se sa shtazarak ishte ndersa bresi i sotem as qe munde ta imagjinoje ate perjulle te tmerreshme ndaj qenjeve njerezore une theme qe ( zoti) kjofte ai qe ua dhashte ate qe ata meritojne !

                         1. P
                          Poradecari

                          Pseudogazetari BARDHYL BERBERI është gënjeshtar i lindur. Pyesni kë të doni në Poradec dhe ka për ta vërtetuar këtë. Turp për gazetën që boton shkrime të tij.

                          1. V
                           Vlonjati

                           Tit Vasili, po ti dhjet ne break kur takon meten o karakurven kryemadhi Meta me kujton ramizin kurse kryemadhi nexhmijen Ata kelyshe ju mafioner Ata vdiqen pa lene para, meta me kryemadhin miliardat Jeni po ata bandite

                           1. Z
                            Zot na fal cfare ke krijuar ! ZAGARET

                            Nesti Nase vdiste per Gjingj te pjekur Mongol me Gure te nxehte ne bark ......... Dhe thoni pastaj pse Enveri i dogji te gjalle.

                            1. a
                             anti25642654censurë

                             prapë këtë bqirin niko naçi na keni nxjerrë??ske gjë tjetër o mero mavria,vetëm përsërit gazetën e vitit të shkuar??shko mor pirdhu!!

                             Lini një Përgjigje

                             10:03 Dossier 12 komente

                             21:37 Dossier

                             18:15 Dossier 4 komente

                             12:29 Dossier 4 komente

                             11:06 Dossier 1 koment

                             10:26 Dossier 19 komente

                             17:30 Dossier 9 komente

                             17:23 Dossier 30 komente

                             17:37 Dossier 15 komente

                             13:10 Dossier 21 komente

                             Më të lexuarat

                             09:09 Bota

                             16:07 Bota

                             17:29 Sociale

                             10:52 Bota

                             19:10 Dossier

                             17:20 Politika

                             Blog Tema

                             20:10 Blog

                             20:00 Blog

                             10:25 Blog 1 koment