Te fundit

09:05

08:58

08:44

08:38

08:27

08:17

22:41

22:29

2024-02-22 18:12:21Dossier TEMA

9 Komente

 1. M
  Mister

  Tregime ... As emrin e plote nuk ia ke shkruar tamam asaj italiane. Lere pastaj Stalinin qe qeshte. Pse kjo gazete boton te tilla shkrime?

  1. P
   Pensionisti i Porcelanit

   Prenk Pervizi (4 maj 1897 – 6 shtator 1977) sherbeu si gjeneral i ushtrisë se kryekriminelit dhe kryehajdutit, tradhtarit te popullit Ahmet bej Zogolli (1921-1939); si dhe u vu ne shërbim te fashisteve italiane dhe nazisteve gjermane per te roberuar popujt e Ballkanit: fqinje grek e jugosllave, si dhe per të shtypur rezistenven antifashsite te popullit shqiptar gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ky kriminel me duart e lyera me gjak luftetaresh antifashiste (28 mije deshmore dhe viktima) ne vend qe te jepte llogari perpara Drejtesise Popullore Antifashiste ua mbathi me trupat naziste gjermane, duke lene ne meshire te fatit familjen dhe te afermit e tij. Ai vazhdoi te mbante qendrim armiqesor ndaj sistemit socialist te vendosur ne atdheun e tij, pa i marre parasysh pasojat qe do t'i vuanin femijet e tij.

   1. M
    Memduh Voci deshmor dhe antikomunist

    Mjere kush i ka provuar. Enver krimineli dhe kasta e tij vrane njerez te pafajshem kot.

    1. O
     Oficeri i deges PM

     Or Lek !? Deshte me thane se ata qe denoheshin e pushkatoheshin,kishnin kane "qingja "? Ler te vdekurit n,vend or Lek .

     1. a
      ardian

      tue studiue, tue punue tue fillue, boll se na hapet barkun me kete dialekt qe te dhemb koka kur e lexon , e jo me ta shkruash, nuk e dine keta gazetaruce qe ne gazeta duhet shkruajtur gjuha zyrtare , dialektin lere per ne shtepi.

      1. P
       Preka

       O Lek ! Po Valentini ku përfundoj se ti nuk e skjarove?

       1. A
        Anikomunisti

        Vazhdojn edhe sot keto felliqesina komuniste me u mburre me krimet qe kane ba, si ky pensjonisti i porcelanit , ne vend qe te kerkojne falje dhe te reagojne per zhdukjen e shume te pa fajshmeve. Kjo eshte arsyeja qe shkojne mire punet ne ate vend, dhe duhet kohe qe keto funderina te shoqerise te pastrohen.

        1. D
         Doktori

         Ende mendoni se Sal Berisha solli demokracinë? E keni gabim. PPSh veçse i revizionua dhe polli disa me nder "parti".

        2. p
         prokopi

         Italjanja erdhi ,,e shkreta te jetonte me valentinin ,,romanokatolik ,,,po turqit enver ,mehmet ,nga bejler u ben kamunista,,,,,ja prishen planet ,,,,

         Lini një Përgjigje

         10:28 Dossier 39 komente

         10:31 Dossier 8 komente

         18:40 Dossier 2 komente

         19:40 Dossier 1 koment

         18:05 Dossier 37 komente

         10:03 Dossier 12 komente

         21:37 Dossier

         18:15 Dossier 4 komente

         12:29 Dossier 4 komente

         11:06 Dossier 1 koment

         Më të lexuarat

         09:09 Bota

         16:07 Bota

         17:29 Sociale

         19:10 Dossier

         17:20 Politika

         10:52 Bota

         Blog Tema

         20:10 Blog

         20:00 Blog

         10:25 Blog 1 koment