Te fundit

21:20

21:10

21:00

20:56

20:50

20:40

20:29

20:25

2024-02-15 10:03:00Dossier TEMA

12 Komente

 1. p
  piktori i karit

  Ky piktor leshi thot ka pikturuar edhe liderin!!! jo mor jo ti ke qene piktori kryesor i tij dhe puçrat te kan dale jo nga shqetesimi por nga lepirja qe i ke bere gjiate gjithe jetes bythes se tij.

  1. M
   Maloke dhe koketrashe kudo

   Beji nje auto portret vetes.

   1. e
    edmond (Koder Rreshen )

    Dy komente per te madhin Zef Shoshi dhe dy komente negative ! Po perse ?! Mos vall se e ka emrin Zef,emer Arbnor,dhe nuk e ka Qamil apo Miltiadh ? Q´lidhje ka Peneli i Zefit,me trurin ! Malok kok trash trash,shkruan komentuesi me siper,ashtu si mijra komente ne shtypin e perditshem me urrejtje per Geget ! Esht nje urrejtje qe formohet ne ambjentin familjar,ne shoqeri ,ne cdo hap te Jetes,nuk esht e nje individi,esht nje urrejtje e nje pjese te popullsis karshin pjeses tjeter,sepse kerkojn ne menyr absolute te jen dominues (gjith tepsin per vete) sic ju thot idhulli i tyre Rama ,si grykes dhe te pangopur ! Ne shum komente te mija reagoj me te te njejten monedh per Tosket ,arsyeja e ketij reagimi,vjen natyrshem,kur ti e shikon ne jeten e e perditeshme,ne komunikim,ne qeverisje,ne komente e shum e shum te tjera,se Tosket urrejn ekzistenecen ton si qenie njerezore,por perseri kemi nje ndyshim thelbesor,jemi me human . Ndryshimi yn esht se nuk i urrejm si qenie njerezore,por veset e tyre te vjedhjes,shitjes dhe moralit te dobet patriotik,sepse nuk jemi si ata,por jemi per nje komb te Shqiptarve per Shqiptaret,me krenari dhe identitet .

    1. O
     Operacioni Zjarri

     Po ti more qelbesire kujt i sherben? Sa per kuriozitet ate gjuhe ne te cilen ti shkruan tosket e kane mbrojtur me gjak. Ti nuk mbron as geget o kellire perderisa shan Mahmutet te cilet gjenden me shumice edhe ne Veri.

     1. e
      edmond (Koder Rreshen )

      Operacioni i zjarrit (me dru te lagura qe ban tym) ! Sherbesa me e mir per Kombin esht,te kesh respekt per at tok,dhe jo tja shesesh ofruesit me te par . Sherbesa me e mir per at tok,esht qe femijeve tju mesosh Shqip ( Femija im i par esht 28 vjec i rritur jasht,por Shqipen e flet me persosmeri).Sherbesa me e mir e atij kombi esht mos ta vjedhesh ket tok te pasur,dhe ket popull te varfer . Sherbesa ndaj ketij Populli esht ajo qe thonte vellai i Adem Jasharit ne luft ne 1999 : Na nuk e leshojm ket tok,ktu kemi fmit qe lujn,ktu kemi varret e te parve tan. Sherbesa ndaj ksaj toke asht,te mos asimilohesh sic kan ber tosket e banuar ne token Greke,dhe tosket e Shqiperis se Jugut te cilet jo vet qe nuk ju mesojn femijve Shqip,por edhe ata vet vejn femijet per te shkruajtur ne emer te tyre ne Greqisht,sepse mendojn se nuk jan ata qe ishin,por jan tjetersuar.Ti sherbesh ketij Kombi do te thot te kesh ne qeveri njerez nga te gjith trevat Shqiptare,dhe jo njerez te riciklueshem vetem nga Korca,Gjirokastra,Fieri dhe Vlora .Ti sherbesh ketij Kombi ka forma te ndryshme,por ne si Gjak i saj ne pamundesi per te ba ma shum,duhet te kemi kurajon dhe te themi : duke mohuar origjinen,dhe duke ju sherby te huajve qe kan interesa asimiluese ndaj Shqiperis ZOTI MARRT HAK NDAJ TYRE per tradhtin ndaj gjakut ,dhe varreve te te parve tan .

      1. q
       qofsh shnosh

       Nuk te mjafton dhe te tepron,ajo gjeme historiuke,qe i ka shkaktuar maloku shpellar sali ketij vendi,apo sjelljet e tyre te egra dhe tinzare,ne qytetet qe i kane pushtuar

  2. K
   Kuçioti

   Respekte dhe nderim per kete artist, Ky zotria qe komenton me siper duket qe eshte inteligjen nga fjalori dhe eduka,emrin e paska te bukur sic eshte dhe vet. E gezofsh dhe emrin dhe paraqitjen

   1. B
    Baba i tyre salihi

    Zef Shoshi ishte talent i artit shqiptare,karagjozat dhe idiotat qe sulmojne nje artist,nuk jane gja tjeter vetem halet e Shqiprise

    1. F
     Fjale me vend

     O injorante qe komentoni : Zef Shoshi eshte nje piktor i mrekullueshem, historik dhe i madh shqiptar, qe eshte nje nder i ketij vendi. Ka tere jeten e vet qe pikturuar qindra mbase mijra kompozime dhe vepra arti ne telajo. Po ju trushkulur shifni tik-tok dite nate derisa te ngordhni !!!

     1. P
      Pinguini

      Ky artist ka qene dhe eshte.Kaq

      1. K
       Kot fare

       Piktor i talentuar gjithkush ne ate kohe do e kishte per nder te bente nje portret per diktatorin tani flasin kodra pas bregut.Kjo logjike e sotme eshte pa sens ka tjeter mentalitet dhe menyre te pari te gjerave.Nuk konceptohet me kete botkuptim te sotem pa njohur realitetin e asaj kohe.Eshte absurde per kete brez te ofroje nje qasje reale per njerezit kushdo qofshin artiste piktor muzikant sportist te asaj kohe, bien ne banalitet duke i anatemuar por harrojne qe ata ishin me te vertet real dhe jo keta plehrat e sotem qe jane qe jane vite drite larg.Kjo gazete shpesh sic duket eshte direktive qe te nxije me te tilla artikuj punen e pacmuar te ketyre njerezve te cdo lloj fushe te asaj kohe por sot nuk ka me sylesh vertet kishte kufizime por arti dhe kultura e asaj kohe nuk bie poshte me tilla banalitete i kemi syte ne balle dhe po na dalin vendit me cpo shihet sot.

       1. V
        Veli Stafa

        Kur isha i vogel kam patur nje album me foto nga piktura te piktoreve te ndryshem.Pikturat e artistit te madh Z.Zef Shoshi me linin te mahnitur.AS NE FOTO NUK E KISHA PARE NDONJEHERE PASKA FIZIONOMI FISNIKESH ! respekt.

        Lini një Përgjigje

        21:37 Dossier

        18:15 Dossier 4 komente

        12:29 Dossier 4 komente

        11:06 Dossier 1 koment

        10:26 Dossier 19 komente

        17:30 Dossier 9 komente

        17:23 Dossier 30 komente

        17:37 Dossier 15 komente

        13:10 Dossier 21 komente

        09:30 Dossier 8 komente

        Më të lexuarat

        22:10 Kronika 1 koment

        11:04 Blog 80 komente

        09:19 Kronika 3 komente

        09:10 Kronika 7 komente

        17:02 Ekonomia 21 komente

        10:12 Politika 30 komente

        Blog Tema

        18:59 Blog 2 komente

        17:48 Blog 2 komente

        12:05 Blog 9 komente