Te fundit

23:43

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:39

21:40

2023-11-30 17:19:00Editorial Mero Baze

23 Komente

 1. R
  Revolucioni I Sali efendi.

  Ne fakt Zeni nuk donte te hidhte fshatin Gerdec ne ere por vetem te fitonte ca para.Nuk di i kujt ishte ky mall e trashegonte Zeni nga Sheqerja apo ja fali te birit Saliu.Sa ishte fitimi dhe u pagua ndonje tax ne shtet.Nje lope te vritej ne kohen e vampirit e shkoje ne burg por u shua nje fshat i tere dhe drejtesia jone ishte prone e Saliut.

  1. E
   Erind

   Per sa kohe nuk thuhet se kush e ka shkruar kete faks dhe nuk merret ne pyetje ky person e te pyetet me porosi te kujt e ka bere, te tjerat jane hamendesime pa asnje vlere juridike! Sekretarja e Bumcit njehere tha se ishte shkrimi i Bumcit e pastaj u terhoq nga deklarimi kur doli se nuk ishte shkrimi i tij! Aresyet perse prokuroria nuk heton kush eshte personi qe ka bere shenimin mbi faks jane politike. Ato ose behen per te mbrojtur dike ose per te mbajtur ne ajer nje tymnaje! Ne te dyja rastet kjo qasje politike dhe jo ligjore.

   1. M
    Moza

    Viktor Gumi quhet zoteria, Jozefina ia coi Aldos ne Ministri e pastaj nga hici e bene minister e deputet si shperblim per "rregullimet ligjore" qe i beri ceshtjes

  2. © KENDVESHTRIM TJETER ©

   Mijëra tonelata municione, janë shkarkuar,baruti ka ikur në drejtim të panjohur. Firma "Shqiponja" është lodhur nga transporti, Dritani Preshi duhet pyetur: Me urdhër të kujt i mbushte autokolonat e makinave???

   1. G
    Gjergji Thanasi

    Z. Kendveshtrim tjeter ne komentin tuaj ia kepusni kot Firma Shqiponja nuk ekIstonte ne vitet 2007-2008, se e kishte mbyllur aktivitetin ne vjeshten e vitit 1997, njelloj si firma Progresi e PS-se. Baruti nuk ka ikur ne drejtim te paditur. Me kamione, kryesisht me rruge tokesore eshte eksportuar ne Belgjike te firma BP Clermont. Pagesat per blerjen e barutit jane bere me banke, banka quhej (sot nuk ekziston me) Fortis Bank! Transporti I barutit deri ne Belgjike ka qene fort interesant per disa aresye ,.

    1. S
     S C

     Gjergji. Duke patur parasysh qe kemi qene (dhe mbetëm) shoke te mire ne shkolle…., filoqylsa … etj…..., deshiroj te me lejosh te te kundeshtoj pak. Ne pergjigjen qe i jep “KENDVESTHRIM TJETER”, nuk gjykoj qe eshte ai qe ja ka futur kot. Ai permend firmen “Shqiponja”, por pa permendur data dhe vite. Kurse ti, per ta “ç’vlerësuar” komentin e tij, i thua qe “ja ke keputur kot”, duke i permendur vitin kur ajo firme famekeqe me drejtor Tritan Shehun kishte pushuar veprimtarine e saj. Pra, ai thote dicka tjeter dhe ti i pergjigjesh per dicka tjeter. Me sakte, ai flet per firmen, duke nenkuptuar veprimtarine e saj kriminale, kurse ti i pergjigjesh per vitin, te cilat jane dy koncepte te ndryshme. Kurse ate firmen e PS-së, e fut kot ne koment, per krahasim veprimesh, por s’ka lidhje. Eshte si te krahasosh arrestimin e Adem Jasharit, Hashim Thaçit, vrasjen e Remzi Hoxhes etj…. nga Sali Berisha, ne vitet e tij te zeza, (ne fakt ky individ nuk ka patur ndonje vit me ngjyre tjeter), me arretimin e Qirje Bejleri. Sepse ketu flitet per krimet e PD-së. Kur ti vije radha PS-së flasim …. Pra me finesën qe te karakterizon dhe zgjuarsine qe ta kam vleresuar gjithmone, kerkon te ç’armatosesh nje komentues …. Por ne kete rast ai nuk ja ka keputur kot, ti …….. e ke gabim. Gjithsesi eshte ceshtje kendveshtrimi. Eshte kenaqesi te debatosh me ty. E shikoj qe vazhdon te jesh “rrebel”, si atehere qe thoje jo vetem “nuk ka patate!!!” por as LIRI. Shyqyr qe nuk na degjoi asnjehere ajo shtriga e fizikes (nga lagja jote), se sot besoj do ishim ne pritje per te marre kestin e trete te demshperblimit te te burgosurve politike. ????????????????????.

   2. N
    Niko

    E mjera gjykatë!

    1. M
     Moza

     Do qire rracen e farefisin saliut! Ai mut vodhi e shkaterroi gjithe shtetin, mehdi muti vetem pak miliona ka marre. Pjesen e luanit e ka shkerdhen sytopi qe I hap dyqan brekesh asaj kurves se tij edhe financon tv syrin e te qimi te pekes.

     1. R
      Roçka pe korçe

      Pse budall eshte fate gerdeci te thote te verteten, ai e di mire se perfundon si olldashi

      1. R
       Roçka pe korçe

       Pse budall eshte fate gerdeci te thote te verteten, ai e di mire se perfundon si olldashi

       1. R
        Roçka pe korçe

        Pse budall eshte fate gerdeci te thote te verteten, ai e di mire se perfundon si olldashi

        1. V
         Vranakonti

         Sa i forte tregohet krimineli te fsheh krimet e tija. Sa i forte eshte hajduti per te mbrojtur ato qe ka vjedhur. Shikoni sot perpkjet e Sali Berishes per te mbrojtur vjedhjet gjigande qe ka bere ai familjarisht. Edhe nje firme e hedhur mbii leter Aldo Bumçi shkrimin "Per Shkezenin" dhe po behet nami duke e mohuar haptazi ate qe ka bere vete dhe e quan te falsifikuar.Fatmir Mediu eshte urdheruar

         1. a
          alphazeta

          Po nuk u bë drejtësi për Gërdecin dhe 21 janarin Shqipëria nuk do të bëhet kurrë shtet. Ka mijëra fakte për Gêrdecin.Çfarë kërkonte Shkëlzeni në Gërdec?! Kush ia kishte falur fishekët dhe predhat që ai t'i shiste dhe të bënte miliona?! Çfarë doni më shumë?!

          1. I
           Iluzione të humbura

           Pse ti mendon se kemi pas ndonjëherë shtet,dhe shpreson të bëhet shtet me gjithë këto vjedhje gallopante nga të gjithë shtetarët

          2. f
           fcb

           Fatmir Mediu duhet te futet ne burg per tragjedine e Gerdecit sepse ishte kembengulja e tij qe Demontimi i armeve te behej ne Gerdec pasi Kryebashkiaku i Vores ne ate kohe ishte Fiqiri Ismaili , krushku i Fatmir Mediut dhe pislleqet i benin me mire bashke. Fiqiri Ismaili eshte nder pergjegjesit kryesor qe ne Gerdec vdiqen femije sepse nuk ushtroi kontrolle ne Fabriken e Demontimit dhe te parandalonte punesimin e te miturve.

           1. S
            Satër

            Hetimi për gërdecin ështē një lojë e spakut sa për tu mbyllur gojën familjarve të viktimave!. Ështê e njëjta skemë që spaku po ndjek edhe për kompleksin partizani, për 21 janarin, për çezin, për lobimet në shba etj. Nuk do të ketë të burgosur nga krahu i dumanit! Harrojeni! Pak më thellë shkojnë hetimet për hajdutët e majtë! Këtu spaku punon më i relaksuar (si duket rilindjotët jan të zot në korrupsion por nuk janë të pushkës) prandaj tek - tuk do kemi ndonjë pas hekurave, me 2- 3 vite burgobigbradher sa për të thënë dhe për të shijuar më pas miljonat e eurove të grabitura!. Spaku po tallet! Po mashtron shqiptarët me bekimin e atyre që e ngritën dhe mbështetën!. Kaq.

            1. T
             Trim i xha Jahos ????????????????

             AH , TA LUMSHA . TI VE PIKAT MBI i, PA TU DRIDHUR SYRI FARE .

             1. M
              M.B

              Lereni drejtesine te beje punen e vete

              1. V
               Vasfi Kemba.

               Quhet Shkelzen Mut Vicidoli.

               1. n
                nje qytetar

                Mero si mjaft i afert i ketij pushteti qe je e meqe sot nis dhjetori - ndonje llaf per te gjithe ata punonjes Buxhetore qe kane nga dhjetori 2012 qe nuk marrin Pagen e 13 a shperblimin e fund-vitit nga kjo qeveri "e prane shtresave ne nevoje" apo do vazhdoje me bla-bla-bla me Saliun ne vend te tyre?

                1. T
                 Trotski

                 " GERDECI" eshte nje ngjarje kriminale qe duhet hetuar me rrenje .Duhen marre si te Pandehur Shkelzen "Sy Peshkaqeni" ,Mediu,Bumçi,vete Sali Kerma e gjithe sherbetoret e tyre..Mendoni kur benim Zbor -nuk na linin te afroheshim afer municioneve ,kurse keta Delenxhinj kane futur ne "Pune" te zbrazin barutin e predhave Gra dhe Femije !!!!???.

                 1. h
                  hetime me ritmin e breshkes

                  Avokati Idajet Beqiri ne nje emision televiziv ka thene qarte pak kohe me pare se shenimi ne shkrese per Ministrine e Mbrojtjes eshte shkruar nga Viktor Gumi qe ishte zv minister i drejtesise. Ai publikisht ne emisionin televiziv i ka bere thirrje SPAK ta marre ne pyetje Viktor Gumin dhe te beje ekspertize shkrimit te tij. Perse SPAK nuk ka reaguar fare ndaj kesaj deklarate publike me shume rendesi per hetimin e ceshtjes ????????

                  Lini një Përgjigje

                  17:56 Editorial 25 komente

                  17:26 Editorial 50 komente

                  18:07 Editorial 9 komente

                  19:54 Editorial 20 komente

                  17:57 Editorial 12 komente

                  17:53 Editorial 15 komente

                  19:24 Editorial 26 komente

                  19:01 Editorial 20 komente

                  15:57 Editorial 63 komente

                  17:51 Editorial 19 komente

                  Më të lexuarat

                  11:53 Blog 53 komente

                  11:40 Sport 23 komente

                  18:51 Politika 21 komente

                  17:42 Politika 24 komente

                  10:21 Kronika 7 komente

                  10:28 Dossier 32 komente

                  Blog Tema

                  20:28 Blog 9 komente

                  20:17 Blog 18 komente

                  15:13 Blog 2 komente