Te fundit

21:30

21:22

21:20

21:10

21:00

20:50

20:47

20:42

2024-02-26 22:25:00Ekonomia TEMA

4 Komente

 1. A
  Art

  Mashtruesa ordiner. Ktu po ikin te gjithe, do behet si jugu i italise. Kush jan kta qe blejn? Vendosni limit 5000 Euro cash e cdo gje me banke si kudo e ta shohim iher sa bleresa ka.

  1. N
   Nga larg

   Nqs shteti kontrollon origjinen e lekeve me te cilat blihen ketu apartamente, veshtire se rrine cmimet kaq te larta. Njesoj si ja kontrolluan mbeses se Sales blerjen e apartamentin ne Gjermani. Te caktohet nje banke ku te behen gjithe transaksionet per pasurite a paluajtshme. Ne USA per derdhjet mbi 10 mije dollare ne banke mbushet formular me vete, ne Shqiperi s'pjerdh njeri, sepse shteti perfiton nga pastrimi i parase

   1. A
    Andi

    Kush i blen se pa shit jan, mbaron pallati me 200 apartamente dhe mbas nje viti sheh vetm 10 apo 15 drita ndez. Ose ja blejn njeri tjetrit. Populli nuk i blen dot. Aoartament mund te blejne vetem 3 lloj klientesh: 1 korrupsioni ku futen qeveritaret me fis e kompani 2 droga 3 ndonje i huaj po dhe ky behet pishman me vone

    1. R
     Rrogëtari i shtetit

     . Kam shitur hyrjen. Dua të blej një hyrje normale pak më të gjerë, nē Tiranë. Po shikoj ngado. Çmenduri dhe e papërballushme! Disa ndërtime si konvikte. Disa projekte të brendshme skandaloze. Hap dritaren për ajrosje apo për pamje dhe ngjitur del muri apo banori tjetër. Dhoma me dritare superluçe, se, ashtu vjen terreni, të thonë. Pallat 10 katësh me një ashensor për 2 veta. Ambiente të brendshme me shumë kthina. Më e bukura!!! Çmimi i njëjtë për çdo hyrje! Si për hyrjen e sipërme me pamje e diell, ashtu edhe për hyrjet ku sheh vetëm mure. Çmimi njëjtë, si për ambientet e banimit ashtu edhe për ballkonin jo funksional apo verandën të madhe për dasma. Duhet të paguash një çmim të kripur edhe për agjencitë imobiliare që të sillen embël e korrekt, e përpiqen të të bëjnë lavazh truri. Presim ndonjë sinjal ulje çmimi. As shteti ynë nuk flet. Vetēm disa "ekspertë" të paguar për të nxitur qytetarët e thjeshtë të marrin borxhe e kredi, e nëse nuk gjejnë dot, të sigurojnë me çdo formë eurot që duhen, për të supermajmur të pangopurit. Ose të ngushëllojnë veten - "Ky është fati ynë". Sapo mbyllja shkrimin, lexova përsëri: - Do ketë rritje çmimesh. E vërtetë!!!

     Lini një Përgjigje

     21:40 Ekonomia

     20:40 Ekonomia 7 komente

     17:21 Ekonomia

     12:02 Ekonomia 41 komente

     21:30 Ekonomia 2 komente

     14:53 Ekonomia

     20:30 Ekonomia 1 koment

     20:34 Ekonomia 1 koment

     20:01 Ekonomia

     16:30 Ekonomia

     Më të lexuarat

     13:57 Sociale 19 komente

     09:35 Politika 48 komente

     13:30 Politika 44 komente

     09:22 Politika 7 komente

     09:15 Kronika 21 komente

     10:25 Politika 5 komente

     Blog Tema

     20:47 Blog

     11:15 Blog

     09:45 Blog 7 komente