Te fundit

19:20

19:17

19:10

18:52

18:50

18:41

18:16

18:04

2024-04-14 22:29:20Ekonomia TEMA

3 Komente

 1. E
  EmigrNTI

  Ndertimet ne shqiperi jane prej Betoni dhe kur ato jane te rinovuara me gusto dhe me shije nuk ben ndonje diference te madhe ne cmim ! Pika me e fort kur nje pasuri e paluajtshme shitet ose blihet eshte vendndodhja : Location , Location , Location . Keshtu qe viti kur eshte ndertuar nuk eshte 100 pqer qind factory kryesor ne cmim > good Luck to all of US.Tung

  1. T
   Tung

   Fiks i ke rene Emigranti, ne nje ve d qe prona shitet ne grope vec agjentet matrapaze albanez mund ta dallojne cilesine e ndertimit. Personalisht doja te blija nje apartament dhe pasi u konsultova me miqte e mi per pikat ku duhet te beja kujdes ishin te tera me te hedhur apo futur ne gjuhen popullore. Nje nga keto ishte kosyo mirmbajtjes 50,000 leke te vjetra, pagese sa 1/6 e nje qeraje mesatare ne Tirane. Kushte per te blere parkim edhe se ske makine. Lageshtira ne banjo te dy pallateve te reja, imagjino ti blesh nw grope se cmerr ketu. Komshinjte eshte mire te shikoni se ke ke i komshi per sa kohe te tjeret jane futur. Ashensoret qe nuk punonin se nuk ishin futur tere banoret. Hapesirat publike qe ne i paguajme me 2000 €/m2 i zene lokalet dhe bizneset e kateve te para nderkohe qe kane paguar te 8 katet per ato metra. Tung e me mend ne koke kush blen shtepi.

  2. R
   Real Estate

   Shumica e ndertesave te reja te kenaqin ne cdo aspekt:jane me cmime te arsyeshme,kane zakonisht nje salon te madh por qe qe keto vitet e fundit vijne ngushtohen dhe ngjajne me shume si korridore,dhomat e tjera te vogla,banjot pa dritare,muret e holla ku degjohet edhe pordha e komshiut por ama kur I sheh nga jashte te marrin ne qafe

   Lini një Përgjigje

   21:30 Ekonomia 2 komente

   21:20 Ekonomia 7 komente

   20:49 Ekonomia

   17:10 Ekonomia

   21:34 Ekonomia

   19:10 Ekonomia 1 koment

   18:18 Ekonomia

   22:10 Ekonomia 4 komente

   21:40 Ekonomia 1 koment

   21:20 Ekonomia

   Më të lexuarat

   10:24 Kronika 6 komente

   12:25 Kronika 4 komente

   12:15 Politika 15 komente

   10:31 Kronika 9 komente

   20:19 Kronika

   09:17 Kronika 39 komente

   Blog Tema

   09:39 Blog 8 komente

   18:18 Blog 10 komente

   17:05 Blog