Te fundit

22:41

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

2024-02-21 21:50:00Ekonomia TEMA

7 Komente

 1. O
  Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

  Ke harruar leshqenet trecereksha qe vijne mbarsin Hanemet m'Albanistan....dhe dalin gyzelat "autochthonous"!

  1. Ështe mallë koti

   Malli Turk nukë i hynë në punë askujt.. Kotë nukë thonë mallë turk mut.. shpenzonë lek kotë njeriu po blevë mallë turk.. Rama kët e bën se ështe i korruptumë dhe vjedh Shqiprinë me njerzit afër Erdoganit, dhe merr vota e fillo Turqve. Kaqë e thjeshtë është...

   1. S
    Svetllana

    Shqiperia nuk ka nga shkon, ne goje te ujkut perfundon...

    1. y
     yyyyyy sikter,fare e helmet

     Marrim bashke me mallrat pa cilesi,mbi te gjitha marrim dhe ripushtimin islamist terrorist,te dashnorit te Hamasit Rexhep,nepermjet rajait te tij,qe sundon ne kete vilajet Ramiut.

    2. p
     pililiu

     turqin dhe shqiperin i bashkon islami ,,,qe e kan dhurat nga allahu ,,,,,,

     1. E
      Erdogan

      Po mos te ishin Veziret,Pashallaret,Bejleret,Agallaret,Hoxhallaret,Muhipet,Dervishet etj o Idiot me comentin yyyyyy sikter nuk do kishte Pashallek turk i Bejlereve te Deputetit Osman Ismail bej Vlores,Frashellinjve,Hasaneve,Tahsimeve etj. Por Ilyri te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos dhe Epir te Pirros dhe Kastriotis. Do ishim Greke sic kemi qene qe nga koha e majmunit deri sa u hap Mesonjetorja e pare shqipe nga armiqte e Kombit Austro-Italianet qe ndane Epirin ne te Veriut Osmane dhe te Jugut Greke. Fuqite e Medha Imperialiste kete ndarje e bene per interesat e tyre. Mbeshteten kriminelin Qemal Ataturk qe veri kerdine si ne Kostantinopolin tone te Kombit Greko-Ilyre dhe gjithe zonen perendimore deri ne thellesi qe quhej Ionia nga vjen dhe Termi Ionios Pellagos (Deti Ion jo Jon). Po mos te benin keshtu Angloamerikanet me Turqine qe kthen Simbole historike si Agia Sofia e ndertuar nga Perandori Ilyre Greke Iustinianos ne 532A.D ne Xhami me baza ushtarake si ketu dhe Turqi nuk do komandonin gjithe Evropen dhe Ameriken Latine,Kanasane dhe shume vende te vogla te parendesishme. Ta gezoni Babe Sulltanin. Do vije koha qe islamiket do pshurrin neper varret e fshatrave te boshatusura.

      1. K
       KOKË TURQ

       Investitorët nga Turqia janë kryesisht në linjën e Erdoganit! Investitorët e vërtetë jashtë “radarit” të Erdoganit nuk po vijnë. Bankat nuk mund të vijnë! Askush nuk pyet pse? Sepse ata janë "këshilluar" të mos shkojnë! Biznesi i BKT-së nuk duhet të merret nga banka të tjera. Investitorët e korporatave kërkojnë "mjedis të favorshëm biznesi". Kapaciteti administrativ lokal këtu është i mjerueshëm. Centralizimi në qeveri nuk është shenjë e mirë për investitorët! Ministrat pa kualifikim janë tregues “drita e kuqe” për investitorët. 1 “SUPER” Ministre, 4 ministritë më të rëndësishme janë bashkuar nën çatinë e saj! Me pak fjalë, investitorët e kualifikuar turq shkojnë në vendet e tjera të Ballkanit! Me pak fjalë, turqit investitorë nuk janë ende këtu! Por ata mund të vijnë nëse institucionet ua hapin dyert! Nëse 2% e investitorëve ndërkombëtarë turq do të vinin këtu, Shqipëria nuk do të kishte nevojë për të tjerët!

       Lini një Përgjigje

       21:40 Ekonomia 9 komente

       19:58 Ekonomia 6 komente

       21:20 Ekonomia

       20:00 Ekonomia 2 komente

       22:23 Ekonomia 1 koment

       22:00 Ekonomia 2 komente

       20:41 Ekonomia

       20:21 Ekonomia 4 komente

       13:10 Ekonomia

       09:44 Ekonomia 3 komente

       Më të lexuarat

       09:09 Bota

       16:07 Bota

       17:29 Sociale

       10:52 Bota

       19:10 Dossier

       17:20 Politika

       Blog Tema

       20:10 Blog

       20:00 Blog

       10:25 Blog 1 koment