Te fundit

22:56

22:40

22:29

22:22

22:11

22:00

21:50

21:40

2022-08-03 12:59:00Kronika TEMA

8 Komente

 1. T
  Toni

  Si mund të quhet vrasje nga pakujdesia kur ligji e ndalon qarkullimin e mjetit lundrues në zona të populluara nga pushuesit?! Kjo është vrasje me dashje mjafton që je futur në zonë notuesish me motor ndezur.

  1. a
   altin

   pikerisht ,po policia jone hesapi or mik ,aq e ka logjiken ........ai sduhet te ishte fare aty keta thone pa dashje ....zot i madh

  2. N
   Nazmia

   Sic thone ai skaf me ate fuqi motorike nuk lejohej te afrohej me shume se 300m prej bregut...nese eshte keshtu nuk eshte me vrasje nga pakujdesia, pasi do te duhej qe vogelushja e ndjere te ishte 300 m larg bregut per ta kualifikuar si te tille.

   1. E
    Eduarti , Regensburg Bayern

    Po doni te quheni shtet i se drejtes jo sot por dje duhet te largohej Drejtori i Pergjithshem i Policse .....sukses nuk eshte te largosh autorin e aksidentit nga detyra ose ta denosh me burg , se jam i sigurt qe dhe ai nuk donte , nese donte do perdornim tjeter gje gjithsesi komenti eshte per versionin se komisari nuk donte .... , por me punen tende intensive si drjtor policie ti kishe mbushur mendjen dhe ti leje te kuptoje se sjellje te tilla kane eklipsur , jo per gje por kemi sjellje te organeve te rendit sikur nuk kane kaluar kaq vite , kemi raste sikur jemi prap para 20-25 viteve ....tani se cmasa do meren per komisarin ne fjale pak rendesi ka, per familjen qe respektoi pa kufi vendin e lindjes dhe shpenzoi mijra $ per te derdhur ne kete vend valuten e tyre per te kaluar pushimet verore ....mund te kishin shkuar ne Miami , ne Vancuver e me tej po jo u treguan patriote te vertete dhe erdhen kutu .....dhe si demshperblim ju zoterinj i merni jeten femijes ?????? A kuptoni sa e rende eshte ??? Qe ta kuptosh tjetrin se sa vuan shpirterisht duhet ta vesh veten ne vend te tij , perndryshe konsumon llafe false ngushellimi qe te kaloje dhe kjo e keqe ...dhe jeta vazhdon per keqeberesin , asnje lloje mase parandaluese dhe keshtu pas pak kohe do kemi prap rast te tille .......keshtu nuk ecet perpara ......Drejtori i Pergjithshem i Policise duhet te reflektoje ne thellesi , dhe te mari dhe ai pergjegjesi ....pergjegjesia vac atehere shkon si forme orteku ...mer me vete dhe Ministrin e Brendeshem , dhe ate qe zgjodhi drejtorin .....nje pyetje qe nuk dua pergjigje .....vec nenkuptohet fare lehte ....kush zgjodhi drejtorin e Pergjithshem te Policise ??????????? Pikerisht ai ka fajin perfundimtar .......tung

    1. M
     Mal Cori

     Dhe sipas ligjit, ky krimineli, dënohet me gjobë, ose heqje të lirisë deri në 5 vjet........ . Pra do dënohet me gjobë......

     1. Y
      Ylli Shamunaqes

      Me ato motorr ajo lloj gomone perdoret per te kapur skafistet me hashash. Kushedi kujt ja kan sekuestruar dhe tani e perdorin per qejf.

      1. p
       ppa

       Ore Eduart nga Gjermania...pse i ke rene aq gjate - ta thoshe qe ne fillim qe fajin e ka Rama..... ben edhe ironikun , shaka maloku themi ne ketej---- pyetje qe nuk do pergjigje.....Yhhh dhiar....!

       1. D
        Denis

        Nuk eshte vrasje nga pakujdesia por neglishenca flagrante dhe moskonsiderate totale ndaj jetes humane. Personi hyri ne nje zone ku nuk duhet te hynte me vetedije te plote se po shkelte ligjin dhe se po rrezikonte jete njerezish.

        Lini një Përgjigje

        12:46 Kronika 2 komente

        11:59 Kronika

        11:42 Kronika 2 komente

        09:10 Kronika 16 komente

        20:19 Kronika

        18:47 Kronika 4 komente

        17:47 Kronika 6 komente

        16:57 Kronika 2 komente

        16:17 Kronika 35 komente

        15:19 Kronika 14 komente

        Më të lexuarat

        12:56 Politika 36 komente

        10:00 Politika 22 komente

        12:47 Politika 26 komente

        18:31 Politika 20 komente

        18:58 Politika 4 komente

        17:20 Kulturë 9 komente

        Blog Tema

        20:58 Blog

        19:40 Blog 1 koment

        19:15 Blog 1 koment