Te fundit

21:40

21:30

21:20

21:10

21:00

20:50

20:38

20:38

2023-11-29 17:43:00Kronika TEMA

30 Komente

 1. H
  Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

  Altin Dumani dhe ekipi i tij nevSPAK do mbeten ne histori si ata qe pastruar Shqipërinë nga plehrat. Nuk besoj se ka gje me të madhe per nje prokuror secsa të mbetet ne histori si hero i ndershmerise dhe yrimerise njerezore. Kjo nuk blehen me para.

  1. T
   Tironsi ZZ NYC

   Nëse TREGON gjithshka Breçani, bie gjithë HisEria "Demokratike" e Shqipërisë '90-23. Është aq shumë i përlyer sa vetëm Kuliçaj mund t'ja kalojë. Breçani do tregojë ato çfarë i interesojnë dhe pak, sa për presion Njohjeje ndaj Sal Virgjëreshës. Nuk do shndërrohet Breçani në Izet Haxhia 2, sepse ka interesa ekonomike- familjare-politike shumë më të shtrenjta!!

   1. p
    pilo Lala

    Brecani ta filloje rrefimin nga bashkpunimi me Agron Kulicajn, ai eshte koka e krimit ne Polici. Ai ka realizuar edhe vrasje.

    1. C
     Cmendurite nuk kane fund te njerezimt !

     Mire do te ishte per Opinionin qe te tregente gjithcka mbi krimet qe mund te kete patur Informacion ! por varet se sa i ndergjegjshem mund te tregohet Brecani ! ? Dhe veshtire te besohet se ka mare pjese vete ne Krime ! nga nje njeri i rregullt dikur me karakter ! e perdori Spiuni Penecilina dhe e degejneroi dhe Brecanin deri sa perfundoi deri ketu ne Burg ! po ashtu Becanit i hengri dhe bytha vete pake per Eurote qe i duheshin ! dhe djali i tije e mori ne qafe akoma me teper ! donin te Investonin ne Firmen e Dritave ! se ajo Firma Siguriti ! si duket i siguronte vetem buken e gojes ! me teper mbase Jo !

     1. q
      qim pyka i hasit

      Mos harro Sali lushajn eshte i njejte me kete treshe por po te germosh kjo treshe behet 30 mij tropojane pjesa me e madhe, kjo me liderin e tyre salih bin laden

      1. T
       Tani

       Pilo.....Harrove Tonin Vocajn... Grupi"CIFTELIA".....

       1. D
        Daullxhiu

        Mire e the Pilo! Erzeni do falet vetem nqs zberthen grupin ciftelia. Folen e krimit salinian.

       2. J
        Juristi

        Nuk e kuptoj nga i di kjo gazetarja e Llalles keto investigime,ose ja thote Spaku.E çuditshme.

        1. t
         tetovari2

         Unë akoma më tepër çuditem si është e mundur të u jepen gazetarëve të dhëna që rezikojnë dekonspirimin e hulumtimeve gjyqësore!Qofshin këta edhe gazetarë investigativ.Ndoshta SPAK-u ua jep informacionet më "qellim"!!!!?

        2. s
         sapa

         Kur te ndodhin " Mrekullite"ne vendin e qelbesirave shqiperi do jene nen toke te gjithe se bashku edhe ne.Nje dhender i Saliut u arrestua dhe ku eshte?ne shtepi!po sikur te merren me cdonjerin prej tyre sa kohe kalon?Talleni bythen me popullin me dele te botes!

         1. L
          Ligji vonon po nuk harron sa me pare ndeshkim ekze

          Koka e krimit ne Shqiperi eshte nje dhe vetem nje ai quhet Sali qen hale Berisha , dashnor i madh i kushtetutes qe vetem per kushtetute nuk ka puetur . Brecani ka rastin te tregoje te verteten a e njeh Sali qeni dhe se sa vrasje mund te kete urdheruar . Ky eshye rasti per te treguar se sa trima jane ( maloket si Saliu ) nuk lam asgje me me malesoret e vertete qe jane tjeter gje maloket e tjeter gje malesoret e vertete me burrni e mbajtje me nder e fjales malesor .

          1. K
           Kasius

           Normale, I bëri dalje Saliu. Ska trim kur të hedhin përjashta, mirë ua bën.

           1. E
            E.Lalaj-MallaKASTRIOTI

            Koka e MAFJES Nd/Kombëtare nr.1 është Sb.Nr.2 është Im.Nr.3 është AK.Nr.4 Eb,Nr.5 Fn..etj. -SPAK nëse arreston nr.1,2,3,4,5..bie PIRAMIDA 33 vjeçare e kriminelve për të shpëtuar përfundimisht Shqipërinë..!Dhe do të hyj në HISTORI për mirë.Në të kundërt të dorhiqet sa më shpejt.Amerika,90 % e popullit po pret..!

            1. B
             Beni

             Pjeter,memecit I erdhi goja.

             1. P
              Prroji Thate

              Rraca e tyre kane spiunuar njeri-tjetrin gjithe jeten, me shume ne komunizem.

             2. T
              Të vjedhim sëbashku

              Asgjë e re nga fronti i perëndimit,këto dihen,por të gjithë heshtin se janë në tav dhe ndajnë fitimet.... Kush i financon mitingjet e Sali Berishës,ka dy vjet që bredh nëpër rrethe me makina me roje,me gazetarë e një tabor trushplarësh që paguhen nga krimineli.... Kush i financon 50tv që bëjnë propogandë me gazetarë që paguhen miliona.... Kush i financon karian çanin,Bushatin e qimin me co që janë bërë me vila në bregdet e në male

              1. H
               Hajduti

               Po a do tu sekuestrohen pasurite ketyre, se kalojne gjoja bashkepunetore te drejtesise, bejne nja dy vjet burg, e te thone na rrofshi pallen.

               1. U
                Unë

                Një rrenë e madhe... Asnjë parashikim i kësaj gazetareje nuk ka dalë kurrë...as atëherë kur i merrte direkt nga Adriatik Llalla. Thjeshtë llafe televizionesh. Asgjë nuk ndodh.

                1. S
                 Skapi rozë

                 Sali Berishes ti rruani hajdarin

                 1. V
                  Vranakonti

                  Do jete nje dite e bardhe per te gjithe shqipetaret, sikur te vij nje dite qe te bjere kulla e mafies shqipetare, me ne krye kryemafiozin Sali Berisha,biri i Karaxhiçit,biri i djallit.

                  1. N
                   Niçe

                   Realiteti: Po të mos ishte plagosur N. Dumani, sot as që do diskutohej as për krim në shtet e as për spakun Pra SPAKU nuk është se ka merita për këtë gjë. Thjesht deshi zoti që nuredini nuk vdiq. Pytje për ata që kanë dy fije mënd dhe kanë studim akademik mbi drejtësinë në aspektin teorik dhe jo atë të rëndomtë ligjor. A duhet ti japim një vlersim pozitiv dhe atij që plagosi N. Dumanin pasi përfitimet janë të mëdhaja nga ky “ incident”?

                   1. Y
                    Ylli Rakipkari eshte i trembur perse ?

                    Po tregove krimet e Berrishes emrat e analistve , gazetarve , politikaneve , drejtuesve te kazaneve sinqerisht do ti sherbim vendit ....

                    1. J
                     Juristi

                     Ne lidhje me shkrimin e gazetares Llabani kam keto mendime. - Ne nje shkrim te ardhshem, Llabani do bente mire te sqaronte publikun se nga e ka siguruar informacionin se "Erzen Breçani ka pranuar të flasë, ka fakte të rënda për prokurorë dhe gazetarë që paguhen nga krimi".Ne se i ka marre ne rrugen zyrtare nga prokuroret qe hetojne Breçanin, a eshte realizuar kjo ne rruge ligjore? - Ne se Llabani i ka marre nga SPAK, kryetari i SPAK eshte i detyruar te konfirmoje qe kjo eshte e vertete ose jo dhe pse veprohet keshtu?. - Ne se Dumani sqaron se Llabani si gazetare i ka marre nga nje apo dy prokurorë, atehere te na sqaroje se pse shkelen rregullat te cilat jane percaktuar strikt ne ligjin mbi SPAK. - Nuk jane nje, por disa gazetare qe po qelbin dynjane duke botuar shkrime apo deklaruar ne TV te ndryshme se ky apo ai i pandehur ka bere kete apo ate deklarate dhe ka implikuar kete apo ate person. Nuk dijme asnje rast qe SPAK te kete reaguar dhe te kete mbajtur qendrim ligjor ndaj ketyre personave qe nxjerrin sekretet e hetimeve apo atyre prokuroreve qe i furnizojne keta gazetare me sekrete hetimi. Ne se keto deklarata te disa gazetareve qe e quajne vehten "gazetare investigative"jane te verteta dhe ato i kane furnizuar prokuroret e SPAK-ut, atehere jemi para nje krimi monstuoz, qe e thene me qarte SPAK shet sekrete hetimore, dhe kur flasim per shitje, do te thote qe prokurore te veçante furnizojne me te dhena grupet kriminale kundrejt shumave marramendese. Keto duhet qe Kuvendi ti kerkoje Dumanit ti sqaroje imtesisht. Ne lidhje me ato qe shkruan gazetarja Llabani se "Kanë dalë të dhëna shokuese për prokurorët. Nuk është vetëm Nuredin Dumani, edhe Erzen Breçani është treguar bashkëpunëtor, ka pranuar të flasë, madje duke kërkuar edhe mbrojtje."Atehere perseri gazetarja duhet te na sqaroje nga i merr keto informacione? Sa shkruan Llabani se Breçani eshte vene ne rolin e bashkepunetorit (pra te te penduarit), kam mendimin se po fillon te funksionoje skema mashtruese per lirimin e Breçanit i arrestuar me aq buje per grup te strukturuar kriminal ne trafikimin e droges. Pse? Une nuk e njoh kete Breçanin dhe per mua prezumohet i pafajshem deri sa te flase drejtesia. Por, nese SPAK e ka pranuar rolin e tij si te penduar, ai, Breçani ne radhe te pare duhet te flasi per akuzen qe i behet atij dhe pjestareve te grupit dhe pastaj, ne se ben kompromisin me SPAKUN mund te japi informacione per te tjeret ne kompensim te uljes se mases se denimit. Kompromis per te folur per te tjeret dhe per te mos folur per vehte, ky nuk eshte pendim, por nje rruge qe dikush i ka sugjeruar qe te beje kete qe te dale nga burgu ku ndodhet. Ne se kane ndodhur te gjitha keto, atehere keto çeshtje duhet dikush duhet te jape alarmin qete trajtohen me seriozitetin me te madh nga Kuvendi i Shqiperise, me shqetesimin se SPAK eshte kthyer ne anen e krimit. Te gjitha emisionet televizive ku soj soj analistesh e gazetaresh sojsëzë rrijne e komentojne e gjoja ngrejne versione mbi tregimet e gazetareve investigative te cilet e thojne hapur se çfar behet ne proçesin hetimor me kapot e krimit, etj, etj, dhe keto skena ne fakt vlejne si mesazhe per bashkepunetoret e te arrestuarve si pjese e grupeve te organizuara kriminale qe kane te bejne me vrasjet, trafikimin e drogave e krime te tjera te renda.

                     1. R
                      Rroja

                      Jurist edhe ti do thyeshe po te perballesh me Anduenen,e jo me ndonje jurist prane ASPAK-ut apo dhe ndonje takim koke me koke me Erzen Breçanin.Ka stazh kjo Anduena dhe talent gjithashtu. Anduena ka disa sekrete qe te bene per vehte!

                      1. P
                       Puc

                       O “ jurist”(?!) në bazë të ligjeve kur një kriminel vlersohet si i penduar, medoemos ligjie e do që të publikohet vendimi se a është marrë në mbrotje si i tillë. Kjo bëhet që të mbrohet jeta e tij dhe e familjarëve dhe proçedura e do që të publikohet “ ndermjet rrëshkitjes së informacionit”. Nuk k “ shitje informacioni” por kështu eshte procedura ligjore…. Nuk dilet në deklaratë mediatike por me “ informacion të sigurar nga gazetarët”. Gjithashthu mund të jetë edhe mënyrë hetimi të cilën prap e njef ligji, pra krijohet presion mbi individë të tjerë që mbase nuk kanë prova por e dinë që janë të imlikuar

                      2. J
                       Juliano

                       Kam bindjen se breçani karrieren e tij e ka nisur nën presion gjith kohën nga zyrtarë të lartë të shtetit ku ai shërbente. Nëse ka vendosur të flasë, është një pendesë që duhet vlersuar dhe jo paragjykuar. Breçanit me djalin i ka dalë situata nga duart, siç e thashë se ka qënë nën presion nga lart, e dyta për të qënë të sinqertë me veh’ten në rradhë të parë, të gjithë të mendojnë se kanë fëmijë ato që kanë, se vjen një ditë dhe djali dhe vajza nuk të pyesin, fati është ai, që nëse i largon nga rruga e keqe. Problemi tjeter është se; breçani mund edhe të flasë, por puna është se kujt do tja thotë dhe sa seriozisht do meret ai prokuror me provat dhe faktet, sepse prokurori është i pari që informohet dhe mund t’ja delegoi më parë informacionin krimit se sa eprorit apo detyres ku është caktuar. Raste kemi shumë, ku prokurorë kanë dekonspiruar hetime dhe kanë bashkëpunuar me korrupsionin, raste me meten dhe llallën ka me qindra, por duan kohën e vet që të dalin. Respekte për këdo, që pranon të bashkëpunoi me drejtësinë, pamvarsisht që drejtesia jonë, është akoma lehonë.

                       1. D
                        Do rabilitohet perseri ne Origjinen e tije !

                        Sorry Brecani eshte vete i perlyer.....keshtu do ta haje njehere vete ,, nderkohe mund te kete pake lehtesira nese tregohet i sinqerte me deshmite qe mund te japi dhe deshmite te vertetohen.....fundja Brecani nuk ka se cfare te humbi....se edhe kure zbriti nga Fierza ne Tirane,,zbriti me Valixhe ,,por jo prej druri si kryekrimineli Sali...

                       2. Roberto

                        Une nuk kuptoj nje gje. Pse keta gazetare shperndajne lajmin qe Erzen Brecani po bashkepunon me drejtesine??? Keto jane informacione qe ju jepen te tjerve te grupit qe te marrin masat dhe nje mase qe mund te marrin ata eshte te eleminojne personat qe kane lidhje me te. Une vertet nuk e kuptoj pse flasin gazetaret. Kjo me le te kuptoj qe ata lajmerijne krimin per ngjaarjet e fundit.

                        1. n
                         nga brenda ish_SHQUP_it.

                         Brecani ben lojen e Sali Berishes, akoma nuk e kuptoni. Do marri neper goje shume emra, vetem emrat e familjes Berisha dhe Metaj JO. JO JO..., kurresesi JO. Sepse Brecani eshte KRIMINEL sebashku me te birin dhe ne sherbim total ndaj Sali Berishes dhe Shkelzen Berishes, gje te cilen e dine te gjithe Tropojanet, gjithe Tirana dhe gjithe Shqiperia. Brecani do mundohet te shfajsohet dhe kurre nuk do nxjerri emrin e Shkelzen Berishes me te cilin djali ne arrati i "Kapterr" Brecanit, nje nder kokat e Droges ne Spanje dhe Ameriken Latine, por anetare edhe ne grupet e vrasesve me porosi, ka maredhenie te aferta prej shume vitesh. SPAK nuk duhet ta besoje aspak "Kapterr" Brecanin e Sali Berishes, sepse vetem do disinformoje ne gjithcka qe do te pyetet, pasi gjithcka e ketij ish Krye-Polici te Tiranes (pamvarsisht se ne emertim ishte Nen-Drejtor i Policise te Tiranes. Brecani ishte Numri-1 i vertete, me lidhje direkt me Berishen dhe jo Ministrin e Brendshem) ne kohen e rregjimit Berisha-2, edhe ne burg do jete ne mbrojtje te Sali Berishes dhe Shkelzen Berishes.

                         Lini një Përgjigje

                         16:24 Kronika 2 komente

                         15:18 Kronika 1 koment

                         15:07 Kronika 5 komente

                         14:05 Kronika 1 koment

                         13:07 Kronika

                         12:56 Kronika 1 koment

                         12:20 Kronika 7 komente

                         12:09 Kronika

                         12:08 Kronika 5 komente

                         11:27 Kronika

                         Më të lexuarat

                         12:02 Politika 13 komente

                         10:05 Blog 49 komente

                         11:32 Politika 9 komente

                         13:15 Bota 21 komente

                         09:19 Politika 20 komente

                         11:52 Politika 27 komente

                         Blog Tema

                         20:38 Blog

                         17:11 Blog 7 komente

                         10:05 Blog 49 komente