Te fundit

15:10

15:00

14:50

14:40

14:32

14:30

14:21

14:10

2023-09-29 13:30:00Kronika TEMA

58 Komente

 1. B
  Bufi i kenetes

  Preza ?? Apo Peza ?, se me sa di une sikur ska fshat Preze ne Tirane …por Peza , mbase e kam gabim …..gjithsesi fshatar muti , ryc Peze …..vari lesht njerez , dru me pre …shum te trash ….kisha nje pezak ushtar kur sherbenim ne batalionin e Digo Zeqos ne Tirane dhe smbushte mire , s’hante gozhde …..i thoshe : tutje o krap se qelbesh kellire ….ai qeshte dhe te vinte afer ……dava dudumi …dhe ky Alfredua keshtu do ishte ….. nuk e perballoj dot influencen e te shoqes ne shoqeri dhe u be xheloz qe ajo u zgjua dhe Alfrdi mbeti keric Peze ….tani bredh vend pa vend nga tmeri se e ka te sigurt qe do kapet …vec tronditja e castit e ke bere te mari vendime krejt te gabuara ……e bere krimin ?? Ri e perballoje ……cbredh me golf si endacak ….do te kapin o bole , dhe do ti rasesh vetes dhe nje nen me teper atij te largimit mbas krimit …..nejse , mjere femijet dhe e shoqia qe iku … Alfredua nje dit do dali , sigurisht me vrim bythe φ 100 ….plera qe na turperuan kudo qe shkuam

  1. q
   qeflliu

   Pse nuk thua ate tjetren qe se shoqes ju mbush mendja se ishte akoma adoleshente? Mjafton te shikosh fotot e saja me barkun jasht qe ta kuptosh se kush ishte. Te jesh 36 vjece, nene me femije dhe te dalesh ne publik sic paska dale kjo e gjora, eshte e lehte te gjesh shkakun e krimit. Nga ana tjeter, edhe ky trapi, vete e ka fajin. Kur shikonte te shoqen si vishej dhe si dilte ne publik, duhet ti kishte ngritur antenat me kohe. E fundit, kur nuk ke me gjera te perbashketa me gruan, ndarja eshte kapak floriri. Perse duhet me arrit deri ke vrasja? Kjo tregon se kush eshte Alfredoja, nje person pa dinjitet. Shkurt, njeri mut e tjetri shurre.

   1. E
    E verteta dhemb....

    Fitira e araboshqipfolesit le shume per te deshiruar.... fatale qe kjo femer ndante krevatin me nje korrak shkretetire!!!

    1. j
     janulles me rock kokes

     Pse nuk shikon gruan tende qe ndan krevatin me arapin per hir te palles dhe te ka dhier ty bythqir mu ne loqe ...ju mesua vrima me rock zezaku ....ti....ik mbeshtetja Janulles ...ka nevoj dhe klebonjari dhe leja gruan arapit tja cqyej farfallen tja bej xxxl ....

     1. q
      qeflliu

      E harrove Babisi, pilotin neo-grek o koqe debili? Edhe ai, te shoqen vrau, bile me foshnjen ne krah dhe handikapatet mendore te kategorise tende, qe e kane shitur sumen per 300 evro, u sulen duke akuzuar shqiptaret. Po ai cfare "korraku" ishte? Juve jevgjitet e Azise na u bete te qyteteruar, qekur erdhet nga Anadolli ne token e grekerve e shqiptareve te lashte. Rrace muti jeni.

      1. T
       Taulant

       Po greket shqipetare jane o derrezi, pjesa me e madhe, ata/ato qe jane te bardhe. Se greket kane edhe shume jevgjiter.

      2. A
       Aron

       Ore trap, harrove si e vrau gruan ai Agnostopulos dhe si burrec qe ishte donte t'ua hidhte shqipetarve?

       1. E
        Elinasi gjisem burre gjisem grua

        Po Vavisi re loqes e fishkur? Po ai korraku nga ishte? Na ca e kagarin me bythqirizmat e tua.

       2. G
        Gjitoni

        Shume i sakte ti ( qefliu ) ajo i kishte mare rruget e kurverise ,si shume e zgjati Alfrodua ,ky kidhte kohe qe e dinte se gruaja e tij shkonte e shkerdhehej ,nuk duhet ti maresh jeten tjetres vetem e vetem se te tradhetonte ,ta kishe ndare me kohe ,e sot do idhe i qete dhe krijoje nje familje tjeter ,une i kam patur shume afer ,ne vjen keq se si dy fenejet e saj e dinin shume mire qe mamaja e tyre kishte dale rrugeve ,te gjithe e dinim , me vjen keq qe shume veta i bejne po reklame asaj baxhelle ,

        1. K
         Komshia

         O gjiton leshi, kur ke per burre nje pederast dhe nje lepur qe prishet pa e futur do tja beje hysmetin diku tjeter ajo grua se nuk e ka prone te burrit ate veglen, por e ka te veten... dhe toka qe nuk punohet rri djerre, toka mor gjiton do punuar...apo edhe ti je nga ata qe ste punon plugu dhe ruan komshinjte gavrima e celesit.

         1. p
          pjeter

          Pupu sa idiot je mor komshi kari!! Karderr fesbuku ti!! Je i bindur ta punosh token tende ti mer rrot kari?? Ata si puna jote e hane damalukun e nuk e kuptojne fare!

          1. T
           Tarasi

           Ne sa shkruan ta paska permbledhur ty Komshie ,je ti shkaktari qe erdhi kjo dite ,qe i more burrin asaj gruaje ,per tu qire ne bythe ,rrace bythqimash je o Komshie

         2. a
          a.a

          po ty c te duhet cfare nxirrte ajo? cfare te donte te nxirrte , zgjedhja ishte e saj, kjo nuk do te thote qe tjetri ti marre jeten kot... vetem zoti e ka ate te drejte. kete mentalitet ka shqiptari prandaj sbejme perpara ne. Nuk kuptojme as gjene me elementare : lirine e tjetrit.

         3. G
          Genti

          Ti je tamam sic ke emrin(buf kenete).Po Prezen qe e ke afer Rinasit apo se di,ske fluturuar ndonjehere o tyc

          1. V
           Vrana Konti

           Historia e Shqiperise,fshati Preze dhe kalaja e Prezes po aq e rendesishme sa ajo e Lezhes,Petreles,Rozafa gjendet perballe aeroportit te Rinasit.

           1. A
            Al

            Nuk k dale ndonjehere jashte zallit pervec se me xhajen ne murriz me ore dru per dimer..

           2. K
            Ku mer vesht ti bufi

            Me sa di ti,por ka edhe Prezë,afër Rinasit prandaj mos fol para mëndjes

            1. P
             Pa dallim

             Ju humbte fara more Turqit-Taliban... Mentaliteti primitive, barabar, islamik, ështe kancer për mbare njerzimin.. Kombi ynë po vuan shum nga ky mentaliteti primitive barabar, pa dallim Feje dhe krahine.

             1. G
              Grek rracemuti

              Ne fakt,greket ia kane me se shumti zanat ketyre sjelljeve,shpejt e harruat ate pilotin bythqirin grek qe vrau gruan?!!

              1. S
               Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

               O legen burre, Babi anagnostopoulo ishte nje narkotrafikan pilot dhe eshte nje rast prototipo per shoqerine greke ne nje shifer totale 0,0001%,ne lidhje me popullsine totale,ok. Ne mes shurrsave turkoshqipfoles vrasin apo masakrojne gruan 1ne 3 koke gyzelesh,ok. Nuk ka jave apo muaj ku kriminele tourkalvanoi i marrin jeten grave.... Black list rritet cdo dite, keshtu ka qene, eshte e do te jet nder shekuj..... allah uakbar

             2. !
              !!!!!!!

              o koqe ke shkuar ndonje her ne kalan e prezes, eshte ku shkon ne rinas o koqe ke tabelen aty!!!!!!!!!

              1. L
               Labi

               Nga komenti dukesh ardhacak,ka peze po ka dhe preze,qe te duket vetja qytetar Tirone te pakten meso katunet e Tirones.

              2. T
               Te kalbet ne burg

               Keta plehra te ndyra, edhe ndahen nga grate e veta, edhe duan ti kontrollojne jeten gruas pas ndarjes dhe behen xheloze kur ajo vazhdon me jeten e saj, nderkohe qe vete i jargaviten grave italiane duke ja lypur kush te kete mbetur aq keq sa ti pranoje... medet mentalitet shpellaresh shqiptare...

               1. N
                Nderi e para burgu e dyta !

                Normal qe do kalbet ne burg por me nder te pakten..

                1. N
                 Nderi e para burgu e dyta !

                 Normal qe do kalbet ne burg por me nder te pakten..

                2. S
                 Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

                 Tjeter sumqir turkoshqipfoles kriminel..... turkish telesevda continue....pis miliet.

                 1. T
                  Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

                  Produkt incesti fillove te vjellesh. Krime te tilla xhelozie ndodhin kudo ne bote Ndyresir qe shkruan dhe Shqip zhduku ne hale-helenistan.

                  1. A
                   Aron

                   Si ai piloti grek qe vrau gruan dhe donte t'ua hidhte shqipetarve.

                  2. M
                   Monitorim

                   Ne Greqi te Gjithe Shqiptareve ju kane ikur Grate,,Po ngopen Pleqte e Greqise me to… Shqiptari rri si kokosh ne makine dhe pret Gruan te mbaroje punen,,por kurre nuk e nxjerr per kafe apo per nje Pije….Gruaja pasi ja ka Marre ne Goje Pronarit ,hiqet sikur i Dhemb koka dhe nuk do sex,,Shqiptari i bie me dore e numuron leket qe sjell Gruaja dhe nje dite kujtohet se ja ka futur Gruaja dhe eshte Trim e do ta vrase se eshte Prone e Tij….Shqiptaret jashte rrijne ne kafene me Shqiptaret Burra me Burra dhe Grate i fshehin se ja u qijne Shqiptaret,por Po e verteta eshte se ngopin italianet e greket …Meshkujt Shqiptar shumica debila Pa asnje aftesi te mbajne nje Grua,,aftesia e vetme te pijne kafe e te marrin eren e Boleve te Njeri Tjetrit e te hiqen dikushi ,por nga brenda jane Te prapambetur e nuk i kane Marre Grate nga dashuria por nga shkosia…..Cdo vit dhjetera Gra vriten nga Hajdaret,kollovaret dhe Bythqiret komufuza…

                   1. F
                    Fjale me vend

                    hahahaaaahaaaaaaaaaaaaa cfare fantazie Monitorimi.

                    1. G
                     Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                     Qenke nje idiot!

                     1. T
                      Tirona

                      shqiptaret ne greqi u kenoqen duke qi grate e grekerve o bythqir Ndoshta kane qire dhe nonen e motren tate prandaj komenton keshtu

                      1. D
                       Drini

                       Po po futja pordhes o tiron. Shqiptaret po lene nam ne greqi ti flet kot. Po qihen me greket se burrat jane fshatar te qelbur pa burreri. Ndyshuan emrat u ben jorgo e kosta duke u munduar tju ngjajne grekeve e keshtu u bene burra pa burreri. Putanave shqiptare qe u leshuan neper shtepi te grekeve, ju pelqente greku orogjinal jo burri fallco grek. E keshtu o min, qiu njehere e merr lek , qiu dy here. U ben putanaaaa

                       1. A
                        Aron

                        Si po e lene, si ai piloti qe vrau gruan dhe donte t'ua hidhte shqipetarve?

                        1. p
                         pjeter

                         Haha po greket jane pederasta e ty te duken amshore!! Ik mer rrot trapi beji konkurrence pederastit grek!!

                       2. T
                        Tirona

                        shqiptaret ne greqi u kenoqen duke qi grate e grekerve o bythqir Ndoshta kane qire dhe nonen e motren tate prandaj komenton keshtu

                        1. D
                         Drini

                         Pse te dogji ty dylbero? Ne greqi i ke gjinine? Une i kam bo mutin jorgove se kam 25 vjet ne USA. Po ti si dylber tirone ki kujdes femrat e shpise se ti griu greku.

                        2. L
                         Li

                         Ti hash ate qe s’thuhet grave Shqiptare ti monitor pushti

                         1. M
                          Monitorim

                          Une nuk kam nevoje te ja ha Gruas tende,,,Po dikush ja ha se nuk di te dallosh Sarkazem ..pra je Pa shkolle .Pse Loqe ishte Enveri qe ju mbante me Mushka ….Morret cfare morret tani nuk ju merr me askush se u zgjua Bota e Femra ti Jep Briret si Cjap i lagjes apo Kollovar Katnar

                         2. K
                          Ku janë katandis këta mjeranë

                          Dhe ti more trap mburresh e gëzohesh se grekët po q.. gratë e bashkombësve të tu e të mi.

                          1. D
                           Dauti

                           Ju ke bere scanerin katunareve shqiptar te italise e greqise.

                           1. D
                            Detari

                            sakte 100% shumica e skiptarve rrin neper kafene dhe presin grate nga puna. keshtu eshte kur i marton gjyshja se per vete jan njerez kot fare per asgje.

                             1. O
                              OLSI

                              Monitorim ik kap ndonje doktor dhe paguaje mire, te shpetoshe ato pak tru qe te kane ngelure , se do vesh per lesh . Ik vizitohu sa nuk eshte vone .

                              1. C
                               Cufi

                               Monitorim haha Fiks !

                              2. n
                               nino

                               Ne pergjithesi femrat kur vine ne Itali fillojne ju hapen syte dhe "punojn" fort prandaj ndodhin ngjarje te tilla nga morali i dobet.

                               1. E
                                Enerjeta

                                Ky qe e vrau beri gabim se nuk mendoi per veten e tij mavria dhe per femijet qe i la ne mes te kater rrugeve pa nene dhe baba ne burg. Por ama dhe femrat shqiptare sidomos ato katunare jane aq te perdala dhe aq kurva sa shohin yllin marrin pyllin. Po ku te shpie mushka moj qelbesire, grua me burre e me femije?? Njoh njeren shqiptare e marruar me italian ka nji femije vajze. Ai njeri i rregullt, tip familjar. Kjo rrugaçe mbeti diskove dhe lokaleve çdo nate deri ne 5 te mengjesit. I dha duart ai italiani. Martese me letra nuk kish bere. Kjo kurva doli me gisht ne bythe. Asgje nuk perfitoi as shtepi as pasuri. Femija dhe pak do rritet do shohe punen e saj. I jati i rri para mbrapa. Kjo sorra do plaket e kur mos kete fuqi per disko do haje mut ne ndonje azil.

                                1. a
                                 ana

                                 Nuk kishte burre, mos genje! Kishte rreth 3 vite qe nuk bashkejetonte me te. Dhe po procesonte per tu ndare. Po kafsha reagoi se e ka ne gen qe per nje mashkull femra eshte prone e tij! Race muti!

                                2. m
                                 mmm

                                 Turkoshqipfoles me emra kristjan evropjan,,,,,

                                 1. T
                                  Taulant, ish foltorist i zhgenjyer.

                                  Shko ne helenistan plehr...dil nga manastiri se ke mbetur ne shekullin e 12.

                                 2. N
                                  Nje fshater pa toke

                                  Ne shumicen e rasteve keta cunat nga fush kruja apo malsia e tiranes dhe krujes nuk i marrin grat ne emigracion por i lene te ruajn lopet Kush i mori me vete ato femrat nga fshatrat modernizohen menjehere dhe u rritet mendja dhe harrojn nga vijn Megjithate ngushellime familjes se goces

                                  1. D
                                   Drini

                                   Mos justifiko debilin katunar! Jane rrac e qelbur. Per asnje arsye nuk vritet gruaja o debil. As me kanun

                                  2. X
                                   Xhezo Smokthina

                                   Fotografija e fundit ku i shoqi e puth në faqe dhe ajo me shikimin e saj larg, shumë larg, (tregon qartë se aty ajo ka vetëm trupin, pasi shpirtin dhe zemrën i ka diku tjetër), flet sa për 1000 fjalë. Fatzestë fëmijë thuaj,të rriten pa nënë e pa baba, pa ata e mbyllën jetën e tyre. Gjynah i madh......

                                   1. T
                                    Toni

                                    Ti marresh jeten tjetrit eshte krim.. dhe duhet denuar nga te gjithe... ok.. eshte e turpshme( nqse eshte e vertete) qe me nje bashkshorte qe kalon dhjete apo njezetvjet bashke... arrin nje fund qe mund te ndahesh ne paqe... rruga me e drejte... po nqse m'bas n'darjes shikon qe ish-bashkeshortia merre rrugen e kurvllikut... dicka e turpshme per femijet e para... dhe per ish-burrin e dyta pasi thua me vetveten me cfare kam jetuar une per shume vite??? Nejse ... Nje cift emigrantesh... gruaja i kthehet ne vendin e lindjes... fillon zanati e kurvllikut pasi te afermit shikojne hyrjet e daljet nga banesa meshkujt per shume muaj... kthehet burri me pushime dikush i thote ore gruaja merret me kurvare dite - nate... burri i pergjigjet... po te njejten gje bente dhe atje dmth ne emigrim... nejse burri fut nje te rrahur sa e ben me sheja dhune te dukshme... direkt bashkeshortja denancon ne polici... burri ne burg.... ajo vazhdon avazin e vjeter.... pra m@t burri.. m@t gruaja... por ne nje menyre apo tjetren femna te tilla cfare meritojne???

                                    1. T
                                     Taulant

                                     Meritojne ti ndash, pra te largohesh.

                                    2. E
                                     Era

                                     Nuk vritet gruaja,ndaje,fillo jetë të re.

                                     1. K
                                      Koli

                                      Te krijosh familje nuk eshte shaka. Shkollohuni, punoni dhe realizohuni, mos keni pengje ne jeten tuaj. Me mire martohuni 35 vjec sesa 20. Per derdellitjet e miletit jo mosha, jo bota, jo fisi, as mos jua ndiej fare. Se kur te jeni 40 e gjeni veten si keta dy qyqaret, njera per rahmet dhe tjetri ne burg. Viktimat ne kete mes jane femijet e gjore.

                                      1. K
                                       Komshiu

                                       Ti Komshia me sa duket e paske provuar ,meqe i ditke se kur prishet ,per kete ke te drejte se te bytha jote e paska pat shpejt e shpejt prishjen ,si duket e luke shpejt sumen .

                                       Lini një Përgjigje

                                       12:33 Kronika

                                       12:17 Kronika 4 komente

                                       11:38 Kronika

                                       11:26 Kronika 7 komente

                                       11:19 Kronika 2 komente

                                       11:13 Kronika 24 komente

                                       11:04 Kronika 3 komente

                                       10:52 Kronika

                                       10:25 Kronika 27 komente

                                       10:15 Kronika 3 komente

                                       Më të lexuarat

                                       20:10 Rajoni 4 komente

                                       10:09 Bota

                                       15:49 Politika 51 komente

                                       20:01 Sociale 18 komente

                                       18:11 Politika 55 komente

                                       22:40 Sport 1 koment

                                       Blog Tema

                                       19:27 Blog 8 komente

                                       18:00 Blog 6 komente

                                       16:41 Blog 4 komente