Te fundit

22:57

22:41

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:30

2023-09-29 10:25:00Kronika TEMA

27 Komente

 1. I
  I kan plasur Dosjet _si Lopa Bajgen !

  Nuk behet Drejtesi me njerez qe kane minimumin e Kultures Qytetare . Shikojini ,katunari sdi c'eshte Regulli ,s'di te Rrespektoje Detyren e Ligjin -Dosjet tu i plas dyshemes ,pa pike Estetike dhe ktu s'behet fjale per nji Prokurori Katundi por ate Shteterore !!!!!!!!!!!!! Kta do bejne Dejtesi ne Shqiperi ? Ja ku e keni Drejtesine hedhur cimentos .pra per ta shtypur me kembe dhe kjo eshte Fytyra e vertete e Spak e ktyre Kapsave te Boleve

  1. S
   Shqiptar i nevrikosur

   Edhe ti meso gjuhen shqipe perpara se te shprehesh opinionin tend te pjerdhur

   1. c
    cilen gjuhe te mesoj mor Mazllem ? te Stalles !

    Shqiptar i nevrikosur = Bajge Stalle .- Me fal se te shkela . Por plasi llambatinat o Stallier i Nevrikosur . Prokuroria i ngjan nji Stalle jo nji Zyre Prokurorie te Shtetit . Dhe poll qelbe e ate llapen jashte -bajge

    1. P
     Para Laci, mbrapa kerbaci.

     Kot sa per sport. Me shkolle nate e ke gjuhen shqipe? Sa analfabete ka ai komb dhe me e keqja eshte se po te perpiqesh ti thuash nje fjale te kundert nga ajo qe ata mendojne, direkt te ofendojne. Dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete thote populli. Nese nuk kuptoni domethenjen e fotos, heshtni dhe mos flisni pa kuptim se nuk ju kuptojne "or taj" Para Laci!

     1. Moooooos ! Qekan revoltuar Plehrat e Kazanit !"

      Para Laci , mbapa Hurin . Kur u bet ju Bajgaxhinje e Stalles te replikoni ! Ha ha haaaaaaaa . Komenti i mesiperm s'i pelqen Plehrave dhe Katunareve ne ate vend ,qe me zdrypjen e tyre ne qytet sollen me vete ne ate shoqeri gjithe qelbsinat qe mbartin me vete .Dhe ja plasini syt o Plehrat e Kazanit , te gjithe bashke dhe kujdes mos e teproni duke hapur aq shume gojen se ju e dini qe un ju dhjes te gjithe bashke brenda . _Mq pas qen KM ja kisha shkerdhyer faren i kisha rras ne burgje ,kta parazite qe marrin 8 Mije €uro ne Muaj ,nga Takapaguesi Shqiptare ,per te ber Drejtesi ,nderkohe qe kta Parazite Katundare te qelbur abuzojne me gjithcka ,duke i shndruar Prokurorite ne Stogje Dosjesh ne Magazina te Krimit . Tani shkopni e hani pak rracionin ne Hale dhe qetsohuni . Nuk komentoj ktu per Plehrat e Njerzimit si ju madje Refuzoj t'ju lexoj komentet Majmuna te zbrtur nha pemet.

    2. D
     Duke ju drejtuar Nobelistit

     Të paktën, ai ka përdorur shenjat e pikësimit, ndërsa një variant për ta krahasuar mënyrën tuaj e të shkruarit si një person që ka fituar Çmimin Nobel në letërsi????????." Varianti i shprehjes në gjuhën letrare do të ishte: "Ju lutem, mësoni gjuhën shqipe para se të shprehni mendimin tuaj." Ndërsa jo letrare: "Të fala satëme????????????." Shpresoj të të ulen pak nervat me këtë mesazh???????? Nuk do rresht së luturi për këtë tipin????????????

     1. H
      Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

      Per katunarët që e paskan problemin tek sirtari dhe jo tek dosjet. Adriatic Dhalla i mbante dosjet ne sirtarë shumë të bukur, me rregull. Por pastaj u bëri shurrën ne sirtar. Ndersa Dumani i ka nxjerrë ne dysheme, por ju e keni mendjen tek sirtari. O koqe kandari. SPAK Ka futur ne burg Gjushin dhe Kokën, ka shpsllur në kerkim numuri dy të Qeverisë Arben Kumarxhi Ahmetajn. Po kerkon të gjejë guxim per Saliun dhe Ilir Metën, por ju e keni problemin me sirtarët. "Ku ishte dosja? Ne tokë? Nuk quhet. Bie çeshtja." A ju Jeni koqe kandari, por nuk ka kush t'jua tregojë.

     2. B
      Baca Bajram

      Kokes i ke ren. Gjeja e par qe te bie ne sy eshte numri i dosjeve te hedhura ne dysheme... C'drejtesi mund te presesh nga keta te A-SPAK-ut qe crregullojn...???

      1. C
       Cipini

       Dosjet e rendesishme (te non grates) do i kene vene ne vende te sigurta perpara ne tavoline.

      2. I
       Illo

       Njerezit, qe punojne, nuk merren me llustra. Ata qe bejne llogje gjithë diten, si puna jote, e kane mendjen tek floket, estetika, llustrafinat, dosjet e sistemuara me kujdes. Ke qene ndonjehere ne ndonje zyre ligjore jashte?!! Ke pare rregull atje ku punohet? Shiko ndonje film po ashtu. Nuk vuan gomari nga veshet eshte nje fjale….moralin besoj e kupton.

        1. J
         Juristi BE

         illo , boll me kte llogjike ordinere shqiptaresh aty, duke tentuar te justifikoni cdo Deshtim ,cdo abuzim qe beni ndaj ktij Populli me pafytyresine qe ju karakterizon .Mir qe je komplet jashte shine me ato qe heq paralele .por shkon aq large sa te na tregosh edhe Zyrat Ligjore jashte !!!!!!!! Ha ha ha ha . Sa gazmore qe jeni mor aman . Un jeton prej 33-vjetesh jashte dhe jam Juriste prej 20 -vjetesh. Ju katunaret e zbarkuar aksidentalishte ne qytete ,e njihni gjithcka nga Filmat e TV -te jo un .Gomaret e Spak-ut vertet nuk vuajne nga Veshet por Trute .

         1. I
          Illo

          Ti qe nga gjuha shqipe qe shkruan dukesh çfare niveli paske. Po qenke keq shume edhe ne komunikim, si ne edukim, si ne kulture te pergjithshme…! Te veshtire e paske patur jeten, dukesh nga urrejtja qe vjell…

          1. Llumi del jashte nga Pusetat !

           lllooooooo , hik er Podh , fluturo ne ere e zbarko ne Stallen nga ke ardhur mazLlum

           1. Q
            Qwer

            Shoku i juristes, llumi prej Tirone…ju jeni per t’u qare. Nivel - llum!

         2. K
          Katnd Shpellart ,qelben gjithcka ku shkelen

          lllo ! Mos u merr kot me ate tipin se s'ja del dot . Ai s'ja ka iden shqipes se stallave ,s'njeh as gjuhen e lopeve e as dhive si e njihni ju , Pseeeee , (me fal ) ju flisni shqip ! se vallahi bilahi s'ju kuptova . Po ku e mesuan e dijne gjuhen shqipe qytetaret ha hahaha . Ne katunde mesohej shqipja mes bagetive dhe bajgave ,mes asaj " arome stalle " e cila ka perberje bio Droge , ku edhe hunderrit me idiot , i rriste IQ . Si posh ty dhe ktyre Kapasave qe ndaterrojne Stallen ku jane rritur me Zýrat e Prokurorise .

         3. d
          duket Identike si stall Lopcaresh

          Banda e fisit te Lopcareve Llalla lol . Kta lopcare dobejn Drejtesin, vetem nqs ndodh qe Macoket te tremben mga Minjt ose then me shqip per stallen e nastradinave ,kur te fillojn Minjte te Gjuajn Macet !

         4. Flisni aresyes!

          Pordhe me rigon nga Lapardhaja e Beratit apo Lapardhaja e Vlores! Asgje nuk qendron nga ato qe flet e shkruan, ndoshta dhe kjo lloj Lapardhaje do jete "viktime" diku si shume ne ate vend qe ka dy shtete paralele: nje i zgjedhe nga vota dhe sulmohet egersisht edhe nga Dumani dhe tjetri i zgjedhe nga krimi gjithellojshem dhe mbeshtetet nga Dumani duke e mbuluar krimin me nje fallco "non grate". Kjo eshte bota demokratike e lirise, drejtesise dhe demokracise Shqiptare. Boll pritem 32 vjet per te luftuar krimin e atyre qe shkaterruan vendin dhe shtetin, vrane dhe vazhdojne te friksojne njerezit; Dumani e Spak po te ishte ai qe thote Lapardhaja qe te fitonte dhe besimin e njerzeve te ndershem shqiptare e te vrare, duhet ta fillont punen me arrestimin e kryekriminelit shqiptar Sali Berisha. Ato konferencat e shtyypit se i kane derguar Amerikes lajm, po te doje lajmin ja jap une pa pasur nevoje te pres nga Amerika; lajmin ja jep Mero Baze me gazeten Tema, ta çfletoje se aty i gjene te gjitha faktet edhe Dumani edhe gazetari Lapardhaja. Por lajmin ja japin edhe te afermit e atyre qe ka vrare kimineli Sali Berisha. Jane destinuar ta gjunjezojne ate popull qe i eshte njome baruti me demokracine fallco!

          1. S
           Sali bolleku per familien e tij

           keshtu eshte e gjithe shqiperia,te gjitha zyrat,keshtu e katandisen vendin keta hajdute 30 vjecar. Doni te hiqen keto dosje,brenda 24 oreve futini prangat te gjitheve ketyre me dosje dhe i denoni pa gjyq,ose i jepni nga nje lopate dhe i coni te rregullojne ato qe prishen e shkatrruan ne keto 30 vjet.

           1. c
            cuf dabjoni

            O Namiro !!!! Le ta fillojne me nje peshk tamam, jo "cironka" e per nje çeshtje pastaj le te vazhdojne duke spastruar Halenë qeveritare e oligarke..... Ndryshe Selanik e tatepjete.............

            1. D
             Detari

             lol nuk behet shteti me mahmuta mos genjeni veten kot.

             1. A
              Arvanitasi

              Dekar mos harro shiko gruan se po te pallohet me komshinjte. Po m dhespot kaken e papu bythqirin si thua behet?! Shporru mer byth hap zhabzi gre qire e mo u duk me ketu, vemje

             2. X
              Xhezo Smokthina

              Ç'është kjo zyrë kaq e çrregullt? Ka lezet kur sheh zyrën e shokut Edi, gjithçka vetëtinë, çdo gjë në vëndin e vetë. Bile edhe vrasësja e mizave qëndron atje ku e ka vëndin, në harmoni të plotë me çdo detaj përbërës të zyrës.

              1. K
               Kozmo

               Cfare na duhet zyra me letra te mbushur plot . Keto DOSJE edhe mund te kopsiten, por Prokuroria ka te drejte ti percjell ne gjykate, aty rregullohen te gjithe, duke dale TE PAFAJSHEM, PA FAKTE, PA FIRMA. RROFTE SPK!!!

               1. S
                SPQR

                Dumani e deklaroi qarte se nje “sindikate” me avoketer shqiptare e te huaj po perpiqen per te rrezuar me vendim gjykate marrjen si prova te bisedave telefonike te krimineleve e trafikanteve ne aplikacionet SKY, etj! Kaq mjafton per te kuptuar se sa i fuqishem eshte krimi i organizuar ne Shqiperi, sa i futet edhe betejave ligjore me shtetin!

                1. K
                 Kaq

                 Po he more LAPORDHA , he te shkreten kur do ta Arrestoje ky SPAKU i forte i amerikes EDIN DHE VELIAJN per inceneratoret? Apo per sterilizimin . Te pakten kto te dyja i ka mbrojt me pathos Kryeministri yne ? Po leri kto budallalleqe o LaPORDHa se nuk i ha njeri. SPAK po heton ata qe i LEJOHET ta beje.

                 1. e
                  emigranti

                  jane sa per tu justifikuar se nuk po punojne duhet te fillojne nga saliu

                  Lini një Përgjigje

                  10:15 Kronika 3 komente

                  10:09 Kronika 6 komente

                  09:51 Kronika 16 komente

                  09:11 Kronika 3 komente

                  09:08 Kronika 40 komente

                  21:20 Kronika 1 koment

                  20:50 Kronika 1 koment

                  19:07 Kronika 7 komente

                  18:52 Kronika 1 koment

                  18:16 Kronika 4 komente

                  Më të lexuarat

                  09:16 Politika 16 komente

                  09:27 Politika 24 komente

                  11:13 Blog 29 komente

                  12:08 Bota

                  11:28 Politika 110 komente

                  15:51 Politika 22 komente

                  Blog Tema

                  21:00 Blog

                  19:24 Blog 6 komente

                  16:58 Blog 3 komente