"O të turpëruar zhdukuni nga aty", reagon ashpër ish-truproja i Berishës: Po të ishte armë ku do e mbanit frymën ju frikacakë

7 Dhjetor 2022, 09:07Kronika TEMA

"O të turpëruar zhdukuni nga aty", reagon ashpër

Osman Levanaku, ish-truproja i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka reaguar ashpër pas incidentit të djeshem ku lideri demokrat u godit me grusht nga 31-vjeçari Gert Shehu, para nisjes së protestës.

Në një reagim të gjatë në rrjetet sociale, ai akuzon truprojat e Berishës, si të paaftë, frikacakë, teksa tregon dhe për kohën e tij, ku shkruan se nuk e lejonte që as edhe një mizë t'i afrohej Berishës.

Levanaku shkruan se agresori të ishte me armë do e përdorte dhe të kishte thike do e qëllonte, por kishte grushta dhe e qelloi. Ai iu kërkon që të zhduken që aty, teksa mburren me rrahjen që i bënë agresorit.

Reagimi i plotë:

Keqardhje e madhe për mua. Nuk është nevoja të krenohem kur punoja vet që për 9 vet nuk u prek asnjë qime floku .Dhe pse pushteti, Bandat ishin të pushtetit të veshura me pushtet. Por përkushtimi, Motivimi ishin ne maksimum. Lideri është Baba, Prindi, Vëllai . Dhe unë kete kisha në trurin tim. Nuk lejoja afër as nipërit e mi dhe as tijët, as politikanë që shpesh ju ngelte hatri. Kush më njeh e di që kurrë nuk gënjej per asgje. 

Me njeh Flamuri, Strazimiri, Mediu, Jozefina e gjithë përfituesit të mirave te Pushtetit të Berishës, më njeh mirë dhe shoferi aktual i Berishes që nuk falja dhe nuk neglizhoja asgjë e shumë të tjera. Isha i përgjegjeshëm për çdo rast e çdo gjë e në çdo kohë. Në pune e jashtë saj. Vleresoja një mize kur kalonte per të dytën here e jo nje bandit qe i afrohet pa u dridhur qerpiku. Lideri nuk është bodyguard. Nuk di të mbrohet se mendon që ka njerezit e duhur per rreth qe merren me sigurine e tij. Agresori çfarë deshi bëri. Të ishte me armë do e përdorte dhe kishte thike do e qëllonte, kishte grushta e qelloi.

Raste të tilla me qindra kemi kaluar, por kurrë nuk është prekur as një qime floku. Jam krenare për veten por më dhemb zemra kur shoh çfarë ndodhi. Shihi rojet. Anjëri nuk e di në të vërtetë kush është roje e kush jo.Të gjithë me syze pa kujdes, mburravecë të lehtë pa eksperiencë. Dikush dhe mburret mbrapa duke thene a e pe si e rrahem agresorin. O te turpëruar zhdukuni nga aty. Është lideri historik. Nuk është Rama që mund ta rrahësh e nuk e ka per gjë. Jeni të turpëruar dhe kush ju drejton ju. Duhet t’ju vij turp dhe t’ju dhemb zemra si mua për atë qe ndodhi . Lideri është lider. Turpi është i juaji që nuk e mbrojtët.

Unë ju a lashë të fortë e të paprekshëm. Si do u dilni përpara syve familjes së Liderit dhe tuajës. Sepse ishte lehtësisht e shmangshme. Nuk ishte Armë. Po të ishte arme ku do e mbanit frymën ju Frikacakër. Nuk punohet me liderin për të dalë ne Televizore e media e për t'i marre të mirat asaj pune. Zhdukuni .Mos dilni ne faqe te dheut e mos kujtoni me qe keni punuar ne Berishen.un nuk e bej dhe pse kam mijera aresye. 

Dhe pse ju a dorezove te forte dhe pse ju gezuat çdo të mirë nga Pushteti dhe une jetoj akoma ne 53 metra katrore. Unë nuk jam si ju Nuk jam Agron Kuliçi..E sera e tij por Osman Levanaku. Por dhimbja për Profesionin më shkaterron. Zoti te nderon dhe te denon.Nuk flasim ketu per vitin 97 qe ishin bandat dhe armet sheshit kur un punoja per Berishen por eshte koh krejt tjeter….Turpi do ju ndjekë pas në kohë

32 Komente

 1. P
  Paraja buz liqenit

  Ke quan lider ti:kriminelin ,hajdutin dhe komunisto/spiunin qe çfare nuk i ka bere ketij populli dhe vendit te tij. Dhe nje te mire e ka (qe ju dha pronat e tiranasve pa lek juve te ashtuquajtur "denokrat".

  1. n
   nacionalisti

   Merruni me thelbin e asaj qe thote zoteria ne fjale, jo me deget. Thelbi eshte: NESE DIKUSH, APO NESE NDONJE STRUKTURE KERKON RREMUJE NE SHQIPERI, ATA QE DUHET TE GARANTOJNE SIGURINE E SHMANGEN APO U BENE PJESE PADASHJE E PLANIT PER TE BERE LUFTE NE SHQIPERI? Ky zoteria, pavaresisht EMOCIONIT te tij, per pjesen PROFESIONALE, ka shume te drejte

   1. p
    pjeter

    Sakte,ka te drejte nga ana profesionale,e saktesisht,pa marre parasysh emocionet,por duhet marre parasysh ama,edhe ate qe ka thene dhe vazhdon te llomotite lideri historik i ketij profesionistit, e qe sipas po ketij profesionisti, Saliu eshte me i rendesishem prej te tjereve,Ramen ta rrahin sepse se paska per gje ta masakrojne!!Nuk i shkon ne mendje,qe nuk mjafton gjithnje te kesh gorrilla "profesioniste" si ky, tu shmangesh te luajturve nga mente,kur gjuha e liderit suprem eshte si gjuha e nje terrorristi,jo nuk te mjafton,sepse nga ai stan ai lloj bulmeti vjen,eshte natyrale,ne mos nje here nje here tjeter,te del nje i lojtur qe te paguan me te njejten monedhe!!!

    1. n
     nacionalisti

     Pikerisht. Sa per lider keto jane EMOCIONE te personit ne fjale. Mua me intereson qe asnje INFLUENCE te mos ndikoje ne NGJARJET QE KANE LIDHJE ME FATET E KOMBIT SHQIPTAR. Duhet me pa ne nje nivel me larte :-) Kjo ngjarje me ka kujtuar shume te tjera, kur sa here kane qene MOMENTE KYCE PER KOMBIN SHQIPTAR, udb ka punuar fort dhe ka terhequr vemendjen

    2. V
     Veterani

     Po zotëria në fjalë ishte profesionist i kualifikuar për atë punë . Këta që shoqërojnë sot Saliun , janë djem të fortë fizikisht por të pa kualifikuar për këtë punë . Ata janë mercenarë të paguar nga Sala apo ku di unë se kush dhe nuk e ndjejnë përgjegjsinë e detyrës

    3. s
     shqiperi e shperfytyruar

     Ja dhe nje surrat i ndyre i shpellareve haxhiqamilas veriore,qe mbajne pushtuar dhe shkretuar kete vend,prej tre dekadash.

     1. N
      Nje aresye

      Ky eshte me mut se ata qe kritikon.Perceptimi i tij primitiv ne dukje profesional por konteksi eshte i qarte Berisha mund te vrase ke te doje sepse ne mendjen e ketij eunuku ekzenplar lideri i falen marrezite.Duket sikur shqetesohet per mangesite e vigjilences por hallin e ka gjetke pse e goditen atin e tij shpirteror.Dikush permendi Arjan Adhamin ai vertet ishte profesionist e thjesht nuk ishte shpellar.

    4. A
     Avokati i djallit

     Foli pasdarani i Saliut.... Rojet revolucionare të babës janë indoktrinuar në atë farë feje që eklipsojnë dhe fanatikët e Enverit. Fatmirësisht janë të paktë në numër, fatkeqësisht u jepet një audiencë dhe vizibilitet që nuk mund t'a meritojnë.

     1. S
      Saliu

      Doni me per Belulin?!

     2. G
      Gus

      Eshte lideri historik I se keqes ne Shqiperi e paci dhe mbajeni dhe naturisht nuk Rama fale o zot.

      1. L
       Lepuri I mitingut

       Ai Sali krimineli RusoSerbi grushtin e pati shume pake, ne dite historike per shqiperin dhe shqiptaret del e proteston me ata pak njeres kontigjend burgu ,ky njeri tere jeten e tij ka punuar kundra shqiperis. Por dhe drejtesia apo spaku nuk ka burra por ketra se lepujt tani quhen trima.

       1. L
        Levanaku me pelqen por

        KY LEVANI NE PARIM SE KA KEQ POR MA HJEK RESPEKTIN KUR QUAN LIDER SALI KRIMINELIN QE VEÇ TE KEQIA I KA SHKAKTU KETIJ VENDI E POPULLITDHE E SHEH ATE SI IKONA. OK OK LEVANAK ASHTU ESHTE POR MESO QE LIDER NUK ESHTE ZAPTUSI I PUSHTETIT, NUK ESHTE URDHNUSI I GRABITJES DHE VRASJES SE NJEREZVE PROTESTUES E ATYRE NE GERDEC ETJ. LIDERI ESHTE AI QE E DON RESPEKTON POPULLI NGA QE PUNON PER BASHKIM HARMONI DASHURI DHE JO PER PERÇARJEN E TIJ. KA AQ SHUME MASKARALLEK E KRIMINALITET TEK BERISHA SA JO TI POR GJITHE GARDA TE MBLIDHEJ NUK E SHPETONI DOT NGA GRUSHTI. VERTET E SHPETUTI NE 1997 NGA ATENTATI NE LUSHNJE POR JO PER MERITEN TUJ DHE KET TI E DIN MIR. SALA ESHTE NJE QENEF QE QELB SHQIPNIN.

        1. s
         s'ka problem

         C'do gje pritet nga ish kryeministri dhe kjo skene e organizuar nga et ai per te rikthyer vemendjen tek ai , ky njeri nuk e duron dot shperfilljen ,prandaj e organizoi dhe kete turp sado i smure te kete qene ai djali nuk kishte pse te merrej me ti till figura kishte cuna lagje sa te duash , eshte i turpshem ky inskenim nga ana e ish kryeministrit per moshen qe ka turp

         1. E
          Elis

          Drejtësia shqiptare ku është, përse nuk ka asnjë deklaratë që po merren në pyetje truprojat që kanë kryer vepra penale: heqja e lirisë së tjetrit dhe dhunim i tij.

          1. a
           albin kurti

           Ti ke plotesisht te drejte se ashtu eshte por ata kishin urdher qe idhulli i tyre te goditej se babalja e kishte pregatitur perseri skenen se ne te kundert idhulli i juaj dje nuk do te merte ate vemendje qe mori dhe ky ishte piksynimi kryesore ,ne te kundert idhulli juaj dje do te ngarkonte mushkat dhe do te shkonte ne shishtufine !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

           1. L
            Luci

            A doni me per belulin ?, vazhdo dhe pak o Osman se na shkrive ne byth, shko ore trap se nji cop shofer ke qen, te beri sala gjeneral ty kaqol. I beni temena kohes tuaj se vec frik e tmerre mbollet tek njerzit dhe mburreni per kte mor njerez te poshter, kokrren e komunistit keni ruajtur e po ruani, kjo po, kjo esht thjesht e verteta.

            1. S
             Shqiptari

             Or trim : e kan organizuar vet shqupi rri i qet se nuk meret njeri me nongraten e marr fund , esht sajes e PDs dhe PLs per te ber sensasion dhe per te sensibilizuar njerez jo inteligjent si puna jote qe te bejn namin gjoia se rrahen nongraten , nuk meret njeri me te vdekurin rri i qet or trim , nuk ta ngacmon njeri ate qe nen kujdesin tend dogji tre her shqiperin , vodhi ter popullin me fajdet vrau 35 njerez ne gerdec e prishi 300 shtepi qe u xhdemtuan me parat tona vrau kater njerez ne bulevard dhe nuk dha nje dit shpiegim ky kryekrimineli qe ti e ruaje nga mizat , mos u fry shum se ata qe jan trima fundin e kan patur jo te mir , duhet te vij turp per punen qe ke ber hajvan , del nxier krahun aty qesharak , na mbyten injorantet e budallenjt ne kte vend.

             1. L
              Latif Dreqi

              O Mono! Kur nje truproje eshte kaq i afte sa te beje dallimin se kush "Është lideri historik. Nuk është Rama që mund ta rrahësh e nuk e ka per gjë". Kush ti ka shkruar keto fjale? Nje truproje paguhet per te mbrojtur dike dhe jo te behet "biri" i tij, jo te mesoj te tjeret se si eshte kundershtari i "babs". Po ai qe ruan deren e Bankes se Shqiperise, se njesoj jeni pa u ofenduar, punen e QENIT beni, a mund te thote se objekti (dera e bankes, si thua ti per Saliun, njesoj jane per ROJAT) eshte "Lideri është Baba, Prindi, Vëllai"? O ROJE, ruaj dhite dhe mos u mer me GJENINE, GJIGANDIN EDI RAMA, se nuk ke tru per ta kuptuar MADHESHTINE e TIJ.

              1. A
               Ardian

               Ne kendveshtrimi tend dhe ne parim ashtu esht nje kryetar partie nje ish idjot qe e beri shqiperin lemsh duhet ruajtur , po ta maresh si pyetje nga kush nga njerzit e vet qe nuk ka besim , nga skrapardhiu qe te vret naten e te qan diten , po pse duhet te ruhet me rroje nje plak matuf qe esht qesharak dhe lolo , po ne 97 u zhduk ky babai yt apo cfar esht iku u dhie sa ja ben ???????? ne tavolin ne kryeministri ky asnjeher nuk esht rezikuar nga jeta se as me krimineli nuk meret me nje surrat te till ,por ky shpellar ruhet nga haklajt se i dalin ne enderr te vdekurit ku bashk me myftar lumneshin dhe vellain e tij qe e cuan per lesh vajten ju prishen varret nuk i lan as te vdekur rehat ju hodhen kullen ne er , ky ruhet nga frika qe zhduku remzi hoxhen , ky plehr nga keta ruhet , rri pa merak se nuk ha mortja mut , nuk e gjen gje plakun mere vetem po te ket zot te veri dor , por e gjith ishte nje inskenim i ber nga sali gerdeci ku veshi me te zeza shqiperin dhe ku vec shpellareve te vet asnje nuk i shkon nga pas kurseji komentet per plehren e shqiperis per kelyshen e kurves .

               1. B
                BABALJA

                Kjo ngjarje ku u godit Sali Berisha eshte inskenuar nga ILIR META .ILIRI kerkon largimin e SALIUT nga politika me qellim qe te marre ne partite e tij te gjithe injorantet qe I vijne mbrapa SALES. LLAFET E TEPERTA JANE FUKARALLEK.

                1. B
                 Badigardi i birishit

                 Nje pyetje per kete badigardin po sikur ta kene bere vete ti ca do beje .Pa u sqaruar se nga kush e ka mare urdherin nuk dilet ne asnje drite.Po me keta trima qe te rajne kot pa pune mos prit te behet shtetet.Keshtu ke bere fhe ti ne sto vite ke rahur sa ke dashur se te urdheronte padroni dhe mos thuaj ae ske perfituar se te gjithe keni mare nga nje cope.

                 1. k
                  karaduci me kemish nejloni

                  Hahahahaha Lider historik spiuni bythqire Serb Sali Berisha.Ju ka derdhur spermen ne goje e ju ka kaluar ne tru sa jeni bere me te dhjere se kerrma plak.Ptu ju shkerdhefte Kuba e Rusia mamin e babin mu ne byce

                  1. Çekiçi

                   Kriminel Sala Kriminel truprojat

                   1. M
                    Myzeqari

                    Po qe Sal maloku LIDER une duhet te jem Papa I Romes .

                    1. Roberto

                     Levanaku thote nje te vertete pavarsisht se cili eshte Berisha. Ne e njohim te gjithe qe ka qene dhe do mbetet nje kriminel me damke dhe di ti manipuloje situatat ashtu sic i pelqen atij. Eshte mjeshter i sajeses dhe rrenave. Harruat kur justifilohej per 4 te vraret ne bulevard??? I harruat cadrat pistolete?? Stilolapsat pistolete apo thikat me helm???? Per mendimin tim ky akt eshte i organizuar nga vete opozita pikerisht per te fajesuar qeverine tek pjesa injorante e njerzve se askush nuk i beson trillimeve te tilla qe Berisha me tufen e zagareve nga prapa po mundohen qe te akuzojne kundershtarin politik dhe per ti hedhur edhe njehere trute e gomarit asaj pjese te turmave mesjetare qe me pas ti perdore per qellumet e tija te mbrapshta. Sa per liderin historik qe thote Levanaku e ka shume gabim sepse Berisha nuk eshte lider historik pasi ai ishte i derguari i Ramiz Alise dhe hyri si pyke ne PD,krejt rastesisht dhe perdori intrigat dhe manipulimet qe i ka zanat ti beje. PD dhe mbledhjet e para te saj jane bere ne bodrumin e shtepise se te ndjerit Gramoz Pashko ku ata qe kane qene prezent ne ate kohe e dine akoma me mire se mua dhe se te gjithe ata qe mendojne se Berisha na qenka lideri historik. Berisha po,do quhet nga historia si KRIMINELI ME I MADH I SHQIPERISE DHE KOSOVES.

                     1. D
                      DR

                      Kurgjë. Sala nuk bëhet më. Le t'i merr tespitë në dorë dhe të rrijë aty në lagje. Likja tani e ka rradhën për shuplaka.

                      1. T
                       Tony

                       Bravo kari, e ke ndritur me kete shkrim.

                       1. E
                        Edi

                        Eshtë vërtet një lider historik, poor për veten edhe ca te tjere qe kishte rreth vetes. Ky Levanaku o genjen o eshte kokrra e budallait qe thote jetoj në 54 m katror, ose ka qene vertet ÇERR i thone nga anet tona. Te gjithe qe ishin afer tij bënë hajër prandaj i thonë lideri historik. Sala eshte lideri i te gjitha poshtersive qe ka kalu Shqipëria, duke ja kalu edhe Enverit

                        1. B
                         Berti

                         O pika pika, c'lider ziu... Është Sali kerma lider? Lider bythe thuaj, malok dhish. Na myten Osmonat mor jahu, si me qene mes dylbereve.

                         1. D
                          Dhunuesi qe cirret kunder dhunes (kur i drejtohet

                          Ty te lumte qe ke bere detyren por nuk mendoj se nuk eshte qelluar vetem per meriten tuaj. Nuk eshte qelluar deri tani se asnje njeri me dy pare (ose me shume) mend ne koke nuk do t'i ndyje duart me Saliun. Dhe zakonisht njerezit me mend ne koke nuk duan te ndyjne duart me askend , pervecse ne rast vetembrojtje disa prej tyre. Saliu yt vetem dhune ka mbjelle me vepra dhe dhe fjale, eshte nje nga pergjegjesit kryesore qe ka nje numer ne rritje te njerezve pa stabilitet mendor, Nese degjon, dhune, shikon dhune per 30 vite normale qe ai behet modeli. Ua qaj hallin te gjitheve atyre qe jane rritur gjate 30 viteve te fundit se duhet te kesh prinder fantastike qe te te mbrojne dhe jain perspektiven e duhur ne realitetin e shtremberuar te krijuar nga vete Saliu,nga ky lloj realiteti anormal se normale nuk ka pasur asgje gjate kohes qe ishte pozite, dhe nje shkalle anormaliteti vazhdon akoma, dhe Berisha vazhdon me cdo fjale te tij te frymezoje dhune akoma edhe sot. Me vjen shume keq kur shoh qe akoma ka njerez qe e kane hero nje njeri te tille, burim i nje mije te keqijave per kete vend.

                          1. m
                           mond

                           Levanaku deri diku flet mire sidomos për kolegët e vet. Ata nuk kanë mendje të kryejnë punën por të kapardisen ekraneve. Shikoni me kujdes atë mjekroshin që e ka hallin te Floriana, kurse në momentin e sulmit shikonte poshtë. Sa për Ramën dhe pershkrimet e tjera Levanaku "ka kufizimet e veta"...do thoshte ndonjë kritik i kohëve të shkuara....

                           1. K
                            Koli

                            O Koqe,ke mbrojtur nje Super kriminel dhe na e quakeveten Super Hero.Pastaj kush jua tha juve debilnave te saliu,qe Sala eshte Lideri i Madh.Sa koka hengri ky Lider qe arriti deri aty.Edhe ti nga Grupi i Krimineleve te Sales qenke,sa veta ke zhdukur me urdher te Sales Funderrime?Nuk ka shtet se tipa si ty dhe Cim Peka duhet te ishit ne Burb.

                            Lini një Përgjigje