Te fundit

09:52

09:41

09:39

09:34

09:33

09:27

09:26

09:10

2022-12-06 21:20:59Kronika TEMA

37 Komente

 1. S
  Salivirusi ppsh

  Mos gjykoni nje te semure mendore , gjykoni ata qe paguhen per te rruajtur personin ne vende te mereni me ata qe nuk bejne punen mereni me nje persone te semure . Nuk kam asnje keqardhje per nongraten ndonse nuk eshte etike por kur kujtoje rrahjet qe i ka bere politikaneve djegjet e redaksive 1997 gerdeci apo ata kater te vrare para kryeministrise e humbas qehtesine dhe them ta kishin vrare bajgen se ka veshur me mijra nena me te zeza

  1. V
   Vranakonti

   Sali Berisha e ka hak plumbin dhe jo me grushtin. Badgardet te arrestohen se kane ushtruar dhume barbare kundra nje te semuri.

   1. S
    Sahale-Shpellari

    Shume bukur e ke than, Qoft Largu per Sa-Halen nje grusht eshte pak, ai meritonte plumbin mu ne lule te ballit per gjithe ato qe permende me lart.

    1. T
     Taulant

     Po pse nuk qe ky mut, qe dergoi rrugacet e vet ne 94 te rrahin dhe masakrojne Edi Ramen bashke me gruan e tij?

     1. N
      Nje Babale satanike e kurdisur

      Kjo duket qe eshte e organizuar. Nje person me gjyslyke e shoqweron agresorin dhe i flet ne vesh. ER shoqeron per krahu gjate gjithe kohes dhe e con drejt Berishes. Bodigardet ishin atje. Agresori godet dhe kapet. I bien me ca shpulla te lehta. Sigurisht dikush e ben ti dali pak gjak, nga ata qe nuk e dinin skenarin. Pastaj ai merret komplet me mbrojtje nga planifikuesit e ketij "agresioni" te planifikuar. Eshte nje Babale e vertete. Personi me syze mund ta kishte ndaluar por e shoqerojn drej aktit dhe nuk i paralajmeroj bodigarded por pastaj fillojn ti binte lehtazi. Bravo ai qe e ka filmuar./Eshte nje krim i Sali Pashe Toptanit, mendjes kriminale dhe perverse te te cilit madje as Esat Pashe Toptani nuk ja kaoln. Nje satana i vertete.

     2. 1
      1

      Inskenimi ishte perfekt.Saliu deshtimin me pjesmarjen e rikuperoi me kete skene.Ai duhet ta shperblej "agresorin" se e beri hero

      1. H
       H.h.

       Hero Saliu se i gjuajti njeri me grusht? .....

       1. d
        den

        Qe ne fillim kisha dyshime se mund te ishte nje inskenim nga ana e vet Berishes, i cili eshte i regjur per te tilla gjera, por pamjet e afruar nga ky klip me binden plotesisht se kemi te bejme me nje inskenim te paster dhe teper primitiv. Personi me xhup me lara si ato qe mbajne forcat xheniere ushtarake nga pamjet duket qe ben pjese ne rrethin e truprojave te Berishes, pasi vetem ate ose njerez shume besnike te tij lejohen te qendrojne aq afer perimetrit te Berishes. Ky person duket sikur po shoqeron vete " Agresorin" tek Berisha per te kryer detyren e ngarkuar, dhe vetem pasi "Agresori" leshon krahun ky person se bashku me nje dyzine nisin dhe e godasin ate pa meshire, ne vend qe ta neutralizojne ate me qellim qe te mos perbente me rrezik per Berishen. Pamjet flasin vete, - Inskenim i paster si ato qe kjo force politike ka bere e ben me dhjetra kur do te ndryshojen ndonje situate qe atyre nuk i shkon si duhen. Shembujt jane te shumte - Kujtoni me te fundit ( BABALEN );

        1. O
         Opq.

         Berisha nuk u bë hero aspak, përkundrazi tregoi që është më i cënueshën dhe më i denigrueshëm se kurrë. Nuk i bënë derman as 20 truprojat që i ka po aq të lartë sa ç ka dhe frikën e tij. Kjo ishte goditja simbolike që duhej t' ia kishte dhënë drejtësia shumë kohë më parë. Gert Shehu do të hyjë në histori si i çmenduri që pati kurajon të bëjë atë që nuk e bënin dot njerzit normalë që janë të pafuqishëm në këtë vend. Gert Shehu do hyjë në histori si qytetari i parë që pas 1 milionë shuplakave popullore, i tregoi Berishës se mjafton një grusht që të zvarritesh përtokë, njësoj si krimbat. Këtë grusht që drejtësia duhej t'ia kishte dhënë që në vitin 1997. Vetëm një i çmendur do të mund të vëjë drejtësi dhe të detyrojë këtë vend të bëhet. Ndaj Avni Rustemat janë pjesë e rëndësishme e historisë kombëtare.

         1. p
          pjeter

          Une nuk e di ne se ishte apo jo inskenim,por nje gje me duket e sigurte,gjuha e repertorit te bandave te Saliut me te ne krye,ka qene gjithnje ajo e kafsherise,dhe nuk eshte aspak çudi qe nje dite ajo gjuhe te armatose me urrejtje nje te çmendur,dhe ja,ndodhi,shkoi mire qe u limitua me grusht e nuk kishte gje tjeter ne dore,sepse nuk eshte iç e lehte te parashikish ç'ka ne mend nje i lojtur!!

          1. D
           Dakord

           Ore njesh kush u be hero??? E ke fjalen per gertin besoj, por e ke shkruar keq.

          2. t
           taso kume

           E pa pranushme ,i jep shpellarit materjal te beje viktimen,lereni te leje si zagari im i gjahut neper ruget e vendit .

           1. G
            Grapshi

            Ja dhjeu dy gishtat lart...

            1. r
             ramizi

             Duket qarte inskenimi

             1. i
              i semuri me letra,godet psikopatin sali

              kush ja paguan 4 roje ketij krimineli,po shoferin e karburantin rruge me rruge me nevojtoren e tij,po te vila ne lalez sa roje ka.dhe ky kriminel qan hallin e te varfereve

              1. T
               Tomi

               Ky polici elez brecani a erzen si e ka duhet rras mrena se ka abuzu e tani na del se i paska ndalu qe ta godasin ate budallen qe shtriu salin ne toke.

               1. R
                Red

                Hallall ky ishte lạjm, ju befte grushti top

                1. s
                 shqip

                 Thanë që është një i çmendur. Po të shohësh pamjet , të paktën një ose dy persona mund të jenë me të, ose e pengojnë për diçka. Nga momenti i parë që shihet, të paktën ata bodikar@t do ta kishin penguar të afrohej. Gjëja e dytë është grushti. Një gjuajtje në kufijtë e aktrimit. E treta është mësymja e njerëzve që ndodheshin aty. Të bie në sy intensiteti i shpullave apo grushtet ndaj autorit. Në fakt është sa qesharake aq edhe enigmë. Ne nuk dimë çfarë ka ndodhur me të nën atë mbulim që i bëjnë njerëzit për rreth. Personalisht dyshoj. E katërta. Këta e marrin dhe në vend që t'ja dorëzojnë policisë, ndodh ajo që më përforcon dyshimin. E çojnë në selinë e pd. Tani teoritë mund të jenë pa fund. Por po të bësh lidhjen e ngjarjes së sotme , patjetër që ideatorët e marshimit në bulevard, një ide e kanë patur në koke. Me slogane boshe as që do kishin vëmendjen e të pranishmëve në samitin e BE. Ata do vinin e do iknin pa e marrë vesh se njëfarë Berisha ishte në rruge me ca alabakë. Si gjithmonë , ashtu siç dinë vetëm shpellaret të fantazojne , faji ju hodh Edi Rames. Ky është autogol , në mos vetë demaskim. Pastaj thanë që ishte ish agjent policie. Me vone e lidhën me myslimanët. Të dëgjosh gomarllëqe nga ana e tij ( SB ), mund të dëgjosh edhe për kaseta , pistoleta me çadër, helm me stilolaps , ndoshta edhe ndonjë cimke si ato të vidios Meta - Prifti. E gjitha do dali një flluskë. Ndërkohë i ardhuri nga rruga do ngeli po në rrugë.

                 1. X
                  Xha Braho

                  DUHET TE ISHE LARGUAR ME KOHE NGA POLITIKA O SALI, TE JETOJE PLEQERINE TENDE, NDONSE KE SHUME GJYNAFE MBI SHPINE… KEQ ME VJEN PER MOSHEN, POR AI GRUSHT ISHTE MINIMAL PER ATO QE TI KE BËRË….

                  1. L
                   Luli

                   Grapshi jo ja dhjeu dy gishtat lart por ja futi ne bythë thuaj.

                   1. A
                    Adria

                    Kane kaq dekada qe luajne teater me popullin keta mashtruesa e tradhetare te kombit, nga Meta, Berisha, Rama e ndjekesit e tyre, I kane duart me gjak shqiptari e fitime nga shitja e pasurive kombetare. E mbajne pushtetin me cdo menyre te turpshme, u plasi shpirti njerezve, shyqyr qe doli nje shqiptar me t* pe!

                    1. J
                     Jugu

                     Shikojeni me kujdes videon nga fillimi. "Agresorin" e shoqeron nje djale veshur me xhup si i ushtrise me kapuç. Ai ben gjoja perpjekje ta "ndaloje agresorin", pastaj kur lexhenda plaku "Mere" u godit, ky, shoqeruesi behet "trim pas lufte" e bashkohet me vandalet qe ruajne kanibalin Sahale dhe fillojne te bejne ata qe dine te bejne mire: te rrahin njerzit qe nuk duan "lexhenden". Nga vidjoja kuptohet qe çdo gje eshte llogaritur ne menyre te trashe qe vetem MALOKET jane te afte per keto gomarlleqe. "Mprehtesia" e MALOKEVE, duket qe atje tej, si nje arne e qepur keq, qe kur zgjodhen qe "agresori" te ishte nga Tepelena. Kjo me kujtoi ate skenen e 11 Janarit, kur nje MALOK perplasi nje benz 240 me murin e K/Ministrise per te dhene efektin se "huliganet" e PS po sulmojne zyrat (shpellat) e shtetit. (Me qe ra fjala, pse nuk u ndalua shoferi i benzit?) Kjo vidjo ka shume material qe koprmentone rende MALOKUN Sali Ram Berisha. Organet e prokurorise duhet te reagojne

                     1. K
                      Kronisti

                      Natyrisht vjen si qen rrahur. Ja autoportreti i bërë nga vetë presidenti serb në datën 5 dhjetor, kur i detyruar dhe i turpëruar njoftoi se kishte ndrruar pllakën e refuzimit dhe do të shkonte në samitin e Tiranës: ”Disa herë emocionet e mbysin njeriun. Une nuk jam, siç mendojnë shumë vetë, i çmendur, i pirë ose i lojtur dhe unë nuk jam krejtësisht budalla”. Është autoportreti i një qeni të rrahur, të cilin e kapën nga qaforja dhe e sollën nga Beogradi në Tiranë.

                      1. U
                       Universi shprsa ime

                       Ju dhjevsha bodigardët

                       1. S
                        Shqiptare

                        Berisha me kompani e futen vete,lmkrta hangri nje grusht e u gjakos “ gjynah “ shyqyr qe nuk e la ne vend e , te semurin qe futen ne loje e vdiqen 10 veta me grushtta e shqelma ,,,,,,Teater Absurd

                        1. F
                         Fatos

                         Mbyte mor qenin, maloku karit. Të qifja kokëkatrorët që zihen si rrugeçë, pa asnjë profesionalizëm. Të depërtojë loqja aq thjeshtë ose është inskenim ose komplet truprojat të pushohen nga puna (ose në këtë rast të vazhdojnë punën).

                         1. S
                          Sali Luzha

                          Mire e gjeti! Njerezit i thoshin lere protesten per nje dite tjeter, Jo qe Jo thosh Ai! E kerkoi vete, vajti sicjapi tek kasapi, apo si breshka tek nallbani! Vajti per te vene vetullat dhe i nxorren syte! Ku eshte ai burri i malesise qe thote: “Jam Sali Berisha, o budallenje!”

                          1. H
                           Hajde per hajr na qoftë...................!!!!!

                           Oj kurvica e Viçidolit, siç i thonë nji fjale Trapajane, "para shndoshesh se martohesh". Edhe ti rraspihja kombetare, mos bëj gjyhnaqarin, se grushti i labit hero, veç ta ka ndrequr llamarinen e surratit dhe ta ka drejtuar hunden qokthe. Hahahahahahaha, edhe hajdut, edhe kurvë, edhe shkerdhatë, edhe tradhetar, edhe trafikant, edhe i rrahur në mes të bulevardit në Tiranë, në mes të ditës dhe në prezencë të të gjithë ajkës politike Europjane. Sot të doli dardha me bisht perpara. Tek familja Adams e Azem spihun Hajdarit, sot po degjohet muzikë ahengu Librazhdi. Po bëj be si Trapajan, " paj pa qi nanen Shiqere, kurrë nji tjeter herë, nuk e kishe marrë një buqetë me hithra të tilla si sot. Pra në jeten tënde të një qeni të zgjebosur, ka patur dhe do ketë akoma shumë surpriza të tilla. Mos harro me denoncue ket heroin nga Permeti, tek prokurori Adriatik Dhalla ose Besim Hajdarmataj, të cilët dosjen e ketij "terroristi", do t'jua kalojnë per gjykim gjykatësve me të drejtë dhe më të paster të kombit Fatmute Hajdarovski ose Shefkuqe Damiri. Si kanë guxuar Enveri, Kadriu, Hysniu dhe Ramizi, ta detyrojnë një operativ të sigurimit, ta damkosin me vulë shkerdhate në mes të surratit, heroin e demakarsisë Shqiptare, Sali kopilin e Shiqeres, hahahahahahahaha. O Sali shkerdhata, labi i Tepelenës është një patriot Shqiptar, që megjithse perdori një menyrë tjeter, e vazhdoj pak a shumë punen qe e la në mes, shqipja e maleve Fatmir Gashi......!!!!! Dikush duhet ta fillojë vallen, se pastaj të tjerve, jua çon kuka këmbën vet........!!! Rracë kurva e Viçidolit, ti po më kupton mirë.....!!!

                           1. L
                            Lala i Lushnjes

                            Pse në selinë blu dhe jo në organet e hetuesisë? "Vet zot e vet shkop,, - i thon një llafe këtej nga vëndi i preshave.

                            1. K
                             KOVACI

                             ME NE FUND DOLI NJE BURR SHQIPTAR.

                             1. n
                              nardi

                              Truproja te stervitur qe gjuajne me pellemba. Diçka nuk shkon...

                              1. s
                               saliu

                               Sa te je jete gjalle ky skisofren, vrases, i korruptuar, nuk gjen qetesi ky vend..

                               1. A
                                AX

                                Truprojat marrin pjese ne inskenim. Shikoni me vemendje videon. Nje truproje me syze me xhup kamuflazhi jeshil dhe ne krah të tij nje tjeter me xhinse dhe xhup blu po me syze i lejojne kalimin biles e shtyjne qe te afrohet tek non grata. Pasi Gerti e godet kalimthi me doren e majte ne syrin e djathte, te dy truprojat me lart qe vazhdojne ta mbajne për kta hedh prej mbi 10 metra fillojne e godasin si te ishin turme dhe jo punonjes sigurie. Mbreme te mafiozi Fevzo, shklezen breçani genjeu pasi tha se nuk jane punonjes sigurie. Njekohesisht e shiti veten si shpetues te Gertit nga turma duke e shoqeruar ne menyre te paligjshme ne godinen e PD/Shqup qe kane pushtuar qe ne 8 Janar vjet. 5 perqind kjo ngjarje eshte pergjegjesi e Gertit. 95 % eshte inskenim i non gratave Saleh / Xhike me interpretimin e shkelqyeshem te grupeve te bodyguardve. Prokuroria (nese ka ende) duhet te shoqeroje, grupin e shoqerimit, Erzen Breçanin dhe Ilir Mutin bashke me Salehun dhe te marre deponimet e tyre pa humbur me kohe.

                                1. x
                                 xha Kasëmi nga Çepani

                                 Ne vitin 1992,ne mos gabofsha , deputetet e PS , Namik Dokle me dy te tjere u rrahen ne Libofshe te Fierit. Saliu jo vetem qe nuk e denoi sulmin ,por e quajti veprimin " Kjo ishte nje buqete me lule per demokracine" Kur pa Erion Bracen, Ndre Legisin me nenkryetarin Servet Pellumbin ,te cilet u gjakosen nga policia e shiku . nuk e hapi gojen. Kur nje vajze provokoi protestuesit socialist,dhe ata reaguan ndaj saj,Saliu i dhuroi nje laptop. Sali, po kete grushtin ndaj teje e quan tufe me lule? Po kur u vrane 4 qytetar, se protestonin ,ja ashu si ti dhe gjaku i tyre skuqi bulevardin dhe 4 pale femije ngelen jetim pa baballare , si reagove? A te kujtohet? Ne kete bote lahen te gjitha...

                                 1. P
                                  Populli

                                  Bodikaret e non grates te hane ate qe sthuhet…ahaha

                                  1. S
                                   Shqiptari

                                   Organet e drejtesis qe han buken kot duhet te shikojn vidjon nga fillimi kte vidjo qe esht ktu dhe do ta gjejn organizatorin po te ken inteligjenc , nese jan me mik ne punen e tyre esht kot te meresh me kte histori , ky djali esht pa faj esht i karikuar, megjithate dhe ajo turma atyre kafsheve e pa llogjikshme ne vend qe ta ndalojn dhe te therrasin policin , e marin peng tek shqupi , huq malokesh , te fusim tek bodrumi shpis e bejm çte duam me ty , si stili Jani Prenges , duhet te hetohet pengmarja kti djalit , gjithashtu dhe goditja ndaj berishes se kta te PDs jan intrigant i sajojn dhe vet kto histori , nga ata çfar nuk pret , se sa solidaire duken aq edhe te pa bes jan me njeri tjetrin , pastaj mund te jet dhe njeri qe berisha ja ka sjell ne maj te hundes , Berisha ka 30 vjet qe masakron dhunon ne te tera menyrat kte popull , mos llogarit sa ka rrahur kundershtar e sa ka vrar , edhe qe i versylen ky e ka ber veten me shum se kushdo me krimet e tija , ai djali te denohet per xhestin dhe kaq , ktu po i gjuajn me kepuc xhorxh bushit , princit te Anglis Makronit , qe nuk kan ber krimet dhe gjemat qe ka shelk ne popull saliu , ky esht egzemplar.

                                   1. a
                                    arqile

                                    Rrofsh e qofsh o Avni Rustemi i ri.Grushti top tu befte.Sado te mbroje famil.kriminelet nongratat kraja i spak perendia do i jape ate qe i takon kriminelit dhe shkateruesit te pasurise te vene me gjakun dhe mundin e fshatareve me dite punet me pika ne monizem.

                                    Lini një Përgjigje

                                    20:00 Kronika 46 komente

                                    19:49 Kronika 22 komente

                                    16:30 Kronika 5 komente

                                    15:35 Kronika 3 komente

                                    15:05 Kronika 10 komente

                                    13:32 Kronika 18 komente

                                    12:51 Kronika 85 komente

                                    12:48 Kronika 13 komente

                                    09:27 Kronika 2 komente

                                    19:53 Kronika 1 koment

                                    Më të lexuarat

                                    10:03 Politika 15 komente

                                    20:50 Sociale 7 komente

                                    13:10 Kronika 25 komente

                                    13:37 Politika 75 komente

                                    17:00 Politika 14 komente

                                    18:10 Politika 13 komente

                                    Blog Tema

                                    09:34 Blog

                                    20:54 Blog

                                    20:30 Blog 1 koment