Te fundit

21:10

21:00

20:50

20:38

20:38

20:26

20:23

20:20

2023-11-29 09:16:11Kronika TEMA

36 Komente

 1. T
  Tirona

  Ndjese paste. Zoti i dhente force e kurajo familjes ne perballimin e kesaj situate tragjike.

  1. g
   gjirokastriti qe e njeh mire

   Me vjen keq per kete engjell , por nuk duhej kjo, duhej te lante mekatet I jati I saj, vrangel Tava qe eshte kriminel mashtues dhe vrasesi I nenes se saj, vasali I hajdutit me te madh shqiptar ilir agush metaj.

   1. .
    .

    Pa na thuaj ore puuuuusht mekatet dhe krimet e babait qe do te justifikonin kete dhimbje te madhe. $$$$$$$ Pttuuuuuu far e keqe turkosperm I bimbashit.te gjirokastres.

    1. T
     Torino

     Degjo ketu mor kolaq!Nuk do doja te komentoja por ndihem i detyruar:i kam njohur te gjithe-si familjen Xhumba ashtu dhe Ristën me Vangjelin me te cilet kam qene student.Pas tragjedise se Ristës urdhro tani dhe tragjedija e cupes mu ne lulen e rinise.Dhe ti ndryshe nga nderi e zakoni i ne Shqipove qe ne rast fatkeqesie ngushellojme dhe hasmin u kujtove qe Vangjeli qenka mashtrues e hajdut.Po ne keto momente te renda per te vetem fjalet e tua skane kuptim.Nese nuk e ngushellon dot HESHT me mire!Nganjehere heshtja eshte flori.Pas tragjedise ,meqe e njihke mire,hidhu nje vrap ne prokurori e beji nje denoncim!Po tani hesht te lutem se turperon rracen.Dhe se kemi vetem ne zakon ta ngushellojme tjetrin-e kane dhe vellezerit tane minoritare me te cilet kemi ndare buken e gojes e kemi rrojtur si vellezer.Ngushellime familjeve Xhumba ne Permet e Tavo ne Dropull.

     1. D
      Drita

      Bravo te qofte per fjalet ngushellime per kete dhimbje familjarve

     2. J
      Juli

      Është njësoj sikur të vdesë Argita dhe tju vijë keq !!!!!!!! Ta ngushëlloni sali QENIN!!!!!! Edhe ky Tavo përse ka VJEDHUR E MASHTRUAR ?? Për kalamajt e vet. Me paret e vjedhura shkollohen,pispilosen,hapen bythësh,.... Për ndonjërin zoti shef,por jo për të gjithë. Se në Shqipëri gjysma duhet të kishin vdekur.

      1. s
       shqiptari

       Juli merre pak me qete, Eshte njesoj sikur te vdesi motra, nena, vajza apo gruaja jote dhe te behen komente negative ne lidhje me ty. Eshte MORT o rak. Me mire hesht, sa te flasesh si Noc Rroku.

      2. r
       rradhen e ka vangjel Tavo thojne !

       Eshte mese e vertete meqe thua keshtu ! Fatekeqesi per te ndjeren se ne moshe shume te re ... Ndersa per sa flitet per Vangjel Tavo ,, nuk dihet se sa te verteta ! por flitet vertete sic shjruan dh ti ! Si Vrases dhe si Hjadute i madhe shqiptare .. E ka zene " Haku " i mallkimeve....tani thojne gojet e liga : rradhen e ka Vagjel Tavo ! dhe bashkohen te gjithe ne Qiell.....

       1. r
        rradhen e ka vangjel Tavo thojne !

        Eshte mese e vertete meqe thua keshtu ! Fatekeqesi per te ndjeren se ne moshe shume te re ... Ndersa per sa flitet per Vangjel Tavo ,, nuk dihet se sa te verteta ! por flitet vertete sic shjruan dh ti ! Si Vrases dhe si Hjadute i madhe shqiptare .. E ka zene " Haku " i mallkimeve....tani thojne gojet e liga : rradhen e ka Vagjel Tavo ! dhe bashkohen te gjithe ne Qiell.....

       2. l
        lexuesi

        U prefte ne paqe!Dhe nje sygjerim per redaksine lexoni me vemendje:Në kulmin e rinisë, vajza e ish-deputetit, Vangjel Tavo humbi jetën dje !!!!! Sipas ketij gabimi ortografik ordiner per nje gazetar i bie qe te kete jumbur jeten Vangjel Tavo. Duhej shkruar! Ne kulmin e rinise,vajza e ish-deputetit Vangjel Tavo,humbi jeten dje!!!Mero vahdimisht te eshte bere verejtje nga lexuesit qe fatmiresisht jo te gjithe kane mbaruar Universitetin e Plepave. Sot ekzistojne te gjitha mundesite per pasqyrimin e nje drejteshkrimi ,ku jo te gjithe lexuesit kane kater klase shkolle,ose diploma false.

        1. t
         tetovari2

         Një shembull klasik. Mëso,si babai gomar mos u bën. Mëso si babai,gomar mos u bën.

        2. P
         Përmetari

         Familjes Xhumba, dhe Tavo. Ngushëllime, ëngjëlli u prehnë në paqe. I vete nënës pranë. Zoti i do pranë njerëzit e mirë.

         1. F
          Feste

          Nje lajm shume i mire per festat. Shpresojme te mari me vete femijet e gjithe elites politike, ti shuhet fara te gjithe tradhetareve te Shqiperise

          1. .
           .

           Ne koken tente te parit ore puuuuusht I pa bes dhe I pa fe. Kaloni ne orgazem sa degjoni per Minoritet, Greqi, dhe emra Grek Aristulla, Vangjel, Eva.

           1. p
            popull

            Eva pushofte e qete! Perpara Memes Natyre jemi te gjithe te barabarte.

            1. A
             Aldooo

             Eva emer grek? Mor pusht i shitur per nje m letra greke. Fare e keqe tradhtaresh qe shitet shpirtin.

             1. R
              Raimond vlonjati

              Te drejte ke Aldo, emri Eva nuk eshte emer grek. Eva eshte emer Hebre .

             2. E
              Edhe pasqyra tmerrohet nga ju !

              ( . ) e zbulove veten me komentin qe je pjese e Beler ages. Por nuk eshte se s'te jape te drejte vetem per mendimin, por jo shprehjen e shkruar se je me keq se kriminel dhe ti si grek.

              1. C
               Cmenduri......

               Eva emer grek....hahahahahaha..shko mor hajvon merru me gje tjeter...se na turperut ju legena 300 qe shkriani dhe shwip me injorancen tuaj......

               1. b
                bimi

                Jo mor zotni me emer . (pike) ... nuke eshte e vertete ajo qe thua ti. Une jame verior dhe ne moshe madhore kam marre vesh se ne Shqiperi ka minoritet grek. Gjithashtu kam punuar ne Athine rreth 3 vite dhe kam kaluar pergjithesisht mire me greket. Per rastin konkret i shpreh ngushelime te sinqerta Familjes dhe me vjen shume keq per vajzen qe ka humbur jeten. Nderkohe po te hyjme ne çeshtje te tjera kemi boll probleme me Greqine qe kerkojne zgjidhje duke filluar nga çeshtja çame, ligji i luftes, emigrantet tane atje... etj etj...

               2. A
                Arben

                Omg ku arrin natyra njerzore

                1. A
                 Adi

                 Feste , ne koken tate tani o shpirtkazem

                2. t
                 tony

                 Ngushellime familjes per kete humbje ne moshe te re te vajzes ne aksident tragjiik, u prefte ne paqe

                 1. T
                  Tami

                  U prehte ne paqe kjo vajze e re dhe e pa fat! Le ti bashkohet nenes saj qe iku nga kjo jete kaq tragjikisht dhe nuk i gezoi vajzat e saj. Zoti ka nje aresye qe te le mbrapa, te ndjesh dhe kuptosh dhimbjen e prinderve te Ristes, vajzes se shkelqyer, e dy prinderve te mire minoritare. Ishte krenaria e gjimnazit dhe e qytetit, por pa fat ne martesen e saj. U prehsh ne paqe me nenen tende engjell!!!

                  1. E
                   Erdogan

                   Eva eshte emer Greke o turk me comentin Aldooo. Eshte Evangjelia emer i shkurtuar Eva. Ashti sic eshte Koco nga Kostantinos. Cili nga Vasil. Dhosi nga Theo-Dhosi etj. Te vjen habi o turk qe Greqia ka 3 mije vjet Glosa (gluhe camce) te shkruar dhe jo vetem Ajo? Kur je Ignorante dhe nuk perpiqesh te mesosh te verteten kthehesh ne Idiot (Idhios greq) qe greqisht do te thote qe mendon vetem er vete dhe jo per shoqerine. Courage (Kurajo "shqip") per familjen Vorio Epirote. Keshtu nuk eshte o Aldooo Braziliani? Keshtu jini katandisur you me jeq se Bazili.

                   1. R
                    Raimond vlonjati

                    Kaur o bajge meqe ra fjala. Sa per dijeni emri EVA eshte emer Hebre . Lexo o mut muti, mos fol para kohe te dhjefsha Greqine me nje mut te madh

                    1. p
                     popull

                     Erdogan, edhe pak e do perfundosh ne cmendi.

                     1. U
                      Undefined

                      Cfare shkruan mor debil....si emri Koco...apo Kosta...jane shkurtime te latinishtes....Konstandin......"Kostantinos..eshte nje basdardim grek i emrit...Konstandin.....mos shkruaj o kelysh anadollak kur nuk ke piken e njohurise...nga keto pune .. idiot....Eva emer grek....thote psikopati....hahahahaha....shko more b..q...futi duart Papus tek bodrumi...ate bej...por lere "shkencen" kokrra e tarallakut.....

                      1. T
                       Taulant

                       Mos e ngaterro me Greqishten e lashte... eshte njesoj si shtetasit e sotem Amerikan te njehtesohen me Indianet vendas.

                      2. l
                       lili tarallaku

                       Ore Erdoğan po kaq injorant je mor m.t. Po Eva eshte gruala e pare e Bibles more gomar . Na çan koken perhere me komentet e tua prej injoranti ,esa me shume shkon aq me gomar e injorant tregohesh.po dhe emrin duhet ta vesh ne thonjza mor kerriç gamori.

                       1. E
                        Erdogan

                        Mos ma vini re se kam rrjedhur

                        1. S
                         Shqipo

                         Ngushullime families per humbjen e vajzes .Eshte tragjike. Me vjen keq per per keta qe duan te prezantohen si safe gryke Ju them se geke me zor gjen ne greqi.Kam jetuar gjate ne greqi dhe 10 vete atje 4 deri 5 vete dilni arvanitss .Ku ka me gryke ne Shqiperi .

                         1. Z
                          Zot mbaje doren ju lutemi .

                          U prehte ne paqe pas nenes se vet i qofte dheu i lehte gjyna zotit goc e re , ndersa per te jatin nje maskara ndofta e ndeshkoi zoti qe te vuaje dhimjen e humbjes se femijes si burre pa karakter qe eshte .

                          1. F
                           Fatekeqesi per te ndjeren !

                           Si nuk ndegjova apo te Lexoja nje fjale te mire per te jain e kesaj te ndjere ! Thojne hajdute ! thojne qe eshte mashtrues klasik ! thojne qe eshte dallaverexhi ! Sa te verteta jane per Tavon Vangjekin ! ? Thojne qe ka Miliona te fshehur ! po kapeni nje dite ! lidheni dhe i tregon ky nese ka ato Milionat e vjedhura !

                           1. F
                            Fatekeqesi per te ndjeren !

                            Si nuk ndegjova apo te Lexoja nje fjale te mire per te jain e kesaj te ndjere ! Thojne hajdute ! thojne qe eshte mashtrues klasik ! thojne qe eshte dallaverexhi ! Sa te verteta jane per Tavon Vangjekin ! ? Thojne qe ka Miliona te fshehur ! po kapeni nje dite ! lidheni dhe i tregon ky nese ka ato Milionat e vjedhura !

                           2. L
                            Labeati

                            Ngushllime familjes u prefte ne paqe

                            Lini një Përgjigje

                            19:51 Kronika

                            18:45 Kronika

                            16:05 Kronika

                            14:36 Kronika 6 komente

                            14:00 Kronika

                            13:49 Kronika 5 komente

                            13:18 Kronika 1 koment

                            12:37 Kronika 1 koment

                            12:19 Kronika 1 koment

                            10:56 Kronika

                            Më të lexuarat

                            12:02 Politika 13 komente

                            10:05 Blog 49 komente

                            11:32 Politika 9 komente

                            13:15 Bota 21 komente

                            09:19 Politika 20 komente

                            11:52 Politika 27 komente

                            Blog Tema

                            20:38 Blog

                            17:11 Blog 7 komente

                            10:05 Blog 49 komente