Te fundit

19:20

19:17

19:10

18:52

18:50

18:41

18:16

18:04

2024-03-03 11:57:00Kulturë TEMA

4 Komente

 1. F
  Frat

  cfare interviste idiote

  1. S
   SSokrat

   qr ca interviste, pa hyrje pa asnje info per ca behet fjale

   1. L
    Lexuesi

    Per komentuesit e mesiperm: po te kishit pak vemendje, do e kuptonit qe intervista eshte e qarte si drita e diellit…Por ju nuk lexoni se ‘ju ze libri’!!! Ne fillim te artikullit eshte nje liber i autorit dhe me pas vijon intervista ku ai ju pergjigjet pyetjeve per aktivitetin e tij letrar, idete qe ka per shkrimin, teatrin, etc…Me e thjeshte nuk behet. Megjithate, asgje nuk me habit ne boten e sotshme shqiptare ku Big Brother dhe emisione apo shkrime surrogato sundojne kudo! I uroj Jete te gjate dhe Pene te forte shkrimtarit !!!

    1. L
     Las Meninas

     Bagazhi i gjere kulturor dhe filozofik shpesh e vret nje veper letrare, e thanë, e ben cerebral, tek Idliri ajo tretet ne lenden qe ai trajton, e mbush, e ngjesh ate, i jep atë bazë nga ku fillon dhe rrjedh magjia letrare. Mjafton te lexosh Verbston, Terxhuman, Shekspirotet, Medea, Armiku i popullit pa emer etj.

     Lini një Përgjigje

     10:00 Kulturë 3 komente

     09:38 Kulturë 2 komente

     09:33 Kulturë

     09:23 Kulturë 1 koment

     09:22 Kulturë 1 koment

     08:59 Kulturë 2 komente

     10:22 Kulturë

     10:10 Kulturë

     09:59 Kulturë 1 koment

     09:49 Kulturë 1 koment

     Më të lexuarat

     10:24 Kronika 6 komente

     12:25 Kronika 4 komente

     12:15 Politika 15 komente

     10:31 Kronika 9 komente

     20:19 Kronika

     09:17 Kronika 39 komente

     Blog Tema

     09:39 Blog 8 komente

     18:18 Blog 10 komente

     17:05 Blog