Rajmonda Bulku tregon një përballje "tronditëse" me vajzën e Enverit. Unë xhirova qindra filma e bëja jetë mjerane

21 Mars 2023, 11:58Kulturë TEMA

Rajmonda Bulku tregon një përballje "tronditëse" me

Aktorja Rajmonda Bulku ka dhënë pak ditë më parë një intervistë për Grida Dumën, ku ndër të tjera ka rrëfyer një përballje me vajzën e Enver Hoxhës në bulevard, gjë e cila e ka tronditur shumë, pasi e bëri të kuptojë se bënte një jetë mjerane, edhe pse ishte një aktore e suksesshme.

“Në bulevard shikoj fëmijët e udhëheqësit, vajzën e udhëheqësit që kishte ardhur nga jashtë shtetit.

Dhe nga një vajzë që kishte qenë e shëndoshë, kishte ardhur një vajzë e bukur.

Jo shumë elegante, por mund t’i thoje elegante. Alamet vajze.

Unë vija nga Instituti i Arteve. Kisha luajtur shumë filma.

Dhe isha grua e re. Dhe eci në bulevard, e ndaloj dhe e përshëndes.

I them për herë të parë burrit të saj, sa e bukur të është bërë gruaja.

Dhe iki. Këtë nuk e kisha bërë kurrë.

Kisha ecur nga Piramida deri në shtëpi, nuk e di, pa qenë në vete.

E shoh vjehrrën time dhe mund të thoja ato që unë po i mendoja, po i bluaja, po zieja nga brenda.

Dhe i thashë për herë të parë nuk e di përse e përshëndeta filanen dhe filanin.

E përshëndeta i thashë, se ishte bërë shumë e bukur.

Më pëlqeu i thashë, i takon të bëhet e bukur. Është vajzë e mbretit, le të shkojë ku të dojë.

I thashë mbretit, por në atë kohë të flasësh në këtë gjuhë nuk duhet te jesh në vete.

Aq shumë isha tronditur, jo nga fakti i bukurisë së saj.

Ajo është vajza e mbretit i thashë dhe mund të shkojë ku të dojë, por unë kam që 16 vjeç që bëj filma i thashë, dhe punoj vetë.

Dhe jam aktore dhe artiste, dhe filmat e mi i shohin të gjitha i thashë.

Dhe unë bëj një jetë tmerrësisht mjerane, i thashë.

Të ma linte mua atë pjesë të bukur të jetës, ta jetoja.

Ajo ka të drejtën të shkojë ku të dojë, por dhe unë kam të drejtën time, dhe nuk mund të jetoj kështu”, thotë Bulku në rrëfimin e saj.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Top Story- Top Channel (@topstory_tch)

111 Komente

 1. K
  Km

  E ku i Ke keto qindra filma ti moj Aman.Mbase quan film Edhe orgjite te bodrumet i Viles ne rrugen Budi.

  1. A
   Albina

   E pra, moj Mondë ! Ti paske patur muhabet me vajzën e Enverit dhe thua kam vuajtur. Po kush të detyroi ti bëje komplimente !?............................... . Unë nuk guxoja ti afrohesha, pa le ti thosha një fjalë ............. . Kam punuar në kombinat, me turne......... Megjithatë, nuk them se kam vuajtur. Kam jetuar më mirë se sot.

   1. D
    DV 2022

    Sepse ke qene e pasur ne shpirt. Rajmonda ka pasur shpirt mjeran dhe kudo qe ta coje nuk kenaqej. Rajmonda Bulku harron te permendi ketu se ai qe ajo e quan mbret, ose qeveria e tij e coi Rajmonden bashke me te birin ne Hungari sepse nuk i mbinin floket, kur te tjeret edhe mund te kene vdekur nga pamundesia e kurimit ne Shqiperi.

    1. E
     Eva

     Te mendosh qe kete e kemi patur deputete?!

    2. B
     Brita

     Po me te gjithe familjen e Enverit ata Kane qene te lidhur si familje Enveri ishte shpirti i Josef Pashkos , keq ardhje te nderuar komentues per humb Jen e jetes se Gramos Pashkos por e zuri ajo qe dihet sepse familja pashko ka qene idhull per Enver Hoxhen dhe per te shpetuar nga reggimi qe kam pas Raimonda doli e para ne protesta sepse duhet ta Bente patjeter per te shpetuar nga idealet dhe lidhjet me sistemin ndaj njerez te tille Nuk i duhet asnje Partie ne shqiperi dhe jo ma PD qe kurre Nuk e merito te kjo familje buke shkelqyeshem, Raimonda si aktore qe shume e dashur per shqiptaret dhe e tille do mbetet por ama dinjitetin njerzore e Kane humb ur me kohe, perfundimisht e Pa besueshme si njeri si femer pervec aktrimit qe I pati dyert e ha pura nga Enver Hoxha sepse Tirana ka patur vajza yje por jo te gjitha e ju jep eh shansi pervec te priviligjuareve si zonja Bulku .perfundimisht moj grua ajo koha e Enver Hoxhes qe me e mire se demokracia policore dhe vrasese e Sali Berishes.

    3. P
     Pilo Lala

     Keta njerez kane ikur nga mendja, se po tregojne karakterin servil ne cdo epoke. Servil me vajzen e Enverit, me servile sot, per tju qurravitur para Saliut. Keto te bejne ti urrsh filmat e tyre, ku lozin me perkushtim, tani i hedhin poshte. Cfare behet me personalitetin e tyre?

     1. H
      Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

      Qindra filma? Qenka per Guinness. Kinostudio mburrej se bente 14 filma ne vit. Gjysma ishin dokumentarë. Të gjitha kjo i luante? E paska quajtur Enver Hoxhen mbret, por kur ka shkuar ne banjo, se perballë vajzes se tij, vetem tha se "sa e bukur je bere". Ta quajme disidente tani.

      1. V
       Vecse nji Femer seksi s'kishte asgje per Aktore

       nji nder femrat me ordinere e pa pik karakteri nder Artistet Shqiptare

       1. V
        Vëzhguesi

        Gjynah për plakën Mondë ! Është katandisur si mos më keq , jo vetëm në mendime , por dhe në pamje të jashtëme . Cmirra që gëlon brenda saj e ka grryer dhe e ka kthyer në një kufomë , njëlloj si Saliu .

        1. S
         Smoli pasi e qiu Monden i tregonte shokeve !

         Nuk me ka ndodhur kurr ajo qe me ndodhi me Monden ! Cfar te ndodhi o Smajli ? Me vjen turp ta themi o shoke .Po thuaje o derzi se turpi per burrat eshte . Nuk me ngrihesh ! _Grupi ja plas te qeshurit : Pse qeshni ? Jo mor ji smojlo ,por edhe neve na ka ndodhur . Vertet pyet e entuziasmuar Smojli ? Edhe juve ? Po si vazhdoj. Eeeee amon o Smojli si ajo puna e pleqve . Ta mer ne dor Kurva dhe ta fut ne legen me iujin e ngrot dhe ta ben me sapun deri sa te ngrihet pak dhe ta kthen rrotullamen dhe ti ja fut ! -Haaaaaaaaaa . Edhe mua tama ashtu me beri Monda . Ishte dhe me barre . I rrithte gjoksi qumesht .Eshte kurve e rrezikeshme ajo .Me besoni . Provoni ta fusni ne dore dhe do shikoni . Mos i thoni qe na tregoj Smojli . _Aman o shoku Islamil , se kur s'e njohin ate Kurve se kush eshte . Sa e kan qir ate para teje ahuuuuuuu ha . As mua s'mu hoq e ndereshme .S'po them , por dukej qe ja dinte carit . Ta thithi ? Ooooo cfar pyetje beni edhe ju . Lere tani se s'tregohen te gjitha . Mos u beni thashethemexhinj tani .Ju lutem .Se per ideal te parstise mundet ti shkoj ne vesh helenes nga ndonji qe ja do te miren gjasme . Ika nashi se do pregatis raportin e partis ,per Shkrimtaret Antikomiuniste . Pak thashetheme ,tjhjeshte me u zbavite mo na Ditari i Xha Temes

        2. T
         Tarasi

         Fiks fare

        3. B
         Bukurosh

         Si Nuk i vjen turp Raimondes sa e poshter po a Nuk ka qene me ushtare roje shtepia e Gramozit dhe e Gencit , sepse Josef Pashko ishte ne bllok moj e pafytyre.

         1. k
          k

          Shko moj baxhellë oportuniste ,po na hiqesh trime ti tani kur ishe e përkëdhelura e diktaturës.

          1. n
           nje budallice qe mban veten per aktore

           Fund e krye,fjale te thena nga nje budallice,qe sillet verdalle,pa ditur ku shkon. Dhe ndonje vlere seksuale,qe mund te kete pasur dikur,tani dhe ajo i ka avulluar.

           1. f
            fjala vjen

            Koha e kurvave plaka qe konkurojne me te rejat! Kjo eshte Raimonda Bulku.

            1. Z
             Zagali

             Ti mondcka bulcka t'i rruash picke vajzes Enverit,se nuk je as sa nje qime bythes se saj.

            2. I
             Iliri

             Po kjo do te na mbushi mendjen qe paska vuajtur .Kjo tregon mese miri personalitetin mashtrues te saj sepse burri i saj Fatosi ishte shok dhe mik i ngushte me burrin e vajzes se Enverit sepse punonin bashke ne institutin e projektimeve nr 1 .Kjo ishte nusja e familjes Pashko kur dihet kush ka qene si paska vuajtur kjo mashtrusja

             1. d
              durrsak 24 karat

              Ene goce oficeri. Na paska vuejt, mjerania!

              1. T
               Timo

               Me fjalen vuajtje, ajo, e ka per zetoristin e Peqinit, qe pasi u lodh me eren e saj, ja la 7 shokeve te vet. Dy nga ata i njoh se ishin ne kamp te Orikumit. E bene Monden me fol me vehte...

             2. N
              Nga une

              Moj budallacke, qe nuk di te lidhesh dy fjale. Aktore te bene regjisoret nga bukuria tende e spikatur. Ne asnje rol nuk ke ndritur. Sa per ankesen qe paske, se beje jete mjerane, te them: cfare duhet te thone te tjeret? Ke jetuar shume mire ne regjimin e ''xhaxhit''. Ke zhvatur ne kohen e kriminelit dhe antishqiptarit me te madh te historise se Shqiperise, S. Berishes, prandaj i ben duva ''nongrad'' - es, qe te vjedhesh ende.

              1. Roberto

               Aktore qe ka ngrene e ka pire ngado qe ka vajtur dhe nuk eshte aspak e vertete qe ka bere nje jete mjerane. Ka qene e nderuar ngado por ja qe kur hyn pislleku ne mes,kur partia te hedh trute e gomarit njeriu kthehet ne nje monster mosmirenjohese per aq sa eshte bere per te dhe jo vetem. Ka qene nje brez i tere arstistesh,aktoresh,kompozitoresh e muzikantesh me emer te madh qe kane bere histori dhe art ne ate kohe te cilet fatkeqesisht shumica prej tyre jane ndare nga jeta pra vetem Rajmonda Bulku ka vuajtur??? Turp per te qe ne pleqeri po behet gazi i botes dhe po kthehet nga nje femer e pashme qe nuk ka mbetur njeri pa e adhuruar ne nje femer qe po na i shton urrejtjen c'do dite me keto budallalleqe qe thote.

              2. a
               astor

               edhe ti ja kalove,ke thy kar ne tirane sa te eshte velur dhe pastaj more ate koqen per burre

               1. e
                eva

                3 mysketeret quheshin keto 3 montazhieret e Kinostudios te atehershme, Eglantina, Elsa dhe Rajmonda deri sa Rajmonda u martua dhe u largua nga montazhiere se e quante si pune te ulet. Po ato punete tjera nga para dhe nga mbrapa i bente mire ne ate kohe...

               2. t
                tefiku

                E pse ka bere jete mjerane kjo zonja apo se jetonte ne vilen e Pashkove dhe ushqimet i merrnin pa tallona ne dyqanin e bllokut.Shume shesin pordhe se nuk e deshin Enver Hoxhen dhe dalin demokrate te flakte .Kur demokrat i flakte doli edhe sekretari personal i Enver Hoxhes Haxhi Kroi nga i cili dridheshin edhe anetaret e byrose politike merre me mend te tjeret.

                1. F
                 Fizikani

                 Sindroma e Stokholmit

                 1. P
                  Prroji i Thate

                  Felet percart, cfare Stokholmi ka kjo? Kjo eshte pjese e bllokut ne ate kohe, pjes e bllokut te Saliut sot. Ka qene gjithmone kaluar. Po te thuash ka vuajtur familja e Gramoz Pashkos, cfare duhet te thote familjet e burgosura, te persekutuara? Po fshataret me cizme llastiku te cara neper uje? Po ata qe punuan tere jeten hidrocentraleve, po ata neper fabrika me 3 turne?

                  1. F
                   Fizikani

                   Prroji, sindroma e Stokholmit eshte semundje ku viktima adhuron shtypesin,

                 2. x
                  xoni

                  Baxhella Bulka...

                  1. A
                   AS

                   Po sa e drejte ishte qe nje vajze nga Cerriku qe nuk e njihte askush per shkak te bukurise (jo talentit) u be e njohur nga gjithe Shqiperia? Une mendoj qe ti u katapultove vetem se dikush nga kinostudioja te vuri re vetem bukurine. Me bukurine ti bere nje jete shume me te mire se shume bashkemoshatare shume me te zgjuara dhe talentuara. Sa vajza te bukura nga Shqiperia ne ate kohe mbeten te panjohura, te pasukseshme, dhe jo profesoresha te Universitetit? Kjo qe ke perjetuar eshte thjesht nje xhelozi.

                   1. D
                    Dakord

                    Bravo o zoteri AS. Kjo eshte kaq e trashe sa nuk shquan mjerimin nga xhelozia. Nje cope torrollake.

                    1. h
                     hë për hë...

                     Paska vuajtur Monda? I ati Skenderi komandanti i regjimentit te cerrikut tek kthesa per Belesh. Familje e privilegjuar ne Cerrik... Ne mesime tapa. por tape fare. Mesuesja e matematikes Bukuroshe Sejdini e mbeti ne klase. E trashe nga mend. Por monda nuk mban mend as edhe tekstin qe duhet te thote... U zgjodh rastesisht per te luajtur tek filmi ''Dimri i fundit'' ndersa dilte nga shkolla dhe ra ne sy te skenaristit te ketij filmi Nexhati Tafes qe kishte ardhur aty me nje krijues te atij qyteti pasi xhironin nje film ne metalurgjik per uzinen e Celikut. Pastaj Daja Gimi shofer qe furnizonte kinostudjon me karburant...Ne cerrikun e varfer familja bulku ishte me e privilegjuara....Tirana dhe kryeqyteti eshte nje histori tjeter. Tek Dimri i fundit i a dubluan zerin me Dhimitra plasarin se as edhe me fol nuk dinte.....Mire i tha ajtori Astrit Cerma nje cerrikas tjeter qe ne ate kohe beri vertete emer me kinematografi ne filma qe mbeten, ''Ke gelltitur nje luge çorbe'' dhe ''Kujt i a ke shitur shpirtin? I mori saliut dy a tre hidrocentrale me shumice mbi valbone dhe ajo u a shiti te tjereve me miliona... Thjeshte xhambaze. Sot ligjeron per saliun. Normale se i a ka pare hajrin korupsionit e qeverisjes se tij...

                    2. Z
                     Zamani

                     Hahaha. Dhe kujt ja tha, vjehres, antare e KQ te PPSH. Ajo e degjoi dhe i tha ashtu eshte, duhet edhe ti te besh si princeshe. Edhe kunati synoi te behet mbret, po e hodhi Sala nga helicopteri. Paskan qene te gjithe per mbreter.

                     1. D
                      Didi

                      Hahaha Hahaha

                      1. D
                       Didi

                       Hahaha Hahaha

                      2. T
                       T

                       Po kjo cpati qeka pjerdh fare sa gjynaf .pa lidhje fare ky shkrim fycke femer po per ata 3 cunat qe te qin pse nuk flet ndonjehere apo u kenaqe

                       1. N
                        Ndoshta dhe ja fus kot!

                        Ne fakt ne subkoshiencen tende po ja lypje burrit te saj.

                        1. m
                         mjeranja

                         o zot si guxon e flet keshtu, ti e perkdhelura e bllokut, turp per ty e per griden qe ngjani shume ne njera tjeten ne karakter e moral. ndjehesh mire tani qe je palluar me mijra here nga dhjetra pushtetare te asaj e kesaj kohe. je palluar edhe nga berisha ne dajt te kane cuar dy tropojas por mbasi te kane palluar. na thuaj ke patur ndonje lidhje me te josif pashkos ish udheheqes i larte i ppsh-se. ik morte sa e shemtuar fizikisht e moralisht, nuk paske bere qef ti. kukuuu per ne kur flet edhe e perdale artiste

                         1. b
                          beni

                          Sa genjejne ku i ke bere qindra filma?

                          1. I
                           Ilir

                           Nuk me del hesapi as per 100 dhe jo per qindra, as edhe po ti shtoi rrolet e pakta ne teater. Por pa dyshim qe je emocionuar se mbretin e kemi dash me shume se veten.Apo jo? Tani po, po dalim te persekutur se i sherbyem atij. Na mblodhi ne Tirane, fshat me fshat me "detyrim", pa dyshim. Edhe kur shikon vajzen e Sales apo Moniken keshtu ndihesh moj zonje?

                           1. Z
                            Zana

                            Kjo e bukura è pa afta, do te merret me Pranvera Hoxhen, qe njihet si vajze e thjeshte, e dashur me te gjithe e nuk ka shit mend asnje here edhe pse ish è bija e Enverit. Kjo tyryfylia po mbytet nga xhelozia. Si nuk ka turp, kujt ja thote keto genjeshtra.

                           2. R
                            Rradakja Bulku

                            thone qe kur njeriu plaket, o i vijne o i ikin mendt e kokes. Ti paske pjerdhur

                            1. k
                             kik

                             Si sot kur me del Nusja e shkelzen beridhes dhe vajza e Sali betidhes apo femijet ilir metes. Keta jane td pasur ,pa vsjzz e enverit nuk kidhte gje.

                            2. n
                             nje mik nga Vlora

                             KJO ESHTE NJE FYCKE DHE PA TALEND GJITHESHKA E KA NGA FAMILJA PASHKO, NGELI NJE VIT NE VIENNE ME FEMIJEN E SEMURE ME LEKET E SHTETIT DHE TANI PO NA TREGUN VUAJTJET TURP E FAQE ZEZE

                             1. M
                              Mos u merzit

                              Turp te kesh moj Rajmonda, mund te genjesh vehten me kete brockulla qe thua. Kam qene koleg me tet shoq dhe karriera jote ishte e lidhur fort me mbeshtetjen qe jepte pozicioni i familjes se tij. Mos e moho te kaluaren tende se me vogel behesh si njeri. Po zaten kur idhulli yt komunisti katil Sali "ndryshoi" pse jo dhe ti.

                              1. T
                               Tropojani, tokë-pushtuar në Tiranë.

                               Hahahahahahahahaha, o Rajmonda e Bujkut, oj surrat planc, oj nëna Shqiptare e moter-qirve, oj pampersi i Sali Tradhetarit të kombit, ti ju hëngsh mutin gjithë Tiranës. E paske ndjerë veten të fyer, që ti, në taë moment për të cilin flet ishe një artiste me me një bagazh prej shumë filmash dhe jetoje e varfer, kurse vajza e Enverit ishte bërë bukuroshe në klinikat jashtë shtetit, si Monika.....!!! Dhe ti, kur e pave në trotuar vejzen e Enverit i the burrit të sajë që gruaja e tij qënka bërë e bukur....., dhe ti megjithse kishe luajtur në shumë filma, kishe ngelur një katundare, ku shfrynin bolet oficerët e lartë të Min. endshme dhe të Mbrojtjes.....!! Pra, ti nëna plakë, shtrigë dhe e shemtuar Shqiperi, paske luftuar kunder sistemit komunist që kur ishe 16 vjeçe, njësoj si Lulzim Basha, që megjithse kishte 12 vjeç, bënte roje dhe jua hidhte sigurimit, kur daja i tij dhe disa moter-qirë të tjerë bënin mbledhje kunder sistemit komunist...!!! Hahahahaha, o rracen jua shkerdheftë krejt Afganistani. Tani e kuptoj, pse rregjimi i Dullës jetoj gati 50 vjet, kur luften kryesore dhe të ashpër e paskan bërë trima dhe heroina si rracë-qiri Sali hajdut Berisha, ti dhe debatikasi Lulzim Basha. hahahahahahahahahahahahaha. ps- Qelbësira Rajmonda e Bujkut të Bilqizës, nqse pranon të punojsh për 10 vite si pastruese shurrtorje në disa kafe të Tiranës, po të premtoj që do ti paguaj të gjitha shpenzimet për të hequr ato 10 kg dhjamë që ke në surrat. Pa qi nanen po të premtoj, pra e kam seriozisht. hahahahahahaha, kjo lopa e bujkut, per pak e paka rrezuar rregjimin e xhaxhit....!!! Paj heroinë bre, pa qi nanen.

                               1. A
                                Artani

                                "Tropojani toke pushtuar ne Tirane" je fantastik. Cdo gje qe ke thene eshte me te vertete e sakte. Kjo baxhelle me ate surrat te fryre me dhjame do tja bejne shurren ne surrat.

                               2. L
                                Lomy

                                Plehre femer qe bashke me neritan ceken devijuat turmen larg bllokut dikur. Qelbesire!

                                1. S
                                 Sali Karaxhici

                                 Mblidhe veten moj ndrikull,se tani te kane ra bythet poshte,dhe nuk te vlerson njeri se cfare ke bere,po cfare ben, e thua.Mire ishte qe ti te jetoje ne kete kohe,ku per eksperjencen qe ke,do te ishe shume e kerkuar per filmat porno.Pune rrospijesh,publike,po dhe politike

                                 1. P
                                  Pedeisti i Sali kurves

                                  O karakurva e Cerrikut,babi yt ishte pucist dhe loqe,mami po kurve e patentizuar dhe sigurisht dardha do bjere nen dardhe.Kjo je ti moj bunder,po pse edhe tani qe ke ne pronesi nje hidrocentral nuk je e kenaqur mi kurve?

                                  1. d
                                   demo

                                   Ty te ra Bingo ne Kinostudio. Sot nuk merret kush me te bijen e Enverit,se pane Shkerdhen malokun e Sale malokut.. Po me ty moj llastica kinostudios,,do merren qe cke me te.

                                   1. Q
                                    Qytetari jo dixhidal

                                    C'eshte e verteta ,sot te gjithe flasin per vuajtje ne ate periudhe,per te treguar se "luftonin" pushtetin popullor,por ne fakt i kane sherbyer me aq zell,sa nuk tregohet. Kjo rronte ne Tirane, nuse ne nje familje shume te nderuar nga ai pushtet dhe mbase nga te qenit nuse ne ate shtepi u perkrah e luajti disa filma ,pse jo te pelqyer,por kurre- kurre nuk u ngrit ne nivelin e te medhajave Tinka Kurti,Margarita Xhepa, Roza Anagnosti, Mimika Luca .... Ishte nje aktore mesatare, nga te gjitha drejtimet. E kjo na paska vuajtur e nuk na i kishte plotesuar te gjitha deshirat. Qenkerka shastisur kur pa Pranvera Hoxhen e cila ishte zbukuruar aq shume ,sa e la pamend... Po ne mesuesit,qe punuam fshatrave, ushqeheshim ne mensat e kooperativave, flinim 4-5 vet me nje dhome ,c'duhet te benim, te linim femijet e popullit pa mesuar ? Te linim fshatin pa punen tone edhe ne drejtim te jeteses , luftes kunder zakoneve qe shtypnin e poshtronin gruan? Te mos punonim se femijet e Enverit punonin ne ndermarrjet industriale ,apo zyrat e projektimit me shume inxhinjere bije te popullit te thjeshte ? Pse nuk e cilson kete ? Mos valle te pelqente vetja para pasqyres,dhe duhej qe i gjithe populli i Tiranes ,kur kaloje zotrote te cohej ne kemmbe ? Po sikur edhe ti te shkoje per tu zbukuruar jashte shtetit,Enveri do ishte mbret ,apo si populli i thjeshte.... Po tani e krahason veten me femijet e shokeve te tu ,qe bere thirrje per rrezimin e bustit te Enverit,mbretit tend? Ke ndonje mendim per vdekjen e kunatit,te ndjerit Pashko ?

                                    1. M
                                     Murgu

                                     Rajmonda,rri ku dhe aq sa Je.Kur kalon në politik shpërfytyrohesh.Miqësisht...

                                     1. S
                                      Shqiptari

                                      E tmerrshme!Nuse ne familjen Pashko,aktore ne Teatrin Kombetar dhe ka bere jete mjerane?! Po fshataret ne maje te malit qe i binin tere diten kasmes dhe merrnin 20-30 leke per dite pune( nje buke bente 40 leke) çfare jete benin moj Monda?!Mos valle dhe ti merrje 30 leke ne dite dhe punoje me qylyke(matrapik)qysqi token neper sheshet e xhirimit?!

                                      1. O
                                       OpakaDolka

                                       Po ty moj surrat b*the kush te ndihmoj qe e çove djalin me leuçemi jashte moj nuse e Pashkos...apo dridhe moj e pafytyre. Ti nga Cerriku erdhe ne Tirane dhe u martove me Fatos Pashkon. Ne vile e plot privilegje te tjera...Turp te te vije o tru peshk. Dhe per aktore ke qene me e dobet nga te gjitheve.

                                       1. c
                                        ceni boston

                                        Ushtarin e kishin tek dera e viles...kjo ishte pjese e Bllokut!

                                       2. J
                                        Jim

                                        Ne ate kohe ti smundeshe te beje nje gje te tille! Por Ju as nuk ju ka shkuar ne mend nje gje e tille! Tani vetem Ju dhe Ai tjetri qe luan rolin e Telos beni sikur kini share rregjimin dhe hiqeni si te persekutuar ! Si nuk ju vjen turp !

                                        1. C
                                         Coli

                                         Paska qene "persekutuar. ".......nuk i dihet sa km ka thyer. ........... Ajde baxhelle ajde. ......nuk late radhe per te persekutuarit e vertete te qahen por po ju halete e atij sistemi dolet po te vuajtur

                                         1. S
                                          Sokol

                                          100 filam nuk i ka bere kinostudio dhe televizioni bashke moj tarallake Dole dhe ti e vuajtur ? Ti te gjitha rolet i merrje se ishe nuse ne familjen Pashko jo se kishe ndonje talent se ti je cope mishi me dy sy

                                          1. B
                                           BAXHELLA

                                           Po si nuk e mendoni dy here para se te flisni brockulla. Ke bere jete ne vile, por ne shpirt mbete mjerane. Ty te mungon shpirti, prandaj ste bie ne sy paraqitja. Me shume ke ulur veten se te tjeret. Kerkon vemendje, por je e mbaruar. Te ka dale boja moj tru laraske. Ti je kokrra e mashtruses. Une as per te fshire kepucet nuk te paguaj, se dhe punetoren e shtepise e dua te fisshme jo bajge. Mblidh mendjen se do mbetesh imbecile, e do te bredhesh rrugeve te Tiranes.

                                           1. R
                                            Rorirota

                                            Gënjen sa s’bëhet. Nuk krahasohet edukata jote që u katapultove në bllok, me atë të Pranverës. Ata, të tre fëmijët e Enver Hoxhës, nuk veçoheshin nga të tjerët në shkollë, i shikoje në aksione e zbore si të gjithë, ndërsa ca të përkëdhelur si puna jote, privilegjoheshit. Dhe jeni ju që ju kthyet atij sistemi, pasi e volët mirë. Sikur ta kishe mbyllur gojën, e mos gënjeje, do ishe më e respektuar, por të shfrytëzojnë ata që kanë vila në Lalëz dhe ti kujton se je dikushi. Shko tako Argitën e mbretit tënd e thuaji sa e bukur je bërë? Si e bëre vilën atje në Lalëz? Grua pa personalitet, turp që tani pas 60-ave, na dole me të tilla teori. Respekt për fëmijët e Enver Hoxhës, jo nusja që njësoj si Rajmonda, erdhi nga askund dhe ju turr të vjehrrës pasi ra nga vakti. Mos shkelni me këmbë të shkuarën, lërjani historisë të vlerësojë, ty dhe gjithë brezave që jetuan ndershëm në shtetin e shumicës.

                                            1. G
                                             Goliku

                                             Mjer ne kë paskemi duartrokitur në skenë dhe ekran! Po, po, mjer ne!! Kjo Bulku dhe, shumë të tjerë dhe të tjera si kjo, paskan qënë hipokritët më të rrezikshëm të cilët, ne, i kemi duartrokitur aq shumë. Ju fyeni inteligjencën e popullit, jeni pjella më e keqe e kombit tonë.

                                             1. O
                                              Opinion

                                              Babai komisar rregjimenti ne Cerrik.Kush ishte komisari zoterinj?Edhe komandanti e bente ne breke nga komisari.Vajza e komisarit thjesht e bukur dhe kaq.Filmi i pare i saj Meli ishin projektuar te tjera ne ate rol nga mos pranimi i tyre perfitoi bija e rregjimentit.Arta Dade ishte por sdonte.Qindra role nuk ka aktori jone me i spikatur dhe jo nje mediokre si Bulku.Keta jane dhe te pa takt sepse kjo ka miqesi me vajzen e Enverit dhe e perdor per konsum politik thjesht per vemendje sepse aktualisht duke qene pa aktivitet jane te pavlere.Ne kemi pasur plot aktore te mrekullueshe te cilat nuk jane bere kurre pjese e corbes politike thjesht artisti me artin e tij u perket te gjitheve dhe ska nevoje te ndyhet nga balta qe prodhon pushteti.

                                              1. Tarallake grua - jete 25% me mjerane se ti benin 3 milione njerez. Nga fakti se ke mbeshtet sot nga funderrinat e politikes shqiptare tregon se sa larg jane trute e tua nga bukuria jote e dikurshme.

                                               1. t
                                                trapajani

                                                kjo duhet te kete qene super pajdh ne krevat kur ka qene e re se tani nuk besoj se i punon ma bucela e pajdhit. tash e ka vetem me ba shurren ne kembe. karanlleshe

                                                1. L
                                                 Liz Taylor.

                                                 Me qe ke qene aktore ordinare me kujtove batuten e aktores se madhe Drita Pelingu tek filmi "Vajzat me kordele te kuqe" e modifikuar pak:Vajza a jam e bukur?Gjynah qe nje bukuri te tille I kane ikur edhe ato dy pare mend qe ka patur.

                                                 1. J
                                                  Ju lutem mjafte me Ofendime .

                                                  Ju lutem mjafte me Ofendime .. Te bejme nje Peticion, qe kjo eshte e Presuketuar nga PPSH .. ta firmosim te gjithe Qytetaret dhe le te mare dhe kjo Demshperblim se ka takuar vajzen e Diktatorit apo vajzen e Panteres se zeze .Kure Qytetaret e tjere ,nuk e kishin mundesi as ti afroheshin ... Pfiuuu i paska rreshqit petulla. ! Femrat e kane me Moshe qe simbas viteve Ju rreshqet petulla .

                                                  1. J
                                                   Ju lutem mjafte me Ofendime .

                                                   Ju lutem mjafte me Ofendime .. Te bejme nje Peticion, qe kjo eshte e Presuketuar nga PPSH .. ta firmosim te gjithe Qytetaret dhe le te mare dhe kjo Demshperblim se ka takuar vajzen e Diktatorit apo vajzen e Panteres se zeze .Kure Qytetaret e tjere ,nuk e kishin mundesi as ti afroheshin ... Pfiuuu i paska rreshqit petulla. ! Femrat e kane me Moshe qe simbas viteve Ju rreshqet petulla .

                                                   1. J
                                                    Ju lutem mjafte me Ofendime .

                                                    Ju lutem mjafte me Ofendime .. Te bejme nje Peticion, qe kjo eshte e Presuketuar nga PPSH .. ta firmosim te gjithe Qytetaret dhe le te mare dhe kjo Demshperblim se ka takuar vajzen e Diktatorit apo vajzen e Panteres se zeze .Kure Qytetaret e tjere ,nuk e kishin mundesi as ti afroheshin ... Pfiuuu i paska rreshqit petulla. ! Femrat e kane me Moshe qe simbas viteve Ju rreshqet petulla .

                                                    1. S
                                                     Silda ki

                                                     Me budallaqe grua se kjo skemi pare.Mbaj fort ate meeting qe ke ne krah,ate bej.

                                                     1. a
                                                      alphade

                                                      Nusja e Eleni Pashkos,alias Eleni Terezi paska vuajtur ?! Kjo s’ka bythe ku te rri- je !!!! Nje miku im ne vitet 60-te me thote: (Ambasdor) “ Ore djale mos e kruaj me Eleni Pashkon se ajo ulet gju me Enverin” Une ne te vertete isha axhami ne politike dhe mendoja se cdo zog qe fluturon hahet por me Lenin s’ishte tamam : Ne krahasim me brutalitetin dhe arrogancen e Lenit nuk mund gjeje ne Tirane ! Gjithe jeten AK te PPSH , zv. Ministre , delegation ne Kube, Gramosi ne Suedi ……! Mos valle e gjithe familja Pashko duhet te ikte e gjithe jasht? Kjo Bulku qenka fare debile …..!!!

                                                      1. a
                                                       alphade

                                                       Nusja e Eleni Pashkos,alias Eleni Terezi paska vuajtur ?! Kjo s’ka bythe ku te rri- je !!!! Nje miku im ne vitet 60-te me thote: (Ambasdor) “ Ore djale mos e kruaj me Eleni Pashkon se ajo ulet gju me Enverin” Une ne te vertete isha axhami ne politike dhe mendoja se cdo zog qe fluturon hahet por me Lenin s’ishte tamam : Ne krahasim me brutalitetin dhe arrogancen e Lenit nuk mund gjeje ne Tirane ! Gjithe jeten AK te PPSH , zv. Ministre , delegation ne Kube, Gramosi ne Suedi ……! Mos valle e gjithe familja Pashko duhet te ikte e gjithe jasht? Kjo Bulku qenka fare debile …..!!!

                                                       1. E
                                                        Emigrant

                                                        Ne te moshes tate moj monda ju kishim endrrr juve Por ato koh iken Kan dal bllok qenet e rinj me monen e ilirit qe i ka femijet ne londer me vilat e dhuruar nga babai e mamaja Kemi giten ezenin miljonera sa nuk e din sa pasuri kane kemi ministra e deputet me pasuri dhe nga dy tre gra dashnore dhe keto me pasuri te medhaja Na u ben 32 vjet ae sdim ca behet me femijet e enverit e disa te tjeteve

                                                        1. K
                                                         Komunisti skandinav.

                                                         Znj Bulku, E para, ti edhe si vajta e Enver Hoxhes te ishe ,vej Bast qe sot do thoje qe beje nje jete mjerane. Se do ta krahasoje vehten prap me die qe jetonte me mire se ty . Psh me princeshen e Anglise. E ke pak Problem psiqik dhe pak frustacion. E dyta, znj Bulku , kam vene re dhe nga aktore te tjere shqiptare. Qe vetem qe kane qene te njohur ne disa filma te kohes pretendojne te jetojne gjith jeten ne luks nga shteti?!?!?! Ne Evrope e Amerike aktore te nivelit tend duhet te bejne dy pune akoma te jetojne mire.

                                                         1. F
                                                          FATMIRI

                                                          U BERE AKTORE SE NUK NGELI REGJIZOR PA TE SHKERDHYER TY TE SHPETONTE SHURRA TI THOSHE PRANVERES VAJZE MBRETIT O PUTANE MOS SAJO GENJESHTRA O QELBESIR KU KRAHASOHESH TI ME VAJZEN E ENVERIT MOJ BUÇE QE SKAN LEN VRIM PA TA FUTUR RRACE E QELBUR KURVERINE EKE NE GEN NUK KE FAJ

                                                          1. Z
                                                           Zylyf Cerriku

                                                           Rajminda je shume po' shume largo nga femijet e Enverit.Kane qene femije si gjithe te tjeret ne shkollen,ne universitet,ne alsione,ne shdukjen e pasojave te termetit ,si ne diber.Nuk futeshin ne bodrumet e shtepise me Ismailin,si ti.Nuk shkon e Benin femije me Nevzatin,si vjehrra jote.Ke bere ndonje film ne Bodrum ne rolin e vjehrres?

                                                           1. J
                                                            Josif Pashko

                                                            Rajmonda ere trendafili Pse ke ikur nga fiqiri Qe kur s’te qin Ismaili Te ka zene ndryshk pidhi.

                                                            1. N
                                                             Nje nga shenjat e permbysjes se botes

                                                             Kur ankohet edhe Monda vajza e Gimes ish shoferes qe shperndante dru ne Tirane qe u martua per interes me djalin e Josif Pashkos ish Z/Minister i Brendeshem ku mbulonte sektorin e internimeve dhe ish Minister i Ndertimit i diktatorit Enver, te tjeret duhet te heshtin ose duhet te cmenden.

                                                             1. N
                                                              Noci

                                                              Zonje .Ju mund te keni qene e bukur krahasuar me Mujon,Diamantin ,,eshume te tjera por jo ne lartesine e te tjerave .Por rolet i merrnit ju se shkonte vjerra juaj dhe i merrte.Sa i takon femijeve te Enverit ata kane bere jete me te mire se ne por jo se ty sepse ti jetoje ne nje vile jo brenda bllokut por e bllokut.Ju u treguar te shkathët si familje e iu bashkuar partisë se komunistit qe u quajt demokratike dhe Bete karriere ,kurse femijet e Enverit jetuan tek pularia

                                                              1. S
                                                               Shkodrani-Belgjike

                                                               Ajo kohe te beri dikushi, tash stë shef kush ma e hedh vrer. Sa ike me Sali gomarin u bane gomarice.

                                                               1. K
                                                                Kinostudioxhiu i zhgarravit ene pa lek

                                                                Ah mi Monda mi zemra e vogël. Edhe ti Reiz Çiçi. Ju kinostudioxhinjve një meritë nuk jua kanë njohur, që ishit të parët që hapët gojën në mbledhje kolektivi kundër karlliqeve të komunizmit, qysh në vjeshtën e 1990, kur studentët ende i binin me dorë. Ama, një hall kam me ju, deshët liri shprehjeje, idesh, deshët hapje, shumë bukur, erdhi hapja me studentët e me Salën zgërdhimsin. Sot në vitin 2023, ku piçkën e keni Kinostudion? Ku piçkën e Rajmondës i keni filmat që do kishit bërë me lirinë e fjalës, të sipërmarrjes? Apo kur mbaruan kekët e PPSH ju ngordhi ene juve talenti? Rajmonda o shpirt, hajt ma thith bilin iherë, me gjithë talentin tënd artistik!

                                                                1. s
                                                                 shori

                                                                 Prandaj shkove me Sali shpellarin malokar dhe po i lepin bythen akoma moj zhgabe..., qe do te quhesh artiste...???!!! Pika bythes..., race e poshter...!!!

                                                                 1. M
                                                                  Mondaaaa

                                                                  Ik moj femer idiote. Idiotesine tende dhe mleffin e provinciales ke treguar.

                                                                  1. Q
                                                                   Qytetar i zakonshem

                                                                   Ka nje paradoks te pa pare ketu ne katundin tone . Kerkojne te paraqiten si te persekutuar nga rregjimi njrez qe kane qene perfituesit me te medhenj te atij sistemi. Kur lexoj shkrime si ky i Rajmondes apo diku per Fiqerete Shehun apo familjet e tjera si Lubonja apo Ngjela qe paraqiten si te persekutuar nga rregjimi , them se edhe nuset e Nexhmijes biles edhe vete Nexhmija, po te ishte gjalle, i lind e drejta ta konsderoje veten viktime Hahaha........ I vetmi persekutor paskësh qene Enveri. Enveri i cili me doren e tije nuk ka vrare as edhe nje gjeldeti (te pakten une s'kam hasur ndonje dokument a shkrim qe te thote se ka vrare me doren e vet dike ) Te gjithe ata qe kane vrare dhe kane marre jete njerezish sot po na paraqiten si viktima . Mehmeti, Kadriu, Hysniu, Beqiri. etj, etj, pershi ketu edhe tipa provincial dhe periferik qe perfituan maksimalisht nga sitemi . Paraqiten si antikomuniste me te flakte ata qe me teseren e partise dhe devocionin ekstrem per partine i moren me te miren atij sistemi. Denancuan tek partia shoket e tyre te klases, koleget e punes duke i akuzuarse nuk e donin megjith shpirt partine ashtu si ata vetë dhe njiten keshtu shkallet e karieres. Edhe zj. Bulku nuk e njeh turpin njelloj si personat e mesiperm. Po ta njihte minimalisht do heshte.

                                                                   1. a
                                                                    asd

                                                                    Baxhella, ka qene vegel e sistemit.

                                                                   2. T
                                                                    Trotski

                                                                    Baxhelle Koti.Nuk ia vlen te merresh me kete Saliste

                                                                    1. H
                                                                     Haka Tekizoti

                                                                     E moj, mos e bëj aq të madhe, se u zgjidh edhe halli yt. Atëherë kishe ti zili fëmijët e mbretit, tani të lëpihet ty mbreti Sali dhe ti kalon në orgazmë nga kënaqësia e përmbysjes së raporteve. Vêrtet ca vonë, po fat ke, s'je pa gjë.

                                                                     1. c
                                                                      ceni, boston

                                                                      Gjyhaf, I paska ik truri per lesh! Po ti ishe nusja e Eleni Pashkos , anetare e KQ te Partise dhe e kriminelit Josif pashko ( prokuror i komunizmit)me nje vile tek Rruga e Elbasanit qe e kishin sekuestruar nga paria e Tiranes dhe e kishte zili cdo qytetar, me gjithe te mirat e asaj kohe, si beje ti jete mjerane se na cudite?! Para se te martoheshe dhe te beja filma PO, se me bluze leshi erdhe nga Cerriku, po shko dhe i ver nje lule tek varri atij Ilia Terpinit qe te zgjodhi se do ishe nje blegtore e kaq. Burii jot, Tosi mos gaboj dilte vazhdimisht jashte, po sidoqofte ti nuk mund te krahasoheshe me edukaten, profesionalizmin dhe me bukurine e Pranvera Hoxhes. Pranvera ishte YLL dhe e thjeshte, ti nje mendjemadhe karrieriste qe si fillim punoje ne Kinostudio montazhiere filmi. Ti nje tip i ndrojtur dhe i mbyllur qe me kujton Kiaren e Big Brotherit sot!

                                                                      1. U
                                                                       Ushtari.

                                                                       Monda kur te flasesh here tjeter beje nje shenim e thuaj "mund te lexohen nga te gjithe qe kane lindur pas viti 1990.Por vetem nga keta.per te tjeret eshte e ndaluar qe ti lexojne."Sa turp qe flet keshto moj Monda. Kur qahesh ti qe ke vuajtur po te tjeret cduhet te bejne.Hajt ta kthejme kohen edhe nje here nga e para dhe te vuajme te gjithe sic ke vuajtur ti.

                                                                       1. C
                                                                        Cubel Breca

                                                                        Sa gjynah ka vuajtur shum e shkreta. Me gjith mend ka ber jet mjerane kjo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kjo qe edhe sot qe eshte mbi 60 vjece e meriton tja besh nje adet me dardamuzin???? po kush I han keto moj buca plak. Duhet pranuar qe ke vuajtur shum,ben vaki nuk eshte cudi varet nga pozicioni ka mundesi ta kan zen qafen keq ndonjeher,ketu mbase mund te kesh vuajtur pak.

                                                                        1. A
                                                                         Albana

                                                                         Rajmonda eshte me mire te heshte sepse ka qene e perkedhelura e sistemit. Hipokrizia nuk ka mase dhe fund. Keta ishin njerezit qe “kthyen” brenda nates dhe u “munduan” te na sjellin “demokracine”.

                                                                         1. B
                                                                          BABEZIA

                                                                          Pse kaq idiote kjo buca? Po ku ka krahasim ti rrugace me vajzen e Enverit, Pranveren. Ju kemi njohur te dyjave. Pranver nuk e ndyen veten me ty moj ruspie. Ishte nje Enver ai qe i edukoi femijet per te perballuar lloj lloj furtunash. Ti sishe vecse nje bajge dhe plasje nga zilia. Je aq pa tru sa mendon se mund te ngresh veten. Pranvera ishte e thjeshte. Ne aksione njesoj me te gjithe. E menderose moj bulke. Heshtja kapak floriri, por jo si ato qe te paguan per vidion. Mendohu 100 here para se te flasesh.

                                                                          1. P
                                                                           Protestuesi

                                                                           Mos u tallni, komentues te nderuar! Monda eshte bere ''nena e përvuajtur shqiptare'' dhe do te na perfaqesoje te gjitheve ne fushaten sencibilixuce elektorrrale ne maj 2023 dhe do te drejtohet nga ''i pervuajturi'' ne soçializmë, i madhi, i vdekuri i gjalle dhe kreumunister i ardhshem saleh saqen sabalo veremi...

                                                                           1. S
                                                                            SKAP

                                                                            O Zot, femer cmendurisht budallaqe, tere jeten pa fare tru.

                                                                            1. A
                                                                             Agim

                                                                             As edhe nje pro Bulkeshes. ! Percmim e neveri nga te gjithe.. Ky po!Ky eshte mjerimi i vertete i R Bulkut

                                                                             1. "
                                                                              "BOHOTINA"

                                                                              I lexove komentet Bulku? Kujdes mend e kokes. Te kam percaktuar dienite qe kur te mori Muc Nano tek Dezhavy. Te degjova deri ne fund. Me fal po ishe nga me mediokret qe degjova ne ate program qe me pelqente. Per dijenite e thella me la pa mend i ndjeri Rikard Larja. Keshtu qe nuk pres ndonje gje te mencur nga ti. Ty te gjeti si aktorin qe luan Bepinin. Ne nje interviste thoshte se jam i persekutuar. U bera kurjoz te dija shkakun dhe e ndoqa. Persekutimi i ketij ishte se doli fundit jashte shtetit, pikerisht ne vitin 1987!!!!! Çudi e madhe me keta. Po une qe isha dikushi, po gjithe ajo inteligjence qe nuk doli kurre ç' duhet te benin.

                                                                              1. A
                                                                               Arbërori

                                                                               Kjo zonjë paska një fjalor shumë të varfër dhe mungesë të theksuar artikulimi, "i thashë, më tha, e pashë, më pa..." Sa për filmat nuk ia vlen të diskutosh, aktore mediokre.

                                                                               1. X
                                                                                Xhaxhi

                                                                                Ore njerez keni te drejte qe shkruani keq por mesojeni qe zonja eshte nje varese nga drogat e forta dhe ka vite.. barbaret e saliut e shfrytezuan kete dobesi te kesaj dhe e nxorren te bej tik-tok neper ekrane. Eshte fatkeqesi njerezore por pishtaret e dhjetrokracise kane shume me te keqija si keto. Sa per femijet e Enverit jam i ri nuk i gjykoj dot por kam degjuar nga prinderit qe fshiheshin neper aksione nga Nexhmija qe ju shkonte me pul te pjekur. Ju vinte turp nga aksionistet e tjere dhe ishin super te thjeshte e te dashur. Punonin dhe benin pune vullnetare si gjithe te tjeret.

                                                                                1. N
                                                                                 Nandi

                                                                                 kurve patetike

                                                                                 1. p
                                                                                  per tru shperlaret

                                                                                  Jo surprize , ja shiko si komentojne tru shperlaret ,me mllef te pabesuar kunder nje femre , nje artistje fort te buker e pse jo edhe me talent , po mire more tru bunkera cili ishte ai qe nuk deshironte ta shikonte Rajmonden ne ato kohra te parenduara , a nuk iste sex simbol yll edhe pse si shume artiste te tjere te medhenj paten lindur ne nje vend ku partia e Enveri ishin gjithçka .... fare e poshter islamiko sllavo bolshevike .....

                                                                                  1. a
                                                                                   a.a

                                                                                   Ajo mbeshtet hajdutet e shqiperise dhe vjedh dhe vete prandaj po e neverisin te gjithe. Niveli i mendimit te saj eshte i ulet dhe primitiv. Per kete te fundit nuk e gjykoj se ka dhe njerez te tille por ne momentin qe kjo e poshter ben deklarata te tilla me synim te keq nuk mund te heshtim. ....ishte bere e bukur thote idiotja, e kupton ti cfare interviste eshte kjo. percakton nje femer nga bukuria dhe jo intelekti... kush eshte kjo ne fund te fundit nje hic.., flluske sapuni. sa per talent.... edhe nje njeri nga rruga ta marresh do aktroje me mire se kjo gjeja.....

                                                                                  2. X
                                                                                   Xha Braho

                                                                                   MBAS FILMIT “NUSJA DHE SHTETRETHIMI“, zj. RAJMONDA BULKU, U BE SI PJESE E FAMILJES HOXHA… ARSYEN LE TA THOTE VETE…. SI KA MUNDESI, QE TE GJITHE QE KANE N’GREN BUKEN ATY, KANE KTHYER KUPEN…

                                                                                   1. I
                                                                                    I pa gjumi

                                                                                    Kur u bo nona Shqipni perse te mos bohet edhe nondaja e Kinostudios, gjithsej 3 ose 4 role mbaj men te kesaj tyryfyckes, e paska imagjinaten te cfrenuar goca e Ollges.

                                                                                    1. K
                                                                                     Kuçioti nga vlora e kuqe

                                                                                     O rajmund,o budallacke,kishe nje cik bukuri po ske pasur kur tru,se arte ke bere dhe tolet i ke fituar se ke qene nusja e djalit te Josif Pashkos,se te ishte per ty do te coninne ndo je teater ne nfonje cep te shqiperise.Ti moj e perkedhelur e sistemit,nuk ke shkuar ndonjeher ne aksionet qe organizonte sistemi,kurse vajza e Enverit ka shkuar kur ra termeti ne peshkopi ,per dy muaj ka punuar me gjith rinin shqiptare ne ndihme te banoreve te demtuar nga termeti Kurse ti ngrohje bythen tek shtepia qe rruhej nga ushtari gardes.Prandsj mos ha shum m.... se ste ben mire moj plak e pjerdhur nga ment e kokes.Turp te kesh ,njeri pa karaktere pa edukat

                                                                                     1. S
                                                                                      Sali legeni

                                                                                      Po na hiqesh si disidente tani. Po të donte diktatori ty të fundoste 100 pashë nën dhe, baxhellë e mutit. Ti ke qënë femër e orgjive, legene. Prandaj ngele duke i vajtur pas bythe Sali Berishës (kufomës së demokracisë). Asnjë filmi jot nuk është i nivelit aktoresk. Je fallso, të përdorin të tjerë shumë lehtësish, langaraqe.

                                                                                      1. E
                                                                                       Ela

                                                                                       O monda truthara! Eshte plakur kadare qe te mesonte dy fjale para dhe prapa , dhe mire beje qe nuk nxirje ze moj cope mishi pa sy.

                                                                                       1. G
                                                                                        Gota

                                                                                        Eh moj Monda, u merzite per Pranveren, mere me mend po te shikosh metamorfozen e Monikes, do besh harakiri nga xhelozia !

                                                                                        1. R
                                                                                         Realisti

                                                                                         Feud Eksmakina Inposibile(Ledi Monda)?Se Lipame monda nuk I ke ngjare Veneres

                                                                                         1. a
                                                                                          a.a

                                                                                          qe vazhdon te tregoje veten pa tru e ka nga budallalleku apo maskaralleku?

                                                                                          1. a
                                                                                           astriti

                                                                                           jeten mjerane po e shijon tani qe nuk te pjerdh njeri fare degjeneruar dhe shvleresuar ne rruge pa kthim .jo atehere kur te respektonin te gjithe e te gjithe te perkedhelnin .vajzes se mbretit nuk i eshte ndjere zeri as atehere e as tani .per kete meriton respekt .prandaj rajmonde qepe gojen se cdo gje qe do te thuash veten tende do shvleresosh

                                                                                           1. O
                                                                                            Olta-Xhi-karri

                                                                                            Tik-tak, tik-tak. Kaq di ti, më shumë nuk di. Të ka ikur kosherja me gjithë bletë, ka kohe.

                                                                                            1. E
                                                                                             Emil Durresi

                                                                                             Kaq shume komente nuk i ka marre as kryemafiozi, kryekrimineli, kryehajduti dhe kryeshkaterruesi Sali Kerm Berisha! Kjo kurva ne vend qe te zere ndonje qoshe ne shtepi dhe te rrije urte, ha mut kot! Por edhe kjo nuk ndahet dot nga kurvat e tjera te PD te Sali Mutit! Te gjitha njelloj, budallaqe dhe te neveritshme!

                                                                                             Lini një Përgjigje