Te fundit

17:15

17:11

17:02

16:50

16:45

16:39

16:40

16:30

2024-03-04 11:22:23Lifestyle TEMA

14 Komente

 1. A
  Alvanozi

  Ca lesh racizmi ke ti ne Shqiperi? Ka mosperfillje dhe injorim por jo racizem. Ty nuk te thote kush gje se flet greqisht as nuk te thone ndryshoi emrin dhe ndro fene. Nuk te ndalojne te punosh dhe as te dalesh me flamurin grek po deshe rrugeve. Ne Greqi as qe behet fjale. Femijet qe kane dualitet nacionalitetesh jane shume here me te zgjuar dhe me te avancuar se moshataret e tyre. Kjo eshte shpjeguar edhe shkencerisht, sa me shume i hapur ndaj kulturave dhe gjuhevente huaja aq me social dhe intiligjent behesh. Pastaj tjeter gje fryma dhe edukata qe i jep femije. Nese i thua qe i vogel haje dreke se do vij alvanozi te te vrase normal qe e ben femijen te rritet inferior dhe negative.

  1. X
   X per barazim

   Nuk e kuptoj kete viktimizim. E ke problemin me veten more zotëri. Rri aty ku je, mes vëllezërve te tu Greqira, meqenëse ketu ke ndjere racizëm. Futi nje sufllaqe, se te kalon.

   1. B
    Besnik

    Nuk i heq asnje presje bravo eshte e vertet

    1. A
     Ari

     Ka nje zgjidhje (jo e lehte), pasi ballkanasit UNIN e kane te theksuar, te cilet e mendojne si Ngritje te Vetes duke Ofenduar tjetrin: Pra zgjidhja eshte: Hiqe nga mendja jote sa te mundesh kete dualiet, merri shqiptaret e dhe greket thjesht si qytetare europian, Mos u fut kurre ne polemika dhe politike. Arti ka ngjuhen e vete te perbashket per te gjithe, per ate fol.

     1. T
      Tani

      Artikulli me informacion te cunguar. Kush eshte ky? Ku jeton,ku ka lindur e rritur?

      1. X
       Xhixh Merimonga

       E sigurt qe veshtiresia ne komunikim vjen prej trapllikut tend mor çun.

       1. S
        Shqiptar, nga Starja, e Kolonjës

        NËSE NËNËN E KE VË RTET GREKE JO VLLAHE,JE GJYSMË GREK.MBIEMRI KAPURANI,NË MOS GABOJ E MBAJNË VLLAHO KOLONJARËT,ME ORIGJINË NGA SHTIKA.KA MENDIMIN E VET.TË JETË MIRË

        1. B
         Besnik

         Gjynah i shkreti paska ikur qenka dhe i ri Te thuash Greket po jam me te por te thuash per shqiptaret se jane racista kunder grekut kte nuk e di dhe nuk e kam degjuar gjekundi Por une e di dhe gjenjen e grekevet se po ju dalin te gjitha rrenat qysh me krijimin e ktije shteti ti numeroje me rradhe se ku e ka hallin 1 Greqia eshte krijuar nga Rusia bazuar ke feja Perveq shqiptaret te gjithe te tjeret jane sllave 2 Greket e vertet jane shqiptaret dhe jo Slavogrek kjo eshte e verteta me fakte te pa kundershtushme 3 gjuha shqipe eshte 6 mije deri 8 mije vjet akoma flitet kjo gjuhe dhe eshte me e vjetra ne Europe dhe me gjere 4 Kostandini i Madh Perandor Roma ka Linder ne Nish te Dardanise Me Origjine Ilire Qe ka futur krishterimin ortodoks i pari per njerzimin ne dardani dhe ne te gjithe Ilirine 5 Kostandini i madhe ka bere qe te quhet dite e diele te jete pushim i pari qe e ka futur per njerzimin 6 Nena e Aleksandrit te Madhe eshte shqiptare Me origjine Ilire dhe nga Babai fis maqedone me te njejtin gjak me iliret Di dhete tjera pa fund por do i them heren tjeter Prandaj eshte racizmi grek ndaj shqiptarvet

         1. B
          Besnik

          Pse nuk e keni nxierre komentin Tim me duket se dhe ju si gazete qenkeni grekofile ta kuptojne dhe te tjeret se me cilen gazete kemi te bejme ne shqiptaret

          1. L
           LONI pe betoni

           Problem personal dhe ka zgjidhje individuale. Por greku kurre nuk te shikoje si grek. Popull inferior, hidalgo dhe shpirtkatran

           1. P
            Pkaa

            Shoku ne Shqiperi nuk te thot njeri gje kur je grek përkundrazi vdesin per grekket sepse kihet e fundit politika gazetaret anojnë shum nga grekët pe ca kuptoj na kam pushtuar ne heshtje.ndera shqiptarët ne Greqi jan populli me i shtypur ne europe femit shqiptar ne shkollat greke sulmohen perdit mediat greke flasin vetem negativ per Shqiperinë ka dhe sulme rraciste te drejtpërdrejta gje qe esht e ndaluar me ligj ambasada shqiptare nuk denan on as nje media greke ne prokurori sa do qe prokuroria esht e pa' varur ne Greqi

            1. A
             Aleksander Thana

             Dhimitris Kapuranis, çoban, as shqiptar as grek dhe pas viteve 90 u bene greke me 300 evro. Proçkullat se ne Shqiperine deskriminojne Jane perralla. Ne shqiperi, perpara Jo se jo nuk te diskriminonte askush, ndersa sot grekeria te nxjerrin syte me flamurin e megali idheas, prandaj qirje kapuranis rri aty ku je se je mire.

             1. S
              Stefani

              Ky nuk eshte shqipetar eshte coban

              Lini një Përgjigje

              10:48 Lifestyle

              09:55 Lifestyle 2 komente

              16:24 Lifestyle 4 komente

              14:00 Lifestyle 3 komente

              11:33 Lifestyle

              09:40 Lifestyle 8 komente

              19:41 Lifestyle

              18:16 Lifestyle 88 komente

              18:06 Lifestyle 3 komente

              16:11 Lifestyle

              Më të lexuarat

              18:59 Politika 54 komente

              22:10 Kronika 1 koment

              11:04 Blog 66 komente

              09:19 Kronika 3 komente

              17:55 Sociale 33 komente

              09:10 Kronika 4 komente

              Blog Tema

              12:05 Blog 15 komente

              11:04 Blog 66 komente

              10:15 Blog 2 komente