Te fundit

21:50

21:40

21:39

21:30

21:20

21:12

21:00

20:49

2023-02-04 13:10:00Politika TEMA

19 Komente

 1. r
  raul

  Jam i mendimit qe rruga ku banon perbindeshi i vicidolit te emertohet Xhafer Deva , urdheruesi i vrasjes se 84 martireve te 4 shkurtit 1944. Kjo pasi Hu Xhintao 80 vjecar i foltores , perbindeshi i vicidolit e ka idhull shpirteror nazistin Xhafer Deva.

  1. G
   Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

   Idhulli shpirteror i Saliut nuk eshte z. Deva por idioti Enver Mugosha.

  2. zefi

   Boll me keto idjotizma se po ja kaloni Zhelal DERZIUT, keto data le te mbeten ne librat e historise dhe rruget te vendosen me numra se nu dime ne cfar rruge jetojme...... Rruga Ukraina e lire, cfar jane keto budallalliqe qe behen.

   1. b
    ben

    duhet ta kishit çuar atje ku ishte , ta kishit hequr emrin e ibrahimit qe ska lidhje fare.

    1. H
     Halimeja

     Bravo Erion. Bere mire pası ne qe kemi te vrare nga fashisti Xhafer Deva Hemi ndjere te poshteruar.

     1. B
      Bektashi

      Te lumte Erion Veliaj. Te lumte.

      1. B
       Banor i ngjarjes

       Bravo kryetari i bashkise Tirane ,me kthimin e emrit (deshmoret e 4 Shkurtit ) kryetar jane dhe shume emra te tjere qe nuk kane lidhje fare ,keto emra rrugesh jane vendosur nga krimineli Berisha dhe zagari i tij Basha ,te rishikohen edhe nje here ,eshte vene emri nhe rruge ( Halit Klenja ) gjoja deshmori i demokracise ,te verteten e vrasjes se tij gjeje te ish banoret ate vit ,se jane deshmitare ,ai deshë me i mare automatikun ushtarit qe ate dite ishte ne sherbim ,ushtari per tu mbrojtur e per mos me ja dhene qelloi dhe e vrau ,kjo eshte e verteta ,dhe krimineli Berishe per politike e beri ( hero i demokracise )

       1. s
        sokratz

        Erioni ka bere shume mire qe kthen historine. Rrugeve te vjetra duhet tu kthehen emrat qe kane pasur dikur. Degjojme lloj-lloj emra rrugesh, dhe nuk e dim fare se kush eshte personi/subjekti/shteti qe i vihet emri rruges. Shtete te ndryshme kane menyra te ndryshme te emertimit te rrugeve. Ne duhet te ruajme traditen tone.

        1. G
         Genti

         E hoqi Berisha "Dëshmorët e 4 Shkurtit" pasi kështu i bënte qefin ballistëve, zogistëve dhe gjithë baskpuntorëve të nazizmit si Xhaferr Deva që urdhëroi masakrën e 4 Shkurtit në Tiranë. Në Kosovë këtij krimineli kanë vendosur ti restaurojnë shtëpinë aq sa edhe ambasadori I Gjermanisë reagoi publikisht duke e kundërshtuar një gjë të tillë.

          1. A
           A ka Ligje ky Vend ?

           Sigurishte qe Erjoni beri shume mire ,qe risolli Emrin E Vertete te Rruges , mipro si Mundet nji shkerdhate si basha , nji funderine te Ndyshoj Emrat e Rrugeve ne Tirane sipas Qejfit te tij ? Dhe me skandalozja mos te penalizohet ?! _ A ka Ligje ky Vend ? Kush guxon diku ne Europe e kudo ,qe nji funderine e Kriminel Anti Shqiptare si KokBytha basha ,te ndryshoj emrin e Rrugeve ? Vendosni Ligjin boll me anarshi e shkerdhata ne Politike e Drejtesi ! Perse nuk behen Ligje per gjithcka i takon Monumenteve te Heronjeve e Figurave te Ndritura te Kombit siedhe mosprekjen e emrave te rruges ? Ajo bande shkerdhatash qe jeton ne Arnarshi e s'njeh Ligjin ,e kryesuar nga Banda Opozitare ,duhet te perballet me Ligjin ne cdo raste ,madje edhe pse eshte ala ne Politike ,sepse vec Sabotimit te Shqiperise ne cdo gje ,nuk ka asgje qe do justifikonte pranine e tyre ne Politike

           1. T
            Teuta

            Sa më pak emra kontestues për rrugët! Merrni shembull nga Gjermania. Atje rrugët mbajnë emra të këtillë: Rruga e Gjatë; Rruga e Luleve; Rruga e Lirisë; Rruga e Drejtë ; Rruga e Paqës; Rruga e Berlinit; Rruga e Lisave; Rruga e Lumit; etj. Emra apolitikë, apartiakë. Për të gjitha kohët dhe për të gjitha sestemet.

            1. G
             Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

             Ndaj te njejtin mendim me ty.

             1. L
              Loni

              Drejt Teuta, si psh Lindenstrasse - Rruga e blireve...

              1. r
               robi

               Dhe ne Kamze duhet te nderrohen emrat e rrugeve se jane hequr emrat e deshmoreve dhe vendosur ca emra te panjohur per popullin qe s'kane asnje lidhje me Kamzen. Keta emra jane vendosur nga Xhelal mendjeziu me daulle ne dore, rrumlluar tape, me ballin mbuluar me 10 mije lekesha hipur mbi gomar duke shetitur neper rruget e Kamzes.

               1. P
                Pjeter

                Gjeja me e pakuptim ne kete vend jane emertimet dhe sistemi i adresave.Ka anarshi, ka politizim, ka banalizma, perdoren per qellime partiake e interesa zgjedhore. Mendoj se sistemi i adresave, vendosja e nr ne pallate dhe shtepi banimi behet menjehere nga Bashkite...Emertimet e rrugeve duhen ribere,mundesisht te vihen me numura ose ose emertime domethenese, emer ose drejtim qyteti, personalitete me vlera publike....por jo, as sesi kushurinjte e antareve te keshillave,ose dhe me keq akoma, vritet per motive" te panjohura" e brenda muajit riabilitohet me nje emer rruge a institucioni.....

                1. E
                 E diel

                 Një kryetar bashkie-fanatik ekstremalisht i majtë, fshehur nën mantelin rozë të socialdemokracisë, i pashkolluar dhe i pailuminuar, njohës mëse i përciptē i historisë së Shqipërisë, të vërtetat e së cilës janë shtrembëruar nga pseudohistorianët e komunizmit Milo

                 1. a
                  alphade

                  Rruga e “4 Shkurtit “kalonte te Blloku ! Prandaj eshte cunguar ! Hiqni emrin e atij “shallxhiut” se s’ka c’na duhet nipi Xhaferr Derrit……!

                  Lini një Përgjigje

                  13:00 Politika 6 komente

                  12:27 Politika 39 komente

                  11:45 Politika 8 komente

                  11:18 Politika

                  10:25 Politika 31 komente

                  09:47 Politika 68 komente

                  09:29 Politika 15 komente

                  09:11 Politika 3 komente

                  21:10 Politika 8 komente

                  19:37 Politika 15 komente

                  Më të lexuarat

                  09:09 Bota

                  16:07 Bota

                  10:52 Bota

                  17:29 Sociale

                  17:20 Politika

                  15:38 Politika 17 komente

                  Blog Tema

                  20:10 Blog

                  20:00 Blog

                  10:25 Blog 1 koment