Te fundit

16:15

16:06

16:01

15:55

15:38

15:29

15:20

15:11

2023-11-30 10:22:00Politika TEMA

31 Komente

 1. S
  Sali Ramut Berisha

  E kam than un: Kapot, (pjellat e familjes se Husniut) kan kon, jan ne do t jen patriot t mdhenj. Ja shemlli: Andushi i vogel qy kushedi sa her ma ka ba shurren n surrat, asht ma i shqumi ner ata qy kan qellim me shkatrrue Shqypnin per me ardh un n pushtet.

  1. F
   Felliqsire blloku

   Nuk besoje qe Grenell eshte me antishqiptar dhe i kane sjelle deme vendit me shume se ju o plehre komuniste. Krimet qe ka kryere babi spiune ,gjyshi kriminele ,dajot vrases apo Xhelil Gjoni e Gaqo Nesho te Piro Kondi felliqesire

   1. I
    Ilir

    Po lere bllokun o idiot, shiko e lexo cka bere Grenel kunder Kosoves. O fare idiotesh qe sju ndate vendit tim.

   2. D
    DMK

    Bushati ka të drejtë 100% por tani sufllaqet e partisë do t'a shajnë me liber shtepie

    1. P
     Profesor Gjebrea dhe mekaniku Hason

     "DMK"! (Demokraci - Mut - Kak). Nuk kemi pse e shajme te sharin Andi Bushati, por shajme KROKODILET qe duan te shqyejne shoqerine shqiptare per te sjelle PLEHRAT, MUTERIT, NDYRESIRAT (ndjese per vulgaritetin) ne fronin nga ku NJERZIT E MENÇUR TE KOMBITi kane sikterisur qysh me 2013, shajme ata, qe ne çdo ngjarje qe ndodh ne çdo pik te globit, shohin a i intereson HIENAVE kjo ngjarje, dhe ne ne rast se jo, shpalosin enciklopedine e tyre "patriote" te trasheguar nga ish zoterinjte e HIENAVE si HUSNIU apo MEHDIU. (Shenim: 100% e dreita, eshte e vertete vetem kur e shikon nga haleja e Brrishes.)

     1. s
      shqip

      Komentet apo shkrimet e Andi Bushatit kamvite qe nuk i lexoj, por kete here duhet pranuar se ka plotesisht te drejte. Sidoqofte, dekorimi i Richard Grenell nuk eshte bere nga qeveria shqitpare, por nga nje grusht individesh qe per Shqiperine dhe shqitparet kujtohen ne pervjetore festash. Shkurt, nuk ja vlen me u marre me kete lajm.

      1. D
       DMK

       Profesor vazhdo ha sufllaqe meqë i paske merak

     2. G
      Grenell eshte njeri pafytyre,si zihet bese.

      Well...Grenell eshte armik I shqipetareve...duhet shpallur nongrata. Gjithmone kaxqene me serbet dhe ne anen e tyre.

      1. D
       Daullxhiu

       Nipi I shokut hysni, kete radhe ka qelluar ne shenje. Nuk mund te dekorohet miku personal i Dacicit.

       1. V
        Vuco Pasha dhe fansi i tij Ram jevgu

        Prandaj pra e dekorojne, se eshte filoserb! Apo e harruat ate deklarimin e Analistit gjerman ne Frankfurter Allgemeine Zeitung se "Edi Rama eshte kryeministri me i mire qe Serbia ka patur ne Tirane qe nga koha Pashiqit..''

        1. A
         Abc

         E dine Devollet pse eshte dekoruar o Bushat!

         1. S
          Salkari

          Ja dhe nipi i" dajos ", i gjakatarit qe mori ne qafe shume udhgeheqes shqiptere .....u terbua nipi , eshte bere patriote me flete ....patrioti i Saliut ...ke me tradhetar se Saliu sot ne kete Komb duke perfshire dhe gjithe trojet Shqiptere ku jane e ku sjane ???.....i paska mare bytha zjar nipit ....qetesohu lamash qe shikon deri te maja e hundes ...Kur Trumpi urdheroi qe te shikohej qendrimi i trupave amerikane ne Kosove ....Grenell ishte kundra , ishte per vazhdim te bisedimeve ...ama Kurti te vinte ne vete dhe te linte karlliqet ...keto i di Bushat loqja ??

          1. L
           Lili

           Shqiptari rrote kari

           1. J
            Juristi plepave

            Nje nga gazetaret e perfolur nga Erzen Berçani eshte edhe emri i nipit te gjyshit Hisni ,qe ka marre para dhe ka perfituar edhe nje vile ne plazh! Flet edhe kush pra ,kopili qe te vetmin qe nuk preku Kryekrimi Berishe ishte familja Kapo,ose Kapo Kapllani siç quhet ne "portokalli"!

            1. H
             Henriku

             Bushat kur thua shoqate shqiptaresh mos e cyt ma. Si gjith kto tonat ktu. Ojf, unione, federata e turli soj emnash qe kan veç krietar qe per pare japin jo dekorata llamarine te oksidume por dhe robt femra tfamiljeve. Pune bthq shqiptar Bushat. Ta lumsha menjen e loçken qke

             1. r
              rrofte lexhenda

              Kemi komshi qe nga Haxhj u ba Henrik .

             2. z
              zhaku i pamposhtur

              Problemi I shqiptareve eshte se kemi nje shtet sharlatan dhe jofunksional, ndofta ky eshte qellimi i antishqiptareve qe shqiperia te largoj sa me larg te gjithe eliten rinine patriotet dhe te afroj forcat e errata antishqiptare...

              1. b
               ben

               O zhaku i mposhtur-c'lidhje ka qeveria me shoqatat qe nuk kontrollohen prej saj? Eshte njesoj sikur dikush te revoltohet ndaj qeverise se perse lejon qe zotrote te flase gomarlleqe. Nje fjale e vjeter thote se "cdo berr (bageti) varet per kambesh t'veta.

              2. L
               Loku

               Hera pare qe une ja mbeshtes deri ne rrenze Bushatait.Grenell pederasti eshte filo serb e anti shqiptar

               1. S
                Shkodrani-Belgjike

                Kjo që thua është e vërtete, se për gjana tjera ske ken korrekt.

                1. A
                 Adriatik.

                 Po Agim Nesho ,qe e ka surratin si lekure shakulli,çfar thote per kete dekorim.

                 1. B
                  Bushat rozafa

                  Po ky shoke c’ka pati Qe bertet si gomari Apo keshtu eshte sifati Se nuk eshte me i pari Jane mesue me drejtue Si nga baba edhe daja Por tashti jane shurrue E ju ka hi hataja Pederast per nga zeri Bythqir per nga fjala E din vedes c’ka i beri Kur kaloj nga kavaja Hysni kapo po t’flet nipi Djali i medi Bushatit Tashti tan i therrasin pipi Se dallon ma prej surratit Surrat ka ken e ja hjek trolli Cka po t’ ban ty diplomati Raca jote t’keqen mbolli O debil andi bushati Diplomati amerikan qe ti shan Shqiptaret e kan mik Vec nje grup more hajvan E kan shpall armik Sorollopi jot kendej e andej kufirit Ke s’po shajn e bejne tradhtar Ju qafirat e qafirit Jeni kundra kombit shqiptar Tashti yne po e mbylli Se duhet dite me shkrujt per ju Kapni keta kafshe pyllit N’zologjikun atje me i cu Ciao ciao o bashibuzuk Ju pershendes une nga rozafa Jeni pjerdh keni mbet n’rruge Tuj rrejt e tuj ba gafa

                  1. Z
                   Zaza

                   Ti dhe gim neshos dhe saliu hisni kapo jane proserb Grenell miku qim pekes ????

                   1. N
                    Noci

                    Ajo qe thote Bushati per Grenell eshte e vertete.Ka qene i pari keshilltare per sigurine i Trampit,qe kishte idene e ndarjes se veriut dhe Grenell ka qene dakord me te.Ne fakt qe ne fushatën elektorale pe president ne 2016 vete Tramp ka qene me afer serbeve.Bushati ka te drejte

                    1. A
                     Aron

                     Po c'ne keta kunder Grenelle-it? Keta te Saliut dhe Bashes(kur ishin bashke) ishin pro-Trump, apo behen me ta kur u intereson? Shqipetaret e New York-ut e dine mire se ku anon Grenelli(ashtu sic e dinin edhe ke Kosove kur i dhane dekorate gjithashtu), por shqipetaret duhet te kene lidhje me te dyja anet e politikes ne Amerike, edhe kur ata nuk jane aq dashamires ndaj nesh, ose sic i themi me shqip, do i thuash derrit, dajo kur te duhet.

                     1. A
                      Alberikani

                      Epo keto pedet i duam fort ne se kemi shoket nga Elbasani dhe Kavaja ... Grenell eshte nji diplomat antishqiptar, antidemokraci nje sahanlepires i Tra(m)pit qe i perkasin humneres se kaluar. TURP per ata qe i japin dekorata.

                      1. D
                       Demokrati idealist

                       Këtë herë nipi i H Kapos ka plotësisht të drejtë.Ishte ky R Grinell që planifikoi shkëmbim territoresh të Kosovës me Sërbinë.Në këtë lojë ishte edhe H Thaçi dhe E Rama.Planet ua prishi kancelarja gjermana A Merkel e cila deklaroi se nuk do ketë shkëmbim territoresh,sepse në Ballkan do hapej kutia e Pandorës.Pra kësaj here mos e shani Bushatin sepse ka të drejtë.Dekorimi nga ata trutharë në Amerikë është i gabuar,sepse nuk e meriton vlerësimin e shqipëtarëve ky far njeriu.

                       1. S
                        Serbo-Ruseve duhet te shpallet nongrata si ne

                        Grenell ka qene, eshte e do te jete nje anti shqiptar i mirfillte; Ajo moster ne sherbim te

                        1. C
                         Columbo

                         Ilir Meta dekoronte çdo ditë ( kur ishte President), saqë mendova që do më dekoroj dhe mua.

                         1. D
                          Dardani

                          Derri nenen kush e dekoroi serbo filin grenell. Vetem idiotet e aprovojne . Bravo Bushati

                          1. a
                           anti anarkisti

                           Bushati: "O idiotë, po ai është filo serb". Po vetëm Salihu e Bushati janë ata që ia kalojnë të gjithëve si filo, pilo, milo etj sepse janë serbo çetnik e ruso fashist. Këti nuk duhet me i lënë vend me MEDIE sepse është argat fëlliqtë kundër kombit dhe shtetit.

                           Lini një Përgjigje

                           09:49 Politika 2 komente

                           18:43 Politika 59 komente

                           17:54 Politika 43 komente

                           17:16 Politika 7 komente

                           14:53 Politika 5 komente

                           14:27 Politika 8 komente

                           14:14 Politika 21 komente

                           13:56 Politika 3 komente

                           13:28 Politika 3 komente

                           13:17 Politika 4 komente

                           Më të lexuarat

                           13:17 Politika 14 komente

                           17:51 Bota

                           18:50 Rajoni 1 koment

                           11:38 Politika 4 komente

                           18:16 Kulturë 1 koment

                           19:47 Editorial 2 komente

                           Blog Tema

                           20:50 Blog 1 koment

                           11:20 Blog 20 komente

                           18:08 Blog 3 komente