Te fundit

23:43

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:39

21:40

2023-12-05 09:18:25Politika TEMA

9 Komente

 1. g
  golja

  Gjithkush e mbane mend kur Rama beri betimin e pare si Kryeminister duke bere nje udhetim pertej Atlantikut per te firmosur per disa persona qe nuk duhet te ndeshkohen asnjehere!Dhe koha e vertetoi kete!Te njejten gje beri edhe SPAK ku sejcili prej prekuroreve ka firmosur per mosndeshkim te tallavase shqipetare Sali Berishes sepse ai ka imunitet te perjetshem mbi kete toke sa te jete me fryme!Ndaj ai e di cakun se deri ku shkon drejtesia ,ndaj dhe livadhis e derdellis ç'fare te doje!Edhe ne rastin e zjarrit ne Parlamentin e Shqiperise edhe pse zjarrvenesit shkojne e konsultohen me te si organizator i trazirave ,do therritet Mul Noka duke kerkuar edhe heqjen e imunitetit te tij dhe Sali Berisha do mbaje pozicionin e tij per te barazpeshuar bemat e familjes hajduterore te tij !Ai eshte monument agjenturash dhe mbrohet nga "perandoria qe e montoi ne vitet 83!Rrofte dhjemokra -cia ,qe si ke ajo peralla e vjeter "kecat e quajne akoma se "ujku" eshte nena dhia"!

  1. K
   Kalec Dega

   kot harxhon frymen, ke te drejte ne fakt.. kjo pune zgjidhet lehte: si Berisha edhe Rama jane te gatuar ne nje kuzhine..... lol

   1. V
    Vranakonti

    Jemi shume dakord me komentin qe bene GOLJA. Ato qe ai tha,jane te pranueshme dhe te verteta.

   2. G
    Gazeta

    Rames i duhet Saliu ende verdalle. Duhet te jesh idiot fare mos te kuptosh qe e gjitha kjo eshte nje teater i Rames me Saliun. Eshte vertet teater i peshtire. Mjafton nje polic ti shkoj tek dera cdo mengjes ti dokumentoj dhe ti njoftoje shkeljen e ligjit. Nuk ka nevoj as per prokurori dhe as per SPAK. Por kjo nuk behet jo se kane frike nga nje dordolec plak i rrjedhur nga mendet e kokes, thjesht ju duhet edhe per pak kohe.

    1. s
     saliu duhet te shpallet terrorist

     Drejtesia apo spak aspaku ose skap sic e quan krimineli sali,eshte per te varferit e jo per kriminelat e pasur si sali komunisti e familja mafioze....... Ose ose eshte sic thote krimineli sali org kriminale dhe bp me dhjerokratet qe te heq qafe soc dhe edi ramen

     1. e
      emigranti

      SPAAK dhe altin dumani jane te blere nga saliu dhe bejne keto filma sa per te thene qe ne po punojme .SPAK dhe gjykata e shqiperise eshte eshte per te varferit

      1. G
       Gjeli

       Do ta futni ne burg koleren Sale apo populli ta marre ligjin ne dore e tja qime ropt mos na detyroni te behemi kriminela

       1. M
        Martin

        Mos e ngaterroni SHBA-ne ne kete problem. Hapi i pare qe kryekrimineli dhe kryehajduti Sali Berisha te shkonte drejt togave te zeza te Drejtesise se Re duhej te hidhej nga mazhoranca politike ne Kuvendin e Shqiperise, e cila nuk e kishte fare problem per te miratuar ligjin se kush shpallet "Person Nongrata" nga aleatja e madhe SHBA, i hiqet automatikisht mandati i deputetit, si nje politikan i padenje per te perfaqesuar popullin ne institucionin me te larte ligjvenes ne vend. Po kush nuk e donte kete ligj? Mendja te shkon tek njeriu me i fuqishem ne keto 10 vjet ne Shqiperi-mbreti i pakurorezuar - Edi Rama. Aq i fuqishem eshte Edi Rama, sa e shmangu konfliktin me Berishen nga Kuvendi ne PD, duke perplasur Perbindeshin e Vicidolit me kryetarin e partise Lulzim Basha dhe ambasadoren e SHBA-se, Yuri Kim. Per kete fitore, njeri me i pasur ne SHQIPERI, Sali Vuk Karaxhich Berisha fitoi edhe nje kulle 64 kateshe ne mes te Tiranes nga... bashkepunetori i tij ne Marreveshjen Famekeqe qe shkaterroi Kushtetuten e Shqiperise ne prill te vitit 2008. Tashme Berisha u plak, por pushteti i Edi Rames do te kaloje tek e bija, Argita Sali Vuk Berisha Malltezi. Nese jeni te pakenaqur, merrnj shembull nga Departamenti i Shtetit i SHBA--shpallini Persona Nongrata shkaterruesit e Kushtetutes se Shqiperise dhe ndertoni nje Kushtetute te re me parimet baze sic i ka Kushtetuta e SHBA-se.

        1. C
         Columbo

         Rama nuk ka më frikë nga 600 000 gërmuqët e Berishës, ndaj i ka dhënë liri të plotë të veproj në selin blu, të flasi ç'të dojë për PS dhe qeverin e tijë, pasi e din që një ditë do niset në botën tjetër ., dhe s'do regret.

         Lini një Përgjigje

         09:15 Politika 8 komente

         22:20 Politika 25 komente

         22:10 Politika 2 komente

         22:00 Politika 10 komente

         21:37 Politika 7 komente

         20:52 Politika 13 komente

         20:50 Politika 34 komente

         20:20 Politika 1 koment

         19:47 Politika 23 komente

         19:00 Politika 2 komente

         Më të lexuarat

         11:53 Blog 53 komente

         11:40 Sport 23 komente

         18:51 Politika 21 komente

         17:42 Politika 24 komente

         10:21 Kronika 7 komente

         10:28 Dossier 32 komente

         Blog Tema

         20:28 Blog 9 komente

         20:17 Blog 18 komente

         15:13 Blog 2 komente