Te fundit

22:55

22:40

22:25

22:16

22:10

22:10

22:05

22:01

2023-03-18 10:10:00Politika TEMA

35 Komente

 1. s
  saliu duhet te shpallet terrorist

  edhe ky ameriqeni eshte rrotkarizuar nga sali shpellari

  1. N
   NaPrishiPune

   https://www.justice.gov/usao-dc/press-release/file/1563516/download

  2. E
   Engjell

   Genjeshtra nr 6. Ik o mero mos na caj prapanicen. Pas 10 vitesh km e cdo shqiptar e njeh mire kush eshte Edi Rama. Tani votohet PS ja jo Edi Rama. Po na shet Ramen per burre te mire ti funderrine

   1. V
    Vranakonti

    Po more Engjell,Edi Rama eshte burr shume i mire se po punon shume mire dhe eshte i pakorruptuar. Deri sot nuk ka as nje vendim gjykate qe te jete skuzuar apo denuar per korrupsion. Ai ka respektin e popullit dhe e voton se e meriton. Ate e bejne fajtor vetem gojeshqyeret e Sali shpellarit,te ciletnuk ngopen me te shpifur. Efi Rama eshte i paster si kristali. Sali Berisha eshte korb i zi,nom grata.

    1. d
     durrsak 24 karat

     Mos fol si djall, ti, Engjell! Je nji injorant qi nuk kupton nga ato qi shkruhen.

     1. s
      shqip

      Engjell-deri tani ne kemi njohur me dhembe e dhemballe kriminelet dhe hajdutet me kollare Sahli Berisha dhe Ilir Metaj. Zotrote duhet te jesh nga ato te nevojtores se Berishes ose te partickes se familjes Metaj, pasi askush qe ka dy para mend ne koke nuk shkruan ato qe ke shkruar zotrote.

     2. V
      Vezet Rehas

      Deri sa te kete Kara qe tu besojne si nga Shqipria ,po me shume nga Kosova,keta Kurvat PeDraste do genjejne,

      1. M
       Mondi

       Dje grushti i një hajni i porositur nga shalgjati Rama e goditi Berishën, sot grushti i Shqipërisë po e godet Edi Ramën. Të vetmen zgjidhje Shqipëria e ka që të bashkuar si asnjëherë më parë ta ndjekin këtë Ramovič hajdutin dhe rrethin e tij, si shitës të interesave shqiptare nga pushteti dhe rrethi i tij. Urime fitorja e madhe Sali Skenderbeg Berisha.

       1. D
        Dakord

        Mondi zgjohu. Humbja e madhe deshe te thoshe. Ai grushti i Gertit do kthehet ne grusht te fuqishem kunder aleances se qelbesirave sali-metaj.

       2. G
        Gramoz Ruci

        Nuk ka mundesi te jene te verteta keto qe thote Marku. Ne jetojme te lumtur ne kete vend dhe as kemi pare e as kemi degjuar per shitblerje pusesh nafte. Qeveria por edhe komandanti nuk gabojne kurre. Por edhe nese gabojne Partia nuk i lejon. A ju shkerdhefsha trute o gazetar qenefi. Mbajani rames me dore edhe 10 vjet te tjera.

        1. M
         Mara emigrante ne Itali

         Engjell-djall komenti tregon qe je pa tru lexoje edhe nje here ore dallkauk .shkollohu se je injorant.

         1. H
          Hasoni

          Po mirë ju që mbroni km me dhëmbë si e shpjegoni faktin që ka paguar 200 mije $ këtë tipin e fbi-s cila ka qene arsyeja ???

          1. d
           durrsak 24 karat

           Ti ke lexue vetem ato qi k thane non grata. Nuk merr vesht nga asgja si k... kanari qi je!

           1. H
            Hasoni

            Cilat jan pra mer trongull arsyet që km pagun 1 spiun me ane të 1 ish spiuni sigurimi dhe jo nepermjet kanaleve diplomatike?? Se ju sufllaqet ene me pa ramazonin siper plakes tate do thoni osh tu i tregu rritjen ekonomike

          2. S
           Skllaverim i perjete..

           Grabitje kudo nuk kane lene gje pa e vjedhur dhe shkataruar pasurine Shqiptare qe i takon te gjithe Popullit . Shqiperia ne degradim te plote me keto vjedhje te Pasurise qe kane bere keta sharlatane Demokrate ! Kangrene kudo ne cdo cepe te Shqiperise, prandaj nuk con koke shqiperia ,, edhe Drejtesia Ligjet nuk ka cfare tju beje ketyre ,, Populli nuk ka rruge tjeter ,vetem ti nenshtrohet Skllaverimit..

           1. S
            Sorry

            Artikull i persosur, bravo. Pata mundesine te punoj per transatlantic per gati, 6 muaj...nje rumpalle e vertete...I vetmi amerikan i mire dhe I rregullt, ishte Z. Mitchell Malone, pronari I transatlantic...tè tjeret ishin bullshit, including this shitty Mark Crawford...

            1. K
             KCK Live ne Surrel

             Mc Gonigall eshte nen 2 akuza atje ne Amerike : 1- Per favorizim te atij oligarkut rus mik te Putinit dhe 2 - Per afera korruptive me qeverine e Edvinit. Duroni e mos u boni shtatanike, prisni fundin se si do shkoje ai hetim ...se atje nuk ka SPAK qe e mban si shilte Edi Rama.

             1. G
              Gezimi

              Budallait qe eshte sforcuar te shkruaj kete pacavure i ka ardhur turp te vere emrin poshte saj.

              1. P
               Partia

               Po na thoni që ka edhe amerikanë që gënjejnë e mashtrojnë? Se deri dje na thonit që janë e vetmja e vërtetë.

               1. N
                Niku

                E kam thënë prej kohësh që Crawford është amerikani më negativ që ka ardhur në Shqipëri dhe nuk shqitet, si « muti pas këpuce ». Kjo tregon që veprimtaria e tij i jep rezultat nga ana financiare. Këta tipa duhen përzënë sa më parë!

                1. N
                 Niku

                 E kam thënë prej kohësh që Crawford është amerikani më negativ që ka ardhur në Shqipëri dhe nuk shqitet, si « muti pas këpuce ». Kjo tregon që veprimtaria e tij i jep rezultat nga ana financiare. Këta tipa duhen përzënë sa më parë!

                 1. N
                  Niku

                  E kam thënë prej kohësh që Crawford është amerikani më negativ që ka ardhur në Shqipëri dhe nuk shqitet, si « muti pas këpuce ». Kjo tregon që veprimtaria e tij i jep rezultat nga ana financiare. Këta tipa duhen përzënë sa më parë!

                  1. U
                   Ura e tabakve

                   O Niku po pse t'hiki pri Tirone mërjahu. Ai kushedi se ke çar katuni t'humun t'Amerikes e ka shpin . Atje s'e njef kush kurse k'tu e shofin n'drit t'synit se osht amerikon . Rrin tu e nigju me goj hapët pale se ç'po thot. K'tu m'katun ton ai osht mret kurse atje m'katun t'vet osht lopçar(kaubojs) pranej s'ka pse hikën

                  2. B
                   Bureto

                   Dakord, Mark Crawford gënjen, shpif apo mashtron, pak rëndësi ka se cila nga këto qëndron. Sipas ligjit, si për këdo në këto raste, si do duhej vepruar? Nuk jam i sigurt, por me të dëgjuar e kam, se ky Mark Ceawford është dhe shtetas shqiptar. Po edhe po nuk qe, me siguri që diku ay do duhet të përgjigjet për gjithçka ka bërë e ka thënë në dëm të interesave të shtetit shqiptar, si pasuri imazh e gjithçka tjetër. Në këtë rast, qeveria do duhej të veprojë dhe jo për ndonjë gjë të madhe, por minimalisht të pastrojë veten nga këto shpifje të orkestruara, pse jo edhe politikisht. Ky shkrim, që ta zemë se lexohet nga 100 njerëz te Tema a gjetkë, ndryshon gjë?!?!

                   1. E
                    Endri KokeBythe Fuga

                    Shume artikull i bukur gazeta Tema - xhuxhi me syze i Gjatosh Korrupsionit e ka shkruar shume mire.

                    1. I
                     Ilir

                     U turren qente e slites se Rilindjesne mbrojtje te Rames.

                     1. t
                      te vertetat e hidhura sherojne me mire

                      Ja pra qe ka edhe amerikane qe thone te verteten!

                      1. F
                       FUTJA KOT FRROK

                       po pse o shoku mero edhe ky amerikani pa lidhje qenka berishjan/ po turp a ke ndopak femijt tuaj te paret do te shajne per rrymen qe ke ndjekur turp per ty

                       1. ?
                        ????????????????????????

                        Hasono qenke shume i trashe, Po mire nuk di te lexosh, po a mund te na citosh ndonje burim amerikan, te besueshem qe ja dha tipit te FBI 224,000 Us$ kryeministri shqiptare? Politika ju ze syte, megjuthse hajdutelleqet e Mark Crawford I ka vjedhur Shiperise

                        1. ?
                         ????????????????????????

                         Hasono qenke shume i trashe, Po mire nuk di te lexosh, po a mund te na citosh ndonje burim amerikan, te besueshem qe ja dha tipit te FBI 224,000 Us$ kryeministri shqiptare? Politika ju ze syte, megjuthse hajdutelleqet e Mark Crawford I ka vjedhur Shiperise

                         1. ?
                          ????????????????????????

                          Hasono qenke shume i trashe, Po mire nuk di te lexosh, po a mund te na citosh ndonje burim amerikan, te besueshem qe ja dha tipit te FBI 224,000 Us$ kryeministri shqiptare? Politika ju ze syte, megjuthse hajdutelleqet e Mark Crawford I ka vjedhur Shiperise

                          1. ?
                           ????????????????????????

                           Hasono qenke shume i trashe, Po mire nuk di te lexosh, po a mund te na citosh ndonje burim amerikan, te besueshem qe ja dha tipit te FBI 224,000 Us$ kryeministri shqiptare? Politika ju ze syte, megjuthse hajdutelleqet e Mark Crawford I ka vjedhur Shiperise

                           1. ?
                            ????????????????????????

                            Hasono qenke shume i trashe, Po mire nuk di te lexosh, po a mund te na citosh ndonje burim amerikan, te besueshem qe ja dha tipit te FBI 224,000 Us$ kryeministri shqiptare? Politika ju ze syte, megjuthse hajdutelleqet e Mark Crawford I ka vjedhur Shiperise

                            1. ?
                             ????????????????????????

                             Hasono qenke shume i trashe, Po mire nuk di te lexosh, po a mund te na citosh ndonje burim amerikan, te besueshem qe ja dha tipit te FBI 224,000 Us$ kryeministri shqiptare? Politika ju ze syte, megjuthse hajdutelleqet e Mark Crawford I ka vjedhur Shiperise

                             1. R
                              RusKuDo

                              https://top-channel.tv/2018/06/07/ruset-marrin-serish-3-vendburime-nafte-nje-vit-me-pare-tenderi-u-anulua/

                              Lini një Përgjigje

                              09:38 Politika 14 komente

                              09:29 Politika 9 komente

                              09:24 Politika 14 komente

                              21:30 Politika 15 komente

                              19:47 Politika 24 komente

                              19:37 Politika 27 komente

                              19:10 Politika 26 komente

                              18:17 Politika 10 komente

                              17:50 Politika 36 komente

                              16:50 Politika 6 komente

                              Më të lexuarat

                              12:41 Politika 50 komente

                              11:35 Politika 23 komente

                              09:31 Politika 7 komente

                              17:33 Politika 7 komente

                              10:26 Sociale 27 komente

                              09:16 Politika 12 komente

                              Blog Tema

                              18:18 Blog 2 komente

                              21:40 Blog

                              19:50 Blog 3 komente