Te fundit

22:41

22:29

22:20

22:12

22:00

21:50

21:40

21:39

2023-12-05 18:02:00Politika TEMA

9 Komente

 1. T
  Tirona

  Një shkrim idiot, që don të rehabilitojë goçën e Berishës nga Nonagrada duke na thëne që kjo mund të mari mandatin e deputetit. O trap, ti që ke bo këtë shkrim , i gjithë populli po pret të futet nl burg dhe ti sekuestrohet e gjithë pasuria e kësaj shtrige që ka vëne me korrupsion , ti po na tregon se mund të bëhet deputete dhe si rrjedhojë do të mbrojë pasurinë e saj ….

  1. k
   k

   Jeni shoqëri e vdekur , që merreni me një të vdekur non grata. Jeni të gjithë të vdekur shpirtërorë që hecnin Natën me sy mbyllur.

  2. A
   Anna

   Keto duken fiks si famila Milloshevič

   1. T
    Tit Vasillaqis

    Gita - Zeni qe ne surrat duken si vampire te nje krimineli , se si i thone nje fjale bucja pjell vec kelyshe . Ajo parti e nisi qe ne lindje me komunist - kriminel po pa nongrada ndersa sot ka edhe nje damke nga Amerika e Anglia e do e mbylle me te tille .

    1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

     Me një fjalë, kishin ndarë parcelat e privatizimit "qeveritar", mblidhnin taksat për çdo vend pune. Ky angazhim ka ekzistuar, mëkat tua mohosh! Normat e fitimit duhet të kalojnë shumë katëshit, " kthimi" në politikë të dind për pastrimin e fitimeve.

     1. s
      spak-u

      qe te mos i them hajdute te tregoje argia si i ka bere leket, nje per nje. se dyshoj asnje shok i kursit te saj nuk ka bere aq leke sa argita. alfred lela te tregoje a mos argita po i futet pilitikes qe te shpetoje pasurine peralloe qe nuk e ka vaene asnje sho ose shoqe e fakultetit te saj. analistet e e berishes mos te kercejne kendej por te na japin rrogen e argites te na sqarojne si jane vene leket. eni vasili, erla mehilli te intervistojne shoket e kursit te argites, te pyete luzim basha per lidhjet shoqerore e pagesant ne unmik si dhe nqs ka argita se cfare sherbimesh u ka ofruar sebve qe i ka daje. lela e berisha te sqarojnelidhjet e berishes me fazllicin. te sqaroje berisha e familja e tij si e kane shfrytezuar fazlicin me ndihmue kosove. psh pjesemarrja ne mbledhjen e kashillit te sigurie kombetrae cfare e ndihmoi kosovev a mundet z lela te na thote, po ashtu edhe eni vasili e erla mehilli. sic qihe(shifet) erla ka shume per te thene. me klan i poshter serb qe po mundohet te trembe spak-un

      1. G
       Grant special

       Yll! Dakort me ty. Por ka dicka qe nuk shkon. Argita shpreson te mposhte Bashen. Nga c'kam kuptuar Basha eshte treguar "dobic" ne Kosove! Ka vendosur marrdhenie konfidenciale te forta me njishi e Botes, USA. Argita? Lesh! Perkundrazi 3% I suksesit me Bosin 100 miljonsh palestiez qe foli ne mediat amerikane e ka fundosur keq znj. Malltezi Berisha. E ka te kot, apo eshte vone te futet ne politike. IM spiuni u kap me 7% dhe as Vera qe piu nje nate Para me Babington e Argits, nuk bindi njeri. IM I 7% mbeti I korruptuardhe hajdut e spiun ne syte e qytetareve. Po keshtu Argita mtashe me 3%, konsiderohet e tille. Besoj se e ka te kot pjesmarren ne politike. Futja e Argites ndihmon L.Bashen dhe USA.

       1. s
        spata

        Nuk keni kuptuar azgje se cfare synon Saliu me te bijen.Nuk nisem nga ky shkrim se ska agje te perbashket me qellimet e Berishes. U perpoq Berisha te kete kontrollin e Pd por e shikon qe me shume eshte diskredituar se sa ka riabilituar vehten si lideri i saj . Ne keto kushte ai synon te terhiqet, pa rene ne sy dhe te krijohet nje particke te re. Ne krye te kesaj partije dote vendoset Argita . Edhe pse ka burrin e babajne me precedent penal ajo do te beje divorcin nga ta . Argita do grumbulloje gjithe plehtar pro serb qe ndodhen ne Shqiperi . Do tentoje te terheqi te gjithe fanatiket ,qe jane pasuruar nga Berisha dhe ata kosovare qe jetojne ne Shqiperi. Pra forma e kesaj partije dote jete e ngjashme si ajo e Dules . Parti e minoritetit serb ne Shqiperi .Ne keto kushte ajo do te perpiqet te terheqi mbeshtetije Ruso-Serbe.Po a kashance ta beje nje gje te tille?Kjo do te varet nga presjoni brenda vendit si dhe nga faktoret e jashtem nderkombetar . Dihet qe ne Kushtetuten tone kane te drejete te krijohen parti politke nga grupe te vecanta qe jane pjese e nenshtetesisve te huaja .Pra edhe derri dhe dosa mund te krijojne parti politke ne Shqiperi . Nuk jame shume i sigurt se ky proces do te ndalohet nga legjislacjoni shqiptare .

        1. D
         Demokrati idealist

         Argita është nongrata si i ati,pra Amerika demokratike i ka vendosur vulën e zezë dhe çupës së babait.Kështu që ajo është e djegur njësoj si baba krimineli.

         Lini një Përgjigje

         17:49 Politika

         16:57 Politika 7 komente

         15:27 Politika 4 komente

         15:19 Politika 2 komente

         15:07 Politika 9 komente

         14:03 Politika 5 komente

         13:13 Politika 1 koment

         11:55 Politika 21 komente

         11:41 Politika 30 komente

         11:30 Politika 2 komente

         Më të lexuarat

         09:09 Bota

         16:07 Bota

         17:29 Sociale

         10:52 Bota

         19:10 Dossier

         17:20 Politika

         Blog Tema

         20:10 Blog

         20:00 Blog

         10:25 Blog 1 koment