Te fundit

19:19

19:09

19:00

18:49

18:39

18:38

18:32

18:23

2023-12-04 13:25:00Politika TEMA

33 Komente

 1. T
  Taksapagusi

  Do të shohim në se SPAKU do të ketë këllqe për të vënë përpara përgjegjësisë zjarrëvënsit dje dëmtimin e pronës publike që paguhen nga taksa pagusi popull

  1. p
   pilo Lala

   Kur do e kuptoni ju, qe keta po bejne kastile keto veprime dhune, qe te nderhyj SPAK? Keto veprime rrugacesh, duhen trajtuar si rrugace, jo si profile te larta. Keta duhen gjobitur me para, aty ku i djeg, duhet prere rrogat. SPAku nuk merret me spurdhjake, merret me barone krimi dhe droge, mos ja ulni nivelin te merret me keta lepuj.

  2. A
   Altin

   Po nuk denuat kermen qe i drejton plakun Mere! Ato do vazhdojn ti vene flaken kuvendit dhe Shqiperise

   1. X
    Xhezo Smokthina

    Bëj sikur do i vësh flakën parlamentit Flamur Noka, ashtu siç jeni marrë vesh me Edi Ramën, për të mbuluar mosvajtjen e Berishës edhe sot në SPAK. Dhe flasim për drejtësi dhe shtyp të lirë, kur këta si me sustë, sa thotë Partia heshtni, të gjithë e mbyllin gojën. Po shyqyr që na e bëri të qartë testamentin Berisha, atë thuaj. Tani flisni nga mëngjesi në darkë për Argiten, sa të bindemi që Berisha ka bërë zgjedhjen më të mirë të mundëshme duke ja lënë të bijës plaçkën më të shtrenjtë që ka privatizuar, Partinë Demokratike.

    1. c
     capi

     Xhezo nuk heq as nje presje komentit tuaj. Por do te shtoja, se dhe Spak ka dore ne kete lloj "marveshje", pse nuk po kerkon ti heq imunitetin ose ti ndryshoj masen ne arrest shtepie. Sa per te votuar, nese te kujtohet buxhetin e miratuan per 5 minuta me gjithe ate tym. Keshtu qe nuk do te kete justifikim qe nuk punon parlamenti.

    2. Z
     Zihniu

     Me keta plehra ne opozite shoku Edi mbreteron pafund, prandaj s’i prek kush keta.

     1. L
      Lashi

      Po na lini ore aman Ku kaSPAK ata jane te gjithe Spurdhiake .merren me ata qe konsumojne nje cigare ashash se per tetierat rr........... leshte frikacaket

      1. U
       UÇK

       Spak duhet te intervenoj ndaj këtyre banditve te rithemelimit te udhëhequr nga Sali fashisti per ta shkatrruar shtetin shqiptarë per interesat serbe

       1. M
        METALURGJIKU

        Mire Albanes qe i ka mbetur hatri se i kishte premtuar Sala se do e bente drejtoreshe te bordellos,po Mul gangsteri ç'fare ka!Bluxhinset i ka veshur de deri atje i shkon shija,çfare do tjeter apo i ka premtuar perseri Sala qe do ta beje minister te brendeshem perseri po e rezoi Ramen!Keta idioter kane mbetur ne 1990 nuk e arrijne te kuptoje qe edhe ata qe i ndoqen nga pas pasi mbaruan pune tash qi jane bere pronare te ligjeshem ne Tiron,pra jane bo venalinj,nuk i hujne me ne pune as Sliu dhe as Mul maloku qe te gjithe rrethi i Sales ka ndryshu pak po ky dhe ai poeti qe nuk na shkruan me per kuvendin ,pra flokxheli Markagjoni kurre skane me u ndryshue.

        1. p
         pilo Lala

         Berisha, Flamur Noka dhe Vokshi kane te njetin hall. Flamur Noka ka toka, biznese, vile ne Lalez, Sarande. Vokshi privatizoi 9 Hidrocentrale ne vitin 2009. Eshte bere pastrim i madh parashe, njesoj si pastrimi parave te Argites tek Kompleksi Partizani. Keta e duan ta mbajne Berishen si mbrojtje, qe te mos arrije goditja tek keta. Me keto veprime keta duan te sfidojne SPAKun, ti bejne lufte, ta perulin, ta shvleresojne, i kane shpallur lufte mosbindje. Deri tani SPAku i ka injoruar provokimet e Saliut, tani duhet te shikojme si do veproj me keta te dy. Une mendoj qe gjobat me para, jane me shume efikase se metodat e burgut apo denimeve. Me mire tu dhembi xhepi, aty do ndalojne.

         1. k
          kete kisha tani per tani

          Falmurit i vinui flaken hoteleve ne Sarande qe i ka ne emer te vellait qe jeton neper bote dhe te shikoni se se do katandiset angjenti udb.

         2. P
          Policia gjuhesore duhet patjeter

          o Tema ju shkruani.... ekspertë kriminalist kanë ishin në sallën e Kuvendit dhe mblodhën prova.Po cfare shqipeje po praktikoni? Keni a nuk keni nje korrektor gjuhesor? ... KANE ISHIN... thuhet kur nuk di te zgjedhosh foljet thelbesore te cdo gjuhe kam dhe jam. Duhet : kane qene o ju mallkofte gjuha e shenjte shqipe qe po e bastardoni pa pike pike dhimsurie.

          1. S
           Salkari

           Lerini ligjet dhe kodin penal se sa do denohen .....se na hapet barkun , jo per gje , po beheni bajate dhe qesharake dhe ata ferkojne barkun nga te qeshurat me nenet tuaja dhe me zbatimin e tyre ....jeni shtet vari lesht dhe beheni gazi i Botes ne syte te nderkometareve ....keto shikon kryeministri Helen dhe thote qe : eshte e mundur betimi i Belerit dhe dalja e tij nga burgu ...ne asnje vend te Botes nuk ka zbatim ligjesh atje ku te preken interesat ....kapini dhe plasini brenda qelbesirat , po doni drejtesi dhe shtet me ligje ....te gjithe njesoh perpara ligjit , edhe ata qe mbrohen pas te qenurit deputet ...kush shkel ligjin shkon brenda ....shifeni pastaj si do sillet Noka dhe kushdo Noka ....

           1. H
            Haka Tekizoti

            Po të hetohen paratë e këtyre kërmave të mender Rithemelimit do dalē e vërteta në shesh se pse janë bërë njësh me kryekërmën Berisha. Të tërē janē hajdutē me çizme. Dhe duan pushtet këta fundërina!

            1. D
             Drejtesi edhe per ata qe nuk bejne detyren

             Ore po c’fare shteti eshte ky kur nje mut malok si Flamut Noka apo ajo thithlopa tjeter thyejne e djegin pa ju dridhur syri fare e shteti i mban sehir ku mund te ndodhe gjetke kjo gje . Apo nje bajge e pa riciklushmeqe i nxit si Sali krimineli e therret gjukata e ai jo vetem qe nuk paraqitet po ju ben presion i shan e ofendon si mos me keq edhe me nje thes me akuza deri per vrasje me dashje e korrupsion madhor edhe i skeduar nongrada nga Amerika e Anglia , ku ne c’vend te botes mund te ndodhe kjo .

             1. u
              urani

              Nga e thena ne te bere , te ndan nje mal i tere thote populli .....

              1. D
               DRENICA E KUQE

               Po, ku marrin vesh kafshet e egra te Sali shpellarit per ligjin!?!!!... Kafshet vetem drurin kuptojne. Mos harroni, shqiptare, se djegia dhe flakeveenia Kuvendit Shqiptar, eshte dore e zgjatur e UDB “shqiptaree” te Prishtines ne Tirane... Eshte koha qe te zgjohemi te gjithe! Perndryshe, vaj halli! Ku e katandisen populli shqiptar dhe Shtetin Shqiptar, shpellaret e Tiranes dhe te Prishtines me Kompani! DRENICA E KUQE

               1. D
                DRENICA E KUQE

                Po, ku marrin vesh kafshet e egra te Sali shpellarit per ligjin!?!!!... Kafshet vetem drurin kuptojne. Mos harroni, shqiptare, se djegia dhe flakeveenia Kuvendit Shqiptar, eshte dore e zgjatur e UDB “shqiptaree” te Prishtines ne Tirane... Eshte koha qe te zgjohemi te gjithe! Perndryshe, vaj halli! Ku e katandisen populli shqiptar dhe Shtetin Shqiptar, shpellaret e Tiranes dhe te Prishtines me Kompani! DRENICA E KUQE

                1. L
                 Lani

                 Obobo sa foto të keqe i keni nxjerrë!

                 1. D
                  Daullxhiu

                  Gjithe pedeja jane per burg,pa perjashtim. Maloku nocka, paloqa ajo shemalja vokshi dhe gjithe shpura e sali kermes. POR mos harroni jane ne kombinim te plote me hurin e halese te birin e kristaqit qe po i vijne rrotull prangat dhe ai e ndjen mire.

                  1. A
                   Artan

                   Funderrinat e Saliut si esht krye...ari i tyre Sali sheqere kara_xhici

                   1. P
                    Preshi I lushnjes

                    mjafton salih gerdeci ne burg dhe gjithe te tjeret ikin dhe fshihen ne shpelle

                    1. P
                     Preshi I lushnjes

                     mjafton salih gerdeci ne burg dhe gjithe te tjeret ikin dhe fshihen ne shpelle

                     1. P
                      Preshi I lushnjes

                      mjafton salih gerdeci ne burg dhe gjithe te tjeret ikin dhe fshihen ne shpelle

                      1. P
                       Preshi I lushnjes

                       mjafton salih gerdeci ne burg dhe gjithe te tjeret ikin dhe fshihen ne shpelle

                       1. D
                        Dardani i Ri

                        Berisha është kryetrai i një bande xhihadistësh terroristë. Nëse kjo bandë nuk izolohet, jo vetëm Kuvendi por, e gjithë Shqipëria është në rrezik.

                        1. B
                         Balle per Balle (pa Taulant Balle ne mes)

                         Ato zjarre ne Kuvend i ka ndezur BLLOKIMI nga mazhoranca qeverisese i te drejtes ligjore te opozites per te ngritur Komisione Hetimore Parlamentare. Te lejohen Komisionet Hetimore parlamentare qe kerkon ne te drejten e saj ligjore opozita, pse i djeg kaq fort kjo gje ketij pushteti te pretenduar kaq te perndershem ?

                         1. V
                          Veshgusi

                          Berisha po pergatitet te vras nje nga te vetet dhe te thot qe e vrau Edi

                          1. ÇEKIÇI

                           FOLTORJA ËSHTË NEVOJTORE QE PO E FLLIQË TE GJITHË SHQIPERINË DHE TE GJITHË SHQIPTARINË

                           1. P
                            Prisni se akoma nuk keni pare gje.

                            Nuk dua te mbroj Mbeshtetesit e Nevojtores le te denohen, por spak te urdheroj arrestimin e Ed Droges qe e ka kthyer Shqiperine dhe ne vecanti jugun e saj bregdetin ne beton duke hequr nga lista tokat ne Parqe dhe duke jane dhene Oligarkeve qe ai perfaqeson si CEO i tyre. Tirana eshte bere qytet i babanueshem dhe i paperballueshem ne kosto per qytetaret, ajo vlen vetem per trafikantet, kriminelet, PPP, kurvat dhe pusht-etaret. Duhet revolucion jo si ai i nderrimit te pushteteve pas '90 qe na beri dhurate Ramizi, liria nuk dhurahet por fitohe me .....

                            1. C
                             Columbo

                             Nuk duhet të tolerohen rebelime të tilla, pasi fyhemi si popull nga kokëfortësia injorantëve.Vëndi ka nevoj për stabilitet dhe rimëkëmbje., dhe jo për show homoseksual.

                             1. L
                              Luan Zeneli

                              Pse nuk përdoren shuarëse zjarri kundër këtyre piromanëve?

                              1. M
                               Myzeqari

                               F Noka budallaj me i madhe i kukesit, dhe Baxhella bretkocka albana,i tremb pasuria qe kane vjedhur ketij populli.Albana pervec kater puseve te naftes ne visok ,paskavjedhur dhe 9 hirocentrale:BRAVO ALBANA.E pa ngopur.SPAK po zgjohuni o trimat e xha JAHOS ,cfar prisni akoma.

                               Lini një Përgjigje

                               12:28 Politika 10 komente

                               11:47 Politika 1 koment

                               11:32 Politika

                               11:07 Politika 13 komente

                               10:56 Politika

                               10:45 Politika 1 koment

                               10:37 Politika 2 komente

                               10:28 Politika 15 komente

                               10:21 Politika 1 koment

                               10:14 Politika 7 komente

                               Më të lexuarat

                               12:02 Politika 12 komente

                               10:05 Blog 44 komente

                               11:32 Politika 9 komente

                               13:15 Bota 17 komente

                               09:19 Politika 17 komente

                               11:52 Politika 25 komente

                               Blog Tema

                               17:11 Blog 1 koment

                               10:05 Blog 44 komente

                               21:00 Blog 6 komente