Te fundit

22:00

21:50

21:40

21:39

21:30

21:20

21:12

21:00

2023-02-04 09:47:42Politika TEMA

68 Komente

 1. k
  k

  Malokët duhet të shpallen si burimi i korrupsionit dhe shkatërruesit e kombit.

  1. ?
   ??

   Ti done që të takosh, gjith miqet e Azemit?! hajde mashtrim hajde, se pse ështe e pa mundur edhe po deshte.. Por ti Rudina takone atë që ti ke interes. Une them që, ose të pakten 99/100, e (politikanve) ose më mire thëne ndryshe e banditve që drejtone Shqiprine, ose e kane drejtue Shqiprine, jane të korruptume, dhe të lidhur me kriminel, dhe me njerzit më të poshtur, të keti planeti... Kët e kemi peshqesh ne, nga Enver Hoxh terrorist, dhe nga klyshi i ti Ramiz Alija. Ed Rame Turk hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun hajduti, duhet të dalin para drejtesise sa më pare të jet e mundur, dhe të, ju konfiskohet pasurija, dhe parat e vjedhura... Pastaj po me të njëjten mënyre, duhe të veprohet edhe me klyshet e tyre...

   1. H
    Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

    Domethënë kjo ka takuar mikun e babait? Çfare.eshte kjo kinezeri? Rama mund të jetë kokrra e maskarait, por nuk mund te rrezohet me keto idiotesira të kesaj shurre-utthullës së Azemit. Ja, të jap nje variant të Edi Ramës: "Ju nuk e dini, por babai im Kristaq Rama ka qenë agjent i amerikaneve, dhe ka punuar me babain e ketij McConigal a si e ka emrin ai amerikani. Ne u takuam sepse kishim shumë per të biseduar per miqesine e baballareve tanë. Sigurimi nuk e zbuloi dot Kristaq Ramen, sepse amerikanet u treguan shumë të zotë. I dhashe të fala të perzemerta mikut Amerikan per familjen e tij. Ishin kujtime shumë të bukura." Tani ju do thoni qe unë po tallem. Po natyrisht qe po tallem, por nuk fillova unë i pari. Biba e Azemit filloi te tallej e para, pse të mos tallem edhe unë? Vetem ajo të takoje miqte e Babait Azem?

    1. V
     Vranakonti

     Jo moj Rudinçka jo! Edi Rama nuk ka shkelur ligjin,por te ka shkelur ty. Mjere ju per mendjen qe kini.

    2. Q
     QAZIMI

     Me thene te drejten, duhet guxim i madh te vazhdosh te merresh me politike dhe te besh avokatin e nje personi non-grata si Sali Berisha dhe, nga ana tjeter, te jesh vajza e nje personi te vrare per motive ordinere, te jesh vajza e nje gjyqtareje te perjashtuar nga sistemi per korrupsion dhe te jesh vete nje grua e ndare nga burri. Edhe maskaralleku, edhe guximi duhet ta kene nje kufi. Apo jo Rudina ?!

     1. I
      Illo

      Drejt! Imorale me pak fjale!

    3. N
     Na myten

     Miku i sateme. Azemi ka qene koleg me Nezen ose vartesi i tij sipas hierarkive te sigurimit.

     1. B
      Baca HAJDAR=K@R

      Po mir more c'te keqe ka, kjo eshte ne kerkim te Hajdarve, kjo do me thy sa me shume hajder qe te mundet, eshte e drejta e saj, sidomos tashti qe eshte ndar dhe nga burri... S'perben shkelje apo veper penale te thyesh hajdar (apondryshe then k@r). Rroft hajdari e po te keni mundesi ndihmojeni Rudine me ndonje hajdar..., Troc Rudina do hajdar!

      1. N
       Nul Moka

       Pse nuk e di Rudina qe Azemi ka qene sigutims...? Kete e ka thene Sali Berisha qe ne 1994.................... . Kush e dergoi Azemin ne shkolle te larte me burse shteti ne moshen 30 vjecare? ... Kur te gjithe studentet e tjere e fillonin shkollen e larte 19 vjec....... . Po pistoleten me leje, kush ja dha qe me 1988 ?................................................... PERGJIGJU RUDINA

      2. S
       Shqiptari

       Neza ish agjent i sigirimit ka qene shoke me Hajdarin dhe Saliun dhe PD. U vertetua perfundimisht qe PD u krijua nga Ramiz Alia dhe sigurimi.

       1. S
        ShBA vuan kusuret e një alabaku.

        Po ik moj maloke! S'ju ndanë malokët Shqipërisë mor aman!Deri sa ta ç'bëjnë fare!

        1. D
         Dorezi

         O Zot kur do te merret me politike te madhe dhe kjo corapekuqja e librazhdit,nje cope dru injorante qe sdi te lidhe dy fjale bashke,shkurt nje cope merda qe qelb dynjane

         1. N
          Nik

          Rudina Hajdari eshte corapekuqe e Tropojes qe nuk le koke dhe kar pa thyer. Shpejt do ta njihni se kush eshte...

          1. I
           Illo

           Kjo nuk lidhje me Librazhdin, eshte corapekuqe Tropoje, ku lindi e u rrit! Librazhdiotet jane njerez te urte e punetore! Nuk kane lidhje me çakenjte!

          2. k
           keqardhje

           Kjo bibe-budallice,per te ardhur keq,duhet permendur dhe ndihmuar,per ate qe eshte: Kjo morri si pushke jevgu,si bije e Hajdarit,ndihmuar nga Amerika me logjistike dhe arsim,me mendimin,qe do te ish nje investim i mire,ne politiken shqiptare: Amerikanet u zhgenjuen keq,por jo ne: Se pari kjo i ka themelet e mentalitetit te saj,ne kullen e erret te islamit dhe komunizmit te thelle rural. Dhe se dyti,ka nje inteligjence minimale,qe e paraqet per te ardhur keq qofte dhe ne nje diskutim elementar.Dhe si pasoje e kesaj, tani ka perfunduar si nje dordolec ne kullen e saliut. Qe te mos vazhdojme me keqardhjen per ty Rudina,eshte mire te gjesh nje pune qe te pershtatet dhe te shikosh familjen tende te vogel.

           1. @
            @keqardhje

            @keqardhje, një koment shum i vertet dhe me mend. Por për fat të keq shume (Shqiptare) ose të pakten Shqip folse perfundone, si puna e Rudines. Kjo ndodhi për shembull, edhe me Edi Ramen. Shum njerze kishin shprese tek ai në 2013, përfshie edhe Mua,që Edi Rama do ndryshonte, Shqiprine për mire për një jet tëtëre. Ja ku e ke sot, nën thundren e islamikve, nën thundren e korrupsjoni dhe nën thundren e kriminelve Shqiprine, bashke me gjith Edi Ramen. Me sa duket shumica nga ne Shqiptaret nuke duame që të bëjme një gjë të mire, për shoqrine, për kombin ose për komunitetin nga vime dhe ku jetome. Por i bjem rruges shkurt, dhe presim kocka nga të tjer, dhe bëhemi bythlepirsa dhe nënshtrohemi shume let nga njerzit e kqine dhe veset e ulta të kësaj jete. Me sa duket, shumica dermuse e Shqiptarve, pa varsisht pozicjonit a po postit, që kane në jeten e tyre, nuke e kane fare proplem, për historine që do lën pase ose për historine që do ti ndjek ata pase. Ne, kure them ne, e kame fjalen për një shumice dermuse jo të gjith normalisht, por ne, në pergjigjsie mendojme veq për momentin, mendojme veq për interesin personal dhe familjare, dhe kaqe. Prandaj Rudina, Ka shkuar në gene, nuke Ka si të ndodhe ndryshe.

            1. C
             Cimi Velania

             Te qifsha Janullen qe ka 2000 vjet ne manastir o qelbesire orthodoxe .

           2. O
            Opinion

            Kjo cika eshte kopje e te jatit.Nuk ka kapacitetin per tu perballur me prapaskenat e politikes por futet ne skene me emocione dhe ndjesi kontraverse per te mbrojtur historine negative te te jatit por dhe nenes se saj. Mjafton deri ketu me situaten e saj dhe te familjes.

            1. s
             si i kene bere vilat

             sa shume paskan qene keta trapajanet,dhe kudo bejne poshtersira,infektuan edhe londren. Kjo malokja 40 kg duhet te kerkoj te hetohet e jema per milionat e pa justifikuara

             1. x
              xhoxhi

              E kam takuar Nezën që të mësoj për babain sepse ishte shoku i tij.Neza ka qënë spiun i Enverit dhe pa tjetër që ishte shoku i babait të Rudinës.Mirë po pse nuk e takoje në Amerikë,Tiranë po në Dhërmi?Kur u bë dhe kjo deputete mos mbetët njeri pa u bërë.

              1. P
               Poseidon

               BRAVO HAJDAR TY TE KA VENE SALEHU TE SPIUNOSH KUNDER LULBYTHES PRANDAJ KE GJETUR MIKUN E BABAIT SPIUNIN E SIGIRIMIT TE SHTETIT DHE TE FBI

               1. B
                Bardha

                Plasi gara kush e ka ber mutin me te madh e kush do bej shurren me te gjate ta laje! Muhabete fasulesh e sufllaqesh. I thote muti kakes ik moj qelbesire ahahhahaahah gallate. Po prisni se skeni pare gje akoma. Se sic e ka then cuni Anetes pergjegjesia eshte individuale

                1. H
                 Himarioti

                 Çfarë mund të presësh tjetër nga Hajdarët dhe shpellarët tropojanë!? Këta, me në krye kryekriminelin e kombit tonë, Sali Shpellar Berisha, janë rreziku më i madh për kombin tonë. Që të shpëtojë kombi i ynë, duhet që, kjo farë e keqe, antishqiptare, të zhduket nga politika dhe jeta e kombit tonë. Rrugë tjetër nuk ka.

                 1. H
                  Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                  Himarioti, Mos i barazo tropojanet me Saliun dhe Azemin. Edhe ne Himare keni plot rrota trapi. Nuk e bejne biografine e Himares 5-6 trapa. As teTropojes.

                  1. k
                   kete kisha une.

                   Deri tani une di vetem nja dy apo tre tropojane qe jane shqiptare verette; kuptohet nuk i njohe te gjithe tropojane por njoh Sali sheqere dobiçin, pastaj ministrin e perjashtem Mustafai njoh gjithe ata qe shikoj qe flasin per nate ne televizione me perjshtim te Andi Bushatit qe eshte bir kurvari shkodran dhe nip ne Terbaç.

                 2. B
                  Bisht Qeni

                  O e bija Azem pordhes,shoqeria e tij me Agron Nezen,nuk ka qene shoqeri,po ka qene vartesi,mbasi Agron Neza ka qene shef i kunderzbulimit per jugosllavine,dhe ka pas dosjet e agjentures,si te UDB-se,ashtu dhe te sig.te shtetit.ku ndermjet ketyre dosjeve,ka qene dosja e tut eti,e salikaraxhicit,e BM,e shume te tjerve,prandaj azem ordinieri,qe na u ba z. Azem,ka qene nje rrugac i dhunshem,qe me mire se tropojanet,dhe ju vet,pak e njohin te tjeret

                  1. k
                   kete kisha une.

                   U be dhe shurdhjesa e kriminelit Azem hajdari, po kriminelat e kane marre ne dore ate pune qe ne 1991! Dhe tani pordhen mu ne Shqierine se s'ka zot. lehen ca sikur u dhimbset Shqiperia por te lehurat jane demokratike. Ej, s'ta jep njeri vete, e hedh ne gojen e tij; Shqiperia kishte zot kur kishte shqiptare.

                   1. T
                    Trapajane hesapi

                    O Rudina Hajdarja,meqe do te dish per Azenin:-Agjent i dyfishte,i UDB dhe Sigurimit.Eshte financuare nga UDB per shkaterrimet e Shqiperise ne 1991--1992.Eshte marre direkte me kontrabande armesh ,qe futeshin Mes arkave te birres ne vagonata e teenit qe hynin nga Mali i Zi' dhe shkarkoheshin ne Sukth.Me pas depozitoheshin ne Stallat e Koxhasit afer sukthir(stacionin te trenit).Ne bashkepunim me kuadro te MB te kohes se Saliut te pare presidente,eshte marre me kontrabande armesh drejte kosoves.Ka dhe nje gjyq e te denuar ne 2004 per kete ceshtje.Mbase gjen dosjen dhe e lexon.Ai majori (ish) i MB Qe mburrej ne Trento si bashkepuntor i Azemir u arrestua atje dhe u gjukuar e denuar ne Shqiperi.Per bemat e tjera te ketij maskarai qe quhet Azem Hajdari,kane shkruar Edhe te tjere me pare.Nuk mbeti te ti tregohen Neza apo FBI-sti.Shko ne Shik-un e pas 1998 dhe do te gjesh xhevahire te tjera.

                    1. B
                     Bureto

                     Ku, ku ku kena mbërrit!! Për problemet e politikës dhe mbarëvajtjes së demokracisë në vend të na japë mend vajza e Azemit dhe Fatmirës. Tani se cilët janë këta të dy, e dinë mirë shqiptarët, ndaj e bija le të presë tani breshërinë e komenteve që do të vijonë, sigurisht nëse do ta lexojnë këtë dialog Milaim-Rudina, ku kjo e dyta shfaq disa nga aftësitë e saj politiko-juridike dhe sidomos ato në fushën e pisllëqeve, që mund t'i ketë trashëguar nga çifti Hajdari.

                     1. U
                      Ulqinaku me breke ne kembe.

                      O ju jeni te gjithe te felliqur,juve ju shkon tamamam shprehja, thote hajduti kapni hajdutin.

                      1. N
                       Noci

                       Rama qe e ka takuar publikisht dhe nuk e ka fshehur eshte krimineli ,kurse ju e takoni dhe jeni njerez te mire.Hetimi pothuaj eshte mbyllur dhe sipas jush eshte permendur 14 here emri i Rames po e keni pare ju se eshte akuzuar apo eshte pyetur ky Rama sepse ju berishistet dhe metistet i shtremberoni faktet edhe kur njerezit i shohin me sy.

                       1. j
                        joel shkodra

                        Duhet pak me e rregullue, o zoti Noc! Publike u bene takimet tani qe iu zbuluan Conegalit, se me pare publiku shqiptar nuk dinte asgje, siç thua ti se e ka takuar "publikisht" dhe Rama deri tani qe u zbulua e ka fshehur, prandaj nuk eshte e sakte kur thua "nuk e ka fshehur". E ka fshehur qe ç'ke me te e nuk do te dinim asgje por te mos dilte ne Amerike. Veç, ndoshta ke dite ndonje gja ti, zoti Noc! (Se une e Enveri nuk dime gja!).

                       2. K
                        Karma is a Bitch

                        Ka një të vërtet të thjesht për këtë Hajdareshën:: 1-I jati i kësaj femrës shte një kriminel, dhe bashkëpunëtor i dyshuar i sigurimit, që u Vra nga përplasja e dy Bandave tropojane... 2- E jëma ishte një hajdute, e korruptuar dhe Injorante e Drejtësisë. Me parat e vjedhura nga Gjyqsorl, fatmira e hajdarit shkolloi vajzën në Amerikë. 3-Se ku e gjen të drejtën morale, kjo r hajdari, që del në publik si e papërlyer, nuk arrij ta kuptoj. Ik moj vajzë në amerik, aty ku nuk ti din bëmat e familjes, se sado e mir të jesh ti, këtu të njohim nga ytat e jotëm. Nuk ke se çfar ti ofrosh Shqipëris ti, me atë backround që ke

                        1. W
                         W

                         Domethene eshte e vertete qe Azemi ishte i lodhur me Sigurimin e Shtetit Shoke I ngushte me shefin. Heroi i Demokracise

                         1. x
                          xoni

                          Maloke baxhelle, familje kriminale.

                          1. P
                           Poshte banditet

                           Ik bej buzet, edhe jot eme i fryu buzet me operacion pas vdekjes se burrit. Edhe ti mbasi te la burri futja nje botox e dukeni si travestite, e rrisni pazarin. Po ik moj shurre, shko rrit ate femij, ha ato miliona para te rrafikut te droges, armeve, shitjes se drejtesise. Ketu gaboi Amerika qe u perpoq te ju fuste me zor ne politike, por e kuptoj vone se nuk je ti per kete pune. Ehu, sa djem e vajza nga familje te mira, te ndershme, me reputacion, kan mbarue shkolla brebda e jashte vendit e pergatiten te marrin fatet e ketij vendi ne dore. Je e vockel te merresh ti me Edi Ramen.

                           1. S
                            SOPIQOTI

                            Rudina te mbylli gojen me SHTATE PALE FASHO dhe ben mire te mos llomotiti ne rast se don te nderoje babane e saje,E dime se cfar PLACKE ka qene i ndjeri.

                            1. P
                             Pa anjë interes, presim emisjonin tjeter...!!

                             E shikova dje direkt në TV-enë e UDB-së Serbe, Syri-tv, emisjonin ku rreplikonin gazetari Milaim Zeka dhe pidhucja Rudina e Azem spihun shkedhatës dhe e mamit Fatmira hajdute-silikona. Rudina piçkaroçja, si të gjitha kurvicat në pergjithsi dhe kurvat Tropojane në veçanti, tregoj vetë pa dashur, që është një pinjolle e denjë e babait të saj spihun-shkerdhatë-trapi dhe e mami hajdute, idiote dhe një thes silikone. Rud piçkaroçja, pa qënë nevoja, bëri një "zig-zag" të gjatë justifikimi për darkosjen....., me Agron mashtrus Nezen. Rudina pidhucja, e njef mir Agron Nezen, që përpara shumë e shumë vitesh, dhe mbi të gjitha, që të dy, kanë jetuar dhe banuar në të njëjtin qytet të SHBA-së, në New Jork. Pas gati 30 vitesh, që babai i kesaj qelbësire, është therur si një derr, nuk e paka njohur si duhet babain e vet, dhe nuk e paska takuar kurrë më perpara legenin Agron Neza, për të thashethemuar me të,mbi jeten dhe "shoqerinë e ngushtë" mes Azem dhe Agron spuhunjve. Kurse, ndehyrja tjeter e Rudinës së mamit hajdute, ishte kur gazetari Zeka, po fliste për këtë bandë mastruesish, dhe darken mes tyre dhe Rudina shkerdhatës në Dhermi, dhe në mes të historisë, Rud-piçka i këput fjalën gazetarit Zeka, duke i thënë Zekës, që kjo që po thua, nuk i intereson popullit, por duhet të flasësh për Edi Ramën. Qelbësira Rudina, Agron Neza nuk ka qënë kurrë mik apo shok i ngushtë me Azem Spihunin. Agron Neza, në vitet 1990 - 1992, si shum Topojan të tjerë, ka frekuentuar llumin Tropojan, që ngjitej këpucve të Sali Berishës, Azem Hajdarit, etj etj, ku Agroni nuk i kishte miq as shokë asnjërin, por i njifte mqse ishin nga Tropoja. Qelbësira Rudinka, çfarë kapitulli i jetës së Azem Shkerdhatës është i panjohur për ty, që mund ta "qartësonte", zagari Agron Neza....!!! Ti qelbësirë, ke patur me 10-tra vite, të njihje kush ishte babai juaj me 100%, duke pyetur, Sali tradhetar Berishen, Sali xhepist Lushen, të gjithë K/degës së brendshme dhe operativat e sigurimit të Tropojës, që kanë qënë në detyrë në Tropojë që 50 vite, ti mund të pyesje edhe Haluc spihun hajdutin, që njifte mirë Azem shkerdhatën, mqnse Haluc shkerdhata ishte "boy-frendi" i vajzës studente Tropojane, që i degjeneruari-pedofil Azem spihuni, e kishte "si moter...", dhe ky Haluc agjenti, ishte aq besnik i Azemi, sa nuk e largoj ketë vajzë as kur u ther derri Azem........!!! Rudina flliqajka, pse ishe shumë e eksituar dje në Tv-zion, në spjegmin e pa-nevojshëm, të arsyes së darkës tuaj me Agron Nezen and-Co në Dhermi....!!! Në një muaj të nxehtë vere, në breg të detit në Dhermi, rastesisht u gjetët me Agron Nezen dhe banden e tij të mashtrusve në të njëjtin restorant, e thirre...ti në tavolinën tënde, dhe në vend që të hanit e pinit në ketë restorant VIP-ash, filluat të qanit, të qurraviseni duke folur dhe kujtuar Azem Derrin....!!! Qelbësirë e një rrace muti, do ta kishe patur më thjeshtë të thuaje shkurt, që Agroni është një patriot i imi dhe hëngrëm darkë së bashku e pik. Pidhuce e shtrëmbër, atë darkë dhe atë natë në hotel...., ti ishe kurbani i kesaj bande mashtruesish, ku ti ke bërë detyren tënde...., dhe ke plotsuar të gjitha kushtet e kesaj bande, para, pidh, kodoshllëk etj etj, ku ke kerkuar nga ata, dhe ata të kanë ushqyer me shpresa dhe garanti, që do t'ja heqin mamit tënd, kurvës Fatmira, non gratën Amerikane, e bile bile, do t'ja kalojnë edhe VETING-un....!!, sepse kjo bandë shkerdhato-mashtruese, ju binte mbi kokë për ti mashtruar, kercënuar dhe taksuar, të gjithë njerëzve që kishin pak a shumë situaten tënde familjare........!!!!! Pise, katundare, kujton që njerëzit janë idiota si ti apo nëna jote, që t'ju japësh për të ngrënë broçkulla dhe byrek me lakra Tropojane. Ti cuca e thiut, shumë nata, hotele, dita, dreka dhe darka, ke qënë kurbani i kesaj bande, kurse ti han mut dhe na thua që ke diskutuar me ketë bandë, për jeten e babait tënd, dhe siç e konstaton ti, dhe ne populli "barëngrënës", në 3 "shpresat" që kishe, si ti, ashtu edhe mami jot, keni marrë më të gjatin......!!!

                             1. m
                              mona

                              Kjo laraska para se te gjej pune, te gjeje burre nje here, sepse qyshkur e ka lene i shoqi, po bredh dege me dege per te kerkuar kenaqesine.

                              1. T
                               Taulant

                               Neza ka listat e jo vetem ish sigurimasve sepse ata diheshin se ishin zyrtare publik, por dhe te shume informatoreve. Mesiguri eshte ky Neza qe rihapi historine e IM informatorit Ilir Metaj. Duke qene se ky ne Amerike ka punuar edhe per FBI , dmth si garanci dhe dashuri ju ka dorezuar te gjithe njohurite etij mbi agjentet dhe informatoret ne kohen e monizmit. Vellai i Modh i ka ditur me kohe, por i menaxhon sipas interesave dhe ngjarjeve qe zhvillohen. Ky Neza ne fillim te viteve 90 per arsye frike nga eleminimi fizik prej saliut, iku ne shba. Po saliu pse donte ta hiqte qafe? Sepse ky dinte shume per spiunet e diktatures dhe i prishte shume pune saliut.

                               1. I
                                Iso

                                Rudina eshte produkt i nje babai shkerdhate dhe nje mamaje budallaqe! Imagjinojeni cfare llume produkt eshte....

                                1. p
                                 proletari

                                 Mire e kini ju komentues qe ja perplasni ne surat çupes se Azemit se kush ka qen baba i saj qe per mua eshte nje kriminel ordiner. Por mos haroni per sa kohe Azemi do ket varin ne varezat e deshmoreve dhe do trajtohet si hero i demokracis, ne shqiperi ska per te patur pozit dhe opozit demokratike por grupe hajdutesh. Nuk e di nese do dali nje parti te veri pikat mbi i. ti denoj krimet qe kan bere keta pashabuzuk gjate ketyre viteve shkerdhatdemokraci. Ti heqesh varin e E.Hoxhes nga varezat deshmoreve dhe ta vesh te Azemit ndodh vetem ne nje shoqeri anormale. Ky eshte mendimi im.

                                 1. A
                                  Artioni

                                  Ke shum te drejt vun azsm carin ne vorreza hajdutin e pulave ne tropoj deshmor ne vorreza te desjmorve se vajti vodhi keto i ben vetem raca e trapajanve raca me e keqe ne gjith shqiperin ,funderrinat ,hajdutet,b.q, baxhellat keto ka tropoja .

                                 2. T
                                  Thjeshte Lexues

                                  @@Jo me kote Sali Berishovici i Thoshte Azem Hajdarit se je SPIUN I SIGURIMIT... por qe te dy si Azemi dhe Sali Berisha ishin Spiune te Sigurimit..por Berisha ka qene Ujke i Vjeter sepse ishte me Karrjere ne Sigurim si DHE I UDB-s Jugosllave.. Qe te dy Keta ne Mitingjet e Para dolen me "PARDESY TE BARDHA"..thjeshte kishin URDHERE qe te Mbroheshin nga Sigurimi i Shtetit, dhe Pardesyte e bardha" ishin Shenja Dalluese se ishin VIP.. @@Rudina i prete Fjalen Milaim Zekes,,kur ky Flete per "Florjanin" qe na doli edhe Agjente Serbe..pra duket se kemi te bejme me nje Loje te Ndyre Agjentesh dhe Politikanesh te Korruptuar, dhe disa dalin te Fituar dhe disa Viktima..por edhe te Humbur???

                                  1. C
                                   Cel shabani babai biologjik i azemit

                                   Rudina! Ne do te njohesh me mire babain tend hajkarin,hajde te ketu te xhaxhite te tregoi per te, p.sh : ka qene nje kosovar qe donte ta fuste pa dogane nje anije me nafte, hajkari jot i thote se e rregulloj une me doganen (kundrejt pageses)dhe e shiti naften i mori paret dhe ati te shkretit i dha ndoc rrokun e ky kosovari ngeli rrase ne diell flinte tek ndonje mik qe i kishte ngelur.

                                   1. P
                                    POPULLI

                                    AZEMI KA QENE AGJET I SEBIS: KU E GJETI SHOKUN NEZHA AI ISHTE AGJENT I ISH SIGURIMIT TE ENVERIT QELBESIRA. AZEMIN E VRANE PER KONTRABANDE ARMESH KJO RUDINA NA MBURRET ME BABAIN E SAJ QE KA QENE NJE HALE PER TE GJITHE SHQIPTARET. IK MOJ QELBESIRE NE AMERIK TEK FAMILJA FUNDERRIN RRUGACE.

                                    1. P
                                     Pal Melyshi

                                     Rudina ka kaluar melngitin ne moshe te vogel e bija e Azem Spiunit ,Kriminelit ,hajdutit, vrasesit, moj Rudina analfabetja Agron Neza ishte oficer i Sigurimit te Shtetit, nuk e kishte shok Azemin por e kishte Spiun ushtare te punes se tije. Fatmira mamaja e Rudines rruspi ordinere nga Lib. Ju jeni fare e keqe me ne krye Salin e Vicidolit dhe Gjeneralin famekeq te 97 Spiunin Qukapiku Shaban Tapia .....hajdut, vrase, krimnel me licence nga krye kriminelibSali Vicidoli...

                                     1. T
                                      Tirana

                                      Pergjigje shurre

                                      1. A
                                       Arjani

                                       Azah cari bashk mr faren e vet te ndyr spiun, imoral, horr, hajdut ,b.q dhe e shoqja baxhell dhe femijet funderrina cfar te presim ne kush na etdh ne pushtet nje trap,-jan cari sali kurva kopili dhe b.shkerdhymi tropojes te dal edhe njeher ajo e hakljave te vras berish hajdar b.q dhe bie vendi rehat ,ky b.q trapaje behet kew kur e lajmerojn se hetimet per te jan te shumta dhe po i vin fundi plakut te shpelles ,i biri sheqeres qe u shkerdhye me te gjith dhe nxori kete me lloj lloj spermatazoidi prandaj e ka surratin si shreku , kina ti shkerdhevt cte perman plaku biri kurves .

                                       1. C
                                        Coli

                                        Po ik moj shurruthull mos dil me ne tv se le nam. .......idiote

                                        1. P
                                         Pajtim D

                                         Me ish shefin e FBİ eshte takuar she çuni I Fahri Balliut, nepermjet none gazetari shqiptaro-amerikan qe London kundrejt shumave the Mediha ne favor te Familjes Nongrata e lidhjeve te tyre. Çuni i Fahriut Ka qene i interesuar te mesoje ne se eshte ne ndjekje e motea e tık e cila ishte pjestare she ortake me Delijorgjin ne uzinen e vdekjes ne Geerdec. FBİ te ndjekje Robert Papen per te zbulusr çfar pislleqesh vazhdojne te bejne Berisha e Meta so kundershtare deri ne vdekje ndaj SHBA. PSE nuk I kerkohet the false çunit te Faro Berishes?

                                         1. o
                                          opionist

                                          shikosh t i prete areSTIMI RUDINA

                                          1. N
                                           Nik Sokoli

                                           Kudhe eshte rudina hajdari ????

                                           1. I
                                            I mik i Nik Sokolit

                                            Nik Sokoli Ka dasht me shkrua KUSH eshte rudina hajdari?

                                           2. S
                                            Sitiri

                                            Po kjo femer nuk eshte fare e bija e Azemit! Pyeteni Fatmiren se me e ka zene Rudin, tarrallaken e Foltores dhe te Sali Karaxhicit! Kjo ne radhe te pare te jerkoj atesine e vertete pastaj te mbroje Sali Kermen!

                                            1. T
                                             TROPOJA

                                             Perseri kakarisi kjo piliveska. Akoma se ke njohur kush ishte yt ate? Ta kane thene te gjithe komentuesit, sje ngopur? Do me per Belulin? Ti s'do ta besosh se familja jote jeton me parate e krimeve e te korrupsionit te babait tend, njeriut me te ndyre ne historine e njerezimit, e te asaj gjyqtares pa aresim perkates, qe sdi nga lidhet gomari. Pak te jane thene per familjen tende. Pa arsye te ndau babai i femijes tend? Qe je pjelle e tyre, dhe ske si te dalesh ndryshe ti, kjo sdo mend e kalem. Moj cupeline nuk mbulohet dielli me shoshe. Takimet e tua tregojne se je ne rregull, ndiq rrugen e tet eti, sa te hani mutin e atij qe jua vrau. E dini shume mire kush eshte familja jote, por ju interesojne vetem leket. Kur u bete edhe ju te jetoni ne lluks. Por si ta tru qe jeni, qesh mire ai qe qesh i fundit. Qenkeni njerez shume te peshrire. Nje njeri tjeter ne kushtet e tua, do te heshte dhe per pislleqet e babait te kerkonte te falur. Do propozoja, kjo e majte e nemur, prej 12 vjetesh ne pushtet duhej ta kishte hequr varrin e atij krimineli nga varrezat e Deshmoreve. Por eshte nje e majte fallso. Po te kete emertese tjeter, nuk e voton asnje njeri. Mbaje babane e kesaj laraskes moj PS kurve, atje ku eshtr dhe do shohesh rezultatin e votimit. Me keq per ju.

                                             1. H
                                              Hasan Spahiu.

                                              Nje pyetje per Hajdaren ish-deputete-si mendoj ti,zonja Hajdaren,kush eshte me koefidenciale:-te hash e pish ne restorantet e dhermiut,apo te te prese nje zyrtar ne zyren e tij ?(AQ me teper ne zyrtar e FBI).

                                              1. P
                                               Pal Vata

                                               Mjere Shqiperia , Rudina Malokja e Tropojes eshte per tu meshiruar ka praambetje mendore gjynah qe e lene pa shoqerues zdi c'ben e c'thote , duhet ti vihet kujdestar ! Berisha keshtu i do Spiuna Sigurimi Lavire si Motrat Vokshi

                                               1. P
                                                Paj i pa shkollë bre zoti operativ i sigurimit...!

                                                Agron Neza me grupin e tij të mashtrusve, i kanë shantazhuar dhe taksuar me dosje fallco të "FBI"-së, shumë persona, familje, bisnesmena dhe politikanë të Shqiperisë, Kosovës, Malit të Zi, Bosnjës etj, që kanë disa kleçka të verteta në jeten e tyre, si psh. akuza për korrupsion, vjedhje, ndalim vize për SHBA, shpallje non-grata në SHBA etj etj, duke ju kerkuar "me shumë rrespekt".., se nqse paguani X shumë dollarë, jo për neve, por për fondet e zeza të CIA-as, do t'jua fshijmë krejt dosjen që ekziston kunder jush...!!! Në të njëjtën pozitë ndodhej dhe ndodhet Rud piçkaroçe Hajdari dhe mami i saj hajdute Fatjushe silikonë Hajkari. Pra Rudi Azemi, për të fituar vizen e anulluar nga Amerikanët, të mamit të saj kurvë dhe hajdute, u bë kurban i ketij grupi "skifterësh", të cilët ja morën dollarët dhe pidhin Rud Azemit, duke i premtuar që Amerika do i jepte vizë mamit të sajë, dhe VETING-u, do e nxirrte mamin e saj të virgjër si një bebe. Asnjëra nga keto premtime që ja bënë Rudit, ky grup mashtruesish, nuk u realizua, pra Rudi humbi "virgjerinë" e piçkës, dhe një shumë jo të vogël të parave të mamit të saj hajdute. Rud piçkaroçja, ta kanë futur thellë dhe në pa-besi. hahahahahahahahahaha

                                                1. T
                                                 Tani

                                                 Eshte bere brisk nga goja Rudina dhe nuk pushon se shpjeguari te gjerave. Te vetmen gje qe ka 10 vjet qe premton de si e tregoje dhe kurre nuk e tha eshte sr kush i dha Rudines 400 mije dollare per tu shkolluar në Amerike dhe Angli?!?!? Babi apo Mami

                                                 1. L
                                                  Luizi big brodher

                                                  Mami ja ka dhene hajdutja gjykatese

                                                 2. U
                                                  UNE

                                                  Race plehrash!!! Edhe kerkoni te behet Shqiperia!!!

                                                  1. S
                                                   Sokoli

                                                   Rudina celesat e kashtes ka pasur. Po shikoni nga dolen parate qe ju dhane Mc Gonigal dhe Neses Rama

                                                   1. O
                                                    O lleshi

                                                    Dardha posht dardhes bie (na qelben) po tifozllijt c m...t kerkojn

                                                    1. O
                                                     O lleshi

                                                     Dardha posht dardhes bie (na qelben) po tifozllijt c m...t kerkojn

                                                     1. L
                                                      Luizi big brodher

                                                      Je bere edhe ti si ai sahan lepiresja e saliut ta vrau babain tani gajatesh prapa tij e paftyre jam demokrat i regjur un si shkruaj keshtu turp te te vije ngjaj mamit se ne lan do perfundosh si yt jotem

                                                      1. S
                                                       Sabri Sollaku

                                                       po nuk u zhduken nga politika tropojanet ,Shqiperia keshtu do vuaj

                                                       1. T
                                                        Taulanti pa moter

                                                        ...dava bastardesh...varu lesht....kjo cingene do merret me politike? E bija e semes hajdute...dhe kriminelit!fuck!

                                                        Lini një Përgjigje

                                                        09:29 Politika 15 komente

                                                        09:11 Politika 3 komente

                                                        21:10 Politika 8 komente

                                                        19:37 Politika 15 komente

                                                        19:20 Politika 11 komente

                                                        18:46 Politika 18 komente

                                                        17:35 Politika 22 komente

                                                        17:00 Politika

                                                        16:50 Politika 1 koment

                                                        15:30 Politika 30 komente

                                                        Më të lexuarat

                                                        09:09 Bota

                                                        16:07 Bota

                                                        10:52 Bota

                                                        17:29 Sociale

                                                        17:20 Politika

                                                        15:38 Politika 17 komente

                                                        Blog Tema

                                                        20:10 Blog

                                                        20:00 Blog

                                                        10:25 Blog 1 koment