Te fundit

12:13

12:09

12:05

11:59

11:58

11:57

11:55

11:48

2023-11-29 14:14:00Politika TEMA

21 Komente

 1. Roberto

  Hani mut o grekerqire. Asgje nuk do behet sic thoni ju. Shkoni gamisuni tani.

  1. L
   Luli

   Fredi Beleri bëri bashkë antishqiptarët Greket dhe Sërbet e Rithemelimit që e kandituan. Lista e turpit Sali Berisha,Luçiano Boçi,Oerd Bylykbashi, Edmond Spaho, Tritan Shehu, Edi Paloka, Flamur Noka, Albana Vokshi, Ina Zhupa, Luan Baçi, Bujar Leskaj, Xhelal Mziu,Belind Këlliçi.

   1. I
    Italiani

    Ja q....a robt ku ti kene Una faca una rraca Rrace mu.... Ne i kemi dhon buke ne kohen e enverit e din ato Tani shife si ta kthejn Me mir pa europe sesa ti lutesh ktyre pushtave

    1. K
     Klaus

     Futeni ne bythe veton.

     1. A
      Avni Rustemi.

      Ne p,,,. te semes Greqia dhe Europa e Greqise. Po toleruat greket jeni tradhetare te Kombit. Beleri nuk mund te behet Kryebashkiak i Himares, ai eshte kriminel, ka vrare pjestare te forcave ushtarake te Republikes se Shqiperise.

      1. S
       Speci

       Race e keqe! Ju shofte fara.

       1. D
        Demokrati i vertete.

        Ne te sembes negociatat neqoftese vihen si kusht per te neperkembur sistemin gjyqesor qe mezi po ringrihet,ne te sembes dhe greket qe po manifestojne kembengulje antidemokratike ne kete aspekt.

        1. L
         Li

         Ja ku kerkon të hape rusia konfliktin. Mos e nenvleftesoni ndikimin qe ka rusia mbi keta qe gjith kohes jan deklaruar vellezer per shkak të faktit qe jan ortodoks ashtu siç ben me Serbin per çeshtjen e luftes ne Kosove. Nuk i intereson ketyre krmbave stabiliteti ne Ballkan.

         1. s
          spaku pordhacaku

          Me mire jasht Evrope,se me beler kriminelin ne bashki ......

          1. J
           Jannullatos Thithikaris

           vetem loqet mendojne se greket i kemi patur ndonjehere ne anen tone.

           1. A
            Aron

            Nuk na kerrcet bytha. Nqs Beleri lirohet me ane te ketyre kercenimeve, do te thote qe drejtesia drejtohet sipas interesave dhe jo drejtesise per te gjithe. Nuk duam te futemi ne BE. Madje kemi me perfitime keshtu dhe Europianet po afrohen me teper ne Shqiperi, sepse ka me lirshmeri se ato qe ka kur je brenda BE.

            1. N
             Na plaby

             Ju japim Saliun,po deshët merrni edhe karian çanin

             1. B
              Burgajeti

              Demokraci-do te thote pushtet i popullit,sepse populli eshte shumice,pra maxhoranca e sotme... Para se te formoheshin organizime si OKB,me Keshillin e sigurimit te saj,BE e ndonje tjeter nuk kishte Vote,VETO-je. Anje parlament ne Bote,nuk ka nje Vote-VETO-je,por kane Vote shumice dhe pakice,votime te thjeshta te,te cilesuara,te hapura apo te mbyllura,por gjithmone fiton shumica. Vota-VETO,eshte pjelle e Moszgjidhjes,e Pengimit per tekat e dikujt edhe per mustaqet e Celos.... Si eshte e mundur,per kapricjot e nje Mi-cotaqis,te mos miratohet nisja e kapitujve te integrimit te Shqiperise ne BE,kur 26 vende te saj e vleresojne pozitivisht punen e derisotme te saj? Ceshtja e Bejlerit,eshte ceshtje e drejtesise Shqiptare dhe ne perfundim te gjykimit ne instancat Shqiptare,Bejlerit dhe Mi-cotaqit i lind e drejta e ankimit ne Gjykaten e Strasburgut,vendimet e te ciles jane te detyrueshme. BE-ja nuk vendos drejtesine, ku kerkon te hyje Shqiperija. Ky Mi-cotaqis,perse konfliktin per ujrat detare midis Shqiperise dhe Greqise,nuk e zgjidh ne BE,por i drejtohet Gjykates te Hages? Ja prandaj them se,Vota-VETO,eshte e demeshme kudo dhe qe perdoret prej keqdashesve dhe jo per te verteten. VOTA shumice eshte vullneti i shumices,pjesa ne minorance,per derisa ka pranuar hyrjen ne nje organizem apo institucion,duhet ti neneshtrohet shumices,perndryshe te dale jashte ketyre organizmave...

              1. c
               cba

               Me mire qe po i bllokojne negociatat. Le te dale qarte fytyra e Greqise neper bote si shtet sherrxhi. Sherr me Turqine, Maqedonine, Shqiperine. Vetem me Bullgarine ka mbetur pa bere sherr. Te gjithe e kane gabim, vetem Greqia e ka mire. Ore, Amerika vuri ne zap Turqine qe eshte gjithe ai vend per ceshtjen e pranimit ne NATO te Suedise, do pyese per nje bythe Micoje i Taqit.

               1. K
                Koli

                Me mire keshtu.Qe edhe ato pak Shqiptare te vertete ta Kuptojne me mire kush eshte Greku dhe Partia Saliut.Ne Gope te Senes shkofte Greqia dhe kush e ka pjelle Greqine.Qeveria Shqiptare duhet te Heqi Varrezat Freke bga Shqipnia.Cfare te bej Greku duhet te beje Shqipnia:Boll me:Kane Vra me Mijra Shqiptare gjithe jeten,prandaj tregojini dhembet.Fut ne Shqipni ja 10.000 ushtarecTurq,jepi Bazen perballe Grekut,dhe shikojini si do bejne Kurvat e Greqise.

                1. a
                 aleks

                 ne fakt keta qe shani ju te gjithe jane vellezerit tane qe per fat te keq u bene greke dhe kur i thone asaj fjales me katolik se papa, eshte ekzakt per keta barbonet shqiptare qe u bene greke., nuk e di ku u buron gjith kjo urrejtje, turku e beri me se miri punen e tij , i ndau shqiptaret nje here e pergjithmone ne muslimane e orthodokse,

                 1. Roberto

                  O Leksi o trim me flete. A nuk ishit ju qe shitet bythen te greku per nje pasaporte apo vend pune?? Ju gamisi si i deshte qefi dhe tani ti i mbron. Ca vellezrish jane kur ata gjithe jeten e kane me te futur. Ju ndryshoi fene,emrin dhe tani kerkon dhe thote qe kam nje minoritet ne Shqiperi?? Ka nje mut qe te haje se ja ka pagezuar ca si puna jote dhe i quan greke. Ptuuu rrace e poshter.

                  1. a
                   aleks

                   o Robi lexoje edhe nje here komentin tim ,pastaj ajde dhe diskuto, por nqs nuk e kupton se aq mend ke ,po ta thjeshtoj, po flas per nje kohe ketu e me shume se 120 vjet me pare, po flas per arvanitasit shqiptare qe u bene greke, nuk po flas per bejlerin e disa te tjere mu(t)slimane si puna jote qe na u bene me grek se greket.

                 2. U
                  U shofshi si rrace

                  Kopili ne dre te Shqiperise nga Vampiri dhe Ilir floriri.

                  1. E
                   Elin

                   C'pune ka BE-ja me nje ceshtje te brendshme te Shqiperise qe i perket organeve gjyqesore shqiptare? Keta duhet te gjejne patjeter gjera per t'u gerricur e per t'i rene fqinjeve ne qafe. Cfare do besh? Do i lutesh Macronit dhe Scholzit t'i japin urdher Rames te nxirret Bejleri nga burgu? Kjo eshte ceshtje gjyqesore. BE-ja nuk ka asnje lidhje apo interes per te nderhyre ne gjera te tilla te vogla banale. Keta greket paskan qene muter te ndyre qe Karen per cdo gje.

                   1. a
                    american23al

                    Greqia te njohe minoritet se mos njohja e tyre eshte shkelje e te drejtave te njeriut, tu jami shqipetareve po aq te drejta sa Shqiperia u ka dhene minoretareve, te njohe ceshtjen cane dhe te ktheje pronat e vjedhura te tyre dhe pastaj te flase per demokraci... Nqs BE ecen me pretendimet greke bene nje zhgenjim te madh per shqipetaret dhe kudo duke mbeshtetur nje shtet me politike revanshiste, diskriminuese dhe hegjemoniste historikisht me Shqiperine, i sygjeroj qeverise qe te mos levize asnje milimeter nga qendrimi i saj ndaj ketij krimineli deri sa BE te lexoje historine tone me kete shtet fashist. Shteti shqipetare te mos qendroje i heshtur ndaj Camerise kundrejt greqise e cila mbeshtet terroriste te tipit Beleri dhe destruktimin e Shqiperise.

                    Lini një Përgjigje

                    13:56 Politika 3 komente

                    13:28 Politika 3 komente

                    13:17 Politika 4 komente

                    12:27 Politika 38 komente

                    11:20 Politika 26 komente

                    10:59 Politika 26 komente

                    09:43 Politika 1 koment

                    09:21 Politika 4 komente

                    09:13 Politika 8 komente

                    09:07 Politika 3 komente

                    Më të lexuarat

                    18:59 Politika 54 komente

                    22:10 Kronika 1 koment

                    17:55 Sociale 31 komente

                    13:42 Politika 17 komente

                    18:38 Politika 5 komente

                    17:14 Kronika 10 komente

                    Blog Tema

                    12:05 Blog

                    11:04 Blog 12 komente

                    10:15 Blog 1 koment